FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
11.11.2025 klo 09:52:08 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 17 [18] 19 ... 22
 
Kirjoittaja Aihe: Turun piirin Kutonen 2012  (Luettu 59882 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Velmu

Poissa Poissa


Vastaus #425 : 23.07.2012 klo 22:16:36

FCH vahvistui tauolla parilla puollustajalla... Ens tiistaina taas mennään. Harmiksi tällä hetkellä 2/3 Saariota telakalla, mut yritetään.
Ketäs riveihin on liittynyt?

E. Vastaan itse itselleni eli ei mitään sateentekijöitä, mutta kelvollisia viitisen tason pakkeja!
« Viimeksi muokattu: 24.07.2012 klo 07:34:13 kirjoittanut Velmu »
WhiteHart

Poissa Poissa


Vastaus #426 : 30.07.2012 klo 21:36:47

TuPV - LTU3 6-0 (4-0)

Syyskierros potkaistiin käyntiin kärkikamppailulla, josta ennakoitiin hivenen erilaista. Suvereeni voitto Paltsarileirille, joka vastustajan tavoin lähti otteluun kapealla miehistöllä. Litulla oli tosin todella paska säkä läpi matsin, mm. maalivahti loukkaantui ja maaliin joutui rampa kenttäpelaaja. Maalit olivat kyllä hyvin tehtyjä, enkä usko, että varsinainen veskakaan näitä olisi kopannut. Hyvä matsi meiltä, mutta eipä tästä sen enempiä johtopäätöksiä kannata vetää. Joskus näinkin ja tärkeät pisteet.
dplane

Poissa Poissa


Vastaus #427 : 02.08.2012 klo 08:50:02

Onnittelut paltsareille lohkokärjen kaadosta!

Eilen Raunistulassa Functio Laesa - ÅCF2, 6-1 (4-1).

Vaikka Laesan hyökkäys iski jo heti ekan kympin aikana kaksi maalia, ritaripaidat jaksoivat antaa loppuun asti kovan vastuksen. Erityisesti toisen puoliajan alussa Laesalla oli vaikea saada otetta pelistä. Tuomari antoi pelata läpi matsin aika kovaa, mikä aiheutti suunnatonta närää mustapaidoissa.  Ainakin pari selvää keskialueen rikettä jäikin viheltämättä, mutta vaikka ne mahdollistivat esim. 6-1 maalin, ei peli ainakaan vihreiden lasien läpi katseltuna niihin ratkennut. 70 minuutin kohdalla, jo edellä mainitun 6-1 maalin jälkeen, yksi ritaripaita yritti Mortal Kombat -henkistä ninjaiskua napit edellä, tästä seurauksena ihan ansaittu ulosajo. Muuten peli oli pieniä tunnekuohuja lukuunottamatta kohtalaisen siisti ja reilu.
« Viimeksi muokattu: 02.08.2012 klo 14:50:09 kirjoittanut dplane »
Hellhammer

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Inter, AC Sauvo


Vastaus #428 : 04.08.2012 klo 19:38:59

AC Sauvo 2 - Ponteva 1-1 (0-1)

Ponteva piti selvästi enemmän palloa, mutta aivan huikean vaarallisiin paikkoihin he eivät päässeet. Sauvolla oli 3 todella hyvää paikka, joista yksi meni sisään. Maalipaikolla mitattuna Sauvo olisi ansainnut voiton, mutta totuuden nimissä Ponteva oli parempi joukkue. Sauvo pelasi 50 minuuttia vajaalla yhden pelaajan ulosajon jälkeen (2 keltaista). Pakko olla tyytyväinen tulokseen, kun kauden edellinen matsi päättyi vastustajalle kuulemma 10-2...
WhiteHart

Poissa Poissa


Vastaus #429 : 05.08.2012 klo 21:29:46

PiPS2 - BFB, miten päättyi Piikkiön derby?
Hade

Poissa Poissa


Vastaus #430 : 05.08.2012 klo 21:32:04

PiPS2 - BFB, miten päättyi Piikkiön derby?

siirretty myöhempään ajankohtaan
WhiteHart

Poissa Poissa


Vastaus #431 : 05.08.2012 klo 21:34:50

siirretty myöhempään ajankohtaan

Ahaa, okei. Ilmeisesti pelaajapula tms. Ainakin BFB:llä on ollut vaikeuksia saada miehistöä kasaan tämän kauden matseihin.
Hade

Poissa Poissa


Vastaus #432 : 05.08.2012 klo 22:14:36

Ahaa, okei. Ilmeisesti pelaajapula tms. Ainakin BFB:llä on ollut vaikeuksia saada miehistöä kasaan tämän kauden matseihin.

jep, toivottavasti saavat pelattua kauden loppuun
diabolik

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: /=\Lahti, Hellas Verona/=\


Vastaus #433 : 06.08.2012 klo 07:08:04

AC Sauvo 2 - Ponteva 1-1 (0-1)

Ponteva piti selvästi enemmän palloa, mutta aivan huikean vaarallisiin paikkoihin he eivät päässeet. Sauvolla oli 3 todella hyvää paikka, joista yksi meni sisään. Maalipaikoilla mitattuna kumpainenkaan ei olisi ansainnut voittoa. Pakko olla tyytyväinen tulokseen, koska peli oli hirveintä kuraa ikinä.

Juuri näin. Kesälomakausi, kiva keli ja viikonloppupeli ei luvannut hyvää punanaamaisille keski-ikäisille. Onneksi ikureista saatiin vahvistuksia ja joku suostui maaliin, niin Ponukin sai koko avauskokoonpanon kentälle. Matsi oli tosiaan melkoista kuraa, mutta toisaalta Sauvo puolusti hyvin seitsemällä miehellä ja Ponun eväät loppuivat rankkialueella kesken. Mr Hellhammer (?) hoiti siviiliammattinsa varmuudella loput pallot.

Parasta matsissa oli tuomari, joka oli todella hyvä -ottelun paras.

Ottelun surkeinta antia oli se sauvolaisjanari, joka päätti tulla kekkulissa peliin ja hoiti spedeilyllään itsensä ulos. Vielä alemmas pääsi ainoastaan Sauvon alkuasukaskatsomo. Vanhan huligaanin sielua toki lämmittää, että joku viitsii vaivautua aladivarimatsiin kentän laidalle juomaan kekkulivettä, katsomaan matsia ja kuumottamaan vastustajia ja tuomaria. Mutta se huutelun taso... Olisivat edes yrittäneet. 90 minuutin aikana tuli ehkä kaksi hyvää vittuilua. Loppu mölinä sai myötähäpeämittarin ulvomaan punaisella.

Matsin hauskin osuus oli afte'mätshpaint Sauvon paikallisessa, jossa oli mukava kyläjuhla menossa: vanhemmat vetivät olutta ja lapsille oli baarin pihalla kätevästi narikkana pomppulinna. hitto, kun ei tullut otettua kersoja mukaan.


Hellhammer

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Inter, AC Sauvo


Vastaus #434 : 06.08.2012 klo 14:00:26

Joo, mä kävin maalissa kaatuilemassa. Eka matsi maalissa 11 vuoteen, ja sen kunniaksi yksi kunnon hörppäys :D No se on semmoista...
vitonen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Töpselit


Vastaus #435 : 08.08.2012 klo 21:23:13

Pari tulosta viime päiviltä:

TuWe3-CELT'S 0-1
Weikoille jälleen tappio maalilla, yksi koomailu ekalla puokilla johti vieraiden avausmaaliin ja vaikka kotijoukkueen peli parantui hieman toiselle jaksolle niin tasoitusta tai edes kovin montaa maalipaikkaakaan ei saatu. Tuomari oli aivan jäätävän paska joskin tasapuolisesti, mutta toivon ettei tämä kaveri tuomitse enää meidän pelejä.

TuKV2-TuWe3 8-0
Edellisen pelin kolhut, työt ja kaikenmaailman kissanristiäiset johtivat siihen että vierasjoukkue saapui paikalle mm. ilman maalivahteja ja kärkimiehiä. Tästä huolimatta saatiin revittyä paikalle täysi kenttä ja vielä yksi vaihtomieskin. Pelissä monen avauskokoonpanon pelaajan puute kuitenkin näkyi pelissä ja kotijoukkue takoikin tylyt 7-0 numerot taululle jo ensimmäisellä puoliajalla, kun taas vierailla ei onnistunut suurin piirtein mikään. Toinen puoliaika oli lähinnä pelailua ja loppuvihellyksen odottelua. Tuomari oli hyvä, vaikka varsinkin paitsioitten tuomitseminen oli kentällä melko mahdotonta. Pansion lentokenttä sen sijaan oli melko luokaton, ollen erittäin pehmeä muhkurainen edellisen pelin jäljiltä. Onneksi kauden toinen hiekkapeli oli samalla kauden viimeinen tällä alustalla.
WhiteHart

Poissa Poissa


Vastaus #436 : 09.08.2012 klo 14:12:04

BFB luopui sitten sarjasta Alas
BFB Piikkiö

Poissa Poissa


Vastaus #437 : 09.08.2012 klo 14:55:45

BFB luopui sitten sarjasta Alas

Valitettavasti näin. Pidemmän aikaa jatkunut aiempia pariakin kautta pahempi pelaajapula loukkaantumisineen ja muine syineen ei mahdollistanut jatkamista mielekkäällä tavalla.

Seura kokee, että on reilumpaa toimia ennemmin näin, kuin saapua paikalle alimiehityksellä tai tuntia ennen matseja peruuttelemalla.

Pahoittelut lohkon muille joukkueille jo entuudestaan kevyehkön ottelumäärän vähenemisestä.
WhiteHart

Poissa Poissa


Vastaus #438 : 09.08.2012 klo 15:19:47

Valitettavasti näin. Pidemmän aikaa jatkunut aiempia pariakin kautta pahempi pelaajapula loukkaantumisineen ja muine syineen ei mahdollistanut jatkamista mielekkäällä tavalla.

Seura kokee, että on reilumpaa toimia ennemmin näin, kuin saapua paikalle alimiehityksellä tai tuntia ennen matseja peruuttelemalla.

Pahoittelut lohkon muille joukkueille jo entuudestaan kevyehkön ottelumäärän vähenemisestä.

Harmillinen juttu kyllä. BFB oli Paltsareille monivuotinen vastus niin vitosessa kuin kutosessakin ja aina menneet matsit hyvässä hengessä. Hyvän treenimatsivastustajan menetimme myös.
Leonardo#1

Poissa Poissa


Vastaus #439 : 10.08.2012 klo 06:54:34

BFB luopui sitten sarjasta Alas

BFB:stä siirtyy pelaajia PiPSin joukkueeseen joka on myös kärsinyt pelaajapulasta.

Kevätkierroksella PiPS2 peleissä puolet pelaajista on olleet ikämiehiä, joilla alkaa jo ikä ja tossu painamaan.

BFB:n luopuminen sarjasta ja pelaajien siirtyminen palloseuran riveihin mahdollistaa sen että PiPS2 ei tarvitse luopua sarjasta
dplane

Poissa Poissa


Vastaus #440 : 10.08.2012 klo 09:23:35

Kevätkierroksella PiPS2 peleissä puolet pelaajista on olleet ikämiehiä, joilla alkaa jo ikä ja tossu painamaan.

Älkää nyt olko noin vaatimattomia, montako maalia nyt se charmantisti harmaantunut Litmasen näkönen herrasmieskin mahto Laesaa vastaan iskeä? PiPs2 on kyllä ainakin meidän kokemuksen mukaan vahvin nousukandidaatti.

Harmi tosiaan että BFB luopu, huomisen peruttua sarjapeliä OIKEALLA nurmella oli kyllä fiilistelty huolella jo useampi viikko. Mutta tosiaan suoraselkäisempää ja reilumpaa näin.
« Viimeksi muokattu: 10.08.2012 klo 09:25:55 kirjoittanut dplane »
FCH77

Poissa Poissa


Vastaus #441 : 10.08.2012 klo 20:08:26

FCH-Sauvo2 9-2 (5-1)

Ens viikolla Ponteva jossa koitetaan vähän pessä kasvoja kevään 8-0 raiskauksen jäljiltä...

http://www.fchalikko.com/joukkue4227/ottelut.html?p=119823
« Viimeksi muokattu: 10.08.2012 klo 23:28:24 kirjoittanut FCH77 »
Tobias

Poissa Poissa


Vastaus #442 : 11.08.2012 klo 19:44:39

Åcf 2 - Tuha  2-7 (1-1)

Raunistulan kentälle saapui 8 Åcf:n pelaajaa ja Tuhalle täysmiehitys kahdella vaihturilla. Pelin käsikirjoitus piti olla selvä Tuha vie ja Åcf vikisee, niin piti (lopputulos hämää)... Niin usein, kun pääsee ylivoimalla pelaamaan, sitä olettaa, että tämähän on helppoa kuin olut pullon avaaminen.

Molemmilla porukoilla oli paikkoja ensimmäisellä puoliajalla, mutta totuuden nimessä täytyy sanoa, että Åcf olisi voinut johtaa peliä ainakin 3-0. Ainoastaan Tuhan hienosti pelannut maalivahti piti joukkuetta pystyssä. Åcf pelasi ihan oikein veti pääsääntöisesti pitkää ja yksi tai kaksi peluria perään välillä kolmaskin ja hallitsi välillä myös keskikenttää, kertokaa tällaiselle kehäraakille, miten se on mahdollista, kun pelaamme kolmen miehen ylivoimalla. Oli ylärimaa jne...Toki Tuhallakin oli aikansa ja paikkansa, mutta kyllä oli hieno taisteluilme vastustajan 7 kenttäpelaajalla. Åcf aloitti maalin teon, en muista miten ja Tuha tasoitti hienolla vedolla yläkulmaan.

Toinen puoliaika tahkottiin aina 25 minuutille asti, kunnes Tuha sai tehtyä 2-1 ja nopeasti 3-1 ja 4-1 jne... viimeisen maalin teki Åcf, peli oli sitten tuloksellisesti siinä.

 
FCH77

Poissa Poissa


Vastaus #443 : 12.08.2012 klo 14:00:02

Ja vielä yksi uusi vahvistus puollustukseen... Toni Stenholm, Wilpas (3-div) ----> FCH
wesa

Poissa Poissa


Vastaus #444 : 12.08.2012 klo 16:35:48

Kenttä oli loistavassa kunnossa, Torre on jostain löytänyt punaisen langan ja niin lopputulos: 3-5!
KyPS piti palloa ja Torre iski jäätävästi vastaiskuista..
Tuoppi koko joukkueelle nyt ollaan omalla tasolla! 

Torre - KyPS 0-4 Se siitä torren punasesta langasta :) Nyt me pelattiin omalla tasolla ja pallo liikku. Torrella ei ollut kuin yksi maali paikka läpiajosta jonka meidän mokke torjus.
muurinen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: BK-48, Liverpool FC, Torre Calcio


Vastaus #445 : 12.08.2012 klo 19:38:36

Torre - KyPS 0-4 Se siitä torren punasesta langasta :) Nyt me pelattiin omalla tasolla ja pallo liikku. Torrella ei ollut kuin yksi maali paikka läpiajosta jonka meidän mokke torjus.

Tamponin snörre jälleen hakusessa kun vieraat juoksi Torren kumoon, hyvä molari ja KyrPSin huono viimeistely piti numerot alhaisina.
WhiteHart

Poissa Poissa


Vastaus #446 : 13.08.2012 klo 21:53:38

Paljos PiPS2 vei Koivua?
BigFatBoy

Poissa Poissa


Vastaus #447 : 13.08.2012 klo 21:59:36

koivu-pips2 päättyi 1-9
Hikuain

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Red Devils, Los Blancos


Vastaus #448 : 17.08.2012 klo 20:24:16

FC KyPS:n kesän/syksyn toiset harjoitukset päättyivät tasapeliin Ryhdin kanssa 4-4 (4-1). Paljon siis vielä parannettavaa kun lipsahti tuo 4-0 johto tasuriin. Ensi perjantaina kohdataan Pamaus josta odotettavissa yllättävän tasaista vääntöä.
FCH77

Poissa Poissa


Vastaus #449 : 17.08.2012 klo 20:33:15

FCH-Ponteva 4-5... Nyt on niin iso kupla ottassa et rapsa jää myöhäisemmäksi... Kaksi hyvää joukketta, mutta kun tuomari haluaa ottaa roolia, niin sehän silloin kans ottaa. Noh, maalinteko peli, ei voi mitään. Tuomarina sama vesipää joka puhalsi PaiHa-Bosna pelin... Etelä-suomen paskin "tuomari" Ponu varmasti eri mieltä voiton jälkeen, mutta kyllä siihenkin suuntaan puhallettiin päin persettä!

Onnittelut Ponulle, selvästi lohkon paras jengi ja vielä leppoisa sellainen.

 
Sivuja: 1 ... 17 [18] 19 ... 22
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa