FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
06.10.2022 klo 17:37:04 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Futissuomi.fi, FF2-kauppa:kauppa.ff2.fi, Yhteys ylläpitoon: ff2 ät futisforum2 piste org

Sivuja: [1] 2 ... 4
 
Kirjoittaja Aihe: Nähdyt ottelut 2022  (Luettu 16618 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Djortikkaeff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO, 1612


: 07.01.2022 klo 19:42:15

Tänne listaamme nähdyt ottelut, eli ottelut jotka olemme nähneet. Vain nähdyistä otteluista olemme kiinnostuneet ja otteluiden näkemistä kohtaan täällä kiinnostusta osoitamme. Eli siis listatkaamme nähtyjä otteluita, otteluita joita olemme nähneet, ja näin.

A - Andreas, Anon4973, ArtAl50, asiavirhe
B - Bamsenaattori, batong, blackhawk, Bossu, B Watson
C - CheeMan, Chevron, Conlon, copa de kybä, Craptree
D - daryK, DE3, Demian, drakon, Durden
E -  Edmundo, Elias, Epeli, Evian
F -
G -
H - haikaran uhri, hamitu, Hasselhoff, Hemmo93
I - Incrível
J - javito, Jonios, JTR, juhinho, Juhisman, Jusma Kontula
K - Kakko S. Nikki, Karl Wanker, Karponvahti, keltamusta, Keravan faija, kkorner.kallu, kokistuoppi, KoreanAndy, kova aapeli, kova luu, krevis, Kuisma
L - La Magica Roma, Lapi0, Lasitten, Latvis, lentävä emiraatti, Litt45, Lomillé
M - Maduduwinini, Micky Lee, MiestenK, mustajoki
N - Nade, neliö
O - Ofih, O'Flynn, Onzaa
P -
Q -
R -
S - siiseli, Silvennoinen, S.K., Skogsfinnen, Spili
T - Tippo, toubi, Trump, Tuhoaja, Tölkkivaari
U -
V - Vorssander
W - winkkis
X -
Y - Yltiöoptimisti
Z - Zazuuu
Å -
Ä -
Ö -
numerot jne. -

Foorumisteja: 77

Vanhat:
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
« Viimeksi muokattu: 12.08.2022 klo 15:34:25 kirjoittanut Djortikkaeff »
Djortikkaeff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACO, 1612


Vastaus #1 : 07.01.2022 klo 19:43:20

#pvmottelutulossarjakenttä
129.4.AC Oulu - FC Haka3-0VeikkausliigaRaatin stadion
213.5.AC Oulu - FC Honka2-1VeikkausliigaRaatin stadion
317.5.AC Oulu - KuPS0-3VeikkausliigaRaatin stadion
3,518.6.ONS - KuPS (vain 1. puoliaika)1-9 (0-5)Kansallinen liigaRaatin stadion
418.6.AC Oulu/OLS - KPV (vain 2. puoliaika)3-0 (1-0)P17 SM-karsintaCastren
52.7.AC Oulu - VPS0-6VeikkausliigaRaatin stadion
623.7.AC Oulu - IFK Mariehamn3-1VeikkausliigaRaatin stadion
730.7.OLS - Närpes Kraft3-0M KakkonenCastren
87.8.AC Oulu - HJK1-1VeikkausliigaRaatin stadion
913.8.ONS - PK-351-2Kansallinen liigaRaatin stadion
1021.8.AC Oulu - FC Inter1-0 kentällä, 0-3 kabinetissaVeikkausliigaRaatin stadion
1118.9.AC Oulu - HIFK4-1VeikkausliigaRaatin stadion
« Viimeksi muokattu: 18.09.2022 klo 20:13:36 kirjoittanut Djortikkaeff »
B Watson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Crystal Palace, KuPS, Flamengo


Vastaus #2 : 07.01.2022 klo 21:29:32

1.1.      Palace - West Ham
8.1.      Millwall - Palace
14.1.   Brighton - Palace
23.1.   Palace - Liverpool
29.1.   Bromley - Notts County
5.2.      Palace - Hartlepool
12.2.   Brentford - Palace
19.2.   Palace - Chelsea
23.2.   Watford - Palace
26.2.   Palace - Burnley
1.3.     Palace - Stoke
14.3.   Palace - Man City
20.3.   Palace - Everton
4.4.     Palace - Arsenal
17.4.  Flamengo - Sao Paulo
27.4.  Vasco da Gama - Ponte Preta
1.5.     Botafogo - Juventude
7.5.     Palace - Watford
22.5.   Palace - ManU
5.8.     Palace - Arsenal
13.8.  Corinthian Casuals - Bowers & Pitsea
20.8.  Palace - Aston Villa
23.8.  Oxford U - Palace
30.8.  Palace - Brentford
3.9.    Corinthian Casuals - Burgess Hill Town
1.10.  Flamengo - Bragantino
3.10.  Botafogo - Palmeiras
5.10.  Flamengo - Internacional
« Viimeksi muokattu: tänään kello 14:11:24 kirjoittanut B Watson »
Kuisma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: 261008 | 151119


Vastaus #3 : 07.01.2022 klo 22:48:40

Nations league 2022 (3)
4.6. Suomi - Bosnia
7.6. Suomi - Makedonia
24.9. Suomi - Romania

U21 EURO2023-karsinta (2)
7.6. Suomi - Azerbajdzjan
10.6. Suomi - Norja

Eurooppa-liiga
8.9. HJK - Betis

UEFA Konferenssiliiga-karsinta
6.7. Inter - FC Drita
4.8. KuPS - Young Boys

Liiga
9.4. Inter - AC Oulu
23.4. HJK - Inter
29.4. Inter - MIFK
3.5. Inter - HJK
14.5. Inter - HIFK
28.5. Inter - Ilves
22.6. Inter - Lahti
25.7. Inter - Honka
6.8. Inter - SJK
13.8. Inter - VPS
27.8. Inter - KuPS
28.9. Inter - Haka

Kakkonen (3)
5.8. KaaPo - SalPa
19.8. KaaPo - MuSa
28.8. KaaPo - VJS

Kolmonen (14)
21.4. Inter/2 - TPK
23.4. HIFK/2 - PuiU
28.4. Inter/2 - Pallo-Iirot
6.5. ÅIFK - Masku
12.5. TPK - TOVE
17.5. TPK - TPS U23
20.5. ÅIFK - Inter/2
22.5. TPS U23 - Masku
28.5. TPK - PIF 2
29.5. Inter/2 - Peimari Utd
9.6. Inter/2 - TOVE
28.7. Inter/2 - PaiHa
20.8. Inter/2 - FC Åland
29.9. Inter/2 - PIF 2

Nelonen (2)
21.4. JyTy - P-Iirot 2
22.9. JyTy - TuWe

Suomen Cup (11)
26.2. TuRaKe - TPK
30.3. TPS M35 - SC Wolves
3.4. FC KyPS - Inter M35
7.4. ÅIFK - SalPa
12.4. Inter M35 - PiPS
13.4. TPS M35 - Ilves
3.5. TPK - Ilves-Kissat
4.5. TPS - Haka
24.5. Inter - Inter/2
31.8. HIFK - Inter
17.9. KuPS - Inter

Ykköscup (2)
12.2. PIF - PK-35
19.3. TPS - Jaro

Regions Roots Cup (1)
13.7. TPS M35 - SJK Apollo

ASM(+karsinta)
26.2. Inter - ÅIFK
12.3. Inter - TPS
15.5. ÅIFK - Inter
26.5. TPS - Inter
4.9. Inter - Atlantis

BSM-karsinta
12.2. Inter - PKKU
6.3. Inter - TPS
25.5. TPS - Inter

Yht.

Aiemmat vuodet
2009: 14 ottelua
2010: 20 ottelua
2011: 26 ottelua
2012: 24 ottelua
2013: 18 ottelua
2014: 37 ottelua
2015: 48 ottelua
2016: 28 ottelua
2017: 35 ottelua
2018: 54 ottelua
2019: 46 ottelua
2020: 60 ottelua
2021: 31 ottelua

Yht:
« Viimeksi muokattu: 29.09.2022 klo 23:13:35 kirjoittanut Kuisma »
lentävä emiraatti

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Football Club International Turku


Vastaus #4 : 13.01.2022 klo 14:38:49

1. 11/02 FC Inter - IFK Mariehamn (Liigacup)
2. 24/02 PaiHa - ÅIFK (Suomen Cup)
3. 25/03 FC Inter - Gnistan (Pre-Season)
4. 09/04 FC Inter - AC Oulu (Veikkausliiga)
5. 14/04 PaiHa - FC Inter/2 (Kolmonen)
6. 30/04 Sheffield Wednesday - Portsmouth (League 1)
7. 03/05 FC Inter - HJK (Veikkausliiga)
8. 06/05 VG-62 - PaiHa (Kolmonen)
9. 09/05 TPS - PIF (Ykkönen)
10. 14/05 FC Inter - HIFK (Veikkausliiga)

11. 20/05 ÅIFK - FC Inter/2 (Kolmonen)
12. 21/05 Peimari United - PaiHa (Kolmonen)
13. 24/05 FC Inter - FC Inter/2 (Suomen Cup)
14. 01/06 TPS u23 - FC Inter/2 (Kolmonen)
15. 03/06 KaaPo - Ilves-Kissat (Kakkonen)
16. 04/06 Suomi - Bosnia-Herzegovina (Nations League)
17. 09/06 FC Inter/2 - ToVe (Kolmonen)
18. 10/06 Suomi u21 - Norja u21 (EM-Karsinta)
19. 21/06 FC Inter/2 - MaPS (Kolmonen)
20. 22/06 FC Inter - FC Lahti (Veikkausliiga)

21. 28/06 KaaPo - TamU (Kakkonen)
22. 29/06 FC Inter - HJK (Suomen Cup)
23. 02/07 PaiHa - TPK (Kolmonen)
24. 02/07 KaaPo - FC Jazz (Kakkonen)
25. 06/07 FC Inter - FC Drita (UECL-karsinta)
26. 16/07 KaaPo - Honka Akatemia (Kakkonen)
27. 22/07 LTU - KaaPS (Vitonen)
28. 25/07 FC Inter - FC Honka (Veikkausliiga)
29. 28/07 FC Inter/2 - PaiHa (Kolmonen)
30. 30/07 EIF - KTP (Ykkönen)

31. 04/08 KuPS - BSC Young Boys (UECL-karsinta)
32. 05/08 KaaPo - SalPa (Kakkonen)
33. 06/08 FC Inter - SJK (Veikkausliiga)
34. 13/08 PaiHa - FC Åland (Kolmonen)
35. 13/08 FC Inter - VPS (Veikkausliiga)
36. 19/08 KaaPo - MuSa (Kakkonen)
37. 20/08 PaiHa - VG-62 (Kolmonen)
38. 03/09 PaiHa - Peimari United (Kolmonen)
39. 07/09 TPS u23 - PaiHa (Kolmonen)
40. 10/09 KaaPo - Ilves/2 (Kakkonen)

41. 17/09 KuPS - FC Inter (Suomen Cup)
42. 23/09 Suomi - Romania (Nations League)
43. 28/09 FC Inter - FC Haka (Veikkausliiga)
44. 30/09 PaiHa - MaPS (Kolmonen)

» 2021 - 41 » 2020 - 43
» 2019 - 55 » 2018 - 49
» 2017 - 47 » 2016 - 56  
» 2015 - 43 » 2014 - 32  
» 2013 - 33 » 2012 - 22
» 2011 - 12 » 2010 - 13
« Viimeksi muokattu: 02.10.2022 klo 10:02:34 kirjoittanut lentävä emiraatti »
drakon

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TSV+RJC+KVM


Vastaus #5 : 15.01.2022 klo 16:54:44

Veikkausliiga (14)
07.04.2022 Honka - Haka 3-2 (3-0) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 6,5e
09.04.2022 Inter - AC Oulu 2-1 (1-1) @ Tehtaan kenttä, Valkeakoski | 7,5e
09.04.2022 Ilves - KuPS 1-2 (1-1) @ Tehtaan kenttä, Valkeakoski | 7e
17.04.2022 Inter - Haka 0-2 (0-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 7,5e
28.04.2022 HIFK - HJK 0-2 (0-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 20e
20.05.2022 Honka - Ilves 0-0 @ Tapiolan urheilupuisto stadion, Espoo-Tapiola | 16e
22.05.2022 HJK - Haka 4-1 (1-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 10e
23.05.2022 HIFK - KuPS 0-1 (0-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 16e
18.06.2022 Honka - KuPS 2-0 (2-0) @ Tapiolan urheilupuisto stadion, Espoo-Tapiola | 6,5e
02.07.2022 HJK - KuPS 1-1 (0-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 10e
11.07.2022 Ilves - AC Oulu 0-2 (0-1) @ Ratinan stadion, Tampere-Ratinansuvanto | 12e
06.09.2022 HJK - HIFK 2-1 (1-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 20e
11.09.2022 Honka - HJK 1-2 (0-1) @ Tapiolan urheilupuisto stadion, Espoo-Tapiola | 11,5e
29.09.2022 Honka - HJK 3-1 (0-1) @ Tapiolan urheilupuisto stadion, Espoo-Tapiola | 13e

Ykkönen (6)
18.04.2022 Gnistan - PK-35 1-1 (1-1) @ Oulunkylän liikuntapuisto, Helsinki-Oulunkylä | 13,5e
25.04.2022 PK-35 - PIF 2-2 (1-2) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki | 9,5e
29.05.2022 PK-35 - MP 2-0 (1-0) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki | 10e
06.06.2022 TPS - PK-35 2-0 (1-0) @ Kupittaan jalkapallostadion, Turku-Kupittaa | 11,5e
23.07.2022 PK-35 - EIF 3-1 (0-0) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki | 9,5e
03.09.2022 PK-35 - KTP 0-1 (0-0) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki | 10e

Kakkonen (24)
30.04.2022 VJS - Ilves/2 4-0 (1-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | 39e kausikortti
09.05.2022 Klubi 04 - SalPa 3-1 (0-0) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 5e
15.05.2022 GrIFK - Honka/Akatemia 0-0 @ Centralidrottsplan, Grankulla | 5e
16.05.2022 PPJ - Kiffen 2-2 (1-0) @ Jätkäsaaren liikuntapuisto, Helsinki-Jätkäsaari | 5e
21.05.2022 VJS - Klubi 04 1-0 (0-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
30.05.2022 KäPa - Kiffen 3-1 (1-0) @ Kumpula Campus, Helsinki-Kumpulanlaakso | 5e
05.06.2022 Kiffen  - JIPPO 2-0 (1-0) @ Töölön pallokenttä 2, Helsinki-Töölö | 5e
11.06.2022 VJS - KaaPo 1-1 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
12.06.2022 Futura - LaPa 2-2 (0-0) @ Keskusurheilukenttä, Porvoo | 5e
18.06.2022 VJS - MuSa 3-2 (3-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
22.06.2022 Komeetat - ACO/OLS 3-2 (0-1) @ Comets' Park, Jyväskylä-Keltinmäki | 6e
29.06.2022 VJS - HJS 1-0 (1-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
03.07.2022 GrIFK - VJS 2-1 (1-1) @ Centralidrottsplan, Grankulla | 5e
09.07.2022 VJS - Ilves-Kissat 1-2 (1-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
24.07.2022 Ilves/2 - VJS 2-0 (1-0) @ Kaupin urheilupuisto Stadion, Tampere-Kauppi | 5e
14.08.2022 Klubi 04 - VJS 4-3 (1-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 5e
20.08.2022 VJS - SalPa 0-2 (0-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | vapaaehtoinen
24.08.2022 VJS - Tampere Utd 1-3 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
28.08.2022 KaaPo - VJS 0-3 (0-2) @ Kaarinan keskuskenttä, Kaarina | 3e
31.08.2022 Kiffen  - KäPa 2-1 (1-1) @ Töölön pallokenttä 1, Helsinki-Töölö | 5e
10.09.2022 VJS - Honka/Akatemia 0-4 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
16.09.2022 HJS - VJS 1-3 (1-0) @ Kaurialan kenttä, Hämeenlinna-Kauriala | 5e
24.09.2022 VJS - GrIFK 1-0 (0-0) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk
01.10.2022 Ilves-Kissat - VJS 1-0 (1-0) @ Kaupin urheilupuisto Stadion, Tampere-Kauppi | 8e

Kolmonen (10)
03.06.2022 Valtti - Taisto 5-0 (1-0) @ Puotilan tekonurmi, Helsinki-Puotila
10.06.2022 POHU - Taisto 1-3 (1-1) @ Lassilan liikuntapuisto, Helsinki-Lassila
23.06.2022 Savon Pallo - Riverball 1-3 (1-1) @ Keskuskenttä, Pieksämäki | 5e (vapaaehtoinen)
27.06.2022 FC Espoo - EsPa 1-0 (0-0) @ Säterinniitty, Espoo-Säteri
02.07.2022 Toukolan Teräs - Kontu 2-3 (0-1) @ Talin nurmi 1, Helsinki-Tali
08.07.2022 SexyPöxyt - FC Espoo 2-1 (1-1) @ Laaksolahden urheilupuisto, Espoo-Laaksolahti
19.08.2022 Valtti - HIFK/2 2-0 (0-0) @ Herttoniemenrannan liikuntapuisto, Helsinki-Herttoniemenranta
25.08.2022 Ponnistajat - Kontu 1-1 (1-1) @ Ala-Malmin nurmi, Helsinki-Malmi
02.09.2022 SexyPöxyt - LePa 6-2 (4-0) @ Laaksolahden urheilupuisto, Espoo-Laaksolahti
30.09.2022 FC Kirkkonummi - FC Espoo 3-1 (2-0) @ Framnäsin tekonurmi, Kirkkonummi-Masala

Nelonen (9)
11.05.2022 SibboV - NJS/2 1-5 (1-3) @ Söderkullan Urheilupuisto, Sipoo-Söderkulla
13.05.2022 FC WILD - VJS/2 2-3 (0-1) @ Veikkolan futiskenttä, Kirkkonummi-Veikkola
17.06.2022 Kumu - Purha 4-2 (2-0) @ Kuusankosken urheilupuisto, Kouvola-Kuusankoski
01.07.2022 NuPS - VJS/2 4-0 (1-0) @ Kuoppanummen urheilukenttä, Vihti-Nummela
27.07.2022 Ingå IF - VJS/2 0-9 (0-4) @ Konstgräsplanen, Ingå-Torp
26.08.2022 Myrskylän Myrsky - Orimattilan Pedot 1-1 (0-1) @ Kankkilan Pyhättö, Myrskylä-Kankkila - 100. Ottelu
27.08.2022 Liedon Pallo - Pallo-Iirot/2 3-2 (2-0) @ Keskuskenttä, Lieto
27.08.2022 Raisio Futis - Euran Pallo 0-4 (0-2) @ Kerttulan tekonurmi, Raisio-Kerttula
04.10.2022 Kurvin Vauhti - FC KaKe/Otsot 8-0 (5-0) @ Brahen kenttä, Helsinki-Kallio

Vitonen (2)
21.06.2022 Otavan Viesti - FC Potkupallo 1-4 (1-1) @ Rantakylän nurmi, Mikkeli-Rantakylä
01.09.2022 Pallokerho-09 - Ares-86 1-1 (0-0) @ Perttulan nurmi, Hyvinkää-Perttula

Kutonen (1)
30.06.2022 Parolan Visa - Janakkalan Pallo 3-3 (1-1) @ Parolan pallokenttä, Hattula-Parola

Ykköscup (2)
09.02.2022 JäPS - PEPO 0-0 @ Monitoimihalli, Järvenpää-Jamppa | 10e
19.02.2022 EIF - PK-35 3-2 (2-1) @ Monitoimihalli, Vihti-Nummela

Suomen Cup (15)
18.02.2022 FC Hieho (5D) - VJS/2 (4D) 0-5 (0-1) @ Pallokenttä 6 TN, Helsinki-Töölö
25.02.2022 Jokerit FC (5D) - AC Rastaala (4D) 2-6 (0-2) @ Pallokenttä 1 TN, Helsinki-Töölö
31.03.2022 VJS/2 (4D) - HPS/2 (4D) 1-0 (0-0) @ VJS-halli, Vantaa-Martinlaakso
01.04.2022 Töölön Taisto - Sexypöxyt 2-4 rp,  0-0 @ Pallokenttä 1 TN, Helsinki-Töölö
03.04.2022 PPS/Old Stars (4D) - HPS (3D) 2-6 (0-2) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki
12.04.2022 PPJ (2D) - VJS (2D) 2-4 rp, 0-0 @ PPJ-halli, Helsinki-Jätkäsaari
13.04.2022 KäPa (2D) - Kiffen (2D) 3-5 rp, 1-1 (0-1) @ Kumpula Campus, Helsinki-Kumpulanlaakso
14.04.2022 VJS/2 (4D) - Atletico Malmi (3D) 0-2 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki
03.05.2022 Honka (VL) - HIFK (VL) 4-5 rp, 1-1 (1-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | 8e
04.05.2022 Toukolan Teräs (3D) - PK-35 (1D) 0-4 (0-3) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki
25.05.2022 HaPK (3D) - Lahti (VL) 2-6 (1-4) @ Haminan urheilukenttä, Hamina-Bastioni | 10e
25.05.2022 KTP (1D) - Haka (VL) 2-4 (2-1) @ Arto Tolsa Areena, Kotka | 12e
14.06.2022 JäPS (1D) - AC Oulu (VL) 2-1 (0-1) @ Järvenpään keskuskenttä, Järvenpää | 5e
15.05.2022 PK-35 (1D) - SalPa (2D) 1-0 (0-0) @ Pihlajamäen tekonurmi, Helsinki-Pihlajamäki | 6,5e
28.06.2022 Lahti (VL) - JäPS (1D) 2-1 (1-1) @ Lahden stadion, Lahti-Urheilukeskus | 12,5e

Regions' Cup (2)
16.08.2022 HyPS - Atlantis/Akatemia 0-1 (0-0) @ Hyvinkään urheilupuisto, Hyvinkää
-muutettu myöhemmin 3-0
01.10.2022 SexyPöxyt - HyPS 3-0 (1-0) @ Olympiastadion, Helsinki - finaali

Kansallinen liiga (2)
24.07.2022 Ilves - PK-35 Vantaa 2-4 (0-1) @ Kaupin urheilupuisto Stadion, Tampere-Kauppi | 5e
20.08.2022 PK-35 Vantaa - Åland United 2-2 (1-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | 5e

Naisten Ykkönen (2)
23.04.2022 JyPK - VJS 2-1 (2-1) @ Viitaniemen tekonurmi, Jyväskylä-Viitaniemi | 5e
13.08.2022 VJS - FC Sport 1-2 (0-1) @ Myyrmäen jalkapallostadion, Vantaa-Myyrmäki | kk

Naisten Suomen Cup (3)
12.02.2022 HPS - PK-35 1-4 (1-1) @ Talin halli, Helsinki-Tali | 6e
13.03.2022 HJK - PK-35 Vantaa 3-2jo 2-2 (1-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 15e
02.10.2022 Åland United - HJK x-y @ Olympiastadion, Helsinki | 6,5e - finaali

UEFA Champions League (2)
06.07.2022 HJK (FIN) - Riga FS (LVA) 1-0 (1-0) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 5e
20.07.2022 HJK (FIN) - Viktoria Plzeň (CZE) 1-2 (0-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 15e

UEFA Europa League (2)
18.08.2022 HJK (FIN) - Silkeborg (DEN) 1-0 (0-0) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 20e
08.09.2022 HJK (FIN) - Betis (SPA) 0-2 (0-1) @ Töölön jalkapallostadion, Helsinki-Töölö | 45e

UEFA Europa Conference League (1)
21.07.2022 SJK (FIN) - Lillestrøm (NOR) 0-1 (0-0) @ Seinäjoen jalkapallostadion, Seinäjoki-Jouppilanvuori | 27e

Maaottelut (3)
04.06.2022 Suomi (FIN) - Bosnia-Hertsegovina (BIH) 1-1 (1-0) @ Olympiastadion, Helsinki-Töölö | 43e kausikortti
07.06 2022 Suomi (FIN) - Montenegro (MNE) 2-0 (2-0) @ Olympiastadion, Helsinki-Töölö | kausikortti
23.09.2022 Suomi (FIN) - Romania (ROU) 1-1 (1-0) @ Olympiastadion, Helsinki-Töölö | kausikortti

Miehet 35 (1)
20.06.2022 Kultsu M35 - Kotajärven Pallo M35 2-0 (1-0) @ Raviradan nurmi, Lappeenranta-Joutseno

Harjoitusottelut (6)
15.01.2022 NJS - VJS 3-2 (3-0) @ Klaukkalan tekonurmi, Nurmijärvi-Klaukkala
22.01.2022 FC Espoo - PPJ 2-2 (1-1) @ Keski-Espoon TN2, Espoo-Kirkkojärvi
22.01.2022 Klubi-04 - VJS 1-0 (0-0) @ Sahara, Helsinki-Töölö
20.02.2022 EsPa - NuPS 4-2 (3-1) @ Matinkylä TN1, Espoo-Matinkylä
12.03.2022 SalPa - VJS 2-1 (1-0) @ Urheilupuiston tekonurmi, Salo
02.04.2022 EPS - Kiffen 2-4 (1-2) @ Espoonlahden urheilupuisto TN2, Espoo-Espoonlahti

Winterliiga (1)
23.01.2022 GrIFK - HPS 2-0 (0-0) @ Oulunkylä TN2, Helsinki-Oulunkylä

GER1 Bundesliga (1)
07.05.2022 Freiburg - Union Berlin 1-4 (0-3) @ Mooswaldstadion, Freiburg | 32e

GER2 2.Bundesliga (1)
18.09.2022 Fürth - Paderborn 2-1 (0-1) @ Sportpark Ronhof, Fürth-Ronhof | 13e

GER4 Regionalligat (4)
25.03.2022 Unterhaching - Schalding-Heining 4-0 (1-0) @ Unterhaching Sportpark, Unterhaching | 18e
26.03.2022 Ulm - Schott Mainz 2-0 (1-0) @ Donaustadion, Ulm | 12e
27.03.2022 Aachen - Rödinghausen 0-1 (0-1) @ Tivoli Stadion, Aachen-Soers | 25e
06.05.2022 Aschaffenburg - Rosenheim 3-1 (0-0) @ Stadion am Schönbusch, Aschaffenburg | 11e

GER5 Oberligat (1)
17.09.2022 Ingolstadt U21 - Rosenheim 1-0 (1-0) @ ESV-Stadion, Ingolstadt-Kothau | 5e

GER6 Verbandsligat (1)
08.05.2022 Waldhof Mannheim U23 - VfR Mannheim 2-1 (1-1) @ Seppl-Herberger-Stadion, Mannheim-Waldhof | 5e

GER Cup (4)
29.07.2022 1. FC Kaan-Marienborn (RLW) - Nürnberg (2BL) 0-2 (0-1) @ Leimbachstadion, Siegen | 12e
30.07.2022 Elversberg (3L) - Leverkusen (2BL) 4-3 (3-2) @ Waldstadion an der Kaiserlinde, Spiesen-Elversberg | 11,5e
31.07.2022 FV Engers 07 (OL) - Bielefeld (2BL) 1-7 (0-2) @ Stadion Oberwerth, Koblenz-Oberwerth | 12e
01.08.2022 Chemnitz (RLNO) - Union Berlin (BL)  1-2jo, 1-1 (0-0) @ Stadion an der Gellerstrasse, Chemnitz | 19e

POL1 Ekstraklasa (1)
18.07.2022 Górnik Zabrze - Cracovia 0-2 (0-2) @ Stadion Miejski im. Ernesta Pohla, Zabrze | 35 PLN  

POL2 1 Liga (2)
16.07.2022 Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 0-0 @ Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków | 45 PLN
17.07.2022 Podbeskidzie - Arka Gdynia  0-1 (0-0) @ Stadion Miejski w Bialsku-Białej, Bielsko-Biała | 25 PLN

MLS (1)
06.08.2022 CF Montréal (CAN) - Inter Miami (USA) 2-2 (2-1) @ Stade Saputo, Montréal | 46 CAD

Pääsyliput: 837,5e

Yhteensä: 124 ottelua, 77 eri kentällä, joista 33 uutta, 4 eri maassa.

Arkisto: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008
« Viimeksi muokattu: 04.10.2022 klo 22:58:54 kirjoittanut drakon »
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Lupi


Vastaus #6 : 15.01.2022 klo 18:07:15

Tälle vuodelle en aseta tavoitteita. Paikalla nähtyjä toki vain kannattaa listata.


Talvi

1. 15.1. HJK - Honka (P17-ho) 2-0, Sahara
2. 22.1. Lupi - Ipa (ho) 3-0, Sahara
3. 29.1. Lupi - RFS (ho) 0-2, Sahara

4. 5.2. Lupi - Milf (LC) 2-3, Talin halli
5. 11.2. Nömme Kalju - Lupi (ho) 1-1, EJL halli
6. 19.2. Lupi - Inter (LC) 2-1, Talin halli
7. 26.2. HJK - VJS (P20-SMQ) 0-1, Talin halli
8. 26.2. Atlantis - Reipas (P20-SMQ) 2-0, Talin halli
9. 26.2. Klubi 04 - Ilves/2 (ho) 5-1, Talin halli

Kevät

10. 2.3. Lupi (04) - Honka (LC) 1-3, Bollis 1
11. 5.3. Klubi 04 - PPJ (ho 2*35min) 4-1, Bollis 1
12. 5.3. HJK - EPS (T18-SMQ) 1-0, Talin halli
13. 12.3. EPS - Klubi 04 (ho) 2-3, Espoonlahti
14. 13.3. HJK - PK-35 Vantaa (N-SC) jo 3-2, Boltsa
15. 19.3. HJK - Ilves (N-SC) 3-0, Boltsa
16. 19.3. Lupi - Lahi (ho) 1-0, Boltsa
17. 19.3. Klubi 04 - GrIFK (ho) 1-2, Boltsa
18. 25.3. SAK Klagenfurt - Admira Villach (Kärntner Liga) 5-0,
                 SAK Sportpark Welzenegg
19. 27.3. HJK - ÅU (KL) 4-2, Boltsa

20. 2.4. Lupi - Honak (VL) 1-0, Boltsa
21. 8.4. SJK - Lupi (VL) 0-1, OmaSp
22. 16.4. HJK - HPS (KL) 5-1, Boltsa
23. 18.4. VPS - Lupi (VL) 0-1, Elisa
24. 22.4. PK-35 - HJK (KL) 1-1, Talin halli
25. 23.4. Lupi - Inter (VL) 1-4, Boltsa
26. 24.4. Klubi 04 - HJS (2D) 1-0, Boltsa
27. 28.4. Jullit - Lupi (VL) 0-2, Boltsa
28. 29.4. HJK - Honka (KL) 2-1, Boltsa
29. 30.4. HJK - KäPa (P17-SMQ) 0-0, Boltsa

30. 3.5. Inter - Lupi (VL) 0-1, Veritas
31. 4.5. Klubi 04 - Gnistan (SC) 3-1, Boltsa
32. 8.5. HJK - PK-35 Vantaa (KL) 0-1, Boltsa
33. 8.5. Lupi - Ipa (VL) 2-1, Boltsa
34. 9.5. Klubi 04 - SalPa (2D) 3-1, Boltsa
35. 12.5. Lahi - Lupi (VL) 1-1, Hiihtostadion
36. 14.5. NJS - HJK (KL) 1-2, Klaukkala tn
37. 17.5. Lupi - Lahi (VL) 3-2, Boltsa
38. 21.5. Ilves - HJK (KL) 0-4, Kauppi
39. 21.5. HJK - PKKU (P17-SMQ) 6-0, Boltsa
40. 22.5. Lupi - Haka (VL) 4-1, Boltsa
41. 26.5. Sexypöxyt - jullit (SC) 0-7, Boltsa
42. 28.5. HJK - KuPS (KL) 1-2, Boltsa
43. 29.5. KuPS - Lupi (VL) 0-0, Väre
44. 30.5. Klubi 04 - GrIFK (2D) 3-1, Boltsa

Kesä

45. 11.6. Honka - HJK (P17-SMQ) 3-1, TUP tn
46. 12.6. KoiPS - HJK (P20-SMQ) 0-1, Havukoski tn
47. 13.6. HJK - ONS (KL) 6-0, Boltsa
48. 18.6. Lupi - AC Oulu (VL) 0-1, Boltsa
49. 22.6. Milf - Lupi (VL) 2-1, WHA
50. 23.6. Klubi 04 - EPS (2D) 2-0, Boltsa
51. 28.6. Atlantis - HJK (P20-SMQ) 6-0, Pukinmäki

52. 2.7. Lupi - KuPS (VL) 1-1, Boltsa
53. 6.7. HJK - RFS (UCLQ) 1-0, Boltsa
54. 10.7. Klubi 04 - KaaPo (2D) 4-1, Boltsa
55. 16.7. HJK - Viikingit/punainen (Helsinki Cup B10) 2-1, Bollis 2
56. 16.7. Lupi - VPS (VL) 3-1, Boltsa
57. 20.7. Lupi - Plzen (UCLQ) 1-2, Boltsa
58. 23.7. Ipa -Lupi (VL)  1-2, Ratina
59. 24.7. Klubi 04 - Ilves-kissat (2D) 4-4, Boltsa
60. 29.7. Honka - HJK (KL) 0-1, TUP
61. 30.7. Lupi - Milf (VL) 1-0, Boltsa

62. 6.8. OPS - PS Kemi (3D) 0-0, Heinäpää 4
63. 7.8. AC Oulu - Lupi (VL) 1-1, Raatti
64. 8.8. Klubi 04 - TamU (2D) 1-1, Boltsa
65. 11.8. Lupi - Maribor (UELQ) 1-0, Boltsa
66. 13.8. HJK - NJS (KL) 7-0, Boltsa
67. 14.8. Klubi 04 - VJS (2D) 4-3, Boltsa
68. 18.8. Lupi - Silkeborg (UELQ) 1-0, Boltsa
69. 20.8. HJK - Ilves (KL) 3-0, Boltsa
70. 21.8. Haka - Lupi (VL) 0-3, Tehtaan kenttä
71. 28.8. Lupi - SJK (VL) 1-0, Boltsa

Syksy

72. 3.9. HJK - Honka (P20-SM) 0-1, Talin halli
73. 3.9. HJK - SJK (P17-SM) 0-0, Talin halli
74. 4.9. Klubi 04 - Jazz (2D) 4-4, Boltsa
75. 5.9. Lupi - jullit (VL) 2-1, Boltsa
76. 8.9. Lupi - Real Betis (UEL) 0-2, Boltsa
77. 11.9. Honka - Lupi (VL) 1-2, TUP
78. 15.9. AS Roma - Lupi (UEL) 3-0, Stadio Olimpico
79. 17.9. HPS - HJK (KL) 0-3, Paloheinä
80. 18.9. Lupi - SJK (VL) 2-1, Boltsa
81. 24.9. HJK - PK-35 V (KL) 1-1, Boltsa
82. 29.9. Honka - Lupi (VL) 3-1, TUP

83. 2.10. Åland United - HJK (N-SC) 2-0, Olympiastadion
84. 2.10. Lupi - Inter (VL) 3-0, Boltsa



Yhteenveto

Klubin edustus 38
04/naiset/junnut 14/17/11
Turismi 4

Yhteensä 84

-Pääsylippuihin mennyt 401,56, sisältäen kolmasosan Klubien Klubin hinnasta.

-Kotimaan kilometrejä Stadin ulkopuolelle 5992, laskettu kuukkelin kartalla pelipaikalle - ja takaisin. Lentokilometrejä en laske.

-Uusia stadionbongauksia (tai "stadion") 7


2021 82 ottelua, 11123 km
2020 78 ottelua, 6943 km
« Viimeksi muokattu: 03.10.2022 klo 02:47:47 kirjoittanut Epeli »
Kakko S. Nikki

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: 1907•kotimainen jalkapallo


Vastaus #7 : 15.01.2022 klo 19:06:13

Yhteensä: 134 ottelua

UEFA Nations League:
   Suomi - Bosnia 1-1 | Olympiastadion | AM 20181
   Suomi - Montenegro 2-0 | Olympiastadion | AM 17009
   Romania - Suomi 1-0 | Stadionul Giulești | AM 11503
   Suomi - Romania 1-1 | Olympiastadion | AM 20130
   Montenegro - Suomi 0-2 | Gradski Stadion

UEFA Champions League:
  1. karsintakierros:
   RFS - HJK 2-1 (4-5rp.) | Slokas Stadium | AM 1631
  2. karsintakierros:
   HJK - Plzeň 1-2 | Töölön jalkapallostadion | AM 5236

UEFA Europa League:
  3.karsintakierros:
   HJK - Maribor 1-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 6487
  Playoff-kierros:
   HJK - Silkeborg 1-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 8337
   Silkeborg - HJK 1-1 | JYSK Park
  Lohkovaihe:
   HJK - Real Betis 0-2 | Töölön jalkapallostadion | AM 10164
   AS Roma - HJK 3-0 | Stadio Olimpico | AM 60193

Suomen Cup:
 Tasauskierros:
   Olarin Kiksi - FC Espoo 0-8 | Espoonlahden UP | AM 25
   UrPS - Pallo-Iirot 0-14 | Äijänsuon stadion | AM 50
   Ponnistus - PuiU 2-3 | Bollis 6 | AM 30
 1. kierros:
   FC Pakila - LePa/M35 1-6 | Bollis 6 | AM 15
   Kurvin Vauhti - Toukolan Teräs 1-3 | Bollis 1 | AM 230
   HAlku/FC - PPS 0-3 | Söderkullan urheilukenttä | AM 25
   Gnistan/Ogeli - EBK 2-5 | Mustapekka Areena | AM 43
   HPS - LePa 5-0 | Bollis 6 | AM 35
  2. kierros:
   HyPS - RiPS 4-0 | Kankurin liikuntapuisto | AM 253
   Töölön Taisto - SexyPöxyt 0-1rp | Bollis 1 | AM 39
   EsPa - SAPA 4-1 | Matinkylän urheilupuisto | AM 72
  3. kierros:
   TPV - EIF 0-6 | Kaupin urheilupuisto | AM 71
   FC Futura - KTP 0-6 | Porvoon pallokenttä | AM 291
   GrIFK - Gnistan 0-1 | Kauniaisten jalkapallohalli | AM 103
   Toukolan Teräs - TiPS 5-4 | Bollis 1 | AM 68
   HPS - Atlantis FC 2-3rp | Paloheinän tekonurmi | AM 127
   PIF - MIFK 0-3 | Aktia Arena | AM 255
  4. kierros:
   Klubi 04 - Gnistan 3-1 | Töölön jalkapallostadion | AM 97
   Toukolan Teräs - PK-35 0-4 | MagneCit Arena | AM 125
   Ponnistajat - SexyPöxyt 1-2rp | Tapulin tekonurmi | AM 71
   MPS/Atletico Malmi - VJS 1-7 | Mosan Wembley | AM 70
   NouLa - KJP 0-2 | Koivusaaren kenttä | AM 62
  5. kierros:
   Klubi 04 - HJK 0-4 | Töölön jalkapallostadion | AM 431
   HaPK - FC Lahti 2-6 | Haminan urheilukenttä | AM 550
  6. kierros:
   HJS - FC Haka 0-1 | Kaurialan kenttä | AM 1402
  Puolivälierät:
   FC Inter - HJK 1-0rp | Veritas Stadion | AM 1462

Veikkausliiga:
   HJK - FC Honka 1-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 4650
   SJK - HJK 0-1 | OmaSp Stadion | AM 2358
   VPS - HJK 0-1 | Elisa Stadion | AM 2286
   HJK - FC Inter 1-4 | Töölön jalkapallostadion | AM 3446
   HIFK - HJK 0-2 | Töölön jalkapallostadion | AM 7103
   FC Inter - HJK 0-1 | Veritas Stadion | AM 1717
   HJK - Ilves 2-1 | Töölön jalkapallostadion | AM 2012
   FC Lahti - HJK 1-1 | Lahden stadion | AM 1689
   HJK - FC Lahti 3-2 | Töölön jalkapallostadion | AM 2124
   HJK - FC Haka 4-1 | Töölön jalkapallostadion | AM 3443
   KuPS - HJK 0-0 | Kuopion keskuskenttä | AM 3094
   MIFK - HJK 2-1 | Wiklöf Holding Arena | AM 2122
   HJK - KuPS 1-1 | Töölön jalkapallostadion | AM 5707
   HJK - VPS 3-1 | Töölön jalkapallostadion | AM 3607
   Ilves - HJK 1-2 | Ratinan stadion | AM 3453
   HJK - MIFK 1-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 3871
   FC Haka - HJK 0-3 | Tehtaan kenttä | AM 2434
   HJK - SJK 1-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 3676
   HJK - HIFK 2-1 | Töölön jalkapallostadion | AM 7052
   FC Honka - HJK 1-2 | Tapiolan urheilupuisto | AM 4015
   FC Honka - HJK 3-1 | Tapiolan urheilupuisto | AM 1463
   HJK - FC Inter 3-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 4381

Ykkönen:
   MP - Gnistan 1-1 | Mikkelin urheilupuisto | AM 512
   EIF - Gnistan 0-2 | Tammisaaren keskuskenttä | AM 547
   Gnistan - PIF 2-1 | Mustapekka Areena | AM 345

Kakkonen:
   FC Honka Ak. - Klubi 04 3-3 | Tapiolan UP TN1 | AM 175
   Klubi 04 - HJS 1-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 73
   Ilves-Kissat - Klubi 04 1-4 | Kaupin urheilupuisto | AM 104
   TamU - SalPa 4-1 | Pyynikin urheilukenttä | AM 319
   Klubi 04 - SalPa 3-1 | Töölön jalkapallostadion | AM 160
   NJS - Reipas 0-2 | Klaukkalan tekonurmi | AM 64
   JJK - FC Vaajakoski 4-0 | Harjun stadion | AM 2052
   VJS - Klubi 04 1-0 | Myyrmäen jalkapallostadion | AM 373
   KäPa - Kiffen 3-1 | KäPa Campus | AM 140
   FC Futura - Reipas 0-4 | Porvoon keskuskenttä | AM 236
   Klubi 04 - TamU 1-1 | Töölön jalkapallostadion | AM 291
   Kiffen - KäPa 2-1 | Bollis 1 | AM 192
   Klubi 04 - FC Jazz 4-4 | Töölön jalkapallostadion | AM 91

Kolmonen:
   Töölön Taisto - Toukolan Teräs 2-3 | Bollis 1 | AM 120
   TuPS - RiPS 2-4 | Tuusulan urheilukeskus N2 | AM 35
   TiPS - MPS Atletico Malmi 3-1 | Hiekkaharjun up | AM 45
   HerTo - ToTe 0-1 | Laajasalon nurmi | AM 30
   Valtti - HIFK/2 2-0 | Herttoniemenranta | AM 96

Nelonen:
   SAPA Savanna - Ponnistus 3-3 | Bollis 1 | AM 40
   JJK/Cityketut - Huima/Urho 1-3 | Palokan TN | AM 33
   Pato - TaPa 3-0 | Tervakosken urheilukenttä | AM 95
   Ponnistus - Vesa 2-0 | Bollis 6 | AM 25
   Loviisa - Kapina 2-0 | Loviisan urheilukenttä | AM 80
   MyMy - HC Skavaböle 3-0 | Kankkilan kenttä | AM 65
   HAlku - HC Skavaböle 5-1 | Pornaisten tekonurmi | AM 55
   Töölön Vesa - Kurvin Vauhti 0-6 | Bollis 6 | AM 25
   Akilles - FC Korso Utd 3-2 | Hamarin urheilukenttä | AM 30
   Kurvin Vauhti - Ponnistus 2-6 | Bollis 1 | AM 70

Vitonen:
   ViiPV - UrPS 2-4 | Viialan P-V tekonurmi | AM 60
   WJK - Kuopion Elo/2 7-1 | Varkauden kisapuisto | AM 100
   KelA - Nopsa 4-2 | Kellokosken nurmi | AM 37
   FC Komar - Wilpas 2 0-9 | Parkin kenttä | AM 17
   UrPS - NePa 0-0 | Urjalan urheilukenttä | AM 70

Kutonen:
   Inter JKL - MuurY 5-3 | Vehkalammen kenttä | AM 21
   Naseva - HiHi 0-4 | Nastolan urheilukeskus | AM 16
   Hukat - HooGee Hodari 4-2 | Nummen uk | AM 15
   ToBK - KOPSE/VI 5-0 | Hamarin urheilukenttä | AM 28
   HJK Töölö - Trikiinit 6-2 | Brahen kenttä | AM 4

Seiska:
   Ponnistus TK - Kullervo 1-2 | Haapaniemen kenttä | AM 10

Regions Cup:
   HyPS - Atlantis Akatemia 0-1 | Hyvinkään UP | AM 250

Liigacup:
   HJK - FC Inter 2-1 | Talin halli
   HJK - FC Honka 1-3 | Bollis 1

Winterliiga:
   FC Futura - TiPS 6-6 | Pikkupekka Areena

Helsinki African Cup:
   Algeria - Nigeria 2-1 | Bollis 1 | AM 350

U21 EM-karsinnat:
   Suomi - Azerbaidžan 3-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 1043

(Italia) Serie A:
   AC Milan - Napoli 1-2 | San Siro

(Italia) Serie B:
   Brescia - Benevento 1-0 | Stadio Mario Rigamonti
   Como - SPAL 3-3 | Stadio Giuseppe Sinigaglia

(Italia) Serie C:
   Sangiuliano City - Pordenone SSD 0-1 | Stadio Ferruccio

(Montenegro) Druga CFL:
   Igalo - Mladost DG 0-0 | Solila Stadium

(Romania) Liga V, București:
   ACS Inter Galaxy - AS CS Espanyol 2-2 | Stadionul Fratia
   ACS Team One - AS Tractiunea 3-1 | Stadionul Coresi
   SF Pantelimon - AFC Asalt 5-8 | Stadionul Lia Manilou

(Ruotsi) Allsvenskan:
   Djurgårdens IF - Kalmar FF 3-2 | Tele2 Arena

(Ruotsi) Division 1:
   FC Stockholm - Sollentuna FK 3-2 | Kristinebergs IP

(Ruotsi) Division 2:
   Enskede IK - Trosä-Vagnhärad SK 3-0 | Enskede IP

(Ruotsi) Division 4:
   Husby FF - Vallentuna BK 2-6 | Ärvinge BP

(Ruotsi) Division 5:
   Stureby SK - FC Södrasidan 1-2 | Enskede IP3

(Ruotsi) Division 6:
   Tudor Arms FC - FC Tolkarna 1-1 | Stadshagens IP

(Ruotsi) Division 7:
   Viking Södermalm - Enskede Utd 1-7 | Hammarbyhöjdens IP

(Tanska) 2. Division:
   AB Gladsaxe - BK Frem 6-0 | Gladsaxe Stadion

Harjoitus- ja ystävyysottelut:
   HJK - Ilves 3-0 | Sahara
   HJK - RFS  0-2 | Sahara
   HJK - IFK Mariehamn 2-0 | Töölön jalkapallostadion
   HJK - Hammarby 2-2 | Töölön jalkapallostadion
   SMJK - Bosnia 2-1 | Bollis 6

Kansallinen Liiga:
   HJK - Åland United 4-2 | Töölön jalkapallostadion
   NJS - HJK 1-2 | Klaukkalan tekonurmi

Naisten Suomen Cup:
   PK-35 Vantaa - HJK/T18 7-0 | Myyrmäki-halli
   HJK - Ilves 3-0 | Töölön jalkapallostadion | AM 180
   Åland Utd - HJK 2-0 | Olympiastadion | AM 1291



Matkat: 27332km
Kausikortit ja liput: 701€
Kuljetukset ja majoitukset: 3060€
Kentät: 85 (uusia 62)
Helsinki: 61 ottelua, 17 kenttää
Espoo: 5 ottelua, 4 kenttää
Porvoo: 4 ottelua, 3 kenttää
Tampere: 4 ottelua, 3 kenttää
Vantaa: 3 ottelua, 3 kenttää
Jyväskylä: 3 ottelua, 3 kenttää
Turku: 3 ottelua, 2 kenttää
Hyvinkää: 2 ottelua, 2 kenttää
Lahti: 2 ottelua, 2 kenttää
Tuusula: 2 ottelua, 2 kenttää
Nurmijärvi: 2 ottelua, 1 kenttä
Akaa: 1 ottelu
Hamina: 1 ottelu
Hämeenlinna: 1 ottelu
Janakkala: 1 ottelu
Järvenpää: 1 ottelu
Kauniainen: 1 ottelu
Kuopio: 1 ottelu
Loviisa: 1 ottelu
Maarianhamina: 1 ottelu
Mikkeli: 1 ottelu
Myrskylä: 1 ottelu
Nummi-Pusula: 1 ottelu
Parainen: 1 ottelu
Pornainen: 1 ottelu
Rauma: 1 ottelu
Raasepori: 1 ottelu
Seinäjoki: 1 ottelu
Sipoo: 1 ottelu
Urjala: 1 ottelu
Vaasa: 1 ottelu
Valkeakoski: 1 ottelu
Varkaus: 1 ottelu

Tukholma: 7 ottelua, 7 kenttää
Bukarest: 4 ottelua, 4 kenttää
Brescia: 1 ottelu
Como: 1 ottelu
Igalo: 1 ottelu
Jūrmala: 1 ottelu
Kööpenhamina: 1 ottelu
Podgorica: 1 ottelu
Rooma: 1 ottelu
Seregno: 1 ottelu
Silkeborg: 1 ottelu


« Viimeksi muokattu: 03.10.2022 klo 22:13:29 kirjoittanut Kakko S. Nikki »
kova aapeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hienoa Jatkaa Kannatusta


Vastaus #8 : 15.01.2022 klo 19:53:03

Pitää taas yrittää

1. 15.1. Futura-Tips Ogeli
2. 21.1. HJK-Ilves  Töölö
« Viimeksi muokattu: 23.01.2022 klo 14:01:54 kirjoittanut kova aapeli »
haikaran uhri

Poissa Poissa


Vastaus #9 : 15.01.2022 klo 22:23:27

Lista 2022
01 15.01. Vehkahalli (Nh.): Jyväskylän Pallokerho - Kuopion Palloseura Akatemia 6-3 (toimihenkilönä*)

02 05.02. Vehkahalli (NSC): Jyväskylän Pallokerho - Oulun Työväen Palloilijat 10-0 (toimihenkilönä*)
03 08.02. Äänekosken KK (yph) (Mh): Huima/Urho - Kypärämäki Rangers /2 1-5
04 20.02. Vehkalampi (MSC): Harjun Potku Jyväskylä - FC Soho Jyväskylä 3-1
05 25.02. Äänekosken KK (yph) (MSC): FC Saarijärvi - Konneveden Urheilijat 4-1
06 26.02. Lehtomäen kenttä, Kouvola (MSC): Valkealan Kajo - Huima/Urho 4-5rp (1-1)

07 04.03. Kipparihalli (MSC): Rytimäen Pallo-Kerho 84 - Sundom IF 1-5
08 06.03. Vehkalampi (MSC): Inter Jyväskylä - Niemisen Urheilijat 0-6
09 08.03. Vehkahalli (MSC): Jyväskylän Pallokerho T18 - Puotinkylän Valtti YJ T18 1-3
10 12.03. Pirkkahalli C (NSC): Tampereen Ilves - Jyväskylän Pallokerho 5-3rp (2-2)
11 19.03. Vehkalampi (Nh): Jyväskylän Pallokerho - FC Sport Vaasa 2-1
12 19.03. Vehkahalli (Mh): Jyväskylän Komeetat - Mikkelin Palloilijat 1-4
xx 25.03. Äänekosken KK (yph) (MSC): FC Saarijärvi - Jyväskylän seudun PS 0-1
xx 26.03. Kalmuuri halli (N1): PK Keski-Uusimaa - Jyväskylän Pallokerho 0-0

xx 03.04. Kaupin up (N1): Tampereen Ilves /2 - Jyväskylän Pallokerho 3-0
xx 09.04. Vehkalampi (T15L): Palokan Riento - Haukiputaan Pallo 0-3
xx 09.04. Vehkahalli (MSC): FC Vaajakoski - Lahden Reipas 0-3
xx 14.04. Vehkahalli (MSC): Blue Eyes Team Jkl - PEPO Lappeenranta 1-15
xx 16.04. Vehkahalli (Mh): FC Vaajakoski - Kings SC Kuopio 3-0
xx 17.04. Viitaniemi (MSC): Jyväskylän seudun PS - PK Keski-Uusimaa 0-4
xx 20.04. Viitaniemi (M3): Jyväskylän seudun PS - FC Blackbird Jyväskylä 1-2
xx 21.04. Comet´s Park (P17 II): Jyväskylän Komeetat - PK-37 Iisalmi 4-1
xx 22.04. Tervan kenttä (M3): Keuruun Pallo - Kings SC Kuopio 0-4
xx 23.04. Viitaniemi (N1): Jyväskylän Pallokerho - VJS Vantaa 2-1
xx 25.04. Palokan lp (M6): Kypärämäki Rangers /2 - FC Vaajakoski /Reds 7-3
xx 28.04. Vehkahalli (T18 I): Jyväskylän Pallokerho /2 - PU-62 Mikkeli
xx 29.04. Viitaniemi (M3): FC Blackbird Jyväskylä - Lehmon Pallo -77 1-2
xx 30.04. Nya Ehnvallen (N1): Vasa IFK - Jyväskylän Pallokerho 1-0
xx 30.04. Botniahallenin utn: IF Hoppet Helsingby - FC Korsholm

xx 02.05. Tikkakosken lp (M6): FC Blackbird Ak. - Luonetjärven VU 3-0
xx 03.05. Vehkalammen lp (N3): Jyväskylän Pallokerho /3 - Äänekosken Huima 0-3
xx 04.05. Jyskän kenttä (M4): Holstin Dynamo - Huima/Urho 6-2
xx 05.05. Vehkalammen lp (M6): Inter Jyväskylä - Muholan Jalkapallokerho 4-3
xx 06.05. Miilulammen kenttä (M5): Petäjäveden Petäjäiset - Joutsan Seudun Pallo 5-1
xx 07.05. Viitaniemen lp (M2): JJK Jyväskylä - Rovaniemen Palloseura 2-2
xx 08.05. Viitaniemen lp (N1): Jyväskylän Pallokerho - Esbo BK 4-1
xx 09.05. Säynätsalon lp (M5): FC Soho Jyväskylä - Vihtavuoren Pamaus /2 2-2
xx 11.05. Jyskän kenttä (M4): Lohikosken Pallokerho - JJK Jyväskylä /Cityketut 3-2

=12

*lasken silloin mukaan, kun en toimi kuitenkaan pelaajana, valmentajana tai erotuomarina

virallisen listan ulkopuolella
05.03. Vehkahalli (MSC): Kampuksen Dynamo - Blue Eyes Team Jkl (vain 2. puoliaika)
27.04. Viitaniemen lp (M3): JJK Jyväskylä /2 - Kuopion Elo (vain 2. puoliaika)
03.05. Vehkalammen lp (T13 II): Jyväskylän PK T2010 - Jyväskylän PK T2009 1-3 (pienkenttä)
07.05.
07.05.
07.05.
07.05.

Historia
1997: 3 (Saksa)
1998: 5 (Saksa)
1999: 2 (Saksa)
2000: 2 (Saksa)
2001: 4 (Saksa)
2002: 3 (Saksa)
2003: 1 (Saksa)
2004: -
2005: 3 (1 Suomi, 2 Saksa)
2006: 14 (9 Saksa, 2 Puola, 3 Suomi)
2007: 18 (11 Saksa, 4 Viro, 2 Belgia, 1 Luxemburg)
2008: 31 (13 Saksa, 1 Liettua, 16 Suomi, 1 Ruotsi)
2009: 68 (12 Saksa, 45 Suomi, 1 Tanska, 2 Latvia, 3 Ruotsi, 3 Unkari, 1 Kroatia, 1 Slovenia)
2010: 80 (13 Saksa, 3 Italia, 1 Ranska, 1 Sveitsi, 1 Liechtenstein, 2 Alankomaat, 2 Latvia, 1 Liettua, 45 Suomi, 8 Ruotsi, 2 Norja, 1 Moldova)
2011: 65 (9 Saksa, 42 Suomi, 8 Portugali, 4 Andorra, 1 Ruotsi, 1 Norja)
2012: 67 (1 Ruotsi, 45 Suomi, 7 Kypros, 1 Pohj.-Kypros, 2 Slovakia, 1 Itävalta, 1 Tšekki, 3 Norja, 1 Irlanti, 1 Pohj.-Irlanti, 2 Saksa, 1 Viro, 1 Ranska)
2013: 76 (46 Suomi, 11 Saksa, 9 Ruotsi, 1 Valko-Venäjä, 3 Färsaaret, 4 Islanti, 1 Georgia, 1 Ranska)
2014: 65 (57 Suomi, 1 Saksa, 1 Norja, 6 Ruotsi)
2015: 71 (66 Suomi, 1 Ruotsi, 2 Saksa, 1 Norja, 1 Ranska)
2016: 87 (4 Norja, 71 Suomi, 4 Ruotsi, 2 Viro, 1 Latvia, 1 Liettua, 4 Espanja)
2017: 93 (79 Suomi, 5 Norja, 3 Ruotsi, 2 Saksa, 4 Espanja)
2018: 91 (75 Suomi, 1 Saksa, 4 Ruotsi, 1 Espanja, 1 Viro, 1 Norja, 1 Kreikka, 1 Romania, 1 Unkari, 4 Malta)
2019: 87 (80 Suomi, 2 Ruotsi, 1 Liechtenstein, 3 Albania, 1 Saksa)
2020: 111 (111 Suomi)
2021: 96 (96 Suomi)
2022: 12 (12 Suomi)
= 1155 (37 FIFA-maata + 1 Non-FIFA, 350 kenttää, 771 joukkueetta)


merkittävimmät putket yms
- 139 JyPK:n sarjaottelua putkeen (sis. Liiga, Liiga-karsinnat ja N1, ei kuitenkaan Cup)
Kaudella 2015 jääneet viimeisiä väliin (vaikea varmistaa, mutta todennäköisesti viimeinen katko oli 19. kierros 2015). Työ oli ilmeisesti tärkeämpi. Nuoruuden syntit ne!

"ennätykset" 2022


stadionbongaukset (0)
(Äänekosken ylipainehalli ei lasketa erikseen, kun Keskuskentän alue)
« Viimeksi muokattu: 12.05.2022 klo 19:43:45 kirjoittanut haikaran uhri »
juhinho

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Toni Doblas


Vastaus #10 : 22.01.2022 klo 18:08:40

Maaottelut
33. Suomi-Romania 23.9. (UNL)

Europelit
22. HJK-Viktoria Plzeň 20.7. (UCL, 2. karsintakierros)
25. Real Madrid-Eintracht Frankfurt 11.8. (UEFA Super Cup)
26. HJK-NK Maribor 12.8. (UEL, 3. karsintakierros)
28. HJK-Silkeborg IF 18.8. (UEL, playoff-kierros)
31. HJK-Real Betis Balompié 8.9. (UEL)

Bundesliga
9. Augsburg-Hertha Berlin 16.4.

2. Bundesliga
10. Ingolstadt-Paderborn 17.4.

Meistriliiga
27. FC Flora-JK Trans Narva 13.8.

Veikkausliiga
11. HJK-FC Inter 23.4.
12. HIFK-HJK 28.4.
13. HJK-Ilves 8.5.
16. HJK-FC Lahti 17.5.
19. HJK-AC Oulu 18.6.
21. HJK-KuPS 2.7.
29. HJK-SJK 28.8.
30. HJK-HIFK 5.9.
34. Honka-HJK 29.9.
35. HJK-FC Inter 2.10.

Kansallinen Liiga
32. HPS-HJK 17.9.

Ykkönen
20. Gnistan-TPS 22.6.

Kakkonen
15. NJS-Reipas 14.5.
18. Klubi 04-GrIFK 30.5.
23. Klubi 04-Ilves-Kissat 24.7.

Nelonen
24. Sibbo-Vargarna-FC Loviisa 2.8.
36. Kurvin Vauhti-FC KaKe/Otsot 4.10.

Suomen Cup
4. LiePa-ÅCF 26.2. (Tasauskierros)
8. SUMU/sob-HIFK 13.4. (3. kierros)
14. MPS/Atletico Malmi-VJS 13.5. (4. kierros)
17. Klubi 04-HJK 24.5. (5. kierros)

Liigacup
3. HJK-FC Inter 19.2.

Harjoitusottelut
1. HJK-Ilves 22.1.
2. HJK-RFS 29.1.
5. HJK-IFK Mariehamn 16.3.
6. HJK-FC Lahti 19.3.
7. HJK-Hammarby IF 26.3.

2021: 27
2020: 35
2019: 39
2018: 40
2017: 37
2016: 38
2015: 34
2014: 21
2013: 22
2012: 13
2011: 21
2010: 22
2009: 41
2008: 13
2007: 20

Ulkomailla nähdyt ottelut
Stadion-bongaukset
Ulkomaan stadion-bongaukset kuvina
« Viimeksi muokattu: 04.10.2022 klo 22:32:47 kirjoittanut juhinho »
MiestenK

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Espoolaisseurat ja suomalaiset ulkomailla


Vastaus #11 : 22.01.2022 klo 18:09:20

Nations League
7.6. Suomi - Montenegro 2-0
23.9. Suomi - Romania 1-1

Naisten MM-karsinnat
12.4. Suomi - Georgia 6-0
6.9. Suomi - Ruotsi 0-5

U21-EM-karsinnat
29.3. Kroatia - Suomi 2-3
3.6. Itävalta - Suomi 2-3
7.6. Suomi - Azerbaidzhan 3-0
10.6. Suomi - Norja 0-2

TU17-EM-kisat
3.5. Ranska - Suomi 2-0
6.5. Espanja - Ranska 4-0
9.5. Suomi - Norja 2-1

U17 Baltic Cup
1.7. Liettua - Suomi 0-1
3.7. Suomi - Viro 6-0

Super Cup
10.8. Real Madrid - Eintracht Frankfurt 2-0

Mestarien liiga
20.7. HJK - Viktoria Plzen 1-2

Eurooppaliiga
11.8. HJK - NK Maribor 1-0
18.8. HJK - Silkeborg 1-0

Allsvenskan
24.4. AIK - Djurgårdens IF 1-0

Veikkausliiga
2.4. HJK - FC Honka 1-0
7.4. FC Honka - FC Haka 3-2
17.4. FC Inter - FC Haka 0-2
25.4. FC Honka - SJK 5-1
17.5. HJK - FC Lahti 3-2

20.5. FC Honka - Ilves 0-0
29.5. HIFK - FC Honka 1-2
18.6. FC Honka - KuPS 2-0
2.7. FC Honka - IFKM 1-1
15.7. FC Honka - FC Lahti 5-0

15.8. HIFK - SJK 0-2
22.8. FC Honka - HIFK 4-1
5.9. HJK - HIFK 2-1
11.9. FC Honka - HJK 1-2
29.9. FC Honka - HJK 3-1

Kolmonen
19.5. LePa - FC Espoo 0-7
13.6. LePa - BK-46 0-3
13.8. SAPA - LePa 2-1

Suomen Cup
11.3. HPS - LePa 5-0
17.9. KuPS - FC Inter 1-0

Naisten Suomen Cup
2.10. Åland United - HJK 2-0

Liigacup
19.3. FC Honka - FC Inter 3-1

Region's Roots Cup
1.10. JaPS - TPS M35 1-1 (1-3 j.o)

Harjoitusottelut
22.1. HJK - Ilves 3-0
29.1. HJK - RFS 1-1
26.2. IF Gnistan - HIFK 0-0
16.3. HJK - IFK Mariehamn 2-0
25.3. Romania U21 - Suomi U21 2-1

31.3. LePa - Union Plaani 4-0
21.4. Suomi TU17 - Pallo-Iirot P15 6-2
23.6. Suomi U23 - Norja U23 1-0

Yhteensä: 49

Edellisvuodet
2015: 50 ottelua (lukuun ottamatta junnupelejä, joita kertyi noin kymmenkunta)
2016: 56 ottelua
2017: 50 ottelua
2018: 69 ottelua
2019: 80 ottelua
2020: 52 ottelua
2021: 43 ottelua

2015-2022: 450 ottelua
« Viimeksi muokattu: 02.10.2022 klo 15:06:03 kirjoittanut MiestenK »
Karl Wanker

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ManU, Liverpool, Chelsea, ManC, Real Madrid, Barca


Vastaus #12 : 22.01.2022 klo 18:09:47

1. 22.1. HJK - Ilves 3 - 0, harjoitusottelu, Sahara.
2. 29.1. HJK - RFS 0 - 2, harjoitusottelu, Sahara.
3. 5.2. HJK - IFK Mariehamn 2 - 3, Liigacup, Talin jalkapallohalli.
4. 19.2. Helsingin Ponnistus - PuiU 2 - 3, Suomen Cup, Töölön pallokenttä.
5. 26.3. HJK - Hammarby IF 2 - 2, harjoitusottelu, Bolt  Arena.
6. 2.4. HJK - FC Honka 1 - 0, Veikkausliiga, Bolt Arena.
7. 22.4. SAPA/Savanna - Helsingin Ponnistus 3 - 3, Nelonen etelä, Töölön pallokenttä.
8. 23.4. HJK - FC Inter 1 - 4, Veikkausliiga, Bolt Arena.
9. 28.4. HIFK - HJK 0 - 2, Veikkausliiga, Bolt Arena.
10. 17.5. HJK - FC Lahti 3 - 2, Veikkausliiga, Bolt Arena.
11. 18.5. FC Honka/3 - Helsingin Ponnistus 3 - 3, Nelonen etelä, Tapiolan urheilupuisto.
12. 22.5. HJK - Haka 4 - 1, Veikkausliiga, Bolt Arena.
13. 30.5. Klubi 04 - GrIFK 3 - 1, Kakkonen, Bolt Arena.
14. 4.6. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 1 - 1, UEFA Nations League, Helsingin Olympiastadion.
15. 7.6. Suomi - Montenegro 2 - 0, UEFA Nations League, Helsingin Olympiastadion.
16. 9.6. MPS - EIF 1 - 0, Miehet 35 etelä 1, Mosan Wembley.
17. 10.6. PuiU - HerTo 2 - 2, Kolmonen etelä, Koudan kenttä.
18. 14.6. Atletico Malmi - HPS 1 - 1, Kolmonen etelä, Pukinmäen urheilupuisto.
19. 16.6. Helsingin Ponnistus - Töölön Vesa 2 - 0, Nelonen etelä, Töölön pallokenttä.
20. 18.6. HJK - AC Oulu 0 - 1, Veikkausliiga, Bolt Arena.
21. 30.6. Helsingin Ponnistus - FC KaKe/Otsot 8 - 0, Nelonen etelä, Töölön pallokenttä.
22. 6.7. HJK - RFS 1 - 0, UEFA Champions League, Bolt Arena.
23. 7.7. FC Kiffen/3 - Helsingin Ponnistus 1 - 3, Nelonen etelä, Töölön pallokenttä.
24. 21.7. HJK - FC Viktoria Plzeň 1 - 2, UEFA Champions League, Bolt Arena.
25. 23.7. Ilves - HJK 1 - 2, Veikkausliiga, Ratinan stadion.
26. 11.8. HJK - NK Maribor 1 - 0, UEFA Europa League, Bolt Arena.
27. 17.8. Kurvin Vauhti - Helsingin Ponnistus 2 - 6, Nelonen etelä, Töölön pallokenttä.
28. 18.8. HJK - Silkeborg IF 1 - 0, UEFA Europa League, Bolt Arena.
29. 25.8. Helsingin Ponnistus - FC Honka/3 1 - 2, Nelonen etelä, Töölön pallokenttä.
30. 28.8. HJK - SJK 1 - 0, Veikkausliiga, Bolt Arena.
31. 1.9. KäPa/NoLe - Helsingin Ponnistus 2 - 6, Nelonen etelä, Latokartanon liikuntapuisto.
32. 5.9. HJK - HIFK 2 - 1, Veikkausliiga, Bolt Arena.
33. 8.9. HJK - Real Betis 0 - 2, UEFA Europa League, Bolt Arena.
34. 8.9. Helsingin Ponnistus - PETO 1 - 1, Nelonen Etelä, Töölön pallokenttä.
35. 11.9. FC Honka - HJK 1 - 2, Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto.
36. 18.9. HJK - SJK 2 - 1, Veikkausliiga, Bolt Arena.
37. 23.9. Suomi - Romania 1 - 1, UEFA Nations League, Helsingin olympiastadion.
38. 2.10. HJK - FC Inter 3 - 0, Veikkausliiga, Bolt Arena.
39. 4.10. Helsingin Ponnistus - Kiffen/3 4 - 2, Nelonen etelä, Töölön pallokenttä.
« Viimeksi muokattu: eilen kello 01:41:49 kirjoittanut Karl Wanker »
Chevron

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Paskan möivät


Vastaus #13 : 22.01.2022 klo 19:28:28

Liiga

22.5. HJK - Haka 4-1, Boltsi
23.7. Ilves - HJK 1-2, Ratina
18.9. HJK - SJK 2-1, Boltsi

Nelonen

22.4. SAPA/Savanna - Ponnistus 3-3, Bollis 1
18.5. Honka/3 - Ponnistus 3-3, Tapiola TN
16.6. Ponnistus - Vesa 2-0, Bollis 6
30.6. Ponnistus - FC KaKe/Otsot 8-0, Bollis 1
7.7. Kiffen/3 - Ponnistus 1-3, Bollis 6
8.9. Ponnistus - PETO 1-1, Bollis 6
5.10. Ponnistus - Kiffen/3 4-2, Bollis 6

€oohkärsinnät

11.8. HJK - NK Maribor 1-0, Boltsi
18.8. HJK - Silkeborg IF 1-0, Boltsi

€oohpaskaliiga

8.9. HJK - Real Betis 0-2, Boltsi (Fuck VAR)

Suomen Cup

19.2. Ponnistus - PuiU 2-3, Bollis 6

Liigacup

5.2. HJK - MIFK 2-3, Talin halli

Kansojen liiga

11.6. Romania - Suomi 1-0, Stadionul Giulești-Valentin Stănescu, Bukarest, Romania

Harjoitusottelut

22.1. HJK - Ilves 3-0, Sahara
29.1. HJK - RFS 0-2, Sahara

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
« Viimeksi muokattu: eilen kello 00:21:53 kirjoittanut Chevron »
Juhisman

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi, Leppävaaran Pallo


Vastaus #14 : 22.01.2022 klo 19:36:57

1. 22.1. HJK - Ilves | 3-0 | harjoitusottelu | Sahara
2. 11.2. FC Pakila - LePa/M35 | 1-6 | Suomen Cup | Töölön Pallokenttä 6
3. 12.2. Olarin Kiksi - FC Espoo | 0-8 | Suomen Cup | Espoonlahden tekonurmi 2
4. 25.2. Jokerit FC - AC Rastaala | 2-6 | Suomen Cup | Töölön Pallokenttä 1
5. 28.2. RiRa - Ponnistajat | 0-2 | Suomen Cup | Myyrmäen stadion
6. 4.3. Kurvin Vauhti - Toukolan Teräs | 1-3 | Suomen Cup | Töölön Pallokenttä 1
7. 11.3. HPS - LePa | 5-0 | Suomen Cup | Töölön Pallokenttä 6
8. 19.3. FC Espoo - HIFK | 2-0 | P17 Ykkönen | Laaksolahden tekonurmi
9. 23.3. Suomi - Belgia | 1-3 | U19 EM-jatkokarsinnat | Myyrmäen stadion
10. 28.3. LePa - NJS/2 | 7-1 | P17 harjoitusottelu | Leppävaaran tekonurmi 2
11. 31.3. LePa - Union Plaani | 4-0 | harjoitusottelu | Leppävaaran tekonurmi 2
12. 13.4. EsPa - PK-35 | 0-4 | Suomen Cup | Matinkylän tekonurmi 1
13. 21.4. LePa - EPS/Reservi | 0-6 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
14. 26.4. LePa/2 - PPV/Seos | 5-0 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 2
15. 29.4. EsPa - LePa | 1-1 | Kolmonen | Matinkylän tekonurmi 2
16. 5.5. LePa - SAPA | 1-1 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
17. 13.5. EBK - LePa | 6-0 | Kolmonen | Keski-Espoon tekonurmi 1
18. 19.5. LePa - FC Espoo | 0-7 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
19. 21.5. VJS - Klubi 04 | 1-0 | Kakkonen | Myyrmäen stadion
20. 22.5. LePa - HJK/Sininen | 3-6 | P20 Kakkonen | Leppävaaran tekonurmi 2
21. 29.5. LePa - SexyPöxyt | 1-2 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
22. 3.6. FC FINNKURD - LePa | 3-1 | Kolmonen | Myllypuron tekonurmi
23. 4.6. Suomi - Bosnia & Hertsegovina | 1-1 | Nations League | Helsingin Olympiastadion
24. 7.6. Suomi - Montenegro | 2-0 | Nations League | Helsingin Olympiastadion
25. 11.6. Romania - Suomi | 1-0 | Nations League | Stadionul Giuleşti
26. 13.6. LePa - BK-46 | 0-3 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
27. 17.6. LePa - VJS/2 | 4-2 | P12 Kakkonen | LePa Areena
28. 28.6. LePa/2 - EsPa/Renat | 0-4 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 2
29. 1.7. EIF/Akademi - LePa | 1-0 | Kolmonen | Tammisaaren keskuskenttä
30. 2.7. HJK - KuPS | 1-1 | Veikkausliiga | Töölön jalkapallostadion
31. 7.7. LePa - GrIFK/U23 | 1-3 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
32. 8.7. SexyPöxyt - FC Espoo | 2-1 | Kolmonen | Laaksolahden tekonurmi
33. 11.7. Ilves - AC Oulu | 0-2 | Veikkausliiga | Ratinan stadion
34. 20.7. HJK - Viktoria Plzen | 1-2 | Mestarien Liigan karsinta | Töölön jalkapallostadion
35. 29.7. HPS - JäPS/47 | 0-2 | Kolmonen | Paloheinän tekonurmi
36. 30.7. FC Espoo - BK-46 | 3-0 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
37. 31.7. EPS/Reservi - LePa | 4-1 | Kolmonen | Espoonlahden tekonurmi 2
38. 2.8. PPV/Seos - LePa/2 | 1-3 | Vitonen | Talin tekonurmi 1
39. 4.8. LePa - EsPa | 1-1 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
40. 6.8. LePa - KäPa | 1-2 | P12 Ykkönen | LePa Areena
41. 9.8. LePa/2 - Pöxyt/TN | 1-2 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 2
42. 11.8. HJK - Maribor | 1-0 | Eurooppa-Liigan karsinta | Töölön jalkapallostadion
43. 13.8. SAPA - LePa | 2-1 | Kolmonen | Töölön Pallokenttä 6
44. 16.8. LePa/2 - PPJ/LeJa | 7-2 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 2
45. 19.8. LePa - EBK | 0-7 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
46. 20.8. LePa - HJK/Akatemia sin | 2-3 | P12 Ykkönen | LePa Areena
47. 24.8. VJS - TamU | 1-3 | Kakkonen | Myyrmäen stadion
48. 25.8. PEP - LePa/2 | 0-2 | Vitonen | Metsämaan tekonurmi
49. 26.8. FC Espoo - LePa | 5-0 | Kolmonen | Säterinniityn tekonurmi
50. 30.8. LePa/2 - GrIFK/2 | 0-1 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 2
51. 2.9. SexyPöxyt - LePa | 6-2 | Kolmonen | Laaksolahden tekonurmi
52. 5.9. HJK - HIFK | 2-1 | Veikkausliiga | Töölön jalkapallostadion
53. 8.9. LePa - FC FINNKURD | 2-1 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
54. 10.9. Gnistan - LePa | 3-2 | P15 Kakkonen | Mustapekka Areena
55. 13.9. LePa/2 - POHU/Regents | 4-2 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 2
56. 15.9. LePa - FC Kirkkonummi | 2-4 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
57. 18.9. JäPS - TPS | 4-3 | Ykkönen | Järvenpään keskuskenttä
58. 20.9. LePa/2 - Atleettiklubi | 6-0 | Vitonen | Leppävaaran tekonurmi 2
59. 23.9. Suomi - Romania | 1-1 | Nations League | Helsingin Olympiastadion
60. 24.9. BK-46 - LePa | 2-0 | Kolmonen | Karjaan keskuskenttä
61. 27.9. SexyPöxyt - EPS/Reservi | 0-1 | Kolmonen | Laaksolahden tekonurmi
62. 28.9. EsPa/Renat - LePa/2 | 3-2 | Vitonen | Kaitaan tekonurmi
63. 29.9. LePa - EIF/Akademi | 0-5 | Kolmonen | Leppävaaran tekonurmi 2
« Viimeksi muokattu: 02.10.2022 klo 00:17:44 kirjoittanut Juhisman »
toubi

Poissa Poissa


Vastaus #15 : 22.01.2022 klo 20:00:53

1. 22.1. HJK - Ilves 3 - 0 Harjoitusottelu
2. 4.3. FC København - Randers FC  3 - 0 Superliga (DEN)
3. 13.3. HJK - PK-35 Vantaa 3 - 2, jo. Naisten Suomen Cup
4. 26.3. HJK - Hammarby IF (SWE) 2 - 2 Harjoitusottelu
5. 27.3. HJK - Åland United 4 - 2 Kansallinen liiga
6. 2.4. HJK - FC Honka 1 - 0 Veikkausliiga
7. 23.4. HJK - FC Inter 1 - 4 Veikkausliiga
8. 28.4. HIFK - HJK 0 - 2 Veikkausliiga
9. 17.5. HJK - FC Lahti 3 - 2 Veikkausliiga
10. 24.5. Klubi 04 - HJK 0 - 4 Suomen Cup
11. 28.5. SAPA - FC Espoo 0 - 2 Kolmonen
12. 29.5. PK-35 - MP 2 - 0 Ykkönen
13. 4.6. Suomi - Bosnia ja Hertsegovina 1 -1 Kansojen liiga
14. 18.6. HJK - AC Oulu 0 - 1 Veikkausliiga
15. 2.7. HJK - KuPS 1 - 1 Veikkausliiga
16. 16.7. HJK - VPS 3 - 1 Veikkausliiga
17. 20.7. HJK -  Viktoria Plzeň (CZE) 1 - 2 UCLQ2
18. 11.8 HJK - NK Maribor (SLO) 1 - 0 UELQ3
19. 18.8. HJK - Silkeborg IF (DEN) 1 - 0 UELPO
20. 28.8. HJK - SJK 1 - 0 Veikkausliiga
21. 5.9. HJK - HIFK 2 - 1 Veikkausliiga
22. 2.10. HJK - FC Inter 3 - 0 Veikkausliiga

2021, 12 ottelua
2020, 10 ottelua
2019, 9 ottelua
2018, 14 ottelua
2017, 16 ottelua
2016, 21 ottelua
2015, 13 ottelua
« Viimeksi muokattu: 02.10.2022 klo 21:06:18 kirjoittanut toubi »
Evian

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mustat Kuhnurit, Läpärit


Vastaus #16 : 22.01.2022 klo 20:19:21

1. HO: Lahden Reipas - Jippo 3-1 22.1.2022 Mukkulan kupla
2. BSMk: FC Lahti U17 - KäPa U17 0-2 29.1.2022 Mukkulan kupla
3. HO: FC Lahti - Lahden Reipas 4-1 29.1.2022 Mukkulan kupla
4. HO: Lahden Reipas - PeKa 9-0 5.2.2022 Mukkulan kupla
5. HO: FC Lahti - Ilves 4-3 5.2.2022 Mukkulan kupla
6. HO: FC Kuusysi - NouLa 3-2 11.2.2022 Kisapuisto
7. LC: FC Lahti - FC Honka 0-4 12.2.2022 Mukkulan kupla
8. ASMk: FC Reipas P20 - KuPS P20 0-2 12.2.2022 Mukkulan kupla
9. HO: Lahden Reipas - FC Vaajakoski 0-2 13.2.2022 Mukkulan kupla
10. ASMk: HJK P20 - KäPa P20 2-1 13.2.2022 Talin halli
11. HO: FC Kuusysi - HaPK 2-4 18.2.2022 Kisapuisto
12. LC: FC Lahti - FC Haka 0-2 23.2.2022 Mukkulan kupla
13. HO: Union Plaani - PuiU 3-0 26.2.2022 Mukkulan kupla
14. SC: Järvelän Jäppärä - Kumu JT 1-10 26.2.2022 Mukkulan tekonurmi
15. SC: Nastolan Naseva - JaPS/M35 1-11 27.2.2022 Mukkulan kupla
16. HO: FC Lahti - IF Gnistan 4-2 4.3.2022 Kisapuiston tekonurmi
17. ASMk: FC Reipas P20 - HJK P20 1-3 5.3.2022 Mukkulan kupla
18. BSMk: FC Lahti U17 - VJS U17 0-1 6.3.2022 Mukkulan kupla
19. HO: FC Lahti - MP 3-1 12.3.2022 Kisapuisto
20. HO: Lahden Reipas - Atlantis FC 2-1 17.3.2022 Kisapuisto
21. HO: HJK - FC Lahti 0-1 19.3.2022 Bolt Arena
22. SC: Nastolan Nopsa - KJP 0-6 20.3.2022 Kisapuiston tekonurmi
23. HO: FC Lahti - SJK Akatemia 3-0 25.3.2022 Kisapuiston tekonurmi
24. ASMk: FC Reipas P20 - Gnistan P20 1-1 26.3.2022 Mukkulan kupla
25. SC: JaPS/M35 - Kumu JT 9-2 27.3.2022 Mukkulan kupla
26. VL: IFK Mariehamn - FC Lahti 0-0 2.4.2022 Wiklöf Holding Arena
27. SC: JaPS/35 - JJK 1-6 8.4.2022 Mukkulan kupla
28. BSMk: FC Lahti U17 - FC Viikingit U17 6-0 9.4.2022 Kisapuisto
29. ASMk: FC Reipas P20 - VJS P20 5-0 9.4.2022 Kisapuisto
30. SC: Kuopion Elo - FC Lahti 0-6 13.4.2022 Väre Areena
31. VL: HIFK - FC Lahti 0-3 18.4.2022 Bolt Arena
32. HO: Lahden Reipas - FC Futura 3-0 21.4.2022 Kisapuisto
33. VL: FC Lahti - KuPS 0-1 22.4.2022 Lahden stadion
34. VL: FC Lahti - FC Honka 0-2 29.4.2022 Lahden stadion
35. BSMk: FC Lahti U17 - FC Honka U17 0-2 30.4.2022 Kisapuiston tekonurmi
36. Kak: Lahden Reipas - FC LaPa 7-3 30.4.2022 Kisapuisto
37. SC: Lahden Reipas - FC Lahti 0-5 3.5.2022 Kisapuisto
38. VL: SJK - FC Lahti 1-2 7.5.2022 OmaSp Stadion
39. NKak: FC Lahti Naiset - ToU 2-1 8.5.2022 Kisapuisto
40. ASMk: FC Reipas P20 - KäPa P20 8-0 8.5.2022 Kisapuisto
41. VL: FC Lahti - HJK 1-1 12.5.2022 Lahden stadion
42. Vit: Nastolan Nopsa - Järvelän Jäppärä 3-3 13.5.2022 Nastolan Urheilukeskuksen tekonurmi
43. ASMk: FC Reipas P20 - Atlantis FC P20 2-1 14.5.2022 Kisapuisto
44. NKak: FC Lahti - KTP 0-1 14.5.2022 Kisapuisto
45. VL: HJK - FC Lahti 3-2 17.5.2022 Bolt Arena
46. BSMk: FC Lahti U17 - PPJ U17 2-0 21.5.2022 Kisapuisto
47. Kak: Lahden Reipas - PPJ 1-0 21.5.2022 Kisapuisto
48. VL: FC Lahti - AC Oulu 0-2 22.5.2022 Lahden stadion
49. SC: HaPK - FC Lahti 2-6 25.5.2022 Haminan urheilukenttä
50. VL: FC Haka - FC Lahti 1-1 28.5.2022 Tehtaan kenttä
51. BSMk: FC Lahti U17 - HJK U17 3-3 1.6.2022 Kisapuisto
52. Kol: FC Kuusysi - HPS 2-7 1.6.2022 Kisapuisto
53. NKak: FC Lahti - FC Futura 2-1 7.6.2022 Kisapuiston tekonurmi
54. BSMk: FC Lahti U17 - FC Inter U17 0-0 8.6.2022 Kisapuisto
55. Kol: FC Kuusysi - LPS 2-5 8.6.2022 Kisapuisto
56. SC: FC Lahti - Atlantis FC 4-2 14.6.2022 Lahden stadion
57. Kak: Lahden Reipas - PKKU 1-3 15.6.2022 Kisapuisto
58. NKak: FC Lahti - PEPO 4-1 17.6.2022 Kisapuisto
59. VL: Ilves - FC Lahti 3-2 18.6.2022 Ratinan stadion
60. BYkk: FC Lahti U18 - PaRi U18 3-1 19.6.2022 Kisapuiston tekonurmi
61. ASMk: FC Reipas P20 - PPJ P20 3-4 19.6.2022 Kisapuisto
62. VL: FC Inter - FC Lahti 5-1 22.6.2022 Veritas Stadion
63. Kak: FC Futura - Lahden Reipas 0-4 23.6.2022 Porvoon keskuskenttä
64. MO: Suomi U18T - Islanti U18T 2-2 24.6.2022 Nastolan Urheilukeskus
65. SC: FC Lahti - JäPS 2-1 28.6.2022 Lahden stadion
66. VL: FC Lahti - FC Inter 2-1 2.7.2022 Lahden stadion
67. Kak: Lahden Reipas - PeKa 5-0 6.7.2022 Kisapuisto
68. Kak: Lahden Reipas - KuPS Akatemia 3-1 9.7.2022 Kisapuisto
69. VL: KuPS - FC Lahti 4-0 10.7.2022 Väre Areena
70. VL: FC Honka - FC Lahti 5-0 15.7.2022 Tapiolan urheilupuisto
71. BSM: FC Lahti U17 - TPS U17 3-1 16.7.2022 Kisapuisto
72. VL: FC Lahti - SJK 1-3 24.7.2022 Lahden stadion
73. VL: FC Lahti - Ilves 1-1 29.7.2022 Lahden stadion
74. BSM: FC Lahti U17 - KuPS U17 3-0 30.7.2022 Kisapuisto
75. NKak: FC Lahti - HIFK 1-2 30.7.2022 Kisapuisto
76. Kak: Lahden Reipas - NJS 3-2 30.7.2022 Kisapuisto
77. ASM: FC Reipas P20 - HJS P20 2-1 31.7.2022 Kisapuisto
78. Vit: HaTP - Järvelän Jäppärä 1-6 5.8.2022 Haminan urheilukenttä
79. VL: FC Lahti - HIFK 0-0 8.8.2022 Lahden stadion
80. Vit: Järvelän Jäppärä - Union Plaani/17 1-2 11.8.2022 Järvelän urheilukenttä
81. Kak: Lahden Reipas - KäPa 1-2 13.8.2022 Kisapuisto
82. ASM: FC Reipas P20 - VJS P20 0-0 13.8.2022 Kisapuisto
83. VL: VPS - FC Lahti 2-3 20.8.2022 Elisa Stadion
84. VL: FC Lahti - IFK Mariehamn 0-2 26.8.2022 Lahden stadion
85. Kak: Lahden Reipas - Jippo 1-0 27.8.2022 Kisapuisto
86. NKak: FC Hertta - FC Lahti 1-4 28.8.2022 Kisapuisto
87. SC: FC Lahti - KuPS 0-1 31.8.2022 Lahden stadion
88. ASM: FC Reipas P20 - KuPS P20 1-0 3.9.2022 Kisapuisto
89. BSM: FC Lahti U17 - VPS U17 2-1 3.9.2022 Kisapuisto
90. Kak: Lahden Reipas - FC Futura 1-0 10.9.2022 Kisapuisto
91. BSM: FC Lahti U17 - Hercules U17 3-1 11.9.2022 Kisapuisto
92. VL: FC Lahti - FC Haka 0-1 11.9.2022 Lahden stadion
93. ASM: FC Reipas P20 - HJK P20 2-2 17.9.2022 Kisapuisto
94. NKak: FC Lahti - HJK/2 1-5 18.9.2022 Kisapuisto
95. Kak: FC LaPa - Lahden Reipas 0-6 18.9.2022 Kimpisen stadion
96. NKak: FC Lahti - Valtti 1-4 23.9.2022 Kisapuisto
97. Vit: Järvelän Jäppärä - KelA 0-1 24.9.2022 Järvelän urheilukenttä
98. VL: FC Lahti - VPS 0-2 28.9.2022 Lahden stadion


Tälle vuodelle ei jaksa asettaa tavotteita, viime vuonna tuli toissa vuotta enemmän nähtyjä matseja, mutta sata jäi taas rikkomatta. Nyt en kyllä edes yritä kirjottaa kaikista matseista.
« Viimeksi muokattu: 29.09.2022 klo 13:17:24 kirjoittanut Evian »
Nade

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves, SS Lazio


Vastaus #17 : 22.01.2022 klo 20:24:23

22.01. HJK - Ilves 3-0, Sahara, Harjoitusottelu
20.02. Nikinmäki United - EBK/Reservi 0-3, Tikkurila, Suomen Cup
26.02. FC Haka - Ilves 2-1, Pirkkahalli, Liigacup
08.03. Gnistan/Ogeli - EBK 2-5, Mustapekka Areena, Suomen Cup
23.04. Ilves - VPS 3-2, Ratinan stadion, Veikkausliiga
29.04. Ilves - SJK 3-1, Ratinan stadion, Veikkausliiga
08.05. HJK - Ilves 2-1, Bolt Arena, Veikkausliiga
11.05. Ilves/2 - Ilves 2-1, Ratinan stadion, Suomen Cup
20.05. FC Honka - Ilves 0-0, Tapiolan urheilupuisto, Veikkausliiga
21.05. EsPa - EBK 2-1, Matinkylä, Kolmonen
28.05. FC Inter - Ilves 2-2, Veritas Stadion, Veikkausliiga
03.06. JäPS - SJK/Akatemia 1-1, Järvenpään keskuskenttä, Ykkönen
04.06. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 1-1, Olympiastadion, Nations League
07.06. Suomi U21 - Azerbaidzan U21 3-0, Bolt Arena, U21 EM-karsinta
07.06. Suomi - Montenegro 2-0, Olympiastadion, Nations League
17.06. EBK - GrIFK/U23 6-0, Keski-Espoon urheilupuisto, Kolmonen
18.06. Ilves - FC Lahti 3-2, Ratinan stadion, Veikkausliiga
02.07. AIK - Mjällby 0-1, Friends Arena, Allsvenskan
03.07. Djurgården - Hammarby 1-0, Tele2 Arena, Allsvenskan
04.07. HIFK - Ilves 1-0, Bolt Arena, Veikkausliiga
08.07. EBK - EPS/Reservi 0-5, Keski-Espoon urheilupuisto, Kolmonen
23.07. Ilves - HJK 1-2, Ratinan stadion, Veikkausliiga
30.07. Viktoria Berlin - VfL Bochum 0-3, Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark, DFB-Pokal
31.07. RB Leipzig - Bayern München, 3-5, Red Bull Arena, DFL-Supercup
27.08. Ilves - FC Haka, 2-3, Ratinan stadion, Veikkausliiga
18.09. Ilves - VPS, 2-3, Ratinan stadion, Veikkausliiga
23.09. Suomi - Romania, 1-1, Olympiastadion, Nations League

Yhteensä: 27

2019: 26 ottelua
2020: 41 ottelua
2021: 33 ottelua
« Viimeksi muokattu: 02.10.2022 klo 00:45:24 kirjoittanut Nade »
winkkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, Detroit Lions


Vastaus #18 : 22.01.2022 klo 21:17:25

1. 22.01. HJK - Ilves 3-0
2. 29.01. HJK - RFS 0-2
3. 26.03. HJK - Hammarby 2-2
4. 02.04. HJK - FC Honka 1-0
5. 23.04. HJK - FC Inter 1-4
6. 28.04. HIFK - HJK 0-2
7. 08.05. HJK - Ilves 2-1
8. 17.05. HJK - FC Lahti 3-2
9. 22.05. HJK - FC Haka 4-1
10. 04.06. Suomi - Bosnia & Hertsegovina 1-1
11. 07.06. Suomi - Montenegro 2-0
12. 19.06. Linköpings FC - Umeå IK 7-0 (Damallsvenskan)
13. 02.07. HJK - KuPS 1-1
14. 06.07. HJK - RFS 1-0
15. 16.07. HJK - VPS 3-1
16. 20.07. HJK - Viktoria Plzen 1-2
17. 30.07. HJK - IFK Mariehamn 1-0
18. 07.08. AC Oulu - HJK 1-1
19. 11.08. HJK - NK Maribor 1-0
20. 18.08. HJK - Silkeborg IF 1-0
21. 25.08. Silkeborg IF - HJK 1-1
22. 28.08. HJK - SJK 1-0
23. 05.09. HJK - HIFK 2-1
24. 08.09. HJK - Real Betis 0-2
25. 11.09. FC Honka - HJK 1-2
26. 18.09. HJK - SJK 2-1
27. 23.09. Suomi - Romania 1-1
28. 02.10. HJK - FC Inter 3-0

2021: 20 matsia
2020: 19 matsia
2019: 12 matsia
2018: 18 matsia
2017: 26 matsia
2016: 29 matsia
« Viimeksi muokattu: 03.10.2022 klo 13:34:36 kirjoittanut winkkis »
Vorssander

Poissa Poissa


Vastaus #19 : 22.01.2022 klo 23:38:24

1. 22.1. HJK - Ilves 3-0 harjoitusottelu, Saharan tekonurmi
2. 23.1. GrIFK P07 - PK-35 Vantaa 4-1 naisten harjoitusottelu, Kauniaisten halli
3. 29.1. HJK - RFS 0-2 harjoitusottelu, Saharan tekonurmi
4. 30.1. PK-35 Vantaa - Åland United 3-2 naisten Suomen Cup, Myyrmäki-halli
5. 4.2. PK-35 Vantaa - HJK/T18 7-0 naisten Suomen Cup, Myyrmäki-halli
6. 12.2. VJS - PK-35 Vantaa 0-5 naisten Suomen Cup, Aktia Areena
7. 19.2. HJK - FC Inter 2-1 Liigacup, Talin halli
8. 13.3. HJK - PK-35 Vantaa 3-2 jo. naisten Suomen Cup, Bolt Arena
9. 19.3. FC Honka - FC Inter 3-1 Liigacupin loppuottelu, Espoonlahden urheilupuisto
10. 23.3. Suomi - Belgia 1-3 U19 EM-jatkokarsinta, Myyrmäen stadion
11. 27.3. PK-35 Vantaa - ONS 2-1 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
12. 2.4. NJS - PK-35 Vantaa 0-2 Kansallinen Liiga, Klaukkalan tekonurmi
13. 8.4. SV Babelsberg 03 - VSG Altglienicke 2-2 Regionalliga Nordost, Karl-Liebneckt-Stadion
14. 9.4. Hertha BSC - 1. FC Union 1-4 Bundesliga, Berliinin Olympiastadion
15. 10.4. BFC Dynamo - Carl Zeiss Jena 1-2 Regionalliga Nordost, Sportforum Hohenschönhausen
16. 16.4. FC Honka - PK-35 Vantaa 1-2 Kansallinen Liiga, Esport Arena
17. 23.4. PK-35 Vantaa - Ilves 5-2 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
18. 28.4. HIFK - HJK 0-2 Veikkausliiga, Bolt Arena
19. 29.4. PK-35 Vantaa - HPS 2-1 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
20. 3.5. FC Honka - HIFK 1-1 rp. 3-4 Suomen Cup, Myyrmäen stadion
21. 8.5. HJK - PK-35 Vantaa 0-1 Kansallinen Liiga, Bolt Arena
22. 8.5. HJK - Ilves 2-1 Veikkausliiga, Bolt Arena
23. 14.5. PK-35 Vantaa - KuPS 2-1 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
24. 21.5. Åland United - PK-35 Vantaa 1-0 Kansallinen Liiga, Wiklöf Holding Arena
25. 27.5. PK-35 Vantaa - Pallokerho-35 0-0 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
26. 4.6. Suomi - Bosnia-Hertsegovina 1-1 Kansojen Liiga, Olympiastadion
27. 7.6. Suomi - Montenegro 2-0 Kansojen Liiga, Olympiastadion
28. 10.6. PK-35 Vantaa - NJS 5-0 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
29. 17.6. PK-35 Vantaa - FC Honka 3-2 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
30. 18.6. HIFK - VPS 1-5 Veikkausliiga, Bolt Arena
31. 27.6. Suomi - Japani 1-5 naisten A-maaottelu, Veritas-stadion
32. 2.7. HJK - KuPS 1-1 Veikkausliiga, Bolt Arena
33. 6.7. HJK - RFS 1-0 Mestarien liigan karsinta, Bolt Arena
34. 17.7. ONS - PK-35 Vantaa 1-6 Kansallinen Liiga, Raatin stadion
35. 20.7. HJK - Viktoria Plzen 1-2 Mestarien liigan karsinta, Bolt Arena
36. 24.7. Ilves - PK-35 Vantaa 2-4 Kansallinen Liiga, Kaupin tekonurmi
37. 8.8. PK-35 Vantaa - HJK 1-3 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
38. 10.8. Real Madrid - Eintracht Frankfurt 2-0 Super Cup, Olympiastadion
39. 11.8. HJK - NK Maribor 1-0 Eurooppa-liigan karsinta, Bolt Arena
40. 13.8. KuPS - PK-35 Vantaa 7-0 Kansallinen Liiga, Väre Areena
41. 18.8. HJK - Silkeborg IF 1-0 Eurooppa-liigan karsinta, Bolt Arena
42. 20.8. PK-35 Vantaa - Åland United 2-2 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
43. 27.8. Pallokerho-35 - PK-35 Vantaa 2-3 Kansallinen Liiga, Pihlajamäen tekonurmi
44. 5.9. HJK - HIFK 2-1 Veikkausliiga, Bolt Arena
45. 6.9. Suomi - Ruotsi 0-5 naisten MM-karsinta, Ratinan stadion
46. 8.9. HJK - Real Betis 0-2 Eurooppa-liiga, Bolt Arena
47. 9.9. PK-35 Vantaa - Pallokerho-35 0-0 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
48. 11.9. FC Honka - HJK 1-2 Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto
49. 16.9. PK-35 Vantaa - KuPS 1-3 Kansallinen Liiga, Myyrmäen stadion
50. 17.9. KuPS - FC Inter 1-0 Suomen Cup, Olympiastadion
51. 23.9. Suomi - Romania 1-1 Kansojen Liiga, Olympiastadion
52. 24.9. HJK - PK-35 Vantaa 1-1 Kansallinen Liiga, Bolt Arena
53. 2.10. Åland United - HJK 2-0 naisten Suomen Cup, Olympiastadion
« Viimeksi muokattu: 02.10.2022 klo 21:22:14 kirjoittanut Vorssander »
Trump

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS > Inter > ÅIFK


Vastaus #20 : 28.01.2022 klo 20:06:33

Liigacup

28.01.2022 FC Inter - HIFK 0-1 Turku Energia -areena
19.02.2022 HJK - FC Inter 2-1 Talin jalkapallohalli
19.03.2022 FC Honka - FC Inter 3-1 Espoonlahden urheilupuisto

Veikkausliiga

09.04.2022 HIFK - IFK Mariehamn 1-1 Bolt-areena
03.05.2022 FC Inter - HJK 0-1 Veritas-stadion
07.05.2022 FC Honka - FC Inter 2-1 Tapiolan urheilupuisto
25.07.2022 FC Inter - FC Honka 0-1 Veritas-stadion
27.08.2022 FC Inter - KuPS 1-2 Veritas-stadion
18.09.2022 HJK - SJK 2-1 Bolt-areena

Ykkönen

18.06.2022 TPS - KPV 5-0 Veritas-stadion
30.07.2022 TPS - FF Jaro 3-1 Veritas-stadion
25.08.2022 KPV - TPS 1-1 Keskuskenttä
10.09.2022 TPS - EIF 2-0 Veritas-stadion
30.09.2022 TPS - KPV 2-2 Veritas-stadion

Suomen Cup

29.06.2022 FC Inter - HJK 0-0, rp. 5-4 Veritas-stadion
31.08.2022 HIFK - FC Inter 2-3 Bolt-areena

Mestarien liiga

20.07.2022 HJK - Viktoria Plzeň 1-2 Bolt-areena

Eurooppaliiga

08.09.2022 HJK - Real Betis 0-2 Bolt-areena

2021 - 13
2020 - 16
2019 - 23
2018 - 13
2017 - 14
2016 - 21
2015 - 14
2014 - 13
2013 - 17
2012 - 11
2011 - 15
2010 - 5
2009 - 9
2008 - 11
« Viimeksi muokattu: 01.10.2022 klo 08:34:53 kirjoittanut Trump »
S.K.

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Klubi


Vastaus #21 : 28.01.2022 klo 23:16:28

1. 22.1. HJK - Ilves 3-0, harjoitusottelu, Saharan tekonurmi
2. 5.2. HJK - MIFK 2-3, Liigacup, Talin jalkapallohalli
3. 2.4. HJK - FC Honka 1-0, Veikkausliiga, Bolt Areena
4. 23.4. HJK - FC Inter 1-4, Veikkausliiga, Bolt Areena
5. 28.4. HIFK - HJK 0-2, Veikkausliiga, Bolt Arena
6. 8.5. HJK - Ilves 2-1, Veikkausliiga, Bolt Arena
7. 17.5. HJK - FC Lahti 3-2, Veikkausliiga, Bolt Arena
8. 22.5. HJK - Haka 4-1, Veikkausliiga, Bolt Arena
9. 18.6. HJK - AC Oulu 0-1, Veikkausliiga, Bolt Arena
10. 6.7. HJK - RFS 1-0, Uefa Champions League, Bolt Arena
11. 16.7. HJK - VPS 3-1, Veikkausliiga, Bolt Arena
12. 23.7. Ilves - HJK 1-2, Ratinan Stadion, Veikkausliiga
13. 30.7. HJK - MIFK 1-0, Veikkausliiga, Bolt Arena
14. 8.8. Klubi 04 - TamU 1-1, Kakkonen, Bolt Arena
15. 11.8. HJK - Maribor 1-0, Uefa Europa League, Bolt Arena
16. 18.8. HJK - Silkeborg 1-0, Uefa Europa League, Bolt Arena
17. 21.8. Haka - HJK 0-3, Veikkausliiga, Tehtaan kenttä
18. 28.8. HJK - SJK 1-0, Veikkausliiga, Bolt Arena
19. 5.9. HJK - HIFK 2-1, Veikkausliiga, Bolt Arena
20. 11.9. Honka - HJK 1-2, Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto
21. 23.9. Suomi  - Romania 1-1, Nations league, Olympiastadion
22. 2.10. Åland United - HJK 2-0, Naisten Suomen Cup, Olympiastadion
23. 2.10. HJK - FC Inter 3-0, Veikkausliiga, Bolt Arena
24. 6.10. HJK - Ludogorets, Uefa Europa League, Bolt Arena
25. 9.10. Haka - HJK, Veikkausliiga, Tehtaan kenttä
« Viimeksi muokattu: eilen kello 21:58:03 kirjoittanut S.K. »
ArtAl50

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: PKKU, Huuhkajat


Vastaus #22 : 29.01.2022 klo 16:54:11

1. 29.1 PKKU-FC Kontu Harjoitusottelu 1-2 Kaleva UP TN
2. 12.2 GrIFK-PKKU Harjoitusottelu 1-3 Peakfin Arena
3. 26.2 PKKU-HJK P17 SM-Karsinta 1-6 Kaleva UP TN
4. 27.2 PKKU-HPS Harjoitusottelu 1-0 Peakfin Arena
5. 6.3 PKKU-FC Honka P17 SM-Karsinta 0-1 Hyrylä UK TN
6. 16.3 FC Honka Akatemia-PKKU Harjoitusottelu 4-1 Peakfin Arena
7. 19.3 PKKU-TPS P17 SM-Karsinta 0-2 Kaleva UP TN
8. 26.3 PKKU-FC Kiffen Harjoitusottelu 1-3 Peakfin Arena
9. 26.3 PKKU-JyPK Naisten Ykkönen 0-0 Peakfin Arena
10. 2.4 HJK-FC Honka Veikkausliiga 1-0 Bolt Arena
11. 9.4 PKKU-PPJ P17 SM-Karsinta 0-1 Kaleva UP TN
12. 10.4 VJS-PKKU Naisten Ykkönen 2-3 Myyrmäen stadion
13. 16.4 SV Sandhausen-FC St. Pauli 2 Bundesliga 1-1 Hardtwaldstadion
14. 17.4 FC Kaiserslautern-FC Saarbrucken 3 Liga 3-1 Fritz Walter Stadion
15. 18.4 SV Waldhof Mannheim-Freiburg II 3 Liga 0-1 Carl-Benz Stadion
16. 23.4 PKKU-EBK Naisten Ykkönen 2-2 Hyrylä UK TN
17. 23.4 PKKU/2-TiPS Kolmonen 1-3 Hyrylä UK TN
18. 28.4 NouLa-PKKU/2 Kolmonen 1-0 Koivusaari TN
19. 29.4 HJK-FC Honka Kansallinen Liiga 2-1 Bolt Arena
20. 30.4 PKKU-FC Futura Kakkonen 2-2 Kaleva UP TN
21. 6.5 RiPS-PKKU/2 Kolmonen 1-2 Riihimäki Keskuskenttä TN
22. 7.5 FC Honka-FC Inter Veikkausliiga 2-1 Tapiola UP N
23. 8.5 HaPK-PKKU Suomen Cup 1-1 (rp 4-3) Karhula Keskuskenttä TN
24. 14.5 PKKU-KäPa P17 SM-Karsinta 0-2 Kaleva UP TN
25. 14.5 PKKU-KuPS Akatemia Kakkonen 2-0 Kaleva UP TN
26. 15.5 PKKU-TPS Naisten Ykkönen 1-0 Kaleva UP TN
27. 15.5 PKKU/2-Inter Helsinki Kolmonen 1-0 Kaleva UP TN
28. 19.5 KP-75/SaPo-RiPS/2 Vitonen 3-2 Kaleva UP TN
29. 21.5 PKKU-NJS Kakkonen 2-3 Kaleva UP TN
30. 21.5 TuPS-PKKU/2 Kolmonen 2-1 Hyrylä UK TN
31. 26.5 PKKU-FC Honka T18 SM-Sarja 0-4 Kaleva UP TN
32. 26.5 PKKU/2-FC Kuusysi Kolmonen 1-0 Kaleva UP TN
33. 27.5 TiPS-TuPS Kolmonen 2-1 Tikkurila TN
34. 28.5 PKKU-P-Iirot Naisten Ykkönen 2-0 Hyrylä UK TN
35. 29.5 HIFK-FC Honka Veikkausliiga 1-2 Bolt Arena
36. 30.5 PPJ-PKKU Kakkonen 3-4 Jätkäsaari TN
37. 4.6 KoiPS-PKKU/2 Kolmonen 0-0 Havukoski TN
38. 4.6 Suomi-Bosnia & Hertsegovina Kansojen Liiga 1-1 Olympiastadion
39. 5.6 PK-35-FC Honka Kansallinen Liiga 2-2 MagneCit Areena TN
40. 6.6 PKKU-PeKa Kakkonen 6-0 Kaleva UP N
41. 7.6 Suomi-Azerbaidžan P21 EM-Karsinta 3-0 Bolt Arena
42. 7.6 Suomi-Montenegro Kansojen Liiga 2-0 Olympiastadion
43. 10.6 MPS/Atletico Malmi-PKKU/2 Kolmonen 1-2 Pukinmäki N
44. 11.6 HPS-PK-35 Kansallinen Liiga 1-1 HofS Areena TN
45. 15.6 Reipas-PKKU Kakkonen 1-3 Kisapuisto Stadion TN
46. 16.6 KP-75/SaPo-I-HK Sensaatio Vitonen 6-2 Kaleva UP TN
47. 17.6 PK-35 Vantaa-FC Honka Kansallinen Liiga 3-2 Myyrmäen stadion
48. 18.6 PKKU-JIPPO Kakkonen 1-0 Kaleva UP TN
49. 19.6 PKKU-KuPS Akatemia Naisten Ykkönen 1-1 Kaleva UP N
50. 19.6 PKKU/2-JäPS/47 Kolmonen 0-0 Kaleva UP TN
51. 21.6 Atlantis FC-PKKU Kakkonen 4-1 Pukinmäki N
52. 22.6 Ilves-HIFK Veikkausliiga 0-1 Ratinan stadion
53. 23.6 Suomi-Norja Naisten U23 Maaottelu 1-0 Töölö PK N
54. 29.6 PK-35-HIFK Suomen Cup 2-2 (rp 4-5) MagneCit Areena TN
55. 1.7 HPS-PKKU/2 Kolmonen 2-1 HofS Areena TN
56. 2.7 HJK-KuPS Veikkausliiga 1-1 Bolt Arena
57. 3.7 FC LaPa-PKKU Kakkonen 1-2 Kimpinen UK N
58. 9.7 PKKU-FC Kiffen Kakkonen 1-1 Kaleva UP TN
59. 10.7 PKKU/2-LPS Kolmonen 3-2 Kaleva UP TN
60. 15.7 FC Honka-FC Lahti Veikkausliiga 5-0 Tapiola UP N
61. 16.7 PKKU-VJS Naisten Ykkönen 7-0 Hyrylä UP N
62. 17.7 Gnistan-KTP Ykkönen 2-1 Mustapekka Areena TN
63. 23.7 PKKU-Reipas Kakkonen 4-4 Kaleva UP TN
64. 29.7 TiPS-PKKU/2 Kolmonen 2-0 Tikkurila TN
65. 30.7 KuPS Akatemia-PKKU Kakkonen 4-0 Väre Areena TN
66. 1.8 HIFK-FC Inter Veikkausliiga 0-3 Bolt Arena
67. 4.8 PK-35-TPS Ykkönen 2-1 MagneCit Areena TN
68. 5.8 PK-35-Åland United Kansallinen Liiga 1-3 MagneCit Areena TN
69. 6.8 NJS-PKKU Kakkonen 3-3 Klaukkala N
70. 7.8 PKKU/2-NouLa Kolmonen 2-0 Kaleva UP TN
71. 8.8 FC Lahti-HIFK Veikkausliiga 0-0 Lahden Stadion
72. 13.8 PKKU-PPJ Kakkonen 3-2 Kaleva UP TN
73. 14.8 PKKU/2-RiPS Kolmonen 1-1 Kaleva UP TN
74. 15.8 HIFK-SJK Veikkausliiga 0-2 Bolt Arena
75. 17.8 KäPa-PKKU Kakkonen 3-1 Kumpula Campus TN
76. 18.8 KP-75/SaPo-RiRa Vitonen 4-6 Kaleva UP TN
77. 20.8 PeKa-PKKU Kakkonen 3-3 Arto Tolsa Areena TN
78. 21.8 Inter Helsinki-PKKU/2 Kolmonen 2-4 Tali TN
79. 27.8 PKKU-KäPa Kakkonen 0-3 Kaleva UP TN
80. 28.8 PKKU/2-TuPS Kolmonen 1-2 Kaleva UP TN
81. 31.8 FC Kuusysi-PKKU/2 Kolmonen 0-2 Kisapuisto Stadion TN
82. 1.9 KP-75/SaPo-TuPS/2 Vitonen 3-3 Kaleva UP TN
83. 4.9 JIPPO-PKKU Kakkonen 2-1 Mehtimäki TN
84. 5.9 HJK-HIFK Veikkausliiga 2-1 Bolt Arena
85. 10.9 PKKU-Atlantis FC Kakkonen 1-1 Kaleva UP TN
86. 11.9 PKKU/2-KoiPS Kolmonen 4-0 Kaleva UP TN
87.17.9 PKKU/2-MPS/Atletico Malmi Kolmonen 5-0 Kaleva UP TN
88. 18.9 FC Futura-PKKU Kakkonen 5-1 Porvoo Pallokenttä TN
89. 23.9 JäPS/47-PKKU/2 Kolmonen 0-1 Monitoimihalli TN
90. 24.9 PKKU-FC LaPa Kakkonen 4-0 Kaleva UP TN
91. 24.9 PKKU-Ilves/2 Naisten Ykkönen 2-1 Kaleva UP TN
92. 30.9 HJK-FC Honka P17 SM-Sarja 1-0 Bolt Arena
93. 1.10 FC Kiffen-PKKU Kakkonen 0-2 Töölö PK TN
94. 2.10 Åland United-HJK Naisten Suomen Cup 2-0 Olympiastadion
« Viimeksi muokattu: 02.10.2022 klo 16:51:42 kirjoittanut ArtAl50 »
Jonios

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: MyPa, West ham


Vastaus #23 : 29.01.2022 klo 17:24:36

Tammikuu
29.1. Pepo-Gnistan 2-2, Ykköscup, Ukonniemi-areena, 10€

Helmikuu
19.2. PaPe-IPS Edustus 1-17, Suomen cup, Sami Hyypiä-areena, 0€
26.2. Kajo-Huima/Urho 1-1 rp.4-5, Suomen cup, Lehtomäen tekonurmi, 0€

Maaliskuu
5.3. AskU-Purha 3-2, Suomen cup, Lehtomäen tekonurmi, 0€
5.3. FC Villisiat- Ares 86 1-2, Suomen cup, Sami Hyypiä-areena, 0€
11.3. LAUTP-Union Plaani 2-2 rp.7-6, Suomen cup,  Amiksen kenttä, 0€
19.3. Hammarby IF-IF Elfsborg 1-0, Svenska Cupen, Tele2 arena, ~10€
20.3. Djurgården-Malmö FF 0-1, Svenska Cupen, Tele2 arena, ~19€
26.3. HJK-Hammarby 2-2, Harjoitusottelu, Bolt-areena, 5€

Huhtikuu
7.4. Honka-Haka 3-2, Veikkausliiga, Bolt-areena, 11€
9.4. Lilleström SK-FK Jerv 4-0, Eliteserien, Åråsen stadion, ~16€
10.4. Grorud IL-Fredrikstad FK 2-2, Obos-ligaen, Grorud Arctic Match, ~19€
10.4. Vålerenga IF-FK Haugesund 2-1, Eliteserien, Intility Arena, ~16€
18.4. JäPS-Jaro 0-0, Ykkönen, Järvenpään monitoimihalli, 10€
29.4. Pepo-Jaro 0-3, Ykkönen, Amiksen tekonurmi, 8€

Toukokuu
7.5. Malmö FF-Mjällby AIF 2-0, Allsvenskan, Eleda stadion, ~22€
8.5. Brøndby IF-FC København 1-1, Superliga, Brøndby stadion, ~26€
9.5. Helsingborgs IF- IFK Norrköping 0-1, Allsvenskan, Olympia, ~17€
12.5. KJP-MiPK 2-3, Kolmonen, Sarkolan tekonurmi, 3€
14.5. MyPa-RPS Lions 3-0, Kolmonen, Saviniemi, 10€
14.5. Peka-FC Lapa 3-0, Kakkonen, Karhulan keskuskenttä Tn, 10€
21.5. AIK-IK Sirius 2-2, Allsvenskan, Friends arena, ~23€
22.5. Hammarby IF-IFK Norrköping 3-0, Allsvenskan, Tele2 arena, ~27€
30.5. Pepo-KPV 1-1, Ykkönen, Kimpinen, 0€
31.5. KoPa-KJP 2-0, Kolmonen,Kotajärven nurmi, 0€

Kesäkuu
4.6. Suomi- Bosnia & Hertsegovina 1-1, Nations league, Olympiastadion, 26.5€
10.6. Pepo-Jäps 2-4, Ykkönen, Kimpinen, 8€
11.6. KJP-IPS 4-3, Kolmonen,  Kouvolan Keskuskenttä, 3€
14.6. KoPa-SavU 3-2, Kolmonen, Kotajärven nurmi, 0€
18.6. Pepo-PIF 2-1, Ykkönen, Kimpinen, 8€
22.6. Lapa-Kiffen 0-6, Kakkonen, Kimpinen, 5€
30.6. Kultsu-MyPa 2-1, Kolmonen, Joutsenon Urheilukenttä, 5€

Heinäkuu
9.7. HIFK-Haka 0-2, Veikkausliiga, Bolt-areena, 14.5€
11.7. KTP-KPV 3-0, Ykkönen, Arto Tolsa-areena, 12€
21.7. KJP-SavU 2-0, Kolmonen, Kouvolan Keskuskenttä, 0€
22.7. MyPa-HaPK 0-1, Kolmonen, Saviniemi, 0€
28.7. Pepo-MP 2-1, Ykkönen, Kimpinen, 8€

Elokuu
10.8. Real Madrid-Eintracht Frankfurt 0-2, Super Cup, Olympiastadion, 40€
13.8. LaPa-Jippo 0-4, Kakkonen, Kimpinen, 5€
18.8. HJK-Silkeborg 1-0, Eurooppaliiga-karsinnat, Bolt-areena, 0€
20.8. Pepo-KTP 0-2, Ykkönen, Kimpinen, 8€
27.8. LaPa-Futura 1-2, Kakkonen, Kimpinen, 5€

Syyskuu
16.9. Pepo-PK-35 4-2, Ykkönen, Kimpinen, 8€
17.9. MyPa-IPS Edustus 3-1, Kolmonen, Saviniemi, 0€

Lokakuu
1.10. KJP-MyPa 1-4, Kolmonen, Kouvolan Keskuskenttä, 5€


2021 -18 ottelua
2020 -27 ottelua
2019 -55 ottelua
2018 -33 ottelua
« Viimeksi muokattu: tänään kello 10:06:27 kirjoittanut Jonios »
Tuhoaja

Paikalla Paikalla

Suosikkijoukkue: Meidän Maajoukkueet, HJK, ACH


Vastaus #24 : 29.01.2022 klo 18:55:05

Kausi 2022 on käynnistynyt! Viime kausi oli pettymys. Ei edes pysty täysin syyttämään koronaa. Klubin, maajoukkueen ja Ponnareiden lisaksi tänä vuonna tavoitteena nähdä mahdollisimman paljon Suomen Cupin matseja.

1. 29.1. HJK - RFS 0-2. Harjoitusottelu, Sahara.

2. 12.2. Gnistan - KTP 1-1. Ykköscup, Talin halli.
3. 12.2. Klubi 04 - Honka akatemia 2-1. Harjoitusottelu, Sahara.
4. 19.2. HJK - Inter 2-1. Liigacup, Talin halli.
5. 19.2. Ponnistus - PuiU 2-3. Suomen Cup, Pallokenttä 6.

6. 19.3. HJK - FC Lahti 1-0. Harjoitusottelu, Bolt Arena.
7. 26.3. HJK - Hammarby 2-2. Harjoitusottelu, Bolt Arena.

8. 2.4. HJK - FC Honka 1-0. Veikkausliiga, Bolt Arena.
9. 21.4. HJK - Inter 1-4. Veikkausliiga, Bolt Arena.
10. 28.4. HIFK - HJK 0-2. Veikkausliiga, Bolt Arena.

11. 8.5. HJK - Ilves 2-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.
12. 12.5. Ponnistus - Kurvin Vauhti 1-2. Nelonen, Bollis.
13. 17.5. HJK - FC Lahti 3-2. Veikkausliiga, Bolt Arena.
14. 22.5. HJK - Haka 4-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.
15. 24.5. Klubi 04 - HJK 0-4. Suomen Cup, Bolt Arena.
16. 29.5. Djurgården - Varberg 4-0. Allsvenskan, Tele2 Arena.

17. 4.6. Suomi - Bosnia 1-1. Kansojen liiga, Olympiastadion.
18. 7.6. Suomi - Azerbaidžan 3-0. U21 EM-karsinta, Bolt Arena.
19. 7.6. Suomi - Montenegro 2-0. Kansojen liiga, Olympiastadion.
20. 16.6. Ponnistus - Vesa 2-0. Nelonen, Pallokenttä 6.
21. 18.6. HJK - AC Oulu 0-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.
22. 29.6. PK-35 - HIFK 2-2 (rp.4-5). Suomen Cup, MagneCit Areena.

23. 6.7. HJK - RFS 1-0. UCL-karsinta, Bolt Arena.
24. 10.7. Klubi 04 - KaaPo 4-1. Kakkonen, Bolt Arena.
25. 17.7. Gnistan - KTP 2-1. Ykkönen, Mustapekka Areena.
26. 20.7. HJK - Viktoria Plzen 1-2. UCL-karsinta, Bolt Arena.
27. 23.7. Ilves - HJK 1-2. Veikkausliiga, Ratina.
28. 28.7. Ponnistus - SAPA Savanna 6-2. Nelonen, Pallokenttä 6.
29. 30.7. HJK - IFK Mariehamn 1-0. Veikkausliiga, Bolt Arena.

30. 1.9. KäPa NoLe - Ponnistus 2-6. Nelonen, Latokartanon Urheilupuisto.
31. 5.9. HJK - HIFK 2-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.
32. 18.9. HJK - SJK 2-1. Veikkausliiga, Bolt Arena.
33. 20.9. Vesa - Ponnistus 3-6. Nelonen, Pallokenttä 6.
34. 23.9. Suomi - Romania 1-1. Kansojen liiga, Olympiastadion.
35. 26.9. Montenegro - Suomi 0-2. Kansojen liiga, Stadion pod Goricom.
36. 29.9. Honka - HJK 3-1. Veikkausliiga, Tapiolan urheilupuisto.

37. 2.10. HJK - Inter 3-0. Veikkausliiga, Bolt Arena.
38. 4.10. Ponnistus - Kiffen/3 4-2. Nelonen, Pallokenttä 6.

2021: 28 ottelua paikan päällä
2020: 34 ottelua paikan päällä
2019: 30 ottelua paikan päällä
2018: 23 ottelua paikan päällä
2017: 34 ottelua paikan päällä
2016: 51 ottelua paikan päällä
2015: 61 ottelua paikan päällä
2014: 68 ottelua paikan päällä
« Viimeksi muokattu: 04.10.2022 klo 23:30:05 kirjoittanut Tuhoaja »

 
Sivuja: [1] 2 ... 4
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa