Olmi
Poissa
Suosikkijoukkue: Cleveland Browns, Newcastle United, Vfb Stuttgart
|
 |
Vastaus #350 : 19.08.2012 klo 01:35:07 |
|
Olisko jollain heittää linkkiä tän päivän (siis eilisen) maaleihin?
|
|
|
|
|
Deathfromabove83
Paikalla
Suosikkijoukkue: I support Beth!
|
 |
Vastaus #351 : 19.08.2012 klo 01:47:00 |
|
|
|
|
|
|
Olmi
Poissa
Suosikkijoukkue: Cleveland Browns, Newcastle United, Vfb Stuttgart
|
 |
Vastaus #352 : 19.08.2012 klo 01:57:26 |
|
Thank you very much! 
|
|
|
|
|
El Amateur
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United
|
 |
Vastaus #353 : 19.08.2012 klo 03:16:17 |
|
Tuloksellisesti loistava kauden avaus, mutta peli aivan järkyttävää ensimmäisellä jaksolla, toisella taas hieman parempaa. Jatketaan siis viime kauden malliin, tyylistä viis ja luotetaan, että joku kolmikosta BA, Cisse, HBA ratkaisee henkilökohtaisilla huippusuorituksilla pelin. Tänään huikea maali Ba:lta sekä pilkku HBA:n taidonäytteen johdosta, josta pallo maaliin. Tästä on hyvä jatkaa haastamaan Chelseaa kolme pistettä takataskussa. Ehkä ensi pelissä on Cissen vuoro loistaa!
|
|
|
|
|
niukkanen
Poissa
|
 |
Vastaus #354 : 19.08.2012 klo 09:15:38 |
|
Harakoilla ei oo mitään hätää, jos eilen nähty kulmakuvio jatkuu koko kauden ajan. Siinä trio Coloccini? - Ba - Cisse veti ala-asteen hitaitten, kädet olkapäillä -tyylisellä sommitelmalla, jota Innanenkin hämmästeli
|
|
|
|
|
Deathfromabove83
Paikalla
Suosikkijoukkue: I support Beth!
|
 |
Vastaus #355 : 19.08.2012 klo 10:37:44 |
|
Harakoilla ei oo mitään hätää, jos eilen nähty kulmakuvio jatkuu koko kauden ajan. Siinä trio Coloccini? - Ba - Cisse veti ala-asteen hitaitten, kädet olkapäillä -tyylisellä sommitelmalla, jota Innanenkin hämmästeli
Steven Taylor
|
|
|
|
|
mustavalko
Poissa
|
 |
Vastaus #356 : 19.08.2012 klo 13:05:28 |
|
Trendi jatkuu tälläkin kaudella näköjään. Vaikka peli olisikin vähä kehnoa niin voitto sieltä vaan silti raavitaan. Se on kyllä mahtava juttu tässä nykyisessä joukkueessa, eikä tällä tavalla oikeen voi nähdä mitään pitkiä tappioputkia tapahtuvan. Tuossa oli kuitenkin esimerkiksi HBA ja Cabaye, joiden minuutit pre-seasonilla olivat aivan olemattomat, joten eiköhän se peli lähde paremmin rullaamaan jatkossa (+ Colo poissa). Tosin ensi viikolla sen pitää jo rullattakkin, kun olisi vierailu Stamford Bridgellä..
Aivan mahtavaa että juuri Ba teki tuon maalin. Loppukausi kun meni miten meni, niin luulisi jonkinmoisen apinan nyt pudonneen niskasta.
|
|
|
|
|
AlNU
Poissa
Suosikkijoukkue: Ilves ja Newcastle
|
 |
Vastaus #357 : 20.08.2012 klo 11:59:59 |
|
Erik Pieters nähty lauantaina SJP:llä. Vaikea sanoa tarkoittaako mitään, kun mitään uutista ei vieläkään ole tullut. Ilmeisesti Tim Krulin hyviä kavereita eli voi se pelkästään tuostakin johtua.
|
|
|
|
|
Tino Asprilla
Poissa
|
 |
Vastaus #358 : 20.08.2012 klo 13:02:27 |
|
Erik Pieters nähty lauantaina SJP:llä. Vaikea sanoa tarkoittaako mitään, kun mitään uutista ei vieläkään ole tullut. Ilmeisesti Tim Krulin hyviä kavereita eli voi se pelkästään tuostakin johtua.
Oli muistaakseni viime keväänäkin kattomassa Castle-Pool ottelua ja siirtoa pidettiin jo varmana tuon jälkeen joten ei välttämättä tarkoita mitään. Kaksijakoisia tarinoita miehestä olen lukenut. Kyllähän sinne pulustuslinjaan kaivattaisi lisää leveyttä. Lädifoorumilla käytiin kuumana jo Debuchyn suhteen koska ilmeisesti Danny pelasi huonon ottelun lauantaina? Toivottavasti se avaa hiukan Ashleyn silmiä vaikka viime vuodet ovat kyllä osoittaneet että ei kannata hättäillä näiden siirtojen suhteen 
|
|
|
|
|
Brown Ale
Poissa
|
 |
Vastaus #359 : 20.08.2012 klo 13:17:48 |
|
Juu kauden avauspeli meni tänä(kin) vuonnaa meikäläiseltä ohitse, mutta tulos ainakin miellyttää teksti-tv kannattajaa. Kyllähän nuo maalit tai niitä edeltäneet tilanteet highlightsien perusteellakin ihan nättejä olivat. Kaikkinensa mielestäni erittäin hyvä ja tärkeä voitto kauden alkuun ennakkoarvailussa yleisesti kovemmaksi rankatusta vastustajasta. Tästä on hyvä jatkaa, odotellaan taas sitä romahdusta. Ei haittaa jos ei tule tälläkään kaudella.  Laitapakkiahan tuohon porukkaan toivoisi, miksei topparia ja vaikka kärkeäkin jos aletaan ahnehtimaan. Pardew'n kommenteille siitä montako pelaajaa tarvitaan tai ei tarvita en antaisi suurta painoarvoa, AP heitteli muistaakseni viime vuonnakin aika ympäripyöreitä sumuverhoja kun samaan aikaan johtoporras ja Carr ilmeisesti tekivät omaa työtään. Vahvasti tuntuu siltä, että joku kova siirto sieltä vielä tulee. Siirtomarkkinoilla tuo homma onkin pelannut viimeiset vuodet hyvin, joten eipä tässä jaksa liiemmin napista, kun omissa ressuissa/junnuissakin on vieläpä jonkin verran potentiaalia. Osoituksena tästä mm. 6-4 voitto Spursin porukasta U21-liigassa.
|
|
|
|
|
Tino Asprilla
Poissa
|
 |
Vastaus #360 : 20.08.2012 klo 13:27:38 |
|
Ja ilmeisesti Adam "Ginger Geordie" Campbell on ollut jälleen loistava, vissiin ainakin kaksi häkkiä iski. Olisipa mukava jos sieltä ressuista kehkeytyisi uusi maalipyssy <3
|
|
|
|
|
Barcode Rolle
Poissa
|
 |
Vastaus #361 : 20.08.2012 klo 13:37:11 |
|
Erittäin hieno kauden aloitus. Pakko hehkuttaa myös Ben Arfaa jonka maagisuudesta saamme nauttia heti kauden alusta asti  Kokonaisuutena ihan hyvä aloitus kaudelle, josta on hyvä jatkaa.
|
|
|
|
|
powderfinger
Poissa
Suosikkijoukkue: Jämsänkosken Ilves, Huuhkajat, Newcastle United
|
 |
Vastaus #362 : 20.08.2012 klo 15:25:24 |
|
 "SE OLI SAATANA YLI!!"
|
|
|
|
|
Northern Rock
Poissa
|
 |
Vastaus #363 : 20.08.2012 klo 16:22:20 |
|
Kyllähän tuo Debuchyä huutaa, vaikka Simpson pelasikin viime sesongilla yli rajojensa. Nyt kun Eurooppa-liigaa (toivottavasti  ) aletaan pelaamaan, niin vaihtoehtoja tuonne oikealle täytyy saada. Kauden avauspeli on aina avauspeli ja tärkeintä oli täysi pistepotti ja loukkaantumisten välttäminen. Tästä on hyvä lähteä haastamaan Chelseaa viikonloppuna ja toivottavasti mustavalkoisilta nähdään samanlainen esitys, kuin viime kaudella  Sitä ennen toki pitää kaataa kreikkalaiset vieraissa torstaina, jossa nähdään varmaan aivan erilainen XI, kuin Spurs-pelissä. Campbellia vaan penkiltä sisään torstaina. Torstain pelissä varmaan Harper maalissa sekä Williamson, R.Taylor, Ferguson, Vuckic, Obertan, Abeid, Anita ja Shola nyt ainakin avarissa..
|
|
|
|
|
sääripotku
Poissa
|
 |
Vastaus #364 : 20.08.2012 klo 19:41:59 |
|
Mikäs Colloccinilla oli kun ei pelannu kauden avauksessa? Parilla viimesella sivulla ei osunu vastausta silmään.
|
|
|
|
|
Deathfromabove83
Paikalla
Suosikkijoukkue: I support Beth!
|
 |
Vastaus #365 : 20.08.2012 klo 20:01:08 |
|
Mikäs Colloccinilla oli kun ei pelannu kauden avauksessa? Parilla viimesella sivulla ei osunu vastausta silmään.
Loukkaantui Argentiinan maaottelussa viime viikolla.
|
|
|
|
|
sääripotku
Poissa
|
 |
Vastaus #366 : 20.08.2012 klo 20:03:47 |
|
Loukkaantui Argentiinan maaottelussa viime viikolla.
Miten vakavasta loukkaantumisesta kyse?
|
|
|
|
|
Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #367 : 20.08.2012 klo 20:22:53 |
|
lievä reisivamma, ei pitäisi olla vakava
|
|
|
|
|
El Amateur
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle United
|
 |
Vastaus #368 : 20.08.2012 klo 20:30:50 |
|
Ja ilmeisesti Adam "Ginger Geordie" Campbell on ollut jälleen loistava, vissiin ainakin kaksi häkkiä iski. Olisipa mukava jos sieltä ressuista kehkeytyisi uusi maalipyssy <3
Campbell teki kolme ja syötti kaksi maalia. Tämän ja aikaisempien junnupelien koosteiden perusteella on kyllä nopea, viimeistelee hyvin ja jopa peliälykin löytyy. Toinen akatemian kasvatti, joka noiden akatemiapelien koosteiden perusteella voisi murtautua jopa ykkösen rinkiin tulevaisuudessa on Marcus Maddison. Kaveri on nopea laituri, joka on kohtuullisesti järjestellyt ja mättänyt maaleja junnutasolla. Lisäksi voisi mainita vielä paljon hehkutetun topparilupauksen Remie Streeten sekä sekä FA youth cupissa viime kaudella Ben Arfa tyylisen soolomaalin tehneen Dennis Knightin.
|
|
|
|
|
Sullevi
Poissa
Suosikkijoukkue: The French Entertainers
|
 |
Vastaus #369 : 22.08.2012 klo 06:41:36 |
|
Kuulin juttua, että Hatemilla olisi pelikieltoa torstain Matsiin? Kuulemma Marseille ajoilta jäänyt.
Kellään tarkempaa tietoa tästä?
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 22.08.2012 klo 06:47:30 kirjoittanut Sullevi »
|
|
|
|
|
mustavalko
Poissa
|
 |
Vastaus #370 : 22.08.2012 klo 06:49:49 |
|
Kuulin juttua, että Hatemilla olisi pelikieltoa torstain Matsiin? Kuulemma Marseille ajoilta jäänyt.
Kellään tarkempaa tietoa tästä?
Nufc kertoo näin: Hatem Ben Arfa serves a suspension that's a hangover from his Marseille days and a 1-2 home loss to Benfica that saw the French outfit exit at the Round of 16 stage of the 2009/10 Europa League.
Ben Arfa entered the fray as a 90th minute substitute and was heading back down the tunnel precisely 62 seconds later, red-carded for kicking out at an opponent.
The length of the suspension has been reported as three games, but we've looked in vain for confirmation of that so far on the news archives of the UEFA & Marseille sites Ja vielä tuo Euro-ryhmä: Krul, Elliot, Harper, Coloccini, Santon, Simpson, Perch, Williamson, R.Taylor, S.Taylor, Good, Cabaye, Ben Arfa, Gosling, Amalfitano, Gutiérrez, Bigirimana, Marveaux, Tiote, Obertan, Abeid, Cisse, Ba, Sh.Ameobi.
B list: (unlimited number of U21 players)
Alnwick, Streete, Dummett, Tavernier, Ferguson Sa.Ameobi, Newton, Logan, Inman, Vuckic, Ranger, Campbell.
|
|
|
|
|
Barcode Rolle
Poissa
|
 |
Vastaus #371 : 22.08.2012 klo 09:50:34 |
|
Tuossa euroryhmässä on 24 nimeä kun 25 voi ilmoittaa. Nufc.comin mukaan viimeinen paikka olisi varattu Anitalle.
Ihan hyvä että tuosta Ben Arfan pelikiellosta (3 ottelua), 2 menee jo näissä karsintapeleissä varsinkin kun liigassa kovia pelejä samaan aikaan.
Viikonlopun vastustaja Chelsea pelaa tänään Readingia vastaan kotonaan ,joten eivät hekään nyt aivan tuoreena lauantain peliin pääse.
|
|
|
|
|
nupe4ever
Poissa
|
 |
Vastaus #372 : 22.08.2012 klo 11:34:30 |
|
Mielenkiintoisia huhuja -> Espanyol olisi kiinnostunut Simpsonin palveluksista ja Ranuan mantereelta ollaan kärräämässä Lyonin vasen pakki Aly Cissokho. Alyn perässä oli tiettävästi myös Valencia, joka etsii edelleen korvaajaa Alballe.
Olikos se nyt näin että Simpsonin sopimus loppuu tämän kauden jälkeen ja uutta sopimusta ei olla sorvattu kuntoon? Hienohan se olisi nähdä harakkapaidassa uusi laadukas laitapakki ennen ikkunan sulkeutumista. Lille muuten hävisi eilen vieraissa ensimmäisen ottelunsa Kööpenhaminan juuttilaumaa vastaan chämppärikarsinnassa. Mahdollinen tippuminen herkkusienestä ja tulojen menetys voi vaikuttaa tietysti myös Debuchyn tilanteeseen, joka nyt muutenkin on osoittanut lähtöhalujaan avoimesti.
|
|
|
|
|
Kopu
Poissa
Suosikkijoukkue: NUFC, SJK
|
 |
Vastaus #373 : 22.08.2012 klo 11:48:27 |
|
http://www.tilt.tv/vaino-pihalle-fifa-13-pelin-kannesta-tilalla-hormonikaapio/"...Tilalle pelisarjan kanteen tuli vähemmän yllättäen Barcelonan monien maailman parhaana pitämä jalkapalloilija Lionel Messi. Taustalla kannessa näkyy Newcastle Unitedin kotistadion St James’ Park." Myös isopeukku hormonikääpiölle.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 22.08.2012 klo 11:50:51 kirjoittanut Kopu »
|
|
|
|
|
Tino Asprilla
Poissa
|
 |
Vastaus #374 : 22.08.2012 klo 13:20:42 |
|
Näin tuosta kuvan joskus kesän alussa ja piti vähä aikaa arvuutella sitä katsomoa siellä taustalla  Hieno juttu muuten että mediassa on nimetty SJPksi eikä Sports Directicsi  Ashleyn itkuraivareita odotellessa
|
|
|
|
|
|
|
|