Smacker
Poissa
Suosikkijoukkue: Das Boot
|
 |
Vastaus #550 : 31.08.2012 klo 10:51:13 |
|
Toiveajattelua, että Bendtner olisi munapään peitehankinta halvalla, ja illalla varmistuisi Berat Sadikin siirto..
Korjasin realistisempaan muotoon.
|
|
|
|
|
Peejpee
Poissa
Suosikkijoukkue: DFB
|
 |
Vastaus #551 : 31.08.2012 klo 10:54:00 |
|
Korjasin realistisempaan muotoon.
 Sitä odotellessa.
|
|
|
|
|
ploughman
Poissa
Suosikkijoukkue: Juventus
|
 |
Vastaus #552 : 31.08.2012 klo 10:57:47 |
|
Jep. Tämähän mainittiin jo ylempänä. 500k€ laina ja vitosen optio. Eli erittäin riskitön hankinta kaiken kaikkiaan, eikä verrattavissa joihinkin paniikki-Poulseineihin.
No kyllä tuolta täytyy jotain vielä olla tulossa. Ei Bendtner ole se joka hankittiin vahvistamaan hyökkäystä. Mitä se Marrotta on mutuen koko kesän tehnyt, jos lopputulos on tämä?
|
|
|
|
|
Djalo
Poissa
|
 |
Vastaus #553 : 31.08.2012 klo 10:58:28 |
|
Vahvasti näyttäsivät Farum Parkilla pelaavan, mutta eipä tuo kaukana Köpiksestä ole. Lippuja myyvät mokomat ainoastaan kolmen matsin paketteina, ellei lähes täysin fluentti tanskan ymmärtämykseni aivan metsässä ole?! http://tinyurl.com/9q6oxpvKyllä tuolla ihan Parken lukee. Eli Köpiksen kotistadionilla vedetään.
|
|
|
|
|
fiz
Poissa
|
 |
Vastaus #554 : 31.08.2012 klo 11:33:12 |
|
Kyllä tuolla ihan Parken lukee. Eli Köpiksen kotistadionilla vedetään.
Tack. Olin juntti.
|
|
|
|
|
vasen laitapakki
Poissa
Suosikkijoukkue: SMJK, Bianconeri, Soromnoo
|
 |
Vastaus #555 : 31.08.2012 klo 11:45:55 |
|
BREAKING: Sydney FC chairman Scott Barlow has announced that Del Piero has agreed to finalise details with the club.
|
|
|
|
|
Smacker
Poissa
Suosikkijoukkue: Das Boot
|
 |
Vastaus #556 : 31.08.2012 klo 11:50:54 |
|
BREAKING: Sydney FC chairman Scott Barlow has announced that Del Piero has agreed to finalise details with the club.
Olisi ollut hienoa nähdä Del Piero Sionin paidassa Gattuson rinnalla,mutta toisaalta mies on ansainnut lämpöä ja aurinkoa. 
|
|
|
|
|
ploughman
Poissa
Suosikkijoukkue: Juventus
|
 |
Vastaus #557 : 31.08.2012 klo 11:52:48 |
|
BREAKING: Sydney FC chairman Scott Barlow has announced that Del Piero has agreed to finalise details with the club.
No pöh. Olisi nyt edes jääny Eurooppaan... olisi voinut katsoa miehen otteita vaikka Chämppärissä...
|
|
|
|
|
Pintu
Poissa
|
 |
Vastaus #558 : 31.08.2012 klo 13:45:02 |
|
|
|
|
|
|
Smacker
Poissa
Suosikkijoukkue: Das Boot
|
 |
Vastaus #559 : 31.08.2012 klo 14:12:14 |
|
Vieläköhän Peluso on tulossa uudeksi pakolliseksi hätäkakkavaraviimehetkenpaniikki-hankinnaksi? Zieglerit ja Patienzat kun lähtee pois palkkalistoilta, niin kyllähän sinne pitää lisää näitä tusinajannuja saada vaikka väkisin.
|
|
|
|
|
Smacker
Poissa
Suosikkijoukkue: Das Boot
|
 |
Vastaus #560 : 31.08.2012 klo 15:36:50 |
|
|
|
|
|
|
Gaetano
Poissa
|
 |
Vastaus #561 : 31.08.2012 klo 18:53:36 |
|
Bendtner varmistui. Paska maku jäi, top striker my ass. Viime kesänä samassa tilanteessa tultiin alas kovaa ja korkealta, nyt laskettiin standardeja pikkuhiljaa, jesh.
Pakko ajatella positiivisia puolia: puoli milliä ei ole mitään, eikä nykyään se vitonenkaan. Plus, Borrielloa ei ole tulossa (ellei ole askarrellut Beppelle uutta vihtaa). SerieA voitetaan tällä pinolla ja CL:ssä ulos ekoissa pudotuksissa, veikkaan ma.
Epäonnistuiko Beppe tällä siirtoikkunalla? Kyllä ja ei. Hienoa ringinlevennystä ja huikeita junnuja, toisaalta aivopieruja á la Bendtner ja Ciro splittiin. On tosin myönnettävä että näille huippujanareille on nyt hiton vaikea myydä Juventusta; ei tämmöiset sällit tiedä mitään pintapuolista syvempää muiden sarjojen myllerryksestä, italiasta puhumattakaan, ja Serie A kun nyt on vain seksikkyydeltään Sarah Jessica Parkerin luokkaa viimeistään Calciopolien, Zlatanien lähdön, liiran syöksyn ja menetettyjen CL-paikkojen takia. Summa summarum, jos ei raha puhu niin ei logolla saada houkuteltua. Odotetaas ensi kauden CL-taipaleen tuomaa näkyvyyttä, pidetään pelaajista kiinni ja katsotaan mitä tapahtuu, huipulle on vielä matkaa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 31.08.2012 klo 19:47:42 kirjoittanut Gaetano »
|
|
|
|
|
viktoR
Poissa
|
 |
Vastaus #562 : 31.08.2012 klo 19:21:21 |
|
Bendtner  Olisi varmaan ollut parempi olla tulematta ollenkaan ja antaa peliaikaa nykyisille..
|
|
|
|
|
Casma
Poissa
Suosikkijoukkue: Mole.
|
 |
Vastaus #563 : 31.08.2012 klo 19:37:55 |
|
Malaka, hankinta ja Ziegler jää. Mitä vittuu? Boakye Sassuloon...
|
|
|
|
|
Kulttuurinarsisti
Poissa
|
 |
Vastaus #564 : 31.08.2012 klo 20:08:02 |
|
http://www.youtube.com/watch?v=CnP1d_sVxz8&list=UULzKhsxrExAC6yAdtZ-BOWw&index=0&feature=plcpItellä täysin eri mielipide kun muilla. Bendtner on mielestäni loistava hyökkääjä. Osoitti sen etenkin EM-kisoissa. Ei hän mikään RVP tai Cavani mutta kuitenkin. Arsenalissa taisi ura tyssätä laiskaan harjoitteluun ja siirto tuli Sunderlandiin lainalle. Mutta eiköhän iän myötä ole myös tullut viisautta päähän. Lahjakkuudeltaan todella todella korkeaa luokkaa, vielä kun pää kuntoon niin hyvä tulee. Ainakin tuossa haastattelussa vaikuttaa ihan asialliselta kaverilta.
|
|
|
|
|
Il Fenomeno Vero
Poissa
Suosikkijoukkue: Bianconeri
|
 |
Vastaus #565 : 31.08.2012 klo 20:36:43 |
|
Bentner ei mikään world class striker, mutta ei mikään Borriellon kaltainen tuhnukaan. Tanskalaisessa on paljon potentiaalia, ei hän turhaan niitä kaikkia vuosia Arsenalissa viettänyt. Bentner ei kuitenkaan ole huipputasolle pystynyt nousemaan, ainakaan vielä. Katotaan saako Conte ja Carrera janarista kaiken potentiaalin irti. Aina välillä juutti aina väläyttelee, kuten viime EM-kisoissa, taisi iskeä 3 maalia. Taisaisuutta vain saisi olla sekä korvienväli tulisa saada kuntoon! EDIT: Ja kysessä siis 500 000€ laina 5M€ osto-optiolla, niin riskit ovat suuhteellisen pienet tässä. Mitään uutta Amauri ei tästä ainakaan ole tulossa  Juutin ensimmäinen haastattelu siiron jälkeen: http://www.youtube.com/watch?v=CnP1d_sVxz8&feature=em-uploademailMercato oli muutoin tältä kesän mielestäni onnistunut. Rinkiin saatiin paljon syvyyttä ja laatua samalla. Isla, Asomoah ja Pogba vahvistavat jo ennestään vahvaa keskikenttää suuresti. Hyökkäys on suurinpiirtein saman vahvuinen kuin viime vuonna, mikä tarkoittaa että kärkien on saatava enemmän tehoja irti, muutoin tulee pitkä kausi. The one and only Alex Del Pieron lähtöä Gio paikkaa jotenkuten, niin hyvin kuin tätä ikonia vain voi paikata  . Hyviä junnu hankintoja saatin kaavittua siirtomarkkinoilta, päälimmäisinä mielessä; Leali, Masi ja Bokaye. Näistä iloa vielä pitkään kuten myös kaikista edellä mainituista, kukaan ei taida olla 25 ikävuotta vanhempi.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 31.08.2012 klo 20:43:33 kirjoittanut Il Fenomeno Vero »
|
|
|
|
|
Syöttöharhojen maailma
Poissa
Suosikkijoukkue: kovat kansainväliset pelit
|
 |
Vastaus #566 : 31.08.2012 klo 20:42:25 |
|
Ehdottomasti hyvä hankinta. Resurssit huomioiden eipä tule mieleen parempaa hyökkääjää, jolla olisi myös haluja kamppailla Italian mestaruudesta. Bendtnerin epäonni on siunaus Juventukselle.
|
|
|
|
|
Claudio86
Poissa
Suosikkijoukkue: Mamma Mia ! Juventus ! Italia !
|
 |
Vastaus #567 : 31.08.2012 klo 20:53:09 |
|
Ois voinu tota Falcaoo koittaa koko lahalla..
|
|
|
|
|
Syöttöharhojen maailma
Poissa
Suosikkijoukkue: kovat kansainväliset pelit
|
 |
Vastaus #568 : 31.08.2012 klo 21:23:55 |
|
Ois voinu tota Falcaoo koittaa koko lahalla..
Jos Falcao ei mene edes Anzhiin niin minkä helkutin takia sitten Juventukseen mies tulisi? Eiköhän huippuhyökkääjällä tavoitteena ole huippuseurat. Jotkut ne eivät opi koskaan... no on ainakin seuraavaan siirtoikkunaan reippaasti aikaa nieleskellä pettymystä.
|
|
|
|
|
Claudio86
Poissa
Suosikkijoukkue: Mamma Mia ! Juventus ! Italia !
|
 |
Vastaus #569 : 31.08.2012 klo 21:26:23 |
|
Jos Falcao ei mene edes Anzhiin niin minkä helkutin takia sitten Juventukseen mies tulisi? Eiköhän huippuhyökkääjällä tavoitteena ole huippuseurat.
Aika ristiriitainen viesti  "  " Aistiharhat ne vaan pahenee.. Menes ny nukkumaa jo.. Mutta niin, eiköhän Falcao viimeistään ensi kesänä jonnekin siirry, ja tuskin Juve pystyy kilpailla sen siirtosumman kanssa, joten koitetaanko sitten sieltä mahd. Falcaon uudesta seurasta kyniä sitä "ylijäämä" -hyökkääjää ?
|
|
|
|
|
valkomustat
Poissa
|
 |
Vastaus #570 : 31.08.2012 klo 22:12:00 |
|
Hei Harha maailma. Painu jo vittuun lässyttämästä nuita juttujas apina! Vissiin kovastikkin jotain Juvea vastaan...
|
|
|
|
|
Claudio86
Poissa
Suosikkijoukkue: Mamma Mia ! Juventus ! Italia !
|
 |
Vastaus #571 : 31.08.2012 klo 22:18:55 |
|
Hei Harha maailma. Painu jo vittuun lässyttämästä nuita juttujas apina! Vissiin kovastikkin jotain Juvea vastaan...
Kaikkihan lähti kesällä siitä kun ItalJuve Pirlon johdolla kyykytti saariapinoita Aistiharhalla vaan tais mennä loppukin järki tuohon otteluun, paranemisia sinne, mutta pura sitä vihaasi jossain muualla jatkossa..
|
|
|
|
|
Cossé
Poissa
Suosikkijoukkue: Juventus & Azzurri
|
 |
Vastaus #572 : 31.08.2012 klo 22:27:17 |
|
Aistiharhalla vaan tais mennä loppukin järki tuohon otteluun, paranemisia sinne, mutta pura sitä vihaasi jossain muualla jatkossa..
Näinpä. Omituinen kaveri...
|
|
|
|
|
Smacker
Poissa
Suosikkijoukkue: Das Boot
|
 |
Vastaus #573 : 01.09.2012 klo 00:26:25 |
|
Näinpä. Omituinen kaveri... Ihan peruskatkera pallokorvien nussija. Näitähän on koko Suomi täynnä. Hakkaraisen Saha FC!
|
|
|
|
|
pastore del dio
Poissa
Suosikkijoukkue: 33
|
 |
Vastaus #574 : 01.09.2012 klo 02:17:26 |
|
Taalla jo heinakuun puolella epailin muiden joukossa etta hatakakkahan sielta on tulossa Marottalta housuun ja nainhan siina sitten kavi. Tilanteesta nolomman tekee viela pari paivaa sitten tapahtumat Berbatovin kanssa, joten Marotta teki ryoston suuren ja mahtavan Sienan edesta ja karrasi Bendtnerin viimeisina paivina Torinoon. Hatakakkaa kerettiin alustaa jo viikkoja ennen tapahtunutta mutta onhan tama suuri arpi munapaan ceeveehen; kaverilla oli tasan yksi tehtava ja koko kesa aikaa mutta kun ei niin ei. Termia 'world class striker' ehti paastaa suustaan niin Presidenttimme (kuuluisa vertaus talonrakentamisesta ja plasmatelevisiosta) seka Marotta, hyvissa ajoin jopa ennen eurohulinoita. Silti ennen tata tarkeinta prioriteettia sisaan rahdattiin mm. Asamoah, Isla, Pogba, Giovinco ja Lucio. Sinansa naissa hankinnoissa ei ole mitaan vikaa, hyvia hankintoja kaikki ja tarpeellisia. Mutta prioriteettien ja lupausten mukaanhan tassa olisi voitu myos edeta; kukaanhan ei luvannut edellamainittuja pelaajia tai kyseiselle pelipaikalle kyseisia vahvistuksia, ainut asia mika faneille luvattiin oli maailmanluokan hyokkaaja. Piste. Munapaalle tama isku ei ole mitaan uutta ja hanen niskaansa taman kaiken paskan olisi voinut kaataa (niin kuin aina ennenkin) mutta onhan tama ainakin allekirjoittaneelle ensimmainen pettymys presidetti Agnellin toimintaan ja lausuntoihin. Miksi miehen piti menna lupailemaan asioita tai edes ottaa kantaa hyokkaajakeskusteluun jos ei olla edes valmiita tarjoamaan sellaisia summia niista kuuluisista 'world class strikereista' kuin muutkin joukkueet? Vai oliko luotto Marottaan vahan liiankin kova? Markkinoiden tilanteesta tai pelaajien 'ylihinnoista' tana kesana ei kannata edes mainita koska eihan nama hinnakkaat ulosostohinnat ym. hinnat missa pelaajat naina paivina liikkuvat tule yllatyksina edes foorumin mieshuorille. Ei tulisi siis olla yllatys ammattilaisellekaan kuka on tekemisissa pelaajamarkkinoiden kanssa koko ajan.
. ..
Mutta niin, nikke bendtnerista Juventus saa sellaisen ihan potentiaalisen 10 liigamaalin tekijan. Jospa se Llorente tulee ensi kesana vaikka ilmaiseksi. Niinpa niin..
|
|
|
|
|
|
|
|