Peter Grynqvist
Poissa
Suosikkijoukkue: Koko suomen klubi
|
 |
Vastaus #2775 : 25.04.2012 klo 10:15:58 |
|
Kyllä Di Matteo kuitenkin pistää semmosia näyttöjä etten enää ihmettele jos sais sopparia tulevaan kauteen.
|
|
|
|
|
Isoveivi
Poissa
|
 |
Vastaus #2776 : 25.04.2012 klo 10:43:54 |
|
Jos Cahilin takareisi meni ni se on minimi 3 vko huili.
Ja finaali pelataan kolmen ja puolen viikon päästä. Meni vähän ohi mutta ketkä ton finaalin siis varmuudella missaavat korttitilin etc. takia?
|
|
|
|
|
Djalo
Poissa
|
 |
Vastaus #2777 : 25.04.2012 klo 10:45:35 |
|
Terry, Meireles, Ivanovic ja Ramires pelikiellon takia sivussa.
|
|
|
|
|
Rehellinen mustalainen
Poissa
Suosikkijoukkue: M.O.P.E.
|
 |
Vastaus #2778 : 25.04.2012 klo 10:46:25 |
|
Meni vähän ohi mutta ketkä ton finaalin siis varmuudella missaavat korttitilin etc. takia?
Terry, Ivanovic, Ramires ja Meireles. e. hidas ja eihän noista mikään ole varma kun on kaikenlaisia mitätöimismahdollisuuksia olemassa.
|
|
|
|
|
mailou
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea
|
 |
Vastaus #2779 : 25.04.2012 klo 11:01:39 |
|
Meirelesiä lukuunottamatta todella pahoja menetyksiä. Muutenkin ihmetyttää miten Raul avauksessa jatkuvasti: eilenkin muutama tökerö menetys ja paska syöttö kun oli mahdollisuudet vastahyökkäykseen. Tietysti lopun puolustustaistelussa oli osaltaan myös hyvin mukana.
Mitäköhän DiMatteo on tuolle porukalle syöttänyt? Vai ottiko Terry punasen, että pääsee johtamaan puolustusta puhelimen päästä..
|
|
|
|
|
äägee
Poissa
Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM
|
 |
Vastaus #2780 : 25.04.2012 klo 11:05:47 |
|
Käsi sydämelle.... Eikö teillä ole rehellisyyden nimissä kanttia tunnustaa, että nyt tuli päästyä vähän pidemmälle kuin tämän hetkisen pelin taso olisi antanut ymmärtää? Peli on ollut suurelta osin hirveetä ärveetä, teidän onneksenne Barsa oli hieman alavireinen koko viikon. Tulee mieleen aikoinaan Liverpoolin seikkailut tässä cup-formaatissa.  Ei kai kukaan ole sitä kiistänytkään? Toisaalta voittavalla joukkueella on oltava tuuriakin matkassaan, joten se yhdistettynä älyttömään tsemppiin ja yhteishenkeen johdatti Chelsean eilen täysin ansaitusti finaaliin. Jokaisesta pallosta taisteltiin kuin viimeistä päivää, katalaanipuppeleita rapattiin kovaa ja urakalla eikä Cech jättänyt kellekään epäselväksi kuka määrää maalin edustalla. Helvetin komea voitto. 
|
|
|
|
|
piatti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal & Fiorentina
|
 |
Vastaus #2781 : 25.04.2012 klo 11:11:28 |
|
Onnea teille, vaikka saattaa tulla vielä arsun nilkkaan mikäli ei 3. sijaa saavuta. Tuosta di matteon tilanteesta täytyy sanoa, että onhan kaverin tulon jälkeen onnistunu tuo peli ihan hyvin cupeissa, mutta pitää ottaa huomioon pelityylin ero. AVB yritti tuoda sexy footballia sinisiin, joka on huomattavasti vaikeampaa kuin tuo perus puolustuspeli mitä selssi on paljolti taas esittäny. Ja ainakin jossain vaiheessa on saanut sellaisen kuvan, että sitä "parempaa" peliä porukka on ihan oikeestikkin kaivannut. ucl finaalissa selssi on kyl ennakkoon aika varmasti paha vastaantulija, mutta 1 matsi voi päättyä ihan miten vain.  Tärkeintä ettei tule epsanja finaalia.
|
|
|
|
|
Lähiörotta
Poissa
|
 |
Vastaus #2782 : 25.04.2012 klo 11:23:32 |
|
Sexy football on perseestä! Loistavaa Chelsea, kiitos!
|
|
|
|
|
Josef K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Positiivisia lausuntoja antavat henkilöt
|
 |
Vastaus #2783 : 25.04.2012 klo 11:25:36 |
|
Ranieri, Mourinho, Grant, Scolari, Hiddink, Ancelotti, Villas-Boas, Di Matteo...
Ja ketkä ovat lopulta sen himoitun UCL-finaalipaikan onnistuneet tuomaan? Aivan oikein, kesken kauden puikkoihin tulleet nevöhööd-osaston kaverit.
Ensi keväänä kannattaa ottaa vaikka Armstrongin Keke koutsiksi, tai sitten se lääkärimuija, veikkaan, että sen alaisuudessa pelaajat pyrkivät ainakin ns. panemaan parastaan.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 25.04.2012 klo 11:37:50 kirjoittanut Josef K. »
|
|
|
|
|
RunsLikeBale
Poissa
Suosikkijoukkue: Christian Eriksen
|
 |
Vastaus #2784 : 25.04.2012 klo 12:11:24 |
|
Ensi keväänä kannattaa ottaa vaikka Armstrongin Keke koutsiksi, tai sitten se lääkärimuija, veikkaan, että sen alaisuudessa pelaajat pyrkivät ainakin ns. panemaan parastaan.
Sama "ilmiö" huomattu jo moneen kertaan Chelsean matseissa. Jo pelkästään tuosta syystä tekisi mieli kääntää takkia.
|
|
|
|
|
Sivurajatapaus
Paikalla
|
 |
Vastaus #2785 : 25.04.2012 klo 12:12:06 |
|
Mitäköhän DiMatteo on tuolle porukalle syöttänyt? Vai ottiko Terry punasen, että pääsee johtamaan puolustusta puhelimen päästä..
Veikkaan, että JT:n ajatus kulki näin: "Tilanne on 1-0, eli näillä numeroilla mennään jatkoajalle, ja peli loppuu ties kuinka myöhään. Jos pääsen nyt lähtemään stadikalta, niin ehdin panemaan Xavin mammaa ainakin 2 tuntia ennen kuin Xavi tulee kotiin. Oho, tossa tuleekin toi Alexis perse edellä tänne päin. Teen vähän jäynää, vaikka se onkin meidän entinen toppari..."
|
|
|
|
|
leighton
Poissa
|
 |
Vastaus #2786 : 25.04.2012 klo 12:42:06 |
|
Oho, tossa tuleekin toi Alexis perse edellä tänne päin. Teen vähän jäynää, vaikka se onkin meidän entinen toppari..."
Öö, mitä vittua?
|
|
|
|
|
pallonhallinta 74%
Poissa
Suosikkijoukkue: Fc Barcelona
|
 |
Vastaus #2787 : 25.04.2012 klo 12:51:56 |
|
Taistelu voitto. Myönnän, en olisi uskonut ennen ensimmäistä peliä. Kokeneet pelaajat makiasti liidaa tuota porukkaa ja pistää itseään likoon(Drogba, Lampard yms.). Ramires oli lopulta ehkä se ratkaisevin tekijä näissä välierissä, kun Chelsean pelityyli oli niinkin kuluttava. Todella harmi että ei pelaa finaalissa. Upeasti haettu chippi. Ja se tanssituuletus. 
|
|
|
|
|
Djalo
Poissa
|
 |
Vastaus #2788 : 25.04.2012 klo 12:53:16 |
|
|
|
|
|
|
mailou
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea
|
 |
Vastaus #2789 : 25.04.2012 klo 12:53:37 |
|
Taisit leighton mennä helppoon.
Enpä usko Terryn paljon hätkähtävän vaikka Xavi kesken hommien yllättäisikin. Xavi hakisi paikalleen äitinsä, joka vuorostaan saisi tuntea Terryn "nahoissaan". JT vetelee manoloita kentällä ja kotona...
|
|
|
|
|
leighton
Poissa
|
 |
Vastaus #2790 : 25.04.2012 klo 13:04:36 |
|
No pahus jos näin pääsi käymään. Ajattelin, että siellä on jollain mennyt kiimassa kaikki mahdolliset sekaisin.
|
|
|
|
|
äägee
Poissa
Suosikkijoukkue: GrIFK, CFC ja IFKM
|
 |
Vastaus #2791 : 25.04.2012 klo 14:23:33 |
|
Öö, mitä vittua?
Sama. 
|
|
|
|
|
mailou
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea
|
 |
Vastaus #2792 : 25.04.2012 klo 14:28:46 |
|
No pahus jos näin pääsi käymään. Ajattelin, että siellä on jollain mennyt kiimassa kaikki mahdolliset sekaisin.
Toki tämäkin on mahdollista ja jopa todennäköistä.
|
|
|
|
|
Heiska
Poissa
Suosikkijoukkue: REMOULADE
|
 |
Vastaus #2793 : 25.04.2012 klo 14:53:28 |
|
Mitä helvettiä muuten tällä kaudella on tapahtunut Cechille? Aivan uskomattoman hienoa peliä ja pelaa mielestäni tällä hetkellä vähintäin samalla tasolla kuin Neuer ja Casillas. Luulin jo, että Cechin parhaat pelit on pelattu.
Ei sille mitään ole tapahtunut. Pelasi jälleen eilen tasan omalla tasollaan. Jossain vaiheessa oli jokin heikompi hetki kaudesta, ja luonnollisesti manu-since-2009-jonnet ilmoittivat asiantuntevasti tason muka laskeneen. Huomionarvoista muun muassa Cechissä on se (verrattuna vaikka Hartiin ja Valdesiin), että se on pikkaisen eri asia pelata jonkun vitun Gary Kahilaisen kuin Puyolin tai Kompanyn takana. Maailman top 5 - nyt, edelleen, ja ollut jo vuosikausia.
|
|
|
|
|
Sivurajatapaus
Paikalla
|
 |
Vastaus #2794 : 25.04.2012 klo 15:01:17 |
|
Öö, mitä vittua?
Selitys: JT vähe tyhma ja rassisti -> Alex / Alexis, they're all the same...
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #2795 : 25.04.2012 klo 15:03:40 |
|
Ei sille mitään ole tapahtunut. Pelasi jälleen eilen tasan omalla tasollaan. Jossain vaiheessa oli jokin heikompi hetki kaudesta, ja luonnollisesti manu-since-2009-jonnet ilmoittivat asiantuntevasti tason muka laskeneen.
Huomionarvoista muun muassa Cechissä on se (verrattuna vaikka Hartiin ja Valdesiin), että se on pikkaisen eri asia pelata jonkun vitun Gary Kahilaisen kuin Puyolin tai Kompanyn takana.
Maailman top 5 - nyt, edelleen, ja ollut jo vuosikausia.
Gary Kahilainen sattui tekemään vaan Cechin työstä huomattavasti helpompaa ensimmäisessä Barcelona-ottelussa. Helvetin helppoa se oli Cechille pelata Carvalhon, Terryn, Makelelen ja kumppaneiden takana, huomattavasti helpompaa kuin Hartilla tällä hetkellä Cityssä. En sano sitä, etteikö Cech olisi huippuvahti edelleen, mutta päävamman jälkeen ei ole kuitenkaan ollut pääsääntöisesti yhtä huikealla tasolla kuin sitä ennen. Ominaisuudet eivät ole kadonneet silti mihinkään.
|
|
|
|
|
|
|
Chingón
Poissa
|
 |
Vastaus #2797 : 25.04.2012 klo 15:57:11 |
|
Onko hehkutettu Salomon Kalun puolustustyötä?? Mies oli oikeesti eilen LIEKEISSÄ. Huikeita suojauksia puolustuspäässä jotta pallo meni rajasta yli ja muutenkin pari hyvää katkoa. RDM tee siitä Bosingwan varamies!
|
|
|
|
|
Rockba
Poissa
|
 |
Vastaus #2798 : 25.04.2012 klo 16:09:06 |
|
RDM tee siitä Bosingwan varamies!
Bossesta voisi ihan hyvin tehdä toppari! Huikeeta peliä topparin tontilla eilen
|
|
|
|
|
Josef K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Positiivisia lausuntoja antavat henkilöt
|
 |
Vastaus #2799 : 25.04.2012 klo 16:44:48 |
|
Helvetin helppoa se oli Cechille pelata Carvalhon, Terryn, Makelelen ja kumppaneiden takana
Tottahan se on, että Cechin "maailman top3" -maine tuli aikanaan Mourinhon ylivertaisen joukkuepuolustuksen takana. Poikien 37 päästettyä maalia Valioliigassa kahdella kaudella oli muuten aikamoinen suoritus - viime kaudella mestari-ManU päästi yhtä monta.
|
|
|
|
|
|
|
|