FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
21.07.2025 klo 02:05:46 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Pohjoismaista futista kesällä?  (Luettu 990 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
miguelk

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: SJK, Suomalaiset ulkomailla


: 08.03.2015 klo 15:39:37

Olisi tarkotus lähteä kesällä luultavasti Norjaan. Mites on. Onko siellä kesällä mitään suositeltavaa? Sarjalla yms. ei oo mitään väliä. Syy voi olla vaikka hieno stadion, stadion hienolla paikka, hyvät fanit, joku kiinostava pelaaja (esim. lupaus/konkari) jne. Ei muutaku ehdotuksia tulemaan.
« Viimeksi muokattu: 08.03.2015 klo 16:02:31 kirjoittanut miguelk »
Santtu-

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 24.06.2015 klo 15:55:05

Suunnitelmissa olisi pieni reissu Ruotsiin heinä-elokuun vaihteessa. Sopivasti ajankohtaan osuisivat ainakin seuraavat pelit:

26.7. AIK - Elfsborg
27.7. Hammarby - Nörköping
31.7. Helsingborg - Kalmar
2.8. IFK Göteborg - Örebro

Lisäksi 30.7. pelataan mahdollisesti Eurooppa-liigan karsintaa (AIK ja Elfsborg) ja 28.7. tai 29.7. mahdollisesti Malmön UCL-karsintapeli. Tuosta voisi saada jalkapalloilullisesti aika antoisan reissun heitettyä ja vaikka samalla käytyä Kööpenhaminassa. Omalla autolla reissailu tuntuu raskaalta pitkine ajomatkoineen, joten varmaan junalla tulisi mentyä ympäri etelä-Ruotsia. Tukholman pelien jälkeen voisi sutaista Malmöseen, jos siellä peli on, tai siitä suoraan Kööpenhaminaan jos ei ole. Siitä sitten pientä matkailua vielä Helsingborgiin, Göteborgiin ja sieltä kotia kohti.

Onko Ruotsia paremmin tuntevilla heittää mitään majoitus-/matkustus-/mitä tahansa vinkkejä?

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa