FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
11.09.2025 klo 08:15:38 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 4 [5] 6
 
Kirjoittaja Aihe: Suomen cup 9.3.2013 Haka-Ilves Sahara kello 13.  (Luettu 10645 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #100 : 09.03.2013 klo 17:33:20

Kyllähän tuossa tasoero kävi selväksi ottelun edetessä. Ensimmäinen puoli tuntia oli aika rauhatonta palloilua, jossa ei keskialueella juuri peliä rakenneltu. Harhasyöttöjä nähtiin ja taisipa Ilveksen aika korkea prässi yllättää Hakan hieman housut kintuissa. Jakson loppuun tullut maali oli Hakalle helpotus ja antoi avaimet toisella jaksolla ottaa pelin haltuun nähdyllä tavalla. Ilves joutui hyökkäämään enemmän ja 4-2-3-1 -> 4-4-2 -muutoksen myötä keskikenttä valui lopullisesti Hakan komentoon. Aika pitkään näytti siltä, että Ilves ei saa minkäänlaista kiriä aikaiseksi, mutta lopulta Ipalla oli kyllä paikat tasoitukseen asti. Toki myös Haka olisi paremmalla viimeistelyllä voinut laittaa rumemmat lukemat taululle.

Vihdoin Happo näyttää tehneen myös sen pysyvän ratkaisun, että Dema ja Make vääntävät keskikentän keskustassa. Se parivaljakko toimii erinomaisesti. Samalla Sakke pääsee pakiksi, millä paikalla lasipää on pelannut tähän asti parhaat pelinsä Hakassa. Keskikentän keskustassa se kohteltaminen sotkee vain Hakan pelaamista etenkin ylöspäin, mutta pakkina Sakke oli tänään likimain kentän paras pelaaja. Zolameso ja Uimonen oli kumpikin täysin pihdeissä ja olipa voitomaalikin Saken hankkiman vaparin lopputulos. Ja se Aiyegnbusi on kyllä kova kaveri. Vähän huolellisuutta hyökkäyspään pallollisiin ratkaisuihin, niin siinä on kyllä erinomainen ase kesän laitapelaamiseen.
quinton

Poissa Poissa


Vastaus #101 : 09.03.2013 klo 17:39:07


Multanen ei juuri saanut palloa. Toisen jakson painostuksen aikana veti yhden hyvän harhautuksen ja pääsi paikkaan, mutta veto jäi olemattomaksi (en tiedä, odottiko itse asiassa, että Jokinen olisi vielä päässyt palloon).

Multanen oli kyllä ihan paperia. Ja tuo mainitsemasi "veto" oli Kallelta heikko syöttö, mikä Haka pelaajan säärestä meni Pesosen syliin.
Ilveksellä oli kyllä heti alusta ihan hyvä syke päällä, mutta Haka pääsi hyvin paineen alta pois ja lopulta peliin mukaan. Aalto on hyvässä tikissä: viimeiseen kahteen peliin 4 maalia. Ja muutenkin todella tehokas talvi Ylos
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #102 : 09.03.2013 klo 17:41:47

Gerulle kyllä Ylos Jäätävä äijä! Kesällä semmoiset 15+15 hokitehot luvassa
Keksuli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #103 : 09.03.2013 klo 18:22:33

Mitäs Tomille on tapahtunut, jos ykkösen tasokin on liikaa ???

Toivottavasti puolikunnossa, mutta oli kyllä varmaan Hakan huonoin pelaaja tänään. Jokainen haltuunotto näytti vaikealta ja syötöt pomppi milloin polvenkorkusina vastustajille ja milloin suoraa rajoista yli. Vähän väläytteli, mutta muuten aivan uskomattoman huono.
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #104 : 09.03.2013 klo 18:34:01

Toivottavasti puolikunnossa, mutta oli kyllä varmaan Hakan huonoin pelaaja tänään. Jokainen haltuunotto näytti vaikealta ja syötöt pomppi milloin polvenkorkusina vastustajille ja milloin suoraa rajoista yli. Vähän väläytteli, mutta muuten aivan uskomattoman huono.
Ei nyt uskomattoman huono, mutta helvetin vaisu. Sakke taisi tosiaan olla tänään Hakan paras pelaaja, huikea esitys :D Ylos Alan olla iloinen Lasipään siirrosta mustavalkoisiin.
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #105 : 09.03.2013 klo 19:29:40

Sakke taisi tosiaan olla tänään Hakan paras pelaaja, huikea esitys :D Ylos Alan olla iloinen Lasipään siirrosta mustavalkoisiin.

Kunhan pakkina saa vääntää, niin homma näyttää toimivan. Keskikentän keskellä on toivottavasti näyttönsä antanut, tai tuuraa korkeintaan Makea pelikieltojen/mahdollisten loukkaantumisten aikana.
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #106 : 09.03.2013 klo 19:46:43

http://www.ilvesedustus.com/uutiset.html?76

Lainaus
FC Haka - Ilves 2-0 (1-0)
'43 1-0 Jussi Aalto
'52 2-0 Aalto (rp)
Ilves matkusti Valkeakoskelle Suomen cupin avauotteluunsa hieman siipiriikoisena. Valkavaivaisten Ville Salosen, Arto Lindbergin sekä Vili-Atte Mäkisen lisäksi poissa olivat Jaakko Juuti, Toni Kallio, Jonne Hjelm ja Olli Vakkala. Ilma oli aurinkoisen komea ja tekonurmi hyvässä kunnossa joten puitteet ottelulle olivat suotuisat.
Itse ottelussa ei juurikaan maalipaikoilla juhlittu. Ottelussa nähtiin tasan kaksi maalia kohti suuntautunutta laukausta, jotka olivat rakennettu pelaamalla. Viimeistä 20 minuuttia lukuunottamatta ottelu oli hyvinkin tasainen. Haka piti palloa ehkä hienokseltaan ensimmäisellä jaksolla mutta maalitilanteisiin sekään ei päässyt. Ottelun viimeiset 20 minuuttia Ilves oli taas niskan päällä ja saikin pari kelpo maalipaikkaa mutta viimeistely ontui. Hakan ratkaisut syntyivät molemmat erikoistilanteista. Ensimmäisen osuman viimeisteli sivuvaparin jälkitilanteesta Jussi Aalto, kun peliä oli takana 43 minuuttia. Toisen jakson alussa Haka sai kyseenalaisen rangaistuspotkun, josta Aalto laittoi pelivälineen varmasti sisään.
Pelillisesti ottelu oli hyvinkin tasaväkistä mikä lupaa hyvää kesän sarjaotteluihin. Pienet asiat ratkaisevat ja tänään oli Ilveksen vuoro maksaa niistä jatkopaikka. Hakalaiset matkaavat seuraavaksi Maskun vieraaksi Suomen cupin 4. kierrokselle.
Ottelu oli hyvää viihdettä noin 500 katsojalle jotka Saharan kentän laidalle olivat ahtautuneet. Kovinta meteliä piti Ilveksen kannattajaryhmä Niilon Pojat. Kiitoksia kannatuksesta.
Ai saatana että on kusenkeltaisten lasien läpi väännetty otteluraportti :D :keskari:

-Pelaamalla rakennettuja laukauksia 2 maalia kohti, mitä vittua? Johan Haka teki pelkästään kaksi maalia ja ne tietääkseni suuntautui maalia kohti? Muitakin torjuntoja ja RAKENNETTUJA tilanteita nähtiin.

"Viimeistä 20 minuuttia lukuunottamatta ottelu oli hyvinkin tasainen. Haka piti palloa ehkä hienokseltaan ensimmäisellä jaksolla mutta maalitilanteisiin sekään ei päässyt. Ottelun viimeiset 20 minuuttia Ilves oli taas niskan päällä ja saikin pari kelpo maalipaikkaa mutta viimeistely ontui." <-- Yritetäänkö tuossa nyt sanoa että ottelu oli muuten tasainen mutta Ilves "myllytti" viimeiset 20 min ? :D

-Kyseenalainen rangaistuspotku? Vaikka tuota katsoisi kuinka keltavihreiden lasien läpi, ei selvempää rankkarin paikkaa oikeastaan voi edes olla..

-Pelillisesti tasaväkistä? Haka vei matsia 75 min ihan miten tahtoi..

-Ainoa asia mikä tuossa raportissa on suunnilleen totuudenmukaista on se, että katsojia oli noin 500 ja Ilveksen fanit pitivät hyvää mekkalaa.

Joku aivan uuvatti perssilmäkö sielä näitä raportteja väsää?
Ryan Joseph Wilson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TKT


Vastaus #107 : 09.03.2013 klo 19:50:02

Haka vei matsia 75 min ihan miten tahtoi..

No on tämäkin aika subjektiivisten lasien läpi havannoitu.
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #108 : 09.03.2013 klo 19:55:23

No on tämäkin aika subjektiivisten lasien läpi havannoitu.
No sanotaanko näin, että noin 45 min mentiin Hakan kontrolloidessa peliä, 30 minuuttia täysin suvereenissa Hakan hallinnassa ja noin 15 min Ilveksen luodessa muutaman paikan, Hakan löysäillessä voiton varmistuttua.
Tammelan stadion

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampereen Pallo-Veikot


Vastaus #109 : 09.03.2013 klo 19:57:01



Hmm. Ensimmäistä kertaako luet Ilveksen pelirapon? Ilmeisesti, kun samaa paskaa ne on ollut jo pari vuotta. Mediavastaavahan on myös Ilveksen suurin FF2 raportoija :D
quinton

Poissa Poissa


Vastaus #110 : 09.03.2013 klo 19:58:57

Alan olla iloinen Lasipään siirrosta mustavalkoisiin.

Sakke on kyllä syöttänyt epäilijöilleen sellaista märkää villasukkaa että alta pois... ja mennään maaliskuussa! Ylos
Juzzinho

Poissa Poissa


Vastaus #111 : 09.03.2013 klo 20:33:54

Näin puolueettomien lasien läpi katsottuna muutama kommentti:

- Olihan Ilves aivan järkyttävän huono. Eikö mitään muuta keksitty kuin pitkä päätyyn ja perään? Multaselle pääpalloa, mitä hittoa?
- Haka pelasi maata pitkin todella fiksusti. Ukot liikkuivat ja olivat mukana pelissä.
- Malisen vaihdot: tässäkö sitä leveyttä rinkiin? Eikö Nikkilän paikalle todellakaan ole KETÄÄN muuta?
- Saarinen kentän eliittiä, syöttäminen omille riittää pitkälle.
- Kruutin avaukset: näitä nähdään Kolmosessa mutta ei Ykkösessä. Vaihtoon.
- Kokonaisuudessaan aika lailla isät vastaan pojat. Aalto oli usein Ilves-puolustusta vahvempi ja jatko palloja hyvin omille.
- Ilveksen yltiöpassiivinen taktiikka avausjaksolla, lähdettiinkö siellä pelaamaan vain nollanollaa?
- Molempien viimeistely aika lailla sitä mitä saattoi odottaakin, liikaa jäätymisiä viimeisessä syötössä.
- Epäsuora vapari aivan käsittämätön. Kulokorpi liukui pallon hyökkääjän jaloista, käsittämätön tulkinta palautukseksi.
- Linja sai huudella tuomarille vaihtoja noin 10 kertaa ennen kuin kuuli. "Lassi, Lassi, LASSSSSSSSIIIIIIII" kuultiin tarpeeksi usein.
- Köse aivan yössä! En ole miehen ennen nähnyt pelaavan mutta pelasiko omalla paikallaan? Jos, niin apua.
- Haka-pelaajien aggressiivisuus paistoi silmään. Menivät kovaa irtopalloihin ja tekivät jo selväksi alussa, kuka käskee.
- Ilveksen näennäinen hallinta tarjosi lopussa pari kelvollista maalipaikkaakin, kiitos Hakan pakin nro 4!
- Pesosen huudolle omalle puolustukselle "mitä v*ttua te oikein teette" varaukseton peukku!
- Niilon Poikien kannatukselle pääosin yhtä varaukseton plussa mutta jos voisitte jättää ne typerät vammais- ja vittuiluhuutonne pois niin arvostuksenne varmasti nousisi satunnaiskatsojankin silmissä kun keskitytte kannustamaan omianne.

Sellaista, näytti tuon perusteella siltä että Hakan puolesta sarja voisi alkaa jo huomenna. Toivotaan että Hjelm, Juuti ja Kallio tuovat Ilveksen peliin sen verran järkeä että alkaa muistuttaa jalkapalloa.
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #112 : 09.03.2013 klo 20:51:39


- Epäsuora vapari aivan käsittämätön. Kulokorpi liukui pallon hyökkääjän jaloista, käsittämätön tulkinta palautukseksi.
- Haka-pelaajien aggressiivisuus paistoi silmään. Menivät kovaa irtopalloihin ja tekivät jo selväksi alussa, kuka käskee.
- Pesosen huudolle omalle puolustukselle "mitä v*ttua te oikein teette" varaukseton peukku!
- Niilon Poikien kannatukselle pääosin yhtä varaukseton plussa mutta jos voisitte jättää ne typerät vammais- ja vittuiluhuutonne pois niin arvostuksenne varmasti nousisi satunnaiskatsojankin silmissä kun keskitytte kannustamaan omianne.


Noihin pointteihin pitää ottaa vielä kantaa itsekin..

-Epäsuora vapari tosiaan erittäin perseelteen vihelletty tuomarilta. Ensimmäinen kämmi tapahtui siinä, kun vihelsi tuon Kulokorven liukuman pallon, jonka veskari käytännössä torjui. En siis millään ilveellä saanut siitä palautusta ainakaan omasta mielestäni. Toisekseen ensin hylkäsi Hakan nopeasti tyhjiin pistämän vaparin ihan oikein(ei noita kai voi vitosen sisältä antaa, ottakaa nyt joku tuomari kantaa tähän??), mutta sen jälkeen antoi Hakan kuitenkin antaa vaparin noin 3 metristä :D.

-Haka tosiaan oli todella agressiivinen, ja näytti ajoittain että Ilvekseltä ainoastaan Ojanperällä on jotain hajua siitä kuinka lujaa edes tällä tasolla kuuluu pelata. Hakan Ayegbusi 165cm ja 65 kg rungollaan tökki Ilveksen pelaajia sivuun minkä kerkesi ja dominoi jopa pääpalloja miten halusi. Saarinen näytti toisella laidalla Ipan pojille mitä kovuus tarkoittaa ja keskikentän keskustassa Ojanperä jäi yksin, ja auttamatta alakynteen Deman ja Matronen vedellessä oikein kunnon rytinällä läpi matsin. Mitään sikailua mä en havainnut, vaan puhdasta, mutta helvetin agressiivista ja kovaa peliä. Ilveksellä tulee olemaan sarjan paskempiakin porukoita vastaan vaikeuksia, elleivät saa pelikovuutta uudelle tasolle. Kakkonen oli vielä niin paska sarja, että tuollaiset mukanäppärät ja tekut pelaajat pystyivät viemään vastustajan 120 kg rekkamiehiä suht helpostikin.

-Pesosen karjunnalle täältä giganttiset peukut. Vaikka peli jo käytännössä olikin taputeltu, niin vittu tuommoista lepsuilua jaksa kyllä kukaan katsoa. Pelataan loppuun asti täysillä ja sillä sipuli.

-Ja Niilon pojista, vittuilu kuuluu asiaan, eikä mua ainakaan joku lumihangessa suoritettu savutus haittaa vittuakaan, mutta vammais- ja homotteluhuudot voisi nämäkin aikuiset ihmiset jättää poies.  T: kukka hattu täti
« Viimeksi muokattu: 09.03.2013 klo 21:04:49 kirjoittanut elhadjidiouf »
-Auvo-

Poissa Poissa


Vastaus #113 : 09.03.2013 klo 20:54:11

Toisekseen ensin hylkäsi Hakan nopeasti tyhjiin pistämän vaparin ihan oikein(ei noita kai voi vitosen sisältä antaa, ottakaa nyt joku tuomari kantaa tähän??)

Ei saa, pallo maalialueen rajalle.
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #114 : 09.03.2013 klo 21:06:47

Ei saa, pallo maalialueen rajalle.
Sitä minäkin, eli ihan aiheellisesti hylkäsi tuon tyhjiin pistetyn maalin, mutta siitä huolimatta loppujen lopuksi tuo epäsuora annettiin noin kolmesta metristä :D
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #115 : 09.03.2013 klo 21:17:25

- Ilveksen yltiöpassiivinen taktiikka avausjaksolla, lähdettiinkö siellä pelaamaan vain nollanollaa?

Ei se nyt mun mielestäni mitenkään yltiöpassiivinen ollut. Etenkin ensimmäisellä jaksolla Ilves prässäsi ajoittain todella ylhäältä ja sotki sillä tavoin Hakan alakerran pelinrakentelua.
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #116 : 09.03.2013 klo 21:29:28

Ei se nyt mun mielestäni mitenkään yltiöpassiivinen ollut. Etenkin ensimmäisellä jaksolla Ilves prässäsi ajoittain todella ylhäältä ja sotki sillä tavoin Hakan alakerran pelinrakentelua.
Toisaalta tuollainen yltiöpäinen prässi millä ajatellaan yllätettävän etukäteen kovemmaksi tiedetty vastustaja, kostautuu melko suurella varmuudella. Siihen ei Ilves tänään kaatunut, vaan omaan huonouteensa, ja siihen että Haka oli yksinkertaisesti pari pykälää edellä joka osa-alueella. Tuollainen kova prässi saattaa sekoittaa paremmankin joukkueen peliä hetken aikaa alusta, mutta aika nopeasti sen prässin hyödyttömäksi tekeminen yleensä sujuu paremmalta joukkueelta.
Vastapallo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Isabelle Forrerin massiivinen juomapullo


Vastaus #117 : 09.03.2013 klo 21:37:19

Toisaalta tuollainen yltiöpäinen prässi millä ajatellaan yllätettävän etukäteen kovemmaksi tiedetty vastustaja, kostautuu melko suurella varmuudella. Siihen ei Ilves tänään kaatunut, vaan omaan huonouteensa, ja siihen että Haka oli yksinkertaisesti pari pykälää edellä joka osa-alueella. Tuollainen kova prässi saattaa sekoittaa paremmankin joukkueen peliä hetken aikaa alusta, mutta aika nopeasti sen prässin hyödyttömäksi tekeminen yleensä sujuu paremmalta joukkueelta.

Kyllähän Ilveksen kundit aika pahasti alkoivat lopussa piipputtamaan, eli kyllä se alun prässi alkoi lopussa varmasti tuntumaan.

Eikä se Haka mun mielestä ihan niin ylivoimainen ollut, mitä annat ymmärtää. Haka oli parempi - ajoittain selvästikin, mutta esimerkiksi matsin ensimmäinen 30-35 minuuttia oli varsin tasaista peliä. Vasta ihan ensimmäisen jakson lopulla pystyi sanomaan, että Haka oikeasti hallitsee peliä. Oikeastaan tuo 35-65 minuuttia oli se ajanjakso, jolloin Haka oli selvästi parempi ja silloin Hakan olisi pitänyt takoa taululle kovemmat lukemat. Aallon pilkkumaalin jälkeen peli meni hetkeksi täysin kävelyksi, mutta viimeinen kymppi oli sitten lähes kokonaan Ilveksen.
quinton

Poissa Poissa


Vastaus #118 : 09.03.2013 klo 21:37:29

Ei se nyt mun mielestäni mitenkään yltiöpassiivinen ollut. Etenkin ensimmäisellä jaksolla Ilves prässäsi ajoittain todella ylhäältä ja sotki sillä tavoin Hakan alakerran pelinrakentelua.

Mun mielestä kanssa ainakin sen pelin alussa mitä itse katsoin Ilves prässäsi heti ekaan kymmeneen minuuttiin useasti neljällä hyvinkin ylhäältä aktiivisesti. Multanen topparisyötön, laituri Hakan laidan, Köse pallolle ja Nikkilä Deman/Matronen syöttösuunnan pois. En tiedä oliko vain ns. "luulot pois"-yritys, ei enää jaksettu vai luovuttiinko tuosta sitten suosiolla, koska Sanevuori pystyi kaikilla kerroilla purkamaan paineesta pois Petresculle tai Geru Aallolle jalkaan.

PS. Ojanperä ihan hieno mies Ylos
elhadjidiouf

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Valkeakosken Haka


Vastaus #119 : 09.03.2013 klo 21:59:29

Niin aika usein alasarjaporukkakin pystyy KIIMAprässillään saamaan näyttämään pelin "tasaiselta" ainakin vähe alusta, sitten kun se puhti loppuu jossai vaiheessa niin se on menoa. Haka ei ollut mitenkään ylivoimainen ekalla jaksolla, parempi kuitenkin, mutta Ilves pystyi vielä kampoihin laittamaan. Toisen jakson eka puolituntinen oli sitten yhtä maalia, ja tämän jälkeen Hakalle iski se perinteinen hyvänolon tunne ja Ilves pääsi luomaan pari paikkaa jotka Pesonen helpohkosti hoiti.
Yourworstnightmare

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves, Suomi, West Ham


Vastaus #120 : 09.03.2013 klo 22:23:11

On kyl hieno lukea kun elhadji heittää totuuksia ja Tammelan Stadion komppaa kuola valuen :)

Petrescusta...itse huomasin kaverin olleen kentällä vasta, kun vaihdettiin pois. Ei voinut miestä tunnistaa kun tukkaakaan ei nähnyt pipon alta. Mitähän roolia Hape on Tomille tuossa porukassa ajatellut?
Lance Romance

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampereen kaunein ja George Gently


Vastaus #121 : 09.03.2013 klo 22:35:21

-Ja Niilon pojista, vittuilu kuuluu asiaan, eikä mua ainakaan joku lumihangessa suoritettu savutus haittaa vittuakaan, mutta vammais- ja homotteluhuudot voisi nämäkin aikuiset ihmiset jättää poies.  T: kukka hattu täti


Voiko joku muka odottaa 10hengen vähän jälkeenjääneltä kaverisukulaisresisposselta korrektimpaa käytöstä ???
Bamsenaattori

Poissa Poissa


Vastaus #122 : 10.03.2013 klo 00:37:41

Elämäni ensimmäinen peli Valkeakoskella nyt nähty, joten laitetaas muutama huomio mitkä täällä on jo mainittukin

- Haka oli parempi ja ansaitsi voittonsa. Ilves oli yllättävän hampaaton.
- Siihen Ilveksen vaihtopenkin viereen pilkkuvihellys näytti ainakin vitsiltä, koska mitään kontaktia ei näkynyt. Luulin eka et Hakan äijä saa kortin filmaamisesta, mutta siitä tulikin pilkku ja varotus Ilveksen pakille
- Epäsuora vapaapotkutilanne kerto kaiken oleellisen tän päivän tuomarista. 90min täysin paskaa viheltämistä, hyi
- Aiegmikäolikaan jakso juosta kyllä armotonta munaravia väsymättä koko matsin
- Zeze oli paska neppailija joka tyrehdytti monta Hakan hyökkäystä. Jos Ruuthin ohi ei pääse niin voi harkita Kakkosta.
- En edes tajunnu että Petrescu oli kentällä ennen kun otettiin vaihtoon
- Pesonen jalalla valovuoden Kruutia edellä
- Ilvekseltä ei oikeestaan jääny kukaan tänään positiivisessa mielessä mieleen, paitsi ehkä Lappalainen yrittämisellä
Oxblood

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JAH red gold & green


Vastaus #123 : 10.03.2013 klo 00:38:07

Voiko joku muka odottaa 10hengen vähän jälkeenjääneltä kaverisukulaisresisposselta korrektimpaa käytöstä ???

Oho, taidat itse olla sisäsiittoinen Ylöjärveläinen (vai  junantuoma vaasalainen?) kun ei ole lukumäärä hallussa, pelle. Kuse muuntajaan niin on tääkin maailma parempi paikka ilman sua <3
Lance Romance

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampereen kaunein ja George Gently


Vastaus #124 : 10.03.2013 klo 10:29:31

Oho, taidat itse olla sisäsiittoinen Ylöjärveläinen (vai  junantuoma vaasalainen?) kun ei ole lukumäärä hallussa, pelle. Kuse muuntajaan niin on tääkin maailma parempi paikka ilman sua <3
"Paljasjalkainen tamperelainen" taisi yliarvioida resispossenne. Ne pelle -huutelut kannattaa varmaan säästää sinne teidän sisäisiin peleihin Sastamalaan tai missä vastaavassa sitten vaikutatkin, koska oikeessa elämässä et tuu paljon huuteleen.

 
Sivuja: 1 ... 4 [5] 6
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa