8board
Poissa
|
 |
: 03.04.2007 klo 10:34:02 |
|
Ilmeisesti Forsell on tulossa lainapestille TPS:ään. Antaa kuulemma TPS:lle lisäaikaa etsiä kunnollista kärkipelaajaa ja uskovat, että Forsell tulee paukuttamaan hyvällä prosentilla maaleja TPS:ssä. BRUCE EXPLAINS FORSSELL DECISION
Steve Bruce has explained his decision to exclude Mikael Forssell from his matchday squad for the last two games and revealed that the striker may go abroad on loan during the summer to get some matches under his belt.
Forssell returned to full training in late February and has played in four reserve games as well as a substitute appearance for the first tean in the defeat to Norwich in mid-March.
But Bruce decided that it was incorrect to throw the Finnish international into action for the crucial games during a pivotal stage in Blues' promotion push.
The Blues boss admitted: "It's a difficult one with Mikael.
"Maybe I had to remind myself that he's been out for so long and it's tough on the lad, he's just back playing and to try and pitch him in now I thought would be unfair on him.
"He is doing everything that he possibly can and his fitness is excellent but it's a big gamble for me to throw anyone in when they haven't played for so long.
"I think he has only played five or six games in the last 18 months, two years, so it's a big ask.
"He'll get games and we'll maybe look at getting some games for him in the summer somewhere, that's an option we are looking at.
"He just needs to play and at this moment in time with the hurly burly, it's obviously a bit of a gamble which I can't take."
|
|
|
|
|
Taigu
Poissa
Suosikkijoukkue: En keskustele yleisömääristä - älä sinäkään!
|
 |
Vastaus #1 : 03.04.2007 klo 10:36:24 |
|
Antaa kuulemma TPS:lle lisäaikaa etsiä kunnollista kärkipelaajaa 
|
|
|
|
|
jätkä
Poissa
Suosikkijoukkue: "Maksuliikenne laahaa jäljessä"
|
 |
Vastaus #2 : 03.04.2007 klo 10:40:44 |
|
|
|
|
|
|
Jaakko
Poissa
|
 |
Vastaus #3 : 03.04.2007 klo 11:18:48 |
|
Enpä usko, että on tulossa, mutta olisi kyllä aikamoinen kaappaus saada Miklu ruotsalaisten ja klubilaisten edestä Turkuun. Nyt vaan kaikkien aikojen saunakaverisaunat lämpiämään.
|
|
|
|
|
Timisoara
Poissa
|
 |
Vastaus #4 : 03.04.2007 klo 11:23:10 |
|
Äh, Heimon Masa on parempi.
|
|
|
|
|
FC Apollo
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, V-P Ketola 27, SMM
|
 |
Vastaus #5 : 03.04.2007 klo 11:23:51 |
|
Kuinka niin Klubilaisten edestä? Eikö Miklu ole sanonut, että ei koe olevansa Klubille mitään velkaa ja suorastaan vittuuntui seuraan? TPS ottakoon muutamaks peliksi Teini-idolin kun Ägä ja Niemi palaavat vielä klubiin ainakin kaudeksi jossain vaiheessa 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 03.04.2007 klo 11:26:35 kirjoittanut FC Apollo »
|
|
|
|
|
Grotowski
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #6 : 03.04.2007 klo 11:25:48 |
|
FORSSELL TO GO OUT ON LOAN MOVE 03/04/2007
BIRMINGHAM boss Steve Bruce plans to pack Mikael Forssell off to Scandinavia on loan this summer to ensure the striker is ready for next season.
Forssell, 26, has not started a game since September after knee surgery and Bruce is reluctant to throw him into City's promotion push.
Bruce said: "We'll look to get him some games somewhere in the summer but it would be a gamble to play him now."
lähde: mirror.co.uk Laitetaan nyt tämäkin, vaikka aika epätodennäköiseltä TPS:ään tulo kyllä tuntuu. Mahtava juttu tietysti olisi, mutta eiköhän Ruotsi houkuta enemmän.
|
|
|
|
|
MitäMitä
Poissa
|
 |
Vastaus #7 : 03.04.2007 klo 11:26:16 |
|
Ruotsiin siis menossa. Suomeen tulo ei käy edes huonosta läpästä.
|
|
|
|
|
Taigu
Poissa
Suosikkijoukkue: En keskustele yleisömääristä - älä sinäkään!
|
 |
Vastaus #8 : 03.04.2007 klo 11:26:30 |
|
Ja ylipäänsä on mielestäni kyseenalaista olettaa että puolikuntoinen Forssell mahtuisi automaattisesti Klubin avaukseen. Siellä on Ghazia, Parikkaa ja Samuraa, jotka todennäköisesti kaikki ovat parempia kuin Miklu nyt.
|
|
|
|
|
MitäMitä
Poissa
|
 |
Vastaus #9 : 03.04.2007 klo 11:30:07 |
|
Ja ylipäänsä on mielestäni kyseenalaista olettaa että puolikuntoinen Forssell mahtuisi automaattisesti Klubin avaukseen. Siellä on Ghazia, Parikkaa ja Samuraa, jotka todennäköisesti kaikki ovat parempia kuin Miklu nyt.
Jaa no sitten :  Siitä huolimatta klubi (ja kaikki muutkin) suunnilleen kusisivat hunajaa jos Miklun saisivat. Poika vaan on liian iso stara (ainakin omasta mielestään) että alentaisi itsensä suostumaan Veikkausliigaan.
|
|
|
|
|
8board
Poissa
|
 |
Vastaus #10 : 03.04.2007 klo 11:30:27 |
|
Kyllä minun mielestäni Forsellilla on suorastaan velvollisuus tulla Suomeen muitten Pohjoismaitten sijasta.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 03.04.2007 klo 11:32:56 kirjoittanut 8board »
|
|
|
|
|
pelipaita
Poissa
|
 |
Vastaus #11 : 03.04.2007 klo 11:31:33 |
|
|
|
|
|
|
Sukerman
Poissa
|
 |
Vastaus #12 : 03.04.2007 klo 11:33:08 |
|
Taitaa kuulua sarjaan "myöhästyneitä aprillipiloja".
|
|
|
|
|
Zorbas
Poissa
Suosikkijoukkue: Veikkausliigajoukkueet, joilla olosuhteet kunnossa
|
 |
Vastaus #13 : 03.04.2007 klo 11:35:59 |
|
olisi kyllä aikamoinen kaappaus saada Miklu ruotsalaisten ja klubilaisten edestä Turkuun Jaa. Klubiin ei ainakaan Miklu avaukseen mahdu, eikä varmaan penkkipaikka kiinnosta. B´hamin ehtona kun luultavasti on seuran puolesta peliaikatakuu, eihän kenelläkään ole varaa Forssellin palkkaa maksaa.
|
|
|
|
|
|
|
Taigu
Poissa
Suosikkijoukkue: En keskustele yleisömääristä - älä sinäkään!
|
 |
Vastaus #15 : 03.04.2007 klo 11:37:34 |
|
Jaa no sitten :  Siitä huolimatta klubi (ja kaikki muutkin) suunnilleen kusisivat hunajaa jos Miklun saisivat. Poika vaan on liian iso stara (ainakin omasta mielestään) että alentaisi itsensä suostumaan Veikkausliigaan. Markkinointimielessä kyllä kusisi hunajaa, mutta pelillisesti itse en yhtään innostuisi Miklun tulosta. Vakkarikokoonpanolla eteenpäin kohti Uefa-cuppia. Miklun tulo muutamaksi kuukaudeksi kuntoutumaan vaan sotkisi kuviot, jos siihen liittyisi jotain velvollisuutta antaa tälle minuutteja.
|
|
|
|
|
8board
Poissa
|
 |
Vastaus #16 : 03.04.2007 klo 11:39:13 |
|
|
|
|
|
|
pelipaita
Poissa
|
 |
Vastaus #17 : 03.04.2007 klo 11:42:30 |
|
Ohoh, Lasulla kello talviajassa? Vanha uutinenhan tuo jo on. 
|
|
|
|
|
JJO
Poissa
Suosikkijoukkue: PENUS PENUS PENUS PENUS PENUS PENUS PENUS PENUS
|
 |
Vastaus #18 : 03.04.2007 klo 11:53:16 |
|
Ihan mielenkiintoistahan tuo olisi, jos Miklu Suomeen tulisi. Toki toivoisin, että Klubiin. Todennäköisintä kuitenkin on, että menee Ruotsiin.
|
|
|
|
|
Zorbas
Poissa
Suosikkijoukkue: Veikkausliigajoukkueet, joilla olosuhteet kunnossa
|
 |
Vastaus #19 : 03.04.2007 klo 11:55:00 |
|
Todennäköisintä kuitenkin on, että menee Ruotsiin. Toki Suomeen tuleminen ja täällä floppaaminen olisi teini-idolin maineen kannalta nolompaa, joten Allsvenskan olisi siinä mielessä looginen ja perusteltu valinta.
|
|
|
|
|
8board
Poissa
|
 |
Vastaus #20 : 03.04.2007 klo 11:55:29 |
|
AIK - TPS 1-0 Djurgården - TPS 1-0 Ruotsi. Paskempi sarja, ainakin näitten tulosten valossa. Kannattaa myös muistaa, että Forsselin manageri on legendaarinen Erkki Alaja. Ja se tosiasia, että Forssell on suomalainen. A-maajoukkue mies. Forsselin meneminen lainalle Ruotsiin olisi todellinen takapakki suomalaiselle futikselle. Sitä ei voi kukaan kiistää. Tietojen mukaan seura on kuitenkin TPS.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 03.04.2007 klo 11:59:13 kirjoittanut 8board »
|
|
|
|
|
johanneskostaja
Poissa
|
 |
Vastaus #21 : 03.04.2007 klo 12:00:08 |
|
Todella positiivista jos tulee. Taitaa vain poika paralla olla turhan kovat luulot itsestään, eikä alennu Veikkausliigaan.
|
|
|
|
|
Partisan
Poissa
|
 |
Vastaus #22 : 03.04.2007 klo 12:02:00 |
|
AIK - TPS 1-0 Djurgården - TPS 1-0 Ruotsi. Paskempi sarja, ainakin näitten tulosten valossa. Vieraskentällä 1-0 takkiin ei ole niinkään paska tulos. Miklu olisi kyllä erinomainen kassamagneetti ja toisi sitä nostetta heti kauden alussa Kupittaalle, joten minun puolestani tänne ja äkkiä 
|
|
|
|
|
Ior Bock
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, Ajax Amsterdam. Winnipeg Jets
|
 |
Vastaus #23 : 03.04.2007 klo 12:05:18 |
|
lasun ja kinkyn "luotettaville" lähteille aina 
|
|
|
|
|
jätkä
Poissa
Suosikkijoukkue: "Maksuliikenne laahaa jäljessä"
|
 |
Vastaus #24 : 03.04.2007 klo 15:35:51 |
|
Syön hatullisen paskaa jos Miklu Suomen kentillä nähdään. Eiköhän mene järkevästi jonnekin Norjaan tai Ruotsiin, jos laadukasta peliaikaa kaipaa kevään ja kesän kuukausille.  :keskari:
|
|
|
|
|
|
|
|