FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
15.03.2026 klo 02:08:10 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Leikkimielisiä itseharjoitteita pienille junnuille?  (Luettu 3703 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Jääpoiju

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: I L V E S


: 05.04.2020 klo 09:59:15

En löytänyt mistään listaa, jossa olisi hyviä suomenkielisiä videoita, joilla opastetaan pienimpiä futaajia leikkimielisiin harjoitteisiin joko ihan sisällä kotona tai sitten vaikka omalla pihalla.

Jos joku tietää mistä näitä löytäisi, niin mielenkiinnolla kyllä niitä tarkastelisin. Joitain englanninkielisiä videoita löytyy, mutta ei niitäkään paljoa.

Paras tietenkin olisi, kun joku Pukki tai Luke tekisi näitä, koska oman idolin ehdottamana kyllä väki tekisi vaikka mitä, luulisin ainakin.

Tähän topiciin siis saa listata sellaisia videoita, jotka ovat suomeksi ja joissa on leikkimielisiä harjoitteita, jotka sopivat pienemmillekin junnuille.
HP

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 05.04.2020 klo 13:43:38

https://www.youtube.com/playlist?list=PL7FRD1QjoTyIise8cNT3BmN6Iuymn8hjC

Tuossa. Ainakin "Pukki" ja "junnuille" check.
Jääpoiju

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: I L V E S


Vastaus #2 : 13.04.2020 klo 08:23:54


Joo, ihan hauska, kiitos. Ehkä enemmän tarinaa ja leikkiä olisi hakusessa, mutta hyvä lähtökohta tämäkin.

Kumman hiljaista ollut. Eikö kukaan ole tosiaan tehnyt? Kaikenmaailman muskareita ja jumppia on kyllä netti täynnä.

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa