• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

VPS - MP 22.8.2020 | Ketä vittu kiinnostaa?

Aloittaja wastedrepublic, 22.08.2020 klo 01:48:24

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.


Jokakylän kukavittu


Kalakalle


bluevitonen


juristi


Komigenare

VPS tänään, VPS idag: Leislahti, Lo Giudice, Koskimaa, Garrett, Nuutinen, Alanko, Strandvall, Sarr, Laatikainen, Puro, Rissanen

Penkillä, på bänken: Pöyhönen, Mahlamäki Camacho, Gatambiye, Polvilampi, Lehtimäki, Sillah, Morrissey

Avaus numerojärjestyksessä. Vepsu, tule taas!

taddei

Steven penkitetty. Kisu, kuuntele tarkkaan: Haista vittu!

Osallistuja

Hmm, liekö Sundin nerokas ja taktinen veto väsyttää MP 60 minuutin aikana, sitten Sillah ja Morrissey vaihdosta tekemään pari nopeaa hyökkäystä ja voittomaalin... Tai sitten Sundilla on jotain todella pahasti Steveniä vastaan. Outoahan tuo kyllä on, että hyökkäyspään (ainoa) nerokkaisiin ratkaisuihin kykenevä pelaaja on penkillä. Jonkun pitäisi ne oivaltavat viimeiset syötötkin antaa tai laukoa pallo maaliin, kun tontti tulee.

Hauska nähdä tuo uusi jantteri Rissanen kentällä. Sinänsä rohkea veto laittaa avaukseen, mutta sama kai se on antaa mahdollisuus, kun Vepsulla ei periaatteessa ole enää mitään hävittävää. Kaikki kikat käyttöön vaan, ja jos uus Rissanen sen tarvittavan energian tuo, niin hyvä niin.

Ainakaan tänään ei ole sitä tilannetta, etteikö vaihdosta olisi ottaa ketään sisään.

Latvis

Nyt jää eka peli tällä kaudella väliin joten koittakaas paikalliset homeperseet raportoida mitä siellä tapahtuu.

GERONIMO VPS


Hossam Ramsu

Hyvä, että otsikko avataan jo kuukausi etuajassa ;).

Parsifal

Kumman puolella Jimmy Huhtamäki pelaa tänään?

Fred

Olisikohan Sundin ja Morrissey välit tulehtuneet muutamasta aikaisesta vaihdosta? Edellisessä kotiottelussa Kajaania vastaan Steven ainakin protestoi todella voimakkaasti, kun joutui vaihtoon.

Edit. Onneksi Kisu on viimein ymmärtänyt, että joukkueessa ei ole tarpeeksi montaa hyvää topparia kolmen linjaan.

Fani47

Lainaus käyttäjältä: taddei - 22.08.2020 klo 13:31:01
Steven penkitetty. Kisu, kuuntele tarkkaan: Haista vittu!

Yhdyn kommenttiin. Kisu ulos!

Fu754l

Eetu Rissanen on jo kaksi maalia tehnyt Elisalla ennen Vepsuun siirtymistä tällä kaudella. Siitä on hyvä jatkaa.

wastedrepublic

Lainaus käyttäjältä: Fu754l - 22.08.2020 klo 15:29:52
Eetu Rissanen on jo kaksi maalia tehnyt Elisalla ennen Vepsuun siirtymistä tällä kaudella. Siitä on hyvä jatkaa.

Jos Vepsu tekee tänään maalin väittäisin sellaista, että Rissanen aika todennäköinen maalintekijä. Ja hyvä niin, tätä nuoruuden intoa kaivataan.

Latvis

No pitihän tuo Elisa Viihde Sport jne paska tilata niin ei tarvii olla vaasalaisten sekavien raporttien varassa.

MP avaus

24 Uronen Jonne
2 Daoussi Yassin
4 Äijö Iiro
5 Bikana Vincent
6 Abdelali Walid
7 Räisänen Antti-Ville
12 Kohonen Matti
19 Nissinen Joonas
20 Dunyin Jonathan
26 Tahvanainen Toni
28 Manninen Aatu

Penkki

3 Räsänen Reetu
17 Seppänen Veeti
18 Keskinen Topi
21 Leinonen Leevi
23 Forsell Niila
25 Tarvainen Juuso
30 Stålhand Veikka

Vishé

Steven taas kitissyt treeneissä (kuten aina) ja viime peleissäkin ollut vitun laiska paska, joten penkkikomennus ei tullut yllätyksenä edes Kurikan jätille.

Toki samaa mieltä, että Kisu ulos. 

werner

Vai että Rissanen heti avauksessa. Kisun tämän vuoden Lehtonen, jota peluuttamalla vittuilee kokeneemmille pelaajille?

bluevitonen

Auta armias jos Sammy olisi päästänyt tuollaisen maalin. Siinä olisi spekulaatiot lähteneet lentoon.

bluevitonen

Sammy näkyy muuten olevan RoPSin avauksessa tänään Klubia vastaan. Jos ei peli parane niin vaihdan kanavaa.

turkistarhaaja

Peli on, yllätys yllätys, täyttä paskaa.

Latvis

Vincent kulettaa löntystellen palloa, joku vepsun kukkakeppi juoksee päin ja lentää kolme metriä ja jää kitumaan ja Vincent ei edes huomaa :D

TeemuT

Lainaus käyttäjältä: Latvis - 22.08.2020 klo 15:45:35
No pitihän tuo Elisa Viihde Sport jne paska tilata niin ei tarvii olla vaasalaisten sekavien raporttien varassa.

MP avaus

24 Uronen Jonne
2 Daoussi Yassin
4 Äijö Iiro
5 Bikana Vincent
6 Abdelali Walid
7 Räisänen Antti-Ville
12 Kohonen Matti
19 Nissinen Joonas
20 Dunyin Jonathan
26 Tahvanainen Toni
28 Manninen Aatu

Penkki

3 Räsänen Reetu
17 Seppänen Veeti
18 Keskinen Topi
21 Leinonen Leevi
23 Forsell Niila
25 Tarvainen Juuso
30 Stålhand Veikka


MP:n hölkkäkerho kokoontuu taas avauksessa. Prkl miten voi edellisen esityksen jälkeen Tahvis olla avauksessa? Kyllä kai se Pasoja samoja pelejä katsoo kuin muutkin? Missäs Jiri? Pelasi hyvin viimeksi ja kyllä kaikpaan Hölkkä-Kohosen paikalle. Ylönen kanssa poissa, mutta Niila penkillä eli loukki selätetty, toivottavasti tänään jo minuutteja.

wastedrepublic

Rissaselle :ylos: ekan puoliskon perusteella. Tekee paljon töitä ilman palloa ja aika kova fyysinen preesens.