FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
14.02.2026 klo 12:11:30 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 [2] 3 ... 28
 
Kirjoittaja Aihe: TP-47 2012 - Olegin puna-armeija marssii taas  (Luettu 112716 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #25 : 24.11.2011 klo 22:03:17

Kokoustettukin on:
Uutinen
24.11.2011 SYYSKOKOUS

Tänään seuran toimistolla pidettiin syyskokous, jossa käytiin läpi mennyttä ja tulevaa sekä valittiin johtokunta. Seuran taloutta pyritään kehittämään edelleen ja saamaan kehitettyä organisaatio entisestäänkin paremmalle tasolle. Seura on palkannut toiminnanjohtajan sekä markkinointiin tulee mukaan uusia tekijöitä.

Tyytyväinen johtokunta oli erityisesti junioripelaajien ja joukkueiden määrän kasvuun, sen toiminnan kehittymiseen sekä mm. tyttö- ja poikajoukkueiden menestymiseen B- nuorissa. Edustusjoukkue saavutti sen tavoitteen mikä sille asetettiin. Edustusjoukkueen tulevista tavoitteista tullaan tiedottamaan tarkemmin myöhemmin.

Johtokunnan jätti pitkäaikainen seuran aktiivinen tekijämies Pekka Närhilä. Pekka jatkaa kuitenkin seuran toiminnassa mukana muissa tehtävissä. TP-47 kiittää Pekan tärkeää ja pyyteentöntä työpanosta torniolaisen jalkapallon eteen.

Uutena jäsenenä johtokuntaan valittiin Tornion kaupunginvaltuuston puheenjohtaja Matti Lankila

JOHTOKUNTA 2012

Hannu Uusitalo
puheenjohtaja
puh.0400959372

Tero Sarkkinen
varapuheenjohtaja
040-332 80 54
[email protected]

Jäsenet:
Jouni Sammallahti
Anne Sammallahti
Pasi Nenonen
Matti Lankila (uusi)
Taffarel

Poissa Poissa


Vastaus #26 : 25.11.2011 klo 08:18:05

Sen verran etäällä Torniosta olen viimeiset reilun 10 vuotta asunut, että ihan kaikki nimet uudessa johtokunnassa eivät herätä ihmeemmin mitään mielikuvia. Vaihtuvuus on ainakin ollut melkoista viime vuosina.
ustava

Poissa Poissa


Vastaus #27 : 25.11.2011 klo 12:58:31

Sen verran etäällä Torniosta olen viimeiset reilun 10 vuotta asunut, että ihan kaikki nimet uudessa johtokunnassa eivät herätä ihmeemmin mitään mielikuvia. Vaihtuvuus on ainakin ollut melkoista viime vuosina.

sama vika. mutta missä on väikkä ja tappi?!?
Fred The Red

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: eioomuutakopeeäskemi - eiku KCFC, KePS eikäkö...!


Vastaus #28 : 25.11.2011 klo 17:15:43

sama vika. mutta missä on väikkä ja tappi?!?
Väikkä Oulusa ja tappi irti veneen pohjasta...tsori, en malttanut 8)
ustava

Poissa Poissa


Vastaus #29 : 25.11.2011 klo 20:23:49

Väikkä Oulusa ja tappi irti veneen pohjasta...tsori, en malttanut 8)

Kiitos, aika tasan tätä tilasinkin..
EnSomVet

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ТП-47 Торнио


Vastaus #30 : 27.11.2011 klo 03:31:40

JYTKYJÄ tulossa...
maanantaimies

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


Vastaus #31 : 27.11.2011 klo 13:13:14

JYTKYJÄ tulossa...

Useampikin!? Jännityksellä odotellaan salaisuuden verhon raottumista.
T:MUki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47 & Teemu Tainio


Vastaus #32 : 27.11.2011 klo 17:41:07

Koskas "jytkyt" julkistetaan. Mikähän tuo ens kauden tavoite on, säilyminen kakkosessa vai jopa nousun tavoittelu?
Tsyganenko-Smith

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Kemi City FC PS


Vastaus #33 : 27.11.2011 klo 17:57:31

Legendaarisille klo 03:31 jytkyille Ylos
EnSomVet

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ТП-47 Торнио


Vastaus #34 : 02.12.2011 klo 17:52:46

Kotisivujen mukaan tuttu valmennuskaksikko jatkaa. Tavoite nousta Ykköseen viimeistään 2015. Perttula hommannee jytkyt.

Tästä on hyvä jatkaa, tuo tälläiselle peruskannattajellekin mielenkiintoa, kun on joku muu tavoite kuin pelkkä sarjapaikan säilyttäminen.Mistäs niitä autoarpoja saikaan?
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #35 : 02.12.2011 klo 21:29:04

Kyllähän tämä nykyinen tiedotuspolitiikka on huikeaa. Hitaammat ei pysy vauhdissa mukana kun tiedotetta pukkaa kotisivuille kauden ulkopuolellakin kuukausittain. Se vaikuttaa tekijämieheltä tämä Perttula, mutta katellaan nyt alkaako niitä nimiä tulla sopimuspapereihin.

Arpojahan toki ostellaan: Mäkimaa, Mustapörssi, Tatun Tarvike, Teboil, Tornion Katsastus, TP-47 toimisto, Prisma, Tornion kaupungintalon syrjäseutukyläkonttori (entinen kemin kaupungintalo)
Bablo Aimar

Poissa Poissa


Vastaus #36 : 03.12.2011 klo 14:25:41

Viime kauden pelaajista pois jäävät ainakin Talvensaari, Pellikka(huhut vievät takaisin Kolariin), Himanka(PS Kemi), Rönkkö(reenaa OPS:n kans), Uusitalo ja Pohjanen. Monien muidenki jatko taitaa olla aika kiikun kaakun, mutta junioreille ainaki pitäs peliaikaa alkaa tulemaan jossei jostain satu löytymään nippua pelimiehiä. Kelonevan Joelin näyttöjä ensi kaudella odottelen, erottu edukseen lahjakkaiden omien junioreiden joukosta loistavan peliälyn ansiosta. Junioreiden peluuttamisessa ongelma voi tulla A-juniori sarjan ja Kakkosen yhteen sovittamisessa. A on raskas ja vaativa sarja, joka varmasti syö pelaajien voimia reissaamisenki takia.

Onko kellään tietoa mahdollisista vahvistuksista ketä olisi tulossa edustuksen mukaan?
kamaveli

Poissa Poissa


Vastaus #37 : 05.12.2011 klo 00:18:42

Onko kellään tietoa mahdollisista vahvistuksista ketä olisi tulossa edustuksen mukaan?
Huhujen mukaan ensikauden joukkue tulee tarvitsemaan parturia.
Taffarel

Poissa Poissa


Vastaus #38 : 06.12.2011 klo 11:08:11

Olen melkoisen varma, että tätä uutista ei ole lisätty kotisivuille 2.12., vaikka se tuohon on päiväykseksi merkitty. No, väliäkö hällä, sillä itse uutinen on varmaankin monen muunkin kuin itseni mieleen:

Uutinen
Toiminnanjohtaja tiedottaa
02.12.2011
 
TP-47 edustusjoukkueen valmentajina toimivat kaudella 2012 Kimmo Halmkrona ja Sami Viippola.

Teimme Kimmon ja Samin kanssa vuoden sopimukset, joissa on kahden vuoden optio jatkosta. Olen erittäin tyytyväinen, että saimme valmentajien nimet paperiin, kertoo toiminnanjohtaja Jani Perttula. Keskustelimme pitkään valmentajien kanssa mihin suuntaa haluamme seuraa kehittää ja olemme yhdessä johtukunnan kanssa tehneet uudet tavoitteet. Menemme edelleen ehdottomasti talouden ehdoilla ja sen kehittäminen on puolestaan minun tärkein tehtäväni. Rakennamme taustalle organisaation sille tasolle, että voimme tavoitella sarjanousua. Olemme asettaneet sarjanousun Ykköseen tavoitteeksi viimeistään vuonna 2015. Siihen mennessä meillä on oltava Ykkösen tasoinen talous sekä taustaorganisaatio, kertoo innostunut ja erittäin kiireinen Perttula.

Valmentajat suunnittelevat paraikaa tulevaa harjoituskautta ja minä puolestani pyrin vahvistamaan joukkueen pelaajalistaa. Harjoitukset alkavat maanantaina Lappiahallissa klo 20.00. Harjoitukset ovat avoimet myös uusille pelaajille, joten tervetuloa näyttämään osaaminen. Valmentajat toivovat kuitenkin ensin yhteydenottoa, jotta tiedetään kuinka monta pelaajaa on mahdollisesti tulossa testiin.

Kimmo Halmkrona 0400 435038
Sami Viippola 040 7535230

Sopimusneuvottelut vahvistusten hankkimisesta ovat käynnissä ja heti kun nimiä on papereissa tulen niistä tiedottamaan, päättää toiminnanjohtaja Perttula.
Ilmarinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47


Vastaus #39 : 06.12.2011 klo 12:53:15

Kyllähän EnSomVet tuohon uutiseen viittasi jo 2.12.
Taffarel voisi vaihtaa topicin ikonin oikeaksi?

edit: Riittikö tuo nyt että minä sen asetin tähän viestiin?
Taffarel

Poissa Poissa


Vastaus #40 : 06.12.2011 klo 15:41:57

Ei, vaan vaihdoin sen edellisen viestini jälkeen :D
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #41 : 11.12.2011 klo 20:00:00

Etäfaneille tiedoksi mikäli on mennyt ohi. Kotisivuilla luettavissa viime viikolla ilmestynyt TP-47 futislehti.
T:MUki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47 & Teemu Tainio


Vastaus #42 : 11.12.2011 klo 21:12:21

Etäfaneille tiedoksi mikäli on mennyt ohi. Kotisivuilla luettavissa viime viikolla ilmestynyt TP-47 futislehti.

Kiitos ilmoituksesta, tota lukiessaan ihan herkistyi. Kyseisessä julkaisussakin mainittiin tosta s-bonus ja plussa yhteistyöstä. Toiminnanjohtajalle herätys, pistä nettisivuille linkkiä miten voi liittyä. Vaikka ite asun Helsingissä niin olen edelleen arinan listoilla joten todellakin lähen mukaan tähän mahdollisuuteen. Ja ne etäfanit jotka ovat muiden osuuskauppojen asiakkaina, ei jäsenyyden muuttaminen ole sen kummempaa kuin asiointipaikassa käyminen, varmaan netissäkin voi jäsenyyden vaihtaa.
« Viimeksi muokattu: 12.12.2011 klo 12:12:35 kirjoittanut T:MUki »
KeijoK

Poissa Poissa


Vastaus #43 : 22.12.2011 klo 12:37:24

Rönkkö OPSiin. http://www.urheilusuomi.com/oulu/artikkeli.asp?id=12794
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #44 : 22.12.2011 klo 15:18:12

Se on sitten Harrilla näytön paikka.

Uutinen
22.12.2011 Jaakko Pyyny U17 maajoukkueleirille

Jaakko Pyynyn (-95) määrätietoinen harjoittelu ja hyvät otteet B- nuorten Ykkösessä sekä edustusjoukkueen mukana miesten Kakkosessa on huomoitu maajoukkuevalmentajien keskuudessa.

TP-47 kasvatti on valittu U17- ikäluokan 24 pelaajan maajoukkueryhmään Eerikkilään 9-11.1.2012. Joukkueesta 18 pelaajaa valitaan turnaukseen Minskiin Valko-Venäjälle.
BDM

Poissa Poissa


Vastaus #45 : 22.12.2011 klo 21:46:39

Melko varmaa että tulee ykkösmaalivahti viellä tälle kaudelle mutta kunhan Harri saa avattua tietään kakkosjoukkueessa ja kauden aikana joissain matseissa voidaan muutaman vuoden sisällä odottaa tosi kovaa nimeä!
T:MUki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47 & Teemu Tainio


Vastaus #46 : 22.12.2011 klo 23:26:08

Juu kaikki kunnia nuorelle maalivahdille mut voi olla ettei ihan uskaltais lähteä kakkoseen nykänen ykkösenä. Vastuuta toki annettava mut voi olla vielä liian suuret saappaat täytettäviksi. Toivottavasti olen väärässä.
« Viimeksi muokattu: 22.12.2011 klo 23:29:54 kirjoittanut T:MUki »
Pohjan Stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Suomi


Vastaus #47 : 23.12.2011 klo 15:12:22

Junnupelejä kun muutama tuli kesällä katsottua niin Harri pelasi niissä kovalla itseluottamuksella. Hyvä äänenkäyttö ja itsevarmuutta huokuvat otteet. Arastelee vielä toki liikaa ja turhaan edustuksen mukana.
Bablo Aimar

Poissa Poissa


Vastaus #48 : 24.12.2011 klo 16:35:17

Melko varmaa että tulee ykkösmaalivahti viellä tälle kaudelle mutta kunhan Harri saa avattua tietään kakkosjoukkueessa ja kauden aikana joissain matseissa voidaan muutaman vuoden sisällä odottaa tosi kovaa nimeä!

Sen verran faktaa, että kakkosjoukkuetta ei tule ensi kaudelle. Lisäksi maalivahti osastolle on kyselty lähinnä konkareita, mutta nämäkin olisivat hyppäämässä reenirinkiin vasta reilusti kevään puolella. Vähän näyttäisi että Nykäsen ykkösvahdin paikka tulossa todeksi.
7Cantona

Poissa Poissa


Vastaus #49 : 30.12.2011 klo 23:58:18

Lainaus
Konde?
Sen verran faktaa, että kakkosjoukkuetta ei tule ensi kaudelle. Lisäksi maalivahti osastolle on kyselty lähinnä konkareita, mutta nämäkin olisivat hyppäämässä reenirinkiin vasta reilusti kevään puolella. Vähän näyttäisi että Nykäsen ykkösvahdin paikka tulossa todeksi.
Uutinen

 
Sivuja: 1 [2] 3 ... 28
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa