Jabba the Hutt
Poissa
|
 |
Vastaus #50 : 11.06.2011 klo 23:42:53 |
|
Tanska ryssi melkoisen määrän loistavia paikkoja toisella puolikkaalla. Saivat tosin pallon maalin lisäajalla, mutta paitsioksi tuo liputettiin. Striimin laadusta johtuen sanon vain että siinä ja siinä.
Shaqiri oli ylivertainen pelaaja kentällä tänään.
|
|
|
|
Crosby
Poissa
Suosikkijoukkue: JJK
|
 |
Vastaus #51 : 12.06.2011 klo 00:08:34 |
|
Tanska oli harmillisen vaisu pitkään, mutta kuten todettua toisen puoliajan jälkimmäisellä puoliskolla saivat pelin viimein haltuunsa ja lukuisia tekopaikkoja. Joita ei sitten kuitenkaan hyödynnetty.
Sveitsin maalivahdin Sommerin nimi jäi kyllä tällä esityksellä mieleen. Shaqiri oli myös mukava nähdä pelaamassa, joskin pelurin nimi oli jo entuudestaan tuttu. Erinomaista peliä häneltä tänään ja voittomaali meni oikealle miehelle.
|
|
|
|
blackhawk
Poissa
Suosikkijoukkue: TPS, Suomi, Everton
|
 |
Vastaus #52 : 12.06.2011 klo 01:48:26 |
|
Tanska ryssi melkoisen määrän loistavia paikkoja toisella puolikkaalla. Saivat tosin pallon maalin lisäajalla, mutta paitsioksi tuo liputettiin. Striimin laadusta johtuen sanon vain että siinä ja siinä.
Tallensin Nelosen lähetyksen ja tilannetta kuva kuvalta -kelatessani voin sanoa sataprosenttisen varmasti, että Bille ei ollut paitsiossa syöttöhetkellä. Tuomari näkee tilanteen kuitenkin vain normaalivauhtisena ja vain kerran, joten sille nyt ei voi mitään, että livetilanteessa liputus meni tällä kerralla Tanskan tappioksi. Tanskalla oli kuitenkin niin paljon muitakin maalintekotilanteita, ettei tätä yhtä liputusta liikaa kannata jossitella. Maalit on tehtävä niin, että tuomari hyväksyy.
|
|
|
|
Dong
Poissa
Suosikkijoukkue: In Siilitukkabodarit we trust
|
 |
Vastaus #53 : 12.06.2011 klo 12:31:08 |
|
Vituttaa suunnattomasti ettei itsellä ole noita maksukanavia, eikä edes kaapelia... Mutta onneksi näihin on stiimejä suhteellisen paljon. Tänä iltana katsellaan jalkapalloa 
|
|
|
|
robbenin kenkä
Poissa
|
 |
Vastaus #54 : 12.06.2011 klo 16:02:17 |
|
Thiagolta "hieman" ylimielisiä kommentteja Englannin joukkueesta... : Kusi noussut päähän, onhan sentään tuore tuplamestari...
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #55 : 12.06.2011 klo 16:04:43 |
|
Thiagolta "hieman" ylimielisiä kommentteja Englannin joukkueesta... : Psykologista sodankäyntiä todennäköisesti, ei sen kummempaa. Kuuluu asiaan, vaikka nuo voi tulkita kunnioituksen puutteeksikin varsin helposti.
|
|
|
|
Le God
Poissa
Suosikkijoukkue: Hard Bass
|
 |
Vastaus #56 : 12.06.2011 klo 16:36:33 |
|
Psykologista sodankäyntiä todennäköisesti, ei sen kummempaa. Kuuluu asiaan, vaikka nuo voi tulkita kunnioituksen puutteeksikin varsin helposti.
Nykypäivän nuoret pelaajat tuskin enää menevät näin helppoon, etenkin kun koutsina häärii niinkin järkevä kaveri kuin Psyko. Ennalta kyllä helvetin mielenkiintoinen peli ja saa nähdä löytyykö Phil Jonesin nimi Englannin avarista. Huhujen mukaanhan miehen siirto Manuun olisi jo sovittu ja Jones saisi keskittyä vain kisoihin. Jäätelörahasta ei ainakaan ole puutetta jos uumoiltu 80 000 punnan viikkoliksa pitää paikkansa.
|
|
|
|
Onnenonkija
Poissa
|
 |
Vastaus #57 : 12.06.2011 klo 20:13:58 |
|
Tshekki tekee selvää jälkeä Ukrainasta, 2-0 55.minuutin kohdalla.
|
|
|
|
bootlicker
Poissa
|
 |
Vastaus #58 : 12.06.2011 klo 20:53:24 |
|
Ft 2-1 Tshekille. Ukraina kavensi vielä 87 minuutin kohdalla ja sai lopussa kohtuullista painetta mutta Tshekki kesti. Tshekin molemmat maalit, etenkin jälkimmäinen nättejä hyökkäyksiä. Ei huono joukkue.
|
|
|
|
JohnGabriel
Poissa
Suosikkijoukkue: 1. FC Kaiserslautern
|
 |
Vastaus #59 : 12.06.2011 klo 21:06:15 |
|
Hlousekin ja Moravekin takia kannatin Tsekkiä ja löinki vielä vetoa Tsekin ja Espanjan puolesta. Hurjat 3on tulossa jos onnistuu eli siis vakavilla panoksilla mennää.
Ukrainalta oli kyllä aika hyvä loppukiri ja ei se tasoitus kauaksi jäänytkään. Oli kyllä tärkeä vaihto kun kavennus tuli heti perään.
|
|
|
|
Viinioksa
Poissa
Suosikkijoukkue: Fingland
|
 |
Vastaus #60 : 12.06.2011 klo 21:12:12 |
|
Englannin avaus (4-2-3-1): Fielding; Walker Jones Smalling Bertrand; Henderson Mancienne; Cleverley Sturridge Rose; Welbeck.
Mancienne on outo valinta tuohon paikkaan- miksei Rodwell? Rosen tilalla voisi mieluummin olla Albrighton.
|
|
|
|
Louhikkokoskettaja
|
 |
Louhikkokoskettaja
Vastaus #61 : 12.06.2011 klo 21:19:11 |
|
Mancienne on kapteeni, mikä taitaa Pearcen papereissa tarkoittaa, että pakko on avaukseen jonnekin iskeä. Toisaalta Mancienne on ainakin oletuksena Rodwellia varmempi puolustussuuntaan.
Rose vasenjalkaisena pelaajana vasempaan laitaan, Albrighton kuitenkin on oikeajalkainen pelaaja, joskaan vasuri ei ihan toivoton ole.
|
|
|
|
Honksu
Poissa
|
 |
Vastaus #62 : 12.06.2011 klo 21:31:29 |
|
Spain XI (4-2-3-1): De Gea; Montoya, Botía, Dominguez, Didac; Javi Martinez, Ander, Thiago; Jeffren, Mata y Adrian. Täytynee Espanijaa sympata näissäkin karkeloissa, jos näitä nyt ehti ylipäätään jonkin verran seurata. Olisi Mata voinut jättää nämä höntsyt nuoremmilleen, kun aikuistenkin kisoista mitali löytyy. Sympattiselle Islannille myös  , vaikka ilmeisesti hävisivätkin ekan pelinsä.
|
|
|
|
Zarra
Poissa
|
 |
Vastaus #63 : 12.06.2011 klo 21:35:53 |
|
Espanjan avaus:
Adrian Mata Thiago Jeffren Ander - Martinez Dídac-Domínguez-Botía-Montoya de Gea
|
|
|
|
Dong
Poissa
Suosikkijoukkue: In Siilitukkabodarit we trust
|
 |
Vastaus #64 : 12.06.2011 klo 21:49:17 |
|
Ihan saatanan hermostuneen oloista peliä molemmilta 
|
|
|
|
TeddyKGB
Poissa
Suosikkijoukkue: Slow-John, Aizala
|
 |
Vastaus #65 : 12.06.2011 klo 21:58:23 |
|
Jau pau 1-0 Spain. Kaksi miestä pääsi puskemaan ja kumpikin täysin vapaana 
|
|
|
|
Honksu
Poissa
|
 |
Vastaus #66 : 12.06.2011 klo 21:59:48 |
|
Ander 1-0
Paskaa pulustusta lädeiltä.
|
|
|
|
Incrível
Poissa
Suosikkijoukkue: Eufarei 10
|
 |
Vastaus #67 : 12.06.2011 klo 22:00:05 |
|
Ander Herrera maalaa kulmasta!  Lädit nukkuvat ja spanskit kiittävät.
|
|
|
|
joaquin17
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Barcelona, Ronaldinho, Liverpool FC
|
 |
Vastaus #68 : 12.06.2011 klo 22:00:40 |
|
Hieno, tosin onnekas kuvio. Herrera maalintekijänä.
|
|
|
|
Jamottis
Poissa
|
 |
Vastaus #69 : 12.06.2011 klo 22:01:13 |
|
Vähän ennakointia, mutta, jos manolot vievät nämäkin kisat niin huhhuh. 
|
|
|
|
Incrível
Poissa
Suosikkijoukkue: Eufarei 10
|
 |
Vastaus #70 : 12.06.2011 klo 22:01:50 |
|
Thiagolta, Anderilta ja Matalta melkoista nöyryytystä tuolla keskustassa.  Diesel ei oikein tahdo pysyä perässä, tai no olihan siinä muutama sähköjänis valkoisiltakin pyörityksessä.
|
|
|
|
Joey
Poissa
Suosikkijoukkue: Kuopion Palloseura
|
 |
Vastaus #71 : 12.06.2011 klo 22:05:00 |
|
Helvetti kun ei näy nuo Nelosen sport-kanavat. Olisi ollut mielenkiintoista katella näitä pelejä. Miksihän muuten Canales on sivussa? Pelasi kuitenkin karsinnoissa jne.. onko sitten loukkaantunut?
|
|
|
|
Dong
Poissa
Suosikkijoukkue: In Siilitukkabodarit we trust
|
 |
Vastaus #72 : 12.06.2011 klo 22:05:59 |
|
Helvetti kun ei näy nuo Nelosen sport-kanavat. Olisi ollut mielenkiintoista katella näitä pelejä. Miksihän muuten Canales on sivussa? Pelasi kuitenkin karsinnoissa jne.. onko sitten loukkaantunut?
Kyllähän näitä striimiltäkin voi tihrustaa.
|
|
|
|
|
Incrível
Poissa
Suosikkijoukkue: Eufarei 10
|
 |
Vastaus #74 : 12.06.2011 klo 22:07:04 |
|
Helvetti kun ei näy nuo Nelosen sport-kanavat. Olisi ollut mielenkiintoista katella näitä pelejä. Miksihän muuten Canales on sivussa? Pelasi kuitenkin karsinnoissa jne.. onko sitten loukkaantunut?
Taso ei riitä ainakaan avauskokoonpanoon ohi Thiagon ja Anderin. Tosin en tiedä, miksei valittu lainkaan. 
|
|
|
|
|
|