FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
10.02.2026 klo 04:29:34 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 34 [35] 36 ... 74
 
Kirjoittaja Aihe: FC Hämeenlinna 2012  (Luettu 176007 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
ifota

Poissa Poissa


Vastaus #850 : 04.04.2012 klo 06:15:40

Nähdäänkö leirillä FC:ssäkin vaikuttaneiden unkarilaisten jalkapallolegendojen vierailuja?
Ac Ojoinen

Poissa Poissa


Vastaus #851 : 04.04.2012 klo 07:48:49

Ei kai tuossa asiassa kohtalolla ollut mitään osuutta?
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #852 : 04.04.2012 klo 09:12:31

Nähdäänkö leirillä FC:ssäkin vaikuttaneiden unkarilaisten jalkapallolegendojen vierailuja?

Vilnrotter on tämän päivän vastustajan veskarikoutsi. Tarlosi sen sijaan asuu nykyään Turengissa, joten sinne vaan bongailemaan.

Opa ei ole matkassa mukana.
AutoBiography

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Eagles, Suomi


Vastaus #853 : 04.04.2012 klo 21:20:24

Tämän illan ottelu Budapest Honved - FC Hämeenlinna päättynyt kotijoukkueen 4-3 (3-2) voittoon.
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #854 : 04.04.2012 klo 21:28:55

Tämän illan ottelu Budapest Honved - FC Hämeenlinna päättynyt kotijoukkueen 4-3 (3-2) voittoon.

Jep. Moha kaksi ja Jerry rp. Rapoa tulossa...
Karu-

Poissa Poissa


Vastaus #855 : 04.04.2012 klo 22:33:34

Kotijoukkueen rapsa sulavasti Google translaten kautta:

Lainaus
Seitsemän maalia keskellä viikkoa
Army Budapest - FC Hämeenlinna (Suomi), 4-3 (3-2)
2012-04-04 20:30:10

Iltapäivällä osana kansainvälisen ystävyysottelun Unkarissa edzőtáborozó FC Hämeenlinnan Suomen joukkueesta hyväksyttiin.
Ottelu on tarkoitus on pidetty kansan Park, mutta rata-maan rakentajat, valitettavasti hyvät aikeet voidaan kutsua vahva sovi leikkiä. Siksi mikro-bussit Matches puolueiden oli lähellä neljäkymmentä minuuttia myöhässä ja sitten valmentajan ura fújhatott Bozsik Stadium Adam Nemeth, erotuomarin vihellyksen.

Vierailevat Népligetbe szurkolóinktól olisimme Pahoittelemme häiriötä!

Ja nyt lebbentsük verhon hämärästä tänään ellenfelünkről:
Lähes seitsemänkymmentätuhatta asukkaan pikkukaupunki Etelä-Suomessa. Famous poika Jean Sibeliuksen, sisar kaupunki Püspökladány. Vuonna yliopisto kaupungin asteroidin nimetty ensimmäisen luokan sotilaan ja jääkiekkojoukkue olevien festivaaleja.

Jalkapalloilijoiden vuonna 2004 tuottanut varsin kummallinen vuosi: Cup semifinaali pelataan, hän putosi pois vauhtia ensimmäisen luokan. Jälkeen keskeytyksettä toisella rivillä. Tukeva keskuksen joukkueen, koska ei pelättyä tappiota, eikä mahdollisuutta nousu ei todellakaan tarvitse käsitellä. Viimeinen pontvadászatban (näin mestaruuden asti huhtikuun loppuun lokakuun puoliväliin) seitsemännessä viimeistely. Ensi tiistaina on ykkösluokan viime vuoden neljännen helyezettjét, FC Honka, Suomen Cup tarjoaa puitteet.

Minä Puoliaika:

Budapest Defense: ontuu - Moga, Barath, Bjelkanovic, N. Hajdu - Hidi, Faggyas, Vernes, Tchami - Porcari, Bozovic.

Meidän piti odottaa 12 minuuttia ensimmäinen suuri tapahtuma. Tchami sitten juoksi pois vasemmalla, saavutti peruslinjan ennen palloa hyvin pyöristetty keskellä, Porcari, mutta tilanne on hyvä maalivahti käsiin vieraille päättyi. Quarter tuntia runsaasti pelaajia molemmista joukkueista avasi gólcsapot. Fanit todella suuri középkezdések hauskaa, kun taas alle vartissa näkyi viisi kertaa ennen. 16 Mohamed Korama onnellinen kun hän näki, että kukaan ei voi hyökätä kuudestatoista sisällä jäähyaitio, joten rauhassa lőhetett ontuu lähellä vasemmassa alakulmassa. 00:01!
Kolme minuuttia myöhemmin, ehkä kaunein kohtauksia olemme nähneet koko ottelua: Norbert Hajdu 25 metriä, tehtiin vapaa-kick oikealta ammuttiin sisällä oikea maalitolppa éléről iski osaksi net. 01:01!
20th min, tuomari osoitti, että kuusitoista meidän paikka pisteytysjärjestelmä. Jere Suomalainen sitten puolet hyvin mitoitettu oikealle puolelle portin. 01:02!
Neljä minuuttia myöhemmin, Porcari szlalomozott oikeassa reunassa sopivaksi Faggyashoz, joiden hallinnon Bozovic 7 m jalkojen väliin sijoitettu net. 02:02!
Puoli tuntia myöhemmin ja otti lyijy Porcari oli hyvä siirto vasemmalle puolelle ja 12 metriä yllä ylempi on hitsattu pallon. 03:02!
Myöhempi gólcsendben pysäköinti on melkein mitä vaarassa: entinen Bozovic ziccerben ampui maalivahti ja sitten nice-Tchami Tchami Hajdu-peli tallentuu kun kaikki kulmat vastuussa suomalainen vastaanottovirkailija, joka sitten ampui hyvällä Porcari myös ollut paikallaan.

II. Puoliaika:

Budapest Defense: Kemenes - Remes, Barath, marsalkka, A. Horvath - Hidi, Vécsei, Vernes, Joel - Porcari, Transylvania

Jälleen 20 minuutin tuloksettomien mezőnyfölényünk Korama Muhammad huomasi tanssiaisissa yhtiön sisällä meidän kuudentoista ja torkkuen välillä puolustajat osti toisen osuman. 03:03!
Kaksi minuuttia myöhemmin, kun erittäin mukava hyökkäys Vécsei tüzelhetett suoralta kädeltä, ampui juuri paenneet oven.
73 Rick ei jättänyt kuitti minuutissa Vernes Topinojanak lopulta hyppäsi suomalainen jalka vartija pallon maalivahti ja katseli ihmetellen kun lelu on erittäin mukava kehityskaari laskun jälkeen net. 04:03!
Sitten, ja jopa Porcarinak Transilvanian oli mahdollista, mutta tulokset eivät ole muuttuneet.

Kokous Supka Attila, kommentoi:
"Ristiriitaisia ​​tunteita. On totta, että me pelataan vastaan ​​erittäin aggressiivinen joukkue, mutta varmasti joitakin ensimmäinen joukkue vastenmielisyys. Jotkut pelaajat nimenomaan osa katseli sunnuntain liiga Odotettavissa heidän kanssaan. Ei oikeastaan ​​saimme mitä halusimme nähdä ... "

Viikonloppuisin käy ilmi, että nykyisin nuoret työuria, mikä joukkue annetaan tilaisuus lauantaina iltapäivällä puoli viideltä ja NB II joukkue pelaa erittäin tärkeä ottelu yhdistelmä Szegedin Pääsiäissunnuntaina ja tyylitelty, jonka paavi käymään ensimmäisen luokan ottelussa.
Olkaamme enemmän ja enemmän ihmisiä!

Kukka Julius


Luettu 232 kertaa.

Pidin erityisesti näistä Mohan tilanteista :D

Lainaus
Mohamed Korama onnellinen kun hän näki, että kukaan ei voi hyökätä kuudestatoista sisällä jäähyaitio, joten rauhassa lőhetett ontuu lähellä vasemmassa alakulmassa.

Lainaus
Jälleen 20 minuutin tuloksettomien mezőnyfölényünk Korama Muhammad huomasi tanssiaisissa yhtiön sisällä meidän kuudentoista ja torkkuen välillä puolustajat osti toisen osuman.

Kukka Juliuksen lopun runoilulle myös Ylos
Tulle9

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Neven Subotic


Vastaus #856 : 04.04.2012 klo 22:47:31

Ei kaiketi voi tuolle lopulle sanua. Kuin että aivan huikeata settiä puskee eetteriin:D
Karu-

Poissa Poissa


Vastaus #857 : 04.04.2012 klo 23:32:10

Ja selväkielisempi rapo sieltä: http://www.fchameenlinna.fi/235-honved-niukasti-parempi

Olikohan isännillä edes vähää alusta avauksen jätkiä kehissä? Honvedia Wikipediaa enempää tutkimatta aika hyvä tulos, nyt kelpaa loppureissu brenkutella Tuoppi Mohakin alkaa näkemättä vaikuttaa positiiviselta yllätykseltä.

e:

« Viimeksi muokattu: 04.04.2012 klo 23:35:56 kirjoittanut Karu- »
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #858 : 04.04.2012 klo 23:55:30

Ja selväkielisempi rapo sieltä: http://www.fchameenlinna.fi/235-honved-niukasti-parempi

Olikohan isännillä edes vähää alusta avauksen jätkiä kehissä? Honvedia Wikipediaa enempää tutkimatta aika hyvä tulos, nyt kelpaa loppureissu brenkutella Tuoppi Mohakin alkaa näkemättä vaikuttaa positiiviselta yllätykseltä.


Avauksen jätkistä en ole satavarma, mutta ykkösjoukkueen miehiä kyllä. Penkkiveikot toki saivat tässä mahdollisuutensa.
« Viimeksi muokattu: 04.04.2012 klo 23:58:42 kirjoittanut Wihn »
v-man

Poissa Poissa


Vastaus #859 : 05.04.2012 klo 09:24:32

Nakke Nakukuja

:D Ylos
Karu-

Poissa Poissa


Vastaus #860 : 05.04.2012 klo 11:15:43

Lainaus
"Ozei, missä sinun työlupa on, v****?"

Ei jumalauta :D :D Hyvää kamaa muutenkin lauteilta, iso peukku toimistolle ja pelaajille tästä.
ifota

Poissa Poissa


Vastaus #861 : 05.04.2012 klo 11:19:28

Ei jumalauta :D :D Hyvää kamaa muutenkin lauteilta, iso peukku toimistolle ja pelaajille tästä.

Vahva sama. Näin sosiaalista mediaa käytetään oikein.
Ac Ojoinen

Poissa Poissa


Vastaus #862 : 05.04.2012 klo 11:52:58

Sinänsä juttuna ihan hyvä ja huvittava, mutta Ossin kannalta aisia ei mikään mukava ole. Jos oikein v-mäinen virkailija sattuisi asiaa käsittelemään niin hän voisi palauttaa Ossin Brasiliaan odottamaan työluvan saantia.
Karu-

Poissa Poissa


Vastaus #863 : 05.04.2012 klo 12:00:07

Sinänsä juttuna ihan hyvä ja huvittava, mutta Ossin kannalta aisia ei mikään mukava ole. Jos oikein v-mäinen virkailija sattuisi asiaa käsittelemään niin hän voisi palauttaa Ossin Brasiliaan odottamaan työluvan saantia.

Joo, ei tietenkään. Jo pelkkä reissusta rannalle jääminen on helvetin nihkee homma ja harmittaa älyttömästi Ossin puolesta. Ehkä juuri sen takia tää lohkasu huvittaakin niin suuresti.
ifota

Poissa Poissa


Vastaus #864 : 05.04.2012 klo 13:33:32

Jos oikein v-mäinen virkailija sattuisi asiaa käsittelemään niin hän voisi palauttaa Ossin Brasiliaan odottamaan työluvan saantia.

:D No ei todellakaan voisi. Eiköhän sieltä passista kuitenkin oleskelulupa joltain välilehdeltä löydy. Ja vaikka ei löytyisi, ei miestä Brasiliaan palautettaisi.
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #865 : 05.04.2012 klo 15:58:44

Turhaan tehdään kärpäsestä jotain muuta taas. Ossilla on oleskelulupa kunnossa ja töitäkin mies saa virallisesti tehdä, kun lupa-asia on vireillä. Viime vuonna vastaava lupa lohkesi seitsemän kuukauden odottelun jälkeen.
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #866 : 05.04.2012 klo 22:09:01

Unkarissa on mennyt hulinaksi: http://www.fchameenlinna.fi/loylyarkisto/237-love-is-in-the-air
Piilokärki

Poissa Poissa


Vastaus #867 : 05.04.2012 klo 22:41:33

Turhaan tehdään kärpäsestä jotain muuta taas. Ossilla on oleskelulupa kunnossa ja töitäkin mies saa virallisesti tehdä, kun lupa-asia on vireillä. Viime vuonna vastaava lupa lohkesi seitsemän kuukauden odottelun jälkeen.

No ei todellakaan saa tehdä töitä, ennen kuin lupa on myönnetty.
Karu-

Poissa Poissa


Vastaus #868 : 05.04.2012 klo 22:50:05


Menee pahasti itsensä toistamiseksi, mutta huhhuh :D Ulkomaan leirityksistä saatava jokavuotinen perinne. Ensi vuonna kohteena vois olla vaikka Hollanti, ja Tatulle videokamera messiin? Pastorin ja JPT:n mielenkiinnolle denojen puisto-orgioita kohtaan ujohko Ylos
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #869 : 05.04.2012 klo 23:04:36

No ei todellakaan saa tehdä töitä, ennen kuin lupa on myönnetty.

No jos pelaaminen lasketaan tässä kohtaa työksi, niin kyllä saa. Siitä on olemassa mustaa valkoisella.
Wihn

Poissa Poissa


Vastaus #870 : 05.04.2012 klo 23:11:32

Menee pahasti itsensä toistamiseksi, mutta huhhuh :D Ulkomaan leirityksistä saatava jokavuotinen perinne. Ensi vuonna kohteena vois olla vaikka Hollanti, ja Tatulle videokamera messiin? Pastorin ja JPT:n mielenkiinnolle denojen puisto-orgioita kohtaan ujohko Ylos

Uteliaita nuorukaisia. Tässä kohtaa on korostettava, että Unkarin vanhimpiin pääsiäisperinteisiin kuuluva puistohomostelu ei koske vain alempia yhteiskuntaluokkia. Tänään luontopolulle piilotettuja munia oli etsimässä mm. viimeisen päälle tyylikkääseen pukuun sonnustautunut vanhempi herrasmies.
Ac Ojoinen

Poissa Poissa


Vastaus #871 : 06.04.2012 klo 05:18:17

Laitetaans taas muutama fakta/huhu:
- Unkarissaa kaikki hyvin, Ossi vain puuttuu
- Saako Ossi pelata Honkaa vastaan?
- Kuka luotsaa seuraa tulevat vuodet? Laitanko paperia sisään? Tj huhujen mukaan yrittää päästä muualle hommiin. Miten käy projekti 2015, onko  hanskat lyöty tiskiin? Millä valuutalla maksetaan?
- Saako joku FC:n pelaaja töitä?
fchp

Poissa Poissa


Vastaus #872 : 06.04.2012 klo 08:02:48


Kerrassaan huikeata settiä! Tämän reissun jäljiltä joukkuehengen luulisi olevan aivan uusilla tasoilla.
fchp

Poissa Poissa


Vastaus #873 : 06.04.2012 klo 08:07:29

Uteliaita nuorukaisia. Tässä kohtaa on korostettava, että Unkarin vanhimpiin pääsiäisperinteisiin kuuluva puistohomostelu ei koske vain alempia yhteiskuntaluokkia. Tänään luontopolulle piilotettuja munia oli etsimässä mm. viimeisen päälle tyylikkääseen pukuun sonnustautunut vanhempi herrasmies.

Hämmentävän tarkkoja havaintoja. "Pikainen läpikulku" ei ilmeisesti ole oikea ilmaisu kuvaamaan tiettyjen seuran edustajien vierailua tässä puistossa? :D
Hasselhoff

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJS, Suomen maajoukkue


Vastaus #874 : 06.04.2012 klo 08:13:05


Kuvamateriaalia Unkarista:


 
Sivuja: 1 ... 34 [35] 36 ... 74
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa