FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
20.02.2026 klo 07:11:23 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 7 [8] 9 ... 14
 
Kirjoittaja Aihe: Vihtavuoren Pamaus 2011 - Mikä ihmeen Vihtavuoren Pamaus?  (Luettu 49613 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Lortto

Poissa Poissa


Vastaus #175 : 11.07.2011 klo 19:26:02

Laitetaanpas tämä tännekin. Riverballin tekemä ennakkovideo torstain matsista: http://www.youtube.com/watch?v=6vz3TkDr-mk
Silmienvaihtaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vihtavuoren Pamaus


Vastaus #176 : 12.07.2011 klo 23:09:47

Eka hyvä matsi check! Ainakin tuloksellisesti hyvä. Kaveri kertoi että oli ollut aivan luokatonta höntsää niinku täälläkin on sanottu. :) Vaan sepä ei haittaa. Jokipallo vielä siltaan niin voi taas siemaista vähän ilmaa keuhkoihin.
Topinjo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Köpöt


Vastaus #177 : 14.07.2011 klo 05:46:09

Nyt vuorenvarmasti Joensuussa sama bisnes niin helpottaa.

Josko tänään tosiaan nähtäis sellainenkin harvinaisuus, kuin vierasvoitto. Pari tasuria on tullut, mutta voitot odotuttavat itseään.
Ikosen pitäis jättää se merkitty korttipakkansa himaan, ettei jengi vittuunnu rahojen menettämisen myötä jo ennen alkuvihellystä.

Tsemppiä poijaat ja toivottavasti bussi kestää tällä kertaa myös takaisin.
Varenne

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK


Vastaus #178 : 14.07.2011 klo 15:31:37

Alan vaatimaan #34 näyttömahdollisuutta
ja mvnt 14 miehellä lähdetään yhteen kauden tärkeimpään peliin ..
#10

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK


Vastaus #179 : 14.07.2011 klo 15:42:39

Miksi JJK ja ViPa eivät voi sopia vaikka farmisopimusta?! Olisiko kaikkien etu jos Mikk Reintam ja vaikkapa Tapaninen tulisi hakemaan vauhtia Kakkosesta? Olisi.
hevosmies

Poissa Poissa


Vastaus #180 : 14.07.2011 klo 16:58:44

Jospa Vipalla ei rahaa käytössä,koska JJK:n ei mitään järkeä maksaa Farmisopparia.
Jengapekka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Saunakaverit & Kabinettipeli


Vastaus #181 : 14.07.2011 klo 17:35:21

Alan vaatimaan #34 näyttömahdollisuutta
ja mvnt 14 miehellä lähdetään yhteen kauden tärkeimpään peliin ..

Onko tietoa miksi Perttu ei ole pelannut? Varsinkin noin kapealla rotaatiolla erityisesti vieraspeleihin junnuja mukaan.
Jengapekka

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Saunakaverit & Kabinettipeli


Vastaus #182 : 14.07.2011 klo 17:39:00

Jospa Vipalla ei rahaa käytössä,koska JJK:n ei mitään järkeä maksaa Farmisopparia.

Jos hyvin käy ja Pamaus säilyttää paikkansa kakkosessa, sekä päättävät/on rahaa/intoa jatkaa on tilanteelle jotain tehtävä. Fcv sukeltaa ja pelaa kolmosessa ensi kaudella. Kilpailua on Pamaukseen saatava, eihän tälläinen puuhastelu ole mistään kotoisin.
Cafffkaff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Temesta IF


Vastaus #183 : 14.07.2011 klo 19:33:37

0-2 ja pinnat pois Joensuusta, helevetin hyvä Ylos FCV ja Riveri ovat jo kaukana takana, mutta sijoja 11-12 välttelevien scene on tasainen. 30 pinnaa on yleensä riittänyt säilymiseen, eli jos vielä neljä voittoa. 
#10

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK


Vastaus #184 : 14.07.2011 klo 19:52:27

Helvetin tärkeä voitto, hinoo Ylos
Metsurin koira

Poissa Poissa


Vastaus #185 : 14.07.2011 klo 21:25:36

ViPa kylvetti riveriä yhteismaalein 7-0. Eipä olisi uskonut ennen kauden alkua. Ylos
Topinjo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Köpöt


Vastaus #186 : 15.07.2011 klo 09:29:59

Onko tietoa miksi Perttu ei ole pelannut? Varsinkin noin kapealla rotaatiolla erityisesti vieraspeleihin junnuja mukaan.
No sen verran Iksan peluutuksesta tiedän, että jos ei talvikaudella jo kuulu pelaavaan kokoonpanoon, niin helevetin vaikee sinne on enää kesälläkään tunkea. Tällä systeemillä se on vetänyt pari aiempaakin kautta.

Kotipeleihin tuo ei juurikaan vaikuta, mutta vieraspeleissä ei yleensä ole töpinässä tunkua.
Silmienvaihtaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vihtavuoren Pamaus


Vastaus #187 : 15.07.2011 klo 18:54:40

Nyt alkaa taas tuntua hyvälle! Jätkät saa kunnon tsempin päälle niin ens kaudella ollaan selvästi keski-suomen toiseksi paras joukkue!
Topinjo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Köpöt


Vastaus #188 : 21.07.2011 klo 10:23:14

Hiljasta tuntuu olevan...
Sarjakin yli puolivälin, eikä alkutaivalta vielä paketoitu seuran sivuilla.
Pistähän Iksa prkl ny muutama lause tai ihan kokonainen virke malliksi.
« Viimeksi muokattu: 21.07.2011 klo 10:31:16 kirjoittanut Topinjo »
kuthindo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Sheffield United


Vastaus #189 : 22.07.2011 klo 12:27:14

Vierailin kotisivuilla:

ViPa:lle vieraita Torniosta
Kirjoittanut Marko Ikonen To, 21/07/2011 - 23:19

Vihtavuoren Pamaus kohtaa lauantaina 23.7. klo 16.00 alkavassa ottelussa TP-47 joukkueen.

Vahvassa vireessä oleva TP-47 on noussut jo sarjataulukossa toiseksi. Joukkue on päästänyt sarjassa toiseksi vähiten maaleja, joten joukkueen puolustuspelaaminen on ollut kovalla tasolla.

ViPa kohtasi sarjan toisella kierroksella Torniolaiset vieraskentällä ja silloisen ottelun voitti kotijoukkue niukasti 1-0!

ViPa saa pitkästä aikaa peliin mukaansa joukkueen kapteenin Miikka Järvenpään, jonka akillesjännevamma on nyt parantunut.

Pamaus saa jalkeille taistelevan nipun ja pisteistä lähdetään todenteolla kamppailemaan. Muutamia poissaoloja on, mutta se on normaalia arkea Pamaus joukkueessa. Nyt varmuudella vahvuudesta on pois hääjuhlissa olevat Alhonen ja Thil, sekä Ruotsin reissullaan oleva Markkanen.

Ottelupäiväksi on luvattu hellettä ja mahdollisesti ukkosta.

Ottelun isäntänä toimii joukkueen kapteeni Miikka Järvenpään kummiyritys Kariteam Jyväskylästä.

Ottelun lipunhinnat 5/2 €.
Effenberg

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Bayern München


Vastaus #190 : 22.07.2011 klo 12:39:11

Vaadin #34 kentälle Ylos
Fernandez

Poissa Poissa


Vastaus #191 : 22.07.2011 klo 13:43:23

Vaadin #34 kentälle Ylos

Vahva sama.
Topinjo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Köpöt


Vastaus #192 : 22.07.2011 klo 23:30:53

Vaadin #34 kentälle Ylos
Kuhka rulettaa!!! :)
Saviour#20

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Veikkausliiga


Vastaus #193 : 23.07.2011 klo 20:10:53

Siellä oli tullut tänään kylmää kyytiä?
Taffarel

Poissa Poissa


Vastaus #194 : 23.07.2011 klo 20:20:12

Siellä oli tullut tänään kylmää kyytiä?

Ehkä olen jäävi vastaamaan, mutta kyllä minusta. Ihan satasella vierasjoukkueen ei tarvinnut painaa 0-1 maalin jälkeen, vaikka pitkään vajaalla pelasivatkin. Älyttömät olosuhteen tekivät toisesta jaksosta varsin erikoisen. ViPa teki mielenkiintoisesti kaksi vaihtoa ensimmäisellä jaksolla, kummassakaan ei minusta ollut kovin näkyvää vammaa tai muuta vaihtoon tulleella kaverilla.
Hyvinkin vaikeaa voi kyllä säilymisestä tulla, sen verran sekavaa tuo pelaaminen oli. Pari vaarallista vastahyökkäystä ja pari tilannetta toisella jaksolla vieraiden keskittyessä jäädyttämiseen.
Azazello

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Melchester Rovers


Vastaus #195 : 23.07.2011 klo 20:30:05

Kyllähän tuossa lähinnä näkyi se, että tasoero oli kova. Ei ViPa saanut ToPVin, anteeksi, TP-47:n päätyyn kunnon tekopaikkoja kuin ehkä ihan muutaman. Tokalla jaksolla (mitä nyt autosta sateensuojasta näin) ViPa heitteli keskityspalloa Tornion maalille, mutta Rönkkö poimi pallot hyvin. Tottakai melko eksoottiset olosuhteetkin sotkivat peliä, mutta ei minusta ViPalla ollut oikein mitään jakoa vieraita vastaan. Mykkäsen Veskua oli hauska nähdä tositoimissa pitkästä aikaa, vieläköhän Matsi-baarin pubivisat kulkee?
Cafffkaff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Temesta IF


Vastaus #196 : 23.07.2011 klo 22:10:54

Aivan viime kierroksille saakka joutuu kyllä Pamaus sarjapaikastaan näemmä puristelemaan. Lähitulevaisuudessa siintävät FCV- ja VIFK-matsit ovat äärimmäisen kovien panosten kamppailuja, etenkin vaasalaiset olisi kotikentällä kerta kaikkiaan lyötävä. Saapa nähdä.     
Topinjo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Köpöt


Vastaus #197 : 26.07.2011 klo 05:55:31

Yhteenvetoa alkukaudesta ja ennakkoa tulevasta:

http://www.vihtavuorenpamaus.net/JpMiehet/node/53
Azazello

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Melchester Rovers


Vastaus #198 : 30.07.2011 klo 18:10:18

ViPa - WJK 2-2 (1-2). Maalit Mykkänen, Veijonen (rp)

Melko tapahtumarikas ja jännittävä matsi. WJK siirtyi heti alussa johtoon kotijoukkueen löysäillessä ja helppo maali kirvoitti paitsi pari valittua kirosanaa Ikoselta, myös juomapullon maatakiertävälle radalle. Etenkin Veijonen sai "kehut" löysästä pelaamisestaan. WJK lisäsi helponoloisesti vielä 2-0:aan oikeastaan jakson toisesta paikastaan, mutta sitten vanha konkari Mykkänen sai tilaa boksissa, kääntyi ja tälläsi kavennuksen.

Tokalla jaksolla ViPa haki ihan yritteliäästi maalia, joskaan nyt ei kovin huikeita paikkoja saanut luotua. Kaikki muuttui kuitenkin sitten kun Klimov (?) antoi luokattoman syötön, Temonen kirmasi läpi ja WJK-molari joutui kaatamaan punaisen arvoisesti. Maalille asteli WJK:n #9, joka totteli nimeä "Tommi", mutta tämä oli varmaan vieraille parempi veto, koska varamolari ei päästänyt yhtään maalia ja hyökkäyspäässä oli tähän asti lähinnä jäätynyt tekopaikoissa. Veijonen kuitenkin pisti rankkarin sisään ja lopussa ViPa haki maalia, mutta mitään kovin vaarallista ei syntynyt.

Erityismaininta jälleen kerran ViPa-kuuluttajalle, joka otti asiakseen lukea mm. puoliaikatilanteet 5 minuuttia ennen ottelun loppua. Myös Segun Ikudehinbun nimen lausumisessa oli niin suuria vaikeuksia, että Segun itsekin antoi peukut kun kuuluttaja oli siitä selvinnyt.
« Viimeksi muokattu: 30.07.2011 klo 18:12:23 kirjoittanut Azazello »
Silmienvaihtaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vihtavuoren Pamaus


Vastaus #199 : 30.07.2011 klo 18:16:24

Perkele minkälaisia maaleja taas! Alas Tosi kova nousu tasoihin mutta silti pistää kiukuttamaan tuollainen lepsuilu tälläisessä tilanteessa. Kuuluttaja on sentään aina skarppina. :D Ylos

 
Sivuja: 1 ... 7 [8] 9 ... 14
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa