• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Dinamo Zagreb - HJK 3.8 21.45

Aloittaja --are--, 30.07.2011 klo 17:43:35

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Miten käy?

Dinamo jatkoon
Dinamo jatkoon jatkoajan /rankkareiden jälkeen
HJK jatkoon jatkoajan/rankkareiden jälkeen
HJK jatkoon

--are--

HJK on vaikean tehtävän edessä Kroatiassa. Ensimmäinen ottelu päättyi vähän epäonnekkaidenkin tapahtumien jälkeen Dinamon 1-2 voittoon. HJK tarvitsee siis joko suuren yhden maalin voiton (2-3,3-4...) tai vähintään kahden maalin voiton Zagrebin illassa

Ottelu ei vähemmän yllättäen näy TV:ssä, joten lisäilen tähän avaukseen sitten ajan tullessa striimejä.

http://www.laola1.tv/en/int/soccer/uefa-champions-league/nk-dinamo-zagreb-hjk-helsinki-/video/104-989-58192.html

https://fi.unibet.com/betting/article.do?contentId=94294 Vaatii pelitilin jolla on rahaa vähintään 0.01€ tai yksi veto viimeisimmän 24h sisällä. Linkistä löytyy ohjeet.

Lisää osoitteessa http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=125080&part=sports

Boottiksen pankkitili

Koko Suomen HJK ja matsiotsikon avaajana JJK-janari :D :tuoppi:

Veikkasin vaihtoehto kolmosta.

Glike

#2
k

Nure_

Lainaus käyttäjältä: Chevron - 30.07.2011 klo 17:44:45
Koko Suomen HJK ja matsiotsikon avaajana JJK-janari :D :tuoppi :

Kerrankin näin :D

Pelihän tulee olemaan vaikea, kun kaksi maalia täytyisi saada tehtyä vieraissa. Toki Arton matkarapoa odotellessa, onko Kroatia mahdollisesti hienompi paikka kuin Turkki? :ylos:

amunt!

Dinamo ottaa 2-1 kotivoiton. HJK:n maalin tekee kulmapotkun jälkitilanteesta Jude Ojala.

Vierasvoittoa kuitenkin toivotaan :ylos:

Linde

Klubille 2-1 voitto. Rafinha tekee kaikki maalit, viimeisen lisäajalla.

Kiovan leipäkori

Tilanne on omasta mielestäni poikkeuksellinen, sillä nyt lähdetään siitä, että on pakko tehdä kaksi maalia vierasottelussa ottelussa, joka pelataan Itä-Euroopassa, mutta omat fiilikset ovat vielä erittäin toiveikkaat. Hupiklubin on nyt aika näyttää, kuinka jalkapalloa pelataan "kaikkien aikojen Veikkausliigajoukkueella" ja iskeä ne tarvittavat maalit jatkopaikkaan.

Enää ei riitä hyvä peli ja vastustajan räkämaali lopussa, jolla tiputaan. Nyt ollaan siinä tilanteessa, että pelataan vaikka aivan helvetin paska matsi, kunhan lopussa saadaan kulma, josta isketään vaikka kaksi maalia jos on tarvis. Keskiviikko on muutenkin kiimaisin futispäivä pitkään aikaan, kun Tammelassa pelataan Tampereen derby Ilves - TPV ja illalla Klubi varmistaa Eurooppaliigapaikan. Dinamo oli täysi vastaantulija Soneralla, muuten kuin maalien muodossa, joten nyt on aika pelata päinvastainen ottelu ja joko Litin ollessa kentällä ottaa hallinta itselleen tai lähteä hakemaan maaleja vastahyökkäystaktiikalla, joka on toiminut erittäin hyvin tänä vuonna.

Tilanne on tosiaan siitä poikkeuksellinen, että aikaisempina vuosina toivo olisi jo menetetty, eikä ketään enää kiinnostaisi, mutta tänä vuonna toivo elää vielä. Kaikkien aikojen euro-ottelulle ollaan pedattu nyt kaikkien toiveet.

S.K.

Luottoa löytyy loppuvihellykseen asti. Todennäköisin tulos lienee parin maalin tappio, mutta on sitä suurempiakin ihmeitä futiksessa nähty.

erkkinaapuri

Lainaus käyttäjältä: --are-- - 30.07.2011 klo 17:43:35
HJK on vaikean tehtävän edessä Kroatiassa. Ensimmäinen ottelu päättyi vähän epäonnekkaidenkin tapahtumien jälkeen Dinamon 1-2 voittoon. Tämä siis tärkoittaa sitä, että HJK:n on voitettava vastustajansa vähintään kahdella maalilla Zagrebin illassa.

Ottelu ei vähemmän yllättäen näy TV:ssä, joten lisäilen tähän avaukseen sitten ajan tullessa striimejä.



Tuosta tulee helposti sellainen kuva, että Klubin tarvitsee tehdä vähintään kaksi maalia enemmän kuin Zagrebin, vaikka siis maalinkin voitto riittää jos tulos on esim. 2-3.
Ei mulla muuta, jatkakaa.

--are--

Lainaus käyttäjältä: erkkinaapuri - 30.07.2011 klo 18:31:55
Tuosta tulee helposti sellainen kuva, että Klubin tarvitsee tehdä vähintään kaksi maalia enemmän kuin Zagrebin, vaikka siis maalinkin voitto riittää jos tulos on esim. 2-3.
Ei mulla muuta, jatkakaa.
Kiitokset tarkalle lukijalle! :)

Glike

#10
k

Kiovan leipäkori


Suurin


Koipsin kasvatti

Lainaus käyttäjältä: Chevron - 30.07.2011 klo 17:44:45
Koko Suomen HJK ja matsiotsikon avaajana JJK-janari :D :tuoppi:

Veikkasin vaihtoehto kolmosta.
TamU-janari vissii jatkaa menoa vielä Eurooppaliigassakin siellä klubipäädyssä, eikös :ylos:

Defence

Tiesittekö, että matsi alkaa muuten 21:45?

HJK helppoon voittoon Litmasen neljällä erikoistilannemaalilla. Se on helppoa kun se osaa :ylos:

Samson

En tiedä ehtikö kukaan vielä korjata, mutta matsi alkaa 21:45.

Luotto löytyy, 0-2 Klubille. Pukki ja Riihilahti tekevät maalit.

hombre

LainaaDinamo oli täysi vastaantulija Soneralla, muuten kuin maalien muodossa

Hohhoijakkaa.

Boottiksen pankkitili


tamme auto

#18
Uskoisin kyllä HJK:n avaavan keskivikkona tälläisellä kokoonpanolla.

                                     Pukki - Sadik
                                Bah - Riihilahti - Ring - Sorsa
                                Sumusalo - Ojala - Lindström - Rafinha
                                                Wallén

Penkiltä sitten, Litmanen -> <- Pukki,  Fowler -> <- Riihilahti, Zeneli -> <- Bah

Nopea avausmaali HJK:n täytyy tehdä, että on tässä sarjassa edes jotenkin vielä mukana. Veikkaan, eka 20min HJK saa pitää palloa ja dominoida, mutta sitten Dinamo pelaa 70min seksiä ja väsyttää HJK:n. Erittäin mielenkiintoinen 180minuuttinen (jossei jatkoajalle mennä)  sarja saa varmasti ansaitsemansa päätöksen. Katsojia tuskin hirveästi tulossa paikan päälle, kun ei Dinamolla ole kannatusta ilmeisesti kotipeleissä lainkaan miten nyt olen ymmärtänyt. Olen aivan samaa mieltä siinä muiden kanssa, että tästä voi tulla erittäin vaikea ilta Dinamolle. Ainii 24h päästä mennään :tuoppi: :ylos:

Kolmeseiska

Toiveissa kovemman luokan perseraiskaus ja maalintekoharjoitus, veikataan silti pessimistisesti 3/4-0.

Johtaja Calu



Mazaa


Uskoisin HJK:n avaavan keskivikkona tälläisellä kokoonpanolla.

                                                     Pukki
                                                    Bah
                                Zeneli - Riihilahti - Ring - Sorsa
                                Sumusalo - Ojala - Lindström - Rafinha
                                                Wallén

JogaFoot


FC Apollo

Huomena matkaan Ljubljanan kautta jossa vierähtää huominen ilta ja tiistaina kohti Zagrebia. Usko 1-2 voittoon on kova ja jatkoajalla sitten Riihilahti survoo perseellä jatkopaikan :ylos: Klubi johtaa puoliajan jälkeen 0-1 ja toisen puoliajan lopulla tulee se toinen, mutta perisuomalaiseen tapaan sieltä tulee Dinamolle se yksi maali..

Vaikka tulisi 7-0 pataan niin helvetisti mukavampi vierasmatka europeliin kuin lahden apinoilla jonnekkin vitun tornioon tai ouluun divaripeliä katsomaan :D :ylos: