• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Ei ole mitään huligaaniongelmaa t.uefa

Aloittaja Rehellinen mustalainen, 15.02.2012 klo 11:04:44

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Rehellinen mustalainen

Toisesta topikista:

Lainaus käyttäjältä: Pipo - 15.02.2012 klo 10:58:15
-Gdynian lähellä pelatussa 2004-syntyneiden junnuturnauksessa toistakymmentä Arka Gdynian 20-30 vuotiasta fania hyökkäsi Lechia Gdanskin junioripelaajien kimppuun (!) ja alkoivat repimään näiden yltä Lechian värejä pois. Myös Lechian junioreiden vanhemmat, jotka tulivat apuun, saivat osansa hyökkäyksestä, varsinkin ne joilla oli Lechian huivi kaulassa.

Tännehän voi keräillä kaikki tötöilyt ja oikeinkannattamiset kisoja ennen ja niiden aikana.

Kiovan leipäkori

Ihan terveen oloista meininkiä. Oliko noilla faneilla jopa paloturvattomia materiaaleja käytössä vai oliko tuo aivan mitätön tapahtuma verrattuna esim. Suomen huligaaniskeneen?

Pub

#2
Jahah Puolan posse aikoo viedä pinnat tässä kategoriassa myös juutuubisssa

eka

http://www.youtube.com/watch?v=TQF1E55l9Qo&feature=fvwrel

toka

http://www.youtube.com/watch?v=Ln-HDBSwU2I&feature=related

ja

http://www.youtube.com/watch?v=cnr5mzfApg4&feature=related

Vahvat peukut viimeisessäkin turkoosti sadetakit päällensä kiskoneelle firmalle, ei kiesus.

portowcy

#3
Huliganismiin sen kummemmin kantaa ottamatta, sadetakit liittyvät yleiseen ns. värin tunnustamiseen. Kyseessä taitaa olla Gornikin ja Ruchin kohtaaminen, Derby Śląska. Sadetakit nyt vaan on helpoin ja ehkä vaivattomin keino saada kaikki näyttämään samalta. Havainnollistava kuva:
http://gfx.mmka.pl/newsph/243235/116873.3.jpg
pahoittelut myös offtopikista

Totaalvoetbal

Kyllähän tuo puolalaisten larppaaminen on niin eläimellisen idioottimaista touhua ettei mitään rajaa. Lähinnä käy sääliksi niitä tavallisia jalkapalloihmisiä jotka joutuvat tuota touhua katselemaan vuodesta toiseen. EM-kisoissa tuskin tätä huligaaniongelmaa nähdään, mitä nyt muutamat känniääliöt pieksävät toisensa putkaan kuten aina kisoissa ja media uutisoi tämän suurin huligaaniotsikoin.

Toivottavasti UEFA:lla on jonain päivänä munaa tarttua kunnolla tähän jalkapallon lieveilmiöön mikä näissä paskamaissa meinaa räjähtää käsiin tulevien vuosien aikana.

vontik

Olisiko vastaus ongelmaan muutaman kerran kovat lippaaseen? Saattaisi poistaa ainakin eturivin riehujat

Vince

On muuten aivan varma, että jotain siellä larpataan kisojen aikaan. Koko Euroopan huomio kiinnittynyt tuonne niin, on muuten melkoinen ihme jos ilman mitään selkkauksia tuolla päästään. Venäjän ja Puolan kohtaaminen nyt ekana kuulostaa aika räjähdysherkältä. Okei, Serbejä ei mukana mutta myös Kroaatit pelaavat Puolassa, joten eiköhän siellä jotain myllyjä nähdä.

Pipo

Lainaus käyttäjältä: portowcy - 07.03.2012 klo 15:13:21
Huliganismiin sen kummemmin kantaa ottamatta, sadetakit liittyvät yleiseen ns. värin tunnustamiseen.

Puolalaisissa fanikatsomoissa on yleistä, että jengi pukeutuu yhtenäiseen asuun, esim. yksittäistä vieraspelireissua varten voidaan teettää omat paidat/pipot/huivit tjms.

Gornik Zabrzen kannattajat viime syksyn vieraspelissä Wislaa vastaan (paikalla yhteensä 1500 vierasfania):


Blö

Lainaus käyttäjältä: vontik - 07.03.2012 klo 18:34:07
Olisiko vastaus ongelmaan muutaman kerran kovat lippaaseen? Saattaisi poistaa ainakin eturivin riehujat
http://www.youtube.com/watch?v=7AxRTciZ_HM&feature=related hassusti sattui sopimaan tähän.



straiter


Taffarel






Konkola


päätykatsomo

Mitkäs maat näissä kuvissa on vastakkain?


elKerkko

Lainaus käyttäjältä: päätykatsomo - 10.06.2012 klo 14:55:20
Mitkäs maat näissä kuvissa on vastakkain?
Kroatia vs Puola ilmeisesti. Poznanista kuvat.

Konkola

Lainaus käyttäjältä: elKerkko - 10.06.2012 klo 15:01:49
Kroatia vs Puola ilmeisesti. Poznanista kuvat.
Jep. Lisäksi Irlanti mukana myös näissä kuvissa. 14 pidätettiin.

päätykatsomo

Huhuh. Taitaa näissä kisoissa tulla parikin kuolonuhria myllyjen ohessa. Jotenkin vaikuttaa jo sen verran vahvalta menolta heti alussa.

svainstaiger

Joo'o. Venäjä-Puola tulee olemaan melkonen ruutitynnyri, varsinkin jos veli venäläiset murskaa puolalaiset.

Lama-Larsson

Lainaus käyttäjältä: svainstaiger - 10.06.2012 klo 16:27:34
Joo'o. Venäjä-Puola tulee olemaan melkonen ruutitynnyri, varsinkin jos veli venäläiset murskaa puolalaiset.

En olisi yllättynyt muutamasta kuolleesta :alas: