FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
09.07.2025 klo 18:41:26 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 21 [22]
 
Kirjoittaja Aihe: Associazione Calcio Milan 2016-2017 - Uuden ajan alku  (Luettu 103661 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
IlDiavolo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Claudio Ranieri


Vastaus #525 : 09.08.2017 klo 21:48:29

Toivottavasti streamia löytyisi ja joku muu olisi löytänyt tiensä avaukseen Niangille tilalle.

Borini pelaa ja tuosta striimi: https://www.youtube.com/watch?v=XwzAVuDljaM
The Missionary

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Riven Suomi ja joku vitun Piolismo


Vastaus #526 : 09.08.2017 klo 21:55:03

Kärkitilanteeseen liittyen, niin Aubahan somen puolella suunnilleen kerjää Milaniin. Tai no niin paljon kuin nyt Dortmundin sopimuspelaajana voi. Viimeisimpänä mies oli tykännyt postauksesta, missä kerrottiin ongelmana olevan enää ero Dortmundin ja Milanin hinta-arvioissa. Profiilikuvakin varmaan vaihtunut iloisemmaksi jne >:( Ylos
Nasty

Poissa Poissa


Vastaus #527 : 09.08.2017 klo 22:46:16

Borini pelaa ja tuosta striimi: https://www.youtube.com/watch?v=XwzAVuDljaM

"FOOTLIVE IS A THIEF, STUPID"

:D Ylos
Kalajoen Camoranesi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ac Milan, Valencia


Vastaus #528 : 09.08.2017 klo 23:41:45

Näille videotuomaroinneille pitää kyllä tehdä jotain. Jos näin jatkuu sarjoissa noiden viheltely niin hermot menee kyllä useammassakin suunnassa.
IlDiavolo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Claudio Ranieri


Vastaus #529 : 09.08.2017 klo 23:51:00

Näille videotuomaroinneille pitää kyllä tehdä jotain. Jos näin jatkuu sarjoissa noiden viheltely niin hermot menee kyllä useammassakin suunnassa.

Sama juttu koskee muuten Montolivon peluuttamista Milanin avauskokoonpanossa.

Borinilla sentään yksi erikoisominaisuus tuolla laidalla. Kun on noin hidas ja kaatuu heti kun kuulee edes vastustajan hengittävän niskaan niin siitähän saavat erikoistilannespesialistit omat paikkansa Ylos

e. Monty vaikuttaa olevan varsin rakastettu hahmo myös ulkkariforumilla...

Lainaus
If I win the lottery I would personally pay for his contract termination

Lainaus
Na... this guy has already stolen a living off Milan and its fans.
Lainaus
he has had maybe 1 and a half good seasons for us and has been mediocre or poor otherwise. He was easily our worse player in the Europa game.
Lainaus
The poor man's Pirlo. Typifies the mediocrity of Milan of the last few years under the previous management. Montolivo can not be a starter for Milan if we are to challenge for a CL place.

Lainaus
He can't be a starter for any team with cl or Europa ambitions. He's a mid table player and has no place at Milan.

The worst long serving captain this team has ever had.

Lainaus
The only place this fodder was good, was in FM games. He was always overrated, and at no point in his career was he ever close to being world class.

Hope we don't spend to much time this season, slowly phasing him out of the team just because he is captain.

Lainaus
not even good enough for a midtable team anymore

Lainaus
start writing books or something please and stop playing football

Lainaus
Monto deserves every bit of criticism he gets....

it may not seem like it at most times but he absolutely slows us down and is the root cause of our inability to break down teams.

Not to mention the shit he pulled when Seedorf was the coach..

(Olinkin jo unohtanut, että tämä ko. runkkari, sen lisäksi että on ihan saatanan paska jalkapalloilija, meni vielä puukottamaan Seedorfiakin selkään.)

Lainaus
sell

« Viimeksi muokattu: 10.08.2017 klo 01:37:31 kirjoittanut IlDiavolo »
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #530 : 09.08.2017 klo 23:55:53

Näille videotuomaroinneille pitää kyllä tehdä jotain. Jos näin jatkuu sarjoissa noiden viheltely niin hermot menee kyllä useammassakin suunnassa.

Siis miten ne tällä hetkellä toimivat? Päätuomari päättää aina käytetäänkö videoita ja nyt siellä ollaan vähän väliä kelailemassa?
Nasty

Poissa Poissa


Vastaus #531 : 10.08.2017 klo 02:16:32

Siis miten ne tällä hetkellä toimivat? Päätuomari päättää aina käytetäänkö videoita ja nyt siellä ollaan vähän väliä kelailemassa?

Meni ohi itseltä, mutta kaiketi tuo lopun rankkari tuli Betisin pyydettyä/vaadittua VAR-tarkistusta. Kai noita videotarkistuksia on jotenkin rajoitettu, mutta aika mielenkiintoiseksi menee, kun ei tämä Italian sarja ole muutenkaan tunnettu jouhevasta ja hyvin rullaavasta pelistä, vaan jatkuvista vihellyksistä ties mistä rikkeistä. Viime vuosina tuomarointi on ehkä hieman parantunut ja siten pelien "flow" on parantunut. Hankalahan se on toiselta viheltääkin, kun toisessa tilanteessa pelaaja x lakoaa maahan hipaisusta, mutta hetken myöhemmin lanaa vastustajan ronskein ottein "i didn't do nothing" -ilme kasvoilla ja kädet ympäriinsä viuhtoen. Sunnuntain makasiiniohjelmat kiittävät, kun voidaan kelailla aiempia kelailuja ja spekuloida loputtomasti kaikista tilanteista.
Kalajoen Camoranesi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ac Milan, Valencia


Vastaus #532 : 10.08.2017 klo 07:43:02

Siis miten ne tällä hetkellä toimivat? Päätuomari päättää aina käytetäänkö videoita ja nyt siellä ollaan vähän väliä kelailemassa?
En ole varma miten tui tällä hetkellä tarkalleen menee mutta pitäisi tehdä todella selväksi missä tilanteissa sitä käytetään ja missä ei.
Jos eilen vapari olisi mennyt Hakanin kyynärpäästä maaliin ei video tarkistusta varmasti olisi tullut. Ja koukistettu kyynärpää kasvojen suojana johon pallo ammuttiin oli nyt pilkun arvoinen.

Samaa mieltä näistä muutamien pelaajien suorituksista. Locatelli selvästi Montyn edessä. Borinille sattuu ja tapahtuu, mutta ei ole kyllä millään tapaa vaarallinen.

Pelissä oli kuitenkin enemmän vauhtia ja pallotonta liikettä kun viime vuosien Milanin kohdalla on nähty lähinnä pallon syöttelyä paikallaan seisovien pelaajien kesken.
La Magica Roma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Bajen


Vastaus #533 : 11.08.2017 klo 16:53:01

Joku UEFAn viskaali selvitti, että uusien omistajien ensimmäisenä vuonna Milan voi tuhlata niin paljon kuin haluaa ja FFP ei tuo mitään sanktioita. Tämä selkiytti kuvion, mahtaa merdaa vituttaa :D
CadornaFC

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Calcio,Fußball,Huuhkajat,Kaakon Kolmonen


Vastaus #534 : 11.08.2017 klo 18:57:02

Tänään ohjelmistossa harkkapeli Real Betisia vastaan Catanian lämpimässä illassa. Suomen aikaa varttia vaille kymmenen. Bonuccin pitäisi avata kapteenin nauha hihassaan. Biglialla sen sijaan ikävä kyllä jonkin sortin lihasvammoja jotka saattavat pahimmassa tapauksessa pitää kesän ykköshankinnan sivussa peräti kuukauden päivät.


Biglia 4 viikkoa sivussa
The Missionary

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Riven Suomi ja joku vitun Piolismo


Vastaus #535 : 13.08.2017 klo 17:36:58

Sain vihdoin byrokratiakiireet ja muut hoidettua ja uuden kausitopicin tulille. Kiitokset hyvälle ystävälleni Elliotille, jolle myin sieluni saadakseni vähän sanoja, joita en itse saanut aikaan.

Jatketaan täällä: http://futisforum2.org/index.php?topic=209203.0

 
Sivuja: 1 ... 21 [22]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa