FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
08.11.2025 klo 13:12:10 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 13 [14] 15 16
 
Kirjoittaja Aihe: VAASAN NELONEN 2012  (Luettu 42882 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Pokke

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vepsu,Bajen,Sundis ja Arsu!


Vastaus #325 : 27.09.2012 klo 20:52:28

Lopusta olen täysin erimieltä - Närpeksen Kraftilla ei luultavasti ole edes mitään tekemistä kyseisen asian kanssa. Tuomarin toiminta vähintään tästä ottelusta, myös pidemmältä ajalta jos mahdollista, olisi syytä tutkia. Vai eikö sinun mielestäsi tämä olis KAIKKIEN etu?

Kuinka niin ei Kraftilla ole mitään tekemistä asian kanssa? Kenen nousujuhlissa ko. tuomari oli??
1983

Poissa Poissa


Vastaus #326 : 27.09.2012 klo 20:53:39

Aika heppoinen rangaistus kyllä mielestäni. Tuohan voi kyllä muuttua vielä.
Pokke

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vepsu,Bajen,Sundis ja Arsu!


Vastaus #327 : 27.09.2012 klo 20:54:59

Aika heppoinen rangaistus kyllä mielestäni. Tuohan voi kyllä muuttua vielä.

Ihmettelen kyllä suuresti jos tämä tähän jää.. Kyseessähän on futiksen ja koko Vaasan Pallopiirin uskottavuudesta!
AndyLove

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JäPS & Liverpool


Vastaus #328 : 27.09.2012 klo 20:55:12

Kuinka niin ei Kraftilla ole mitään tekemistä asian kanssa? Kenen nousujuhlissa ko. tuomari oli??

Kakkosjoukkueen 8) Tarkoitin, että paska tuomari alkaa helposti sooloilemaan ilman pyyntöjäkin omien kavereidensa suuntaan...
Pokke

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vepsu,Bajen,Sundis ja Arsu!


Vastaus #329 : 27.09.2012 klo 20:57:27

Kakkosjoukkueen 8) Tarkoitin, että paska tuomari alkaa helposti sooloilemaan ilman pyyntöjäkin omien kavereidensa suuntaan...

Jos kyseessä on tuomarin sooloilu niin silloinhan Kraft rehtinä urheiluseurana ilman muuta kieltäytyy kolmosen sarjapaikasta koska se on epäurheilijamaisesti saavutettu..
Pelissä on myös koko seuran uskottavuus. Kumma kun seuran hallitus ei ole tullut vielä julkisuuteen ja tuominnut ko. tapahtumia.
Hans Lattu

Poissa Poissa


Vastaus #330 : 27.09.2012 klo 20:59:04

14.8.12 Kraft II- Sisu-Pallo Korttien määrä 1-3
3.8.12 Kraft II- KoFF/PeIK Kortit 1-6
6.7.12 Kraft II - Kaskö IK Kortit 1-5
15.6.12 Kraft II - Kungliga Wasa C.F Kortit 0-1
7.6.12 Kraft II - Luja kortit 0-4
22.9 Kraft II - SuSi YB Kortit 1-5

Tämä pitää paikkansa.
Fantö

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK-j


Vastaus #331 : 27.09.2012 klo 20:59:55

Tuo videolla näkyvä rankkarin vislaamin kyllä näyttää olevan ihan aiheellinen. Mitä tulee pelin tasoon, mitä videolta voi katsoa, niin eipä hääppöstä ole. Jotain Etelä-Suomen vitosen keskikastia / kutosen ylempää keskikastia.
Håkan Salo

Poissa Poissa


Vastaus #332 : 27.09.2012 klo 21:03:25

Hyvät jalkapallon ystävät!
Tästä tulee nyt vähän pitkulainen epistola närpiölaisesta näkökulmasta. Toivottavasti jaksatte lukea. (Ylläpito varoittaa että kirjoittaessani alla olevaa on tullut 24 viestiä lisää.Lähetän nyt kuitenkin tällaisena)
Ensin muutama kommentti vastauksille laittamastani videosta. (En oikein hallitse näitä tekniikan koukeroita vielä, eli ei lainauksia)
Andy Lovelle: en hallitse Youtubeakaan, ehkä joku muu osaa.
Touko Lahtiselle: Kiitos oikaisusta! En tosiaan huomannut niitä kysymysmerkkejä. Hyvä näin, ei tarvitse syyttää ketään mistään vääristelystä.
Laitoin tämän videon esille, koska tähän asti Susin raportti on ollut ainoa "totuus" itse ottelun taphtumista, ja itse paikalla olleena tuntuu kyllä siltä kuin lukisin raporttia ihan eri ottelusta. Kaikki paikalla olleet, Susin edustajaa lukuunottamatta, jotka ovat kommentoineet ovat olleet sitä mieltä että tuomiot olivat oikeita. Myös Vasabladetin urheilutoimittaja Janne Smeds, jota entisenä Sportingin maalivahtina ei todellakaan voi syyttää Kraftin kannattajaksi ! :)
Haluan vielä kiittää Susin raportin tekijää siitä että toisin kuin eräissä kommenteissa tässä foorumissa, siellä ei esiinny mitään katkeruutta Kraftia vastaan, vaan päinvastoin.

Itse en nähnyt ulosajotilannetta, katsoin sinne missä pallo oli, en siis ota kantaa oliko oikeutettu vai ei. Ajattelen että kokeneempi tuomarin olisi ehkä tyytynyt keltaiseen korttiin, kun ottelua oli kuitenkin niin paljon jäljellä. Sitä en kuitenkaan usko että mikään tuomari, ei siis myöskään Sandelin antaisi punaista korttia tilanteesta, jota hän ei ole itse nähnyt. Voin kuvitella että sekä hänen että linjatuomari Amer Cehabocicin vastaamattomuus kysmyksiin voi johtua kielivaikeuksista. (Tämä viimeinen on spekulointia)

Vanhukselle: en tiedä onko koko ottelu filmattu, ja vaikka olisi ei ole varma onko ulosajoon johtanut tapahtuma tallennettu, kun se ei tapahtunut siellä missä pallo oli.

Deepille: tässä nimenomaan on myös kyseenalaistettu tuomarointia itse ottelussa ja Kraft/2 erityisesti ja närpiöläistä jalkapalloa yleisesti on syyttety vilpistä ja moraalittomuudesta ja ties mistä. Tyypillisenä jalkapallopelaajan isänä kuvittelen tietäväni jotain pojan joukkueesta. Joukkueen menestys perustuu hyvään henkeen, yhteen hiileen puhaltamiseen ja rautaiseen kuntoon (katsokaa montako ottelua he ovat kääntäneet voitoksi toisella puoliajalla!), ei vilppiin!! Tuollaiset perättömät syytökset suututtavat!

Erotuomari Mikael Sandelin osallistuminen Kraftin voitonjuhlaan on tietenkin tuomittava, katsoi sitten asiat minkäväristen silmälasien läpi tahansa. Tuomittavaa on myös Kraftin joukkuejohdon teko, kun he kutsuivat hänet mukaan. Valmentaja Kalle Simons on myös julkisesti myöntänyt että heillä petti harkintakyky.
Toisaalta, kun täällä nyt vittuillaan ja vaaditaan nuoren miehen päätä vadille, elinikäistä toimitsijakieltoa jne. niin sekin on surullista. Kyseessä on alle kaksikymppinen aloitteleva erotuomari, joka on tehnyt emämokan, juhlinut väärässä paikassa kavereiden kanssa. Paineen alla hän on lisännyt siihen lisää mokia ja  sanonut tyhmiä asioita. Mutta hyvät ihmiset! Ettekö te itse tehneet tuossa iässä mitään tyhmää? Haluaisin lainata yhtä kuuluisaa opettajaa, joka sanoi että se joka on ilman syntiä heittäköön ensimmäisen kiven.

Mitä Sandelinin tuomarointiin muuten tulee, olen lukenut otteluraportteja ja kyllä siellä on miettimisen aihetta. Toisaalta niissä otteluissa joita olen katsonut, kyllä useimmiten ovat näyttäneet minulle oikeutetuilta. Mutta minähän olen puolueellinen, niin kuin vastapuolikin. Sitä voi kysyä, onko kotijoukkueen virheitä joskus katsottu sormien läpi. Omasta mielestäni Sandelin on lupaava tuomari, joka uskaltaa tuomita. Mutta hän on niin kuin eräs vierasjoukkueen valmentaja totesi: "oppipoika vielä". Olisi sääli jos ura katkeaa tämän virheen takia. Jokaiselle pitää antaa toinen mahdollisuus. MUTTA! Kysyisin kyllä millainen harkintakyky on niillä, jotka laittavat melkein teini-ikäisiä erotuomareiksi miesten otteluihin?! Ja vielä fanaattisen kotiyleisön edessä. "Kotituomarit" ovat kyllä ongelma muuallakin kuin Närpiössä. Luulen että kaikki aavistamme myös vastauksen tähän kysymykseen: RAHA. Paikkakuntalaiselle ei tarvitse maksaa matkakorvauksia.

Lopuksi: Nelosen varsinainen ratkaisuottelu tapahtui, kuten tiedämme Huutoniemessä, jossa Kraft2 käänsi 4-1 tappioaseman 5-6 voitoksi. Närpiölaisittain "Roparnäsmiraklet". Tuomarista huolimatta. Loppuminuutilla VPS-j:n pelaaja filmasi rankkarin. Jos Kraft olisi silloin johtanut vain yhdellä maalilla tuomari Määttän väärä tuomio olisi johtanut siihen että sarjanousija olisikin VPS-j. Pienet ovat joskus erot ja virheitä sattuu jokaiselle. Määttä tuomitsi niin kuin näki.
AndyLove

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JäPS & Liverpool


Vastaus #333 : 27.09.2012 klo 21:06:10

Jos kyseessä on tuomarin sooloilu niin silloinhan Kraft rehtinä urheiluseurana ilman muuta kieltäytyy kolmosen sarjapaikasta koska se on epäurheilijamaisesti saavutettu..
Pelissä on myös koko seuran uskottavuus. Kumma kun seuran hallitus ei ole tullut vielä julkisuuteen ja tuominnut ko. tapahtumia.

Minä en tähän jaksa uskoa, että seura olisi vaarantanut omaa mainettaan saati mitään muutakaan sopimalla ottelun, mikä olisi ollut joukkueen voitettavissa aivan omin voinkinkin mitä ilmeisemmin. JOS tuomari tässä on ollut jotenkin korruptoitunut, on hän todenäköisesti sooloillut ominpäiten kavereidensa hyväksi, joskaan tämähän ei todellakaan ole välttämättä totta. Jokatapauksessa tilanne on hyvin sekava ja jos ko. tuomarista on oikeita valituksia tullut ennenkin, olisi kaikkien osapuolien etu tutkia asiaa tarkemmin.
Hans Lattu

Poissa Poissa


Vastaus #334 : 27.09.2012 klo 21:11:12

Hieno teksti aiheesta vaikka pitkä olikin! ;)
Hans Lattu

Poissa Poissa


Vastaus #335 : 27.09.2012 klo 21:13:39

Kenellä joukkueista on edes nousuhaluja ollut kun näin paljon keskustelua herättää?
1983

Poissa Poissa


Vastaus #336 : 27.09.2012 klo 21:21:12

14.8.12 Kraft II- Sisu-Pallo Korttien määrä 1-3
3.8.12 Kraft II- KoFF/PeIK Kortit 1-6
6.7.12 Kraft II - Kaskö IK Kortit 1-5
15.6.12 Kraft II - Kungliga Wasa C.F Kortit 0-1
7.6.12 Kraft II - Luja kortit 0-4
22.9 Kraft II - SuSi YB Kortit 1-5

Tilastointi ei kuitenkaan kerro koko totuutta koskaan, yleensä sarjassa alempana olevat joukkueet saavat enemmän kortteja voisi joku sanoa. Toinen taas voi pitää lukuja arvelluttavina.

Susin raportin näimme ja keltaisia ei oltu eritelty raporttiin, ainoastaan punainen kortti.
Saisiko asiallisia kommentteja Laihian, Korsnäsin, Seinäjoen, Kaskisten ja Vaasan (kungliga) suunnalta kyseisistä otteluista.
AndyLove

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JäPS & Liverpool


Vastaus #337 : 27.09.2012 klo 21:27:50

14.8.12 Kraft II- Sisu-Pallo Korttien määrä 1-3
3.8.12 Kraft II- KoFF/PeIK Kortit 1-6
6.7.12 Kraft II - Kaskö IK Kortit 1-5
15.6.12 Kraft II - Kungliga Wasa C.F Kortit 0-1
7.6.12 Kraft II - Luja kortit 0-4
22.9 Kraft II - SuSi YB Kortit 1-5

Tilastointi ei kuitenkaan kerro koko totuutta koskaan, yleensä sarjassa alempana olevat joukkueet saavat enemmän kortteja voisi joku sanoa. Toinen taas voi pitää lukuja arvelluttavina.

Susin raportin näimme ja keltaisia ei oltu eritelty raporttiin, ainoastaan punainen kortti.
Saisiko asiallisia kommentteja Laihian, Korsnäsin, Seinäjoen, Kaskisten ja Vaasan (kungliga) suunnalta kyseisistä otteluista.


50% otteluista vierasjoukkueen 1/3 kentällä olleista pelaajista on saanut varoituksen, mikäli lasketaan että kaikki vaihdot on tehty - 1/2 jos ei vaihtoja ole tehty. :D Kahdessa muussa pelissä kortit on menyyt 1 - 7. Vain YHDESSÄ ottelussa tuomari on selvinnyt ilman kovempaa tarvetta varoitella pelaajia.

En tiedä miten kovaa siellä pohjosessa pelataan, mutta jos tässä nyt ei mitään muuta ole niin tuomarin olisi syytä kyllä alkaa kehittää omaa tuomarointiaan.
Touko Lahtinen

Poissa Poissa


Vastaus #338 : 27.09.2012 klo 21:31:10

Kenellä joukkueista on edes nousuhaluja ollut kun näin paljon keskustelua herättää?

Kraft/2, Vps-j ja Kuffen.
Touko Lahtinen

Poissa Poissa


Vastaus #339 : 27.09.2012 klo 21:31:44

Voin toki olla väärässäkin mutta ei varmasti kauas tästä heitä.
Ponnahdus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC TPS


Vastaus #340 : 27.09.2012 klo 21:42:55

50% otteluista vierasjoukkueen 1/3 kentällä olleista pelaajista on saanut varoituksen, mikäli lasketaan että kaikki vaihdot on tehty - 1/2 jos ei vaihtoja ole tehty. :D Kahdessa muussa pelissä kortit on menyyt 1 - 7. Vain YHDESSÄ ottelussa tuomari on selvinnyt ilman kovempaa tarvetta varoitella pelaajia.

En tiedä miten kovaa siellä pohjosessa pelataan, mutta jos tässä nyt ei mitään muuta ole niin tuomarin olisi syytä kyllä alkaa kehittää omaa tuomarointiaan.

Varoitustilastoista ei voi tehdä yhtään johtopäätöksiä tuomarin puolueettomuudesta tai hänen kyvykkyydestään tuomita jalkapallo-ottelua... Varoitusten määrän suhteuttaminen pelaajien määrään on suoraan sanottuna naurettavaa ja hyödytöntä. Jos tuomari noudattaa jalkapallosääntöjä tiukasti ("munukkamaisesti"), niin varoitusten ja ulosajojen määrät voivat ajoittain näyttää joidenkin silmiin suurilta ja varsinkin jos kotijoukkue tietää ja on oppinut tuomarin noudattavan tiukasti sääntöjä ja niiden tulkintoja, niin ehkäpä he ovat muuttaneet pelitapaansa sen mukaan? Tuomaria on turha on vetää hirteen tapahtuneesta. Tapahtuneesta yritetään aivan turhaan maalata yhtään sen dramaattisempaa kuin mitä se oikeasti todellisuudessa on.
Käläviän Torres

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KPV, Kälviän Tarmo, JS Hercules, The Blues


Vastaus #341 : 27.09.2012 klo 21:53:29

14.8.12 Kraft II- Sisu-Pallo Korttien määrä 1-3
3.8.12 Kraft II- KoFF/PeIK Kortit 1-6
6.7.12 Kraft II - Kaskö IK Kortit 1-5
15.6.12 Kraft II - Kungliga Wasa C.F Kortit 0-1
7.6.12 Kraft II - Luja kortit 0-4
22.9 Kraft II - SuSi YB Kortit 1-5

Tämä pitää paikkansa.

Tässä nyt vielä noiden pöytäkirjat jos joku haluaa:

7.6.12 Kraft II - Luja

15.6.12 Kraft II - Kungliga Wasa C.F

6.7.12 Kraft II - Kaskö IK

3.8.12 Kraft II - KoFF/PeIK

14.8.12 Kraft II - Sisu-Pallo

22.9.12 Kraft II - SuSi YB



AndyLove

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JäPS & Liverpool


Vastaus #342 : 27.09.2012 klo 21:54:07

Varoitustilastoista ei voi tehdä yhtään johtopäätöksiä tuomarin puolueettomuudesta tai hänen kyvykkyydestään tuomita jalkapallo-ottelua... Varoitusten määrän suhteuttaminen pelaajien määrään on suoraan sanottuna naurettavaa ja hyödytöntä. Jos tuomari noudattaa jalkapallosääntöjä tiukasti ("munukkamaisesti"), niin varoitusten ja ulosajojen määrät voivat ajoittain näyttää joidenkin silmiin suurilta ja varsinkin jos kotijoukkue tietää ja on oppinut tuomarin noudattavan tiukasti sääntöjä ja niiden tulkintoja, niin ehkäpä he ovat muuttaneet pelitapaansa sen mukaan? Tuomaria on turha on vetää hirteen tapahtuneesta. Tapahtuneesta yritetään aivan turhaan maalata yhtään sen dramaattisempaa kuin mitä se oikeasti todellisuudessa on.

Osittain ihan asiallinen mielipide, mutta osittain olen erimieltä. Jos kyseessä on alotteleva tuomari, niin miten kotijoukkuekkaan on pystynyt noin nopeasti sopeutumaan herkkään korttikäteen ja taas jos tuomari on useampana vuotena tuominnut, oletaisin vierasjoukkueidenkin joidenkin henkilöiden joskus jo kyseiseen tuomariin törmänneen. Kyllä minunkin joukkueissa on aina varoteltu tietyistä tuomareista ja heidän tyyleistään, vaikka en olisi itse henk.koht. koskaan ko. tuomaria nähnyt. Minun mielestä tälläsessä asiassa ei tarvitse mitään "pojat on poikia" päähäntaputtelua tehdä vaan kaveri alemmas opettelemaan jos on noin vaikeaa.
knäppy

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Liverpool, Bayern München


Vastaus #343 : 27.09.2012 klo 22:08:16


 1.Kyseessä on alle kaksikymppinen aloitteleva erotuomari

 2.Omasta mielestäni Sandelin on lupaava tuomari, joka uskaltaa tuomita.

3.Kysyisin kyllä millainen harkintakyky on niillä, jotka laittavat melkein teini-ikäisiä erotuomareiksi miesten otteluihin?!


1. Vaikka onki kaksikymppinen niin tuomaroinut jo n.viitisen vuotta,ei nyt mikään alottelija enää mielestäni!    2. Ei kyllä uskalla tuomita,ainakaa närpiös!  3. Piirihän nämä asettelut on tehnyt.Toki Kyllä olisi piirinki jonkun muun pitänyt tajuta laittaa noinkin tärkeään ja ratkaisevaan peliin vislaamaan kuin oman kylän pojan!!


1983

Poissa Poissa


Vastaus #344 : 27.09.2012 klo 22:13:14

Alasarjoissa tuomareista on pulaa ja välimatkojen ollessa pitkiä tämä ongelma edelleen säilyy varsinkin pienemmillä paikkakunnilla kuten aikaisemmin joku kirjoitti. Tuomarointi on haastava tehtävä jalkapallo-ottelussa ja harvoin tuomarille mennään sanomaan pelin jälkeen että hienosti vihelletty.
Toisin päin taas jokainen tietää mitä tapahtuu. Kaikki tuomarit aivan kuten pelaajat tekevät virheitä joskus isompia joskus pienempiä. Nyt kyse on nimenomaan siitä että tuomari oikeasti YMMÄRTÄÄ tehneensä väärin ja osaa ottaa opiksi tästä episodista. Kyseessä on vakava virhe ja se pitää käsitellä, tuomio hyväksyä ja varmasti herra ottaa opikseen asiasta.  
Chuck

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Путiн хуйло!


Vastaus #345 : 27.09.2012 klo 22:16:15

edit: liian hämmentävää, antaa olla
« Viimeksi muokattu: 27.09.2012 klo 22:22:05 kirjoittanut Chuck »
jonlin1

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Bosna


Vastaus #346 : 27.09.2012 klo 22:32:27

Alasarjoissa tuomareista on pulaa ja välimatkojen ollessa pitkiä tämä ongelma edelleen säilyy varsinkin pienemmillä paikkakunnilla kuten aikaisemmin joku kirjoitti. Tuomarointi on haastava tehtävä jalkapallo-ottelussa ja harvoin tuomarille mennään sanomaan pelin jälkeen että hienosti vihelletty.
Toisin päin taas jokainen tietää mitä tapahtuu. Kaikki tuomarit aivan kuten pelaajat tekevät virheitä joskus isompia joskus pienempiä. Nyt kyse on nimenomaan siitä että tuomari oikeasti YMMÄRTÄÄ tehneensä väärin ja osaa ottaa opiksi tästä episodista. Kyseessä on vakava virhe ja se pitää käsitellä, tuomio hyväksyä ja varmasti herra ottaa opikseen asiasta.  

 Jaa-a...  Jos herra on tuominnut jo 5 vuotta päin persettä niin luuletko oppivan?
yrjö

Poissa Poissa


Vastaus #347 : 27.09.2012 klo 23:01:22

tuomarin toiminta on kyllä törkeää siis túo saunailtaan osallistuminen, itse pelin tapahtumista en tiedä, videopätkässä näkyvä rankku nyt oli aika selvä, ei siinä jami palloon osunut ainoastaan kintuille, punanen kortti kyllä ihmetyttää kun miettii ketä sen sai ja millä pelipaikalla, ei luulis et tuo jamppa tahallaan törttöilis kun kärkeen pääsi ;)

mut mut pitää muistaa myös se tosiseikka et närpiöllä oli myös 11 vieraspeliä, et ei se kuiteskaan mikään paska jengi ollu ja ratsastanut ainoastaan sandelinin vihellyksillä...
Geza Toldi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #348 : 28.09.2012 klo 08:13:45

Montako peliä kyseinen tuomari on viheltänyt närpiössä tänä vuonna?

Onhan noita pelejä enemmänkin Sandelin puhallellut, koska Närpiössä/Kaskisissa on verrattain vähän tuomareita (ja vielä vähemmän laadukkaita). Ainakin 28 ottelua tuominnut Sydösterbottenin alueella + avustavan tehtäviä päälle.

Nelosessakin käynyt puhaltamassa 2 kertaa Kaskisissa + nuo edellä mainitut 6 peliä Närpiössä.
RTS

Poissa Poissa


Vastaus #349 : 28.09.2012 klo 09:09:58

Sandelin viheltänyt 6 Kraftin peliä, Latvala ollut hänellä avustavana 6 kertaa, Ingves ja Cehobasic molemmat kolmesti. Eli aika pieni piiri...

Kaikki Kraftin pelit mukaan laskien avustavat esiintyivät seuraavasti:
Cehobasic 8 kertaa, Latvala 8 kertaa, Ingves 4 kertaa, Sandelin 3 kertaa ja Omanovic yhden kerran.
Närpes Kraft /2 - FC Kuffen - et Smulter - kortit 1-0
Närpes Kraft /2 - Malax IF - et Ranne - kortit 2-2
Närpes Kraft /2 - Luja - et Sandell - kortit 0-4
Närpes Kraft /2 - Wasa C.F. - et Sandell - kortit 0-1
Närpes Kraft /2 - VPS/j - et Määttä - kortit 2-1
Närpes Kraft /2 - Kaskö IK - et Sandell - kortit 1-5 joista yksi tuplakeltainen
Närpes Kraft /2 - Ponnistus - et Ingves - kortit 2-2
Närpes Kraft /2 - KoFF/PeIK - et Sandell - kortit 1-6
Närpes Kraft /2 - Sisu-Pallo - et Sandell - kortit 1-3
Närpes Kraft /2 - ABC - et Ingves - kortit 0-1
Närpes Kraft /2 - SuSi - et Sandell - kortit 1-4 + punainen

Vertailun vuoksi...
Kaskö IK - KoFF/PeIK - et Sandell - kortit 2-1
Kaskö IK - FC Kuffen - et Sandell - kortit 3-2


Jokainen voi tehdä näistä tilastoista omat johtopäätöksensä. Ei se Sandell aina kotiinpäin vedä - ainakaan jos viheltää Kaskisissa ;-)

 
Sivuja: 1 ... 13 [14] 15 16
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa