sonny burnett
Poissa
Suosikkijoukkue: Raimon bisnekset
|
 |
Vastaus #75 : 29.07.2023 klo 12:24:07 |
|
^^ pidä nuo fantasiasi siellä kannattajabussissanne.
|
|
|
|
Zewe25
Poissa
|
 |
Vastaus #76 : 29.07.2023 klo 12:26:41 |
|
Sellaista on seksi Seinäjoella. Suutareita ja ennenaikaisia, laajalle levinnyttä impotenssia (syynä pelloille ruiskutettu Roundup?), humalais-mekaanista pikapanoa ja tietenkin homopornoa vinttien ummehtuneissa vaatekaapeissa—- ja näin laumoittain turhautuneita, puuttessa kituuttavia naisihmisiä parfyymipilvissä, kotelomekoissa ja korkkareissa etsimässä pääkaupungin salskeita tähtivieraita, liikemiehiä, trubaduueja ja kulkureita, kyläpahansa ainoasta mainitsemisenarvoisesta ”yökerhosta”. Sellaista on seksi Seinäjoella. Onneksi on sentään keskustan ykköshotelli ja uskottomien vaimojen kokovartalo-orgastiset one night standit. Pakottavasta syystä. Ja onneksi tänään on Stadi ja stadilainen suurseura kylässä näyttämässä miten se tehdään satoi tai paistoi. Kohta nussitaan ’meidän kerhoa’ anukseen niin että neutraaliakin katsojaa - sekä tiietenkin pelle-wermannia - hirvittää. Homopornoa tai ei. Nauttia saa vaikka tekisi kipeää, ei haittaa. Jopa Klub.. Koskelan kannattaja nimimerkki muumi tohtii tirkistellä tätä pian koittavaa ”sietämätöntä” verilöylyn ja joukkoraiskauksen julmankaunista yhteisnäytöstä vain hetkittäin ja silloinkin varovaisesti sormiensa välistä.  Seinäjoen sateenkaariystävällisin kuppila löytyy siitä rautatieaseman vierestä. Nimi on "Härmän Häjy".
|
|
|
|
Pelle-Wermanni
Poissa
Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura
|
 |
Vastaus #77 : 29.07.2023 klo 12:33:08 |
|
Enpä tiedä voiko kärkikamppailusta puhua.
Ihan hyvin voi. Huomisen jälkeen sarjakärjen järjestys ja pisteet ovat: 35 SJK 34 HJK 33 KuPS 33 AC Oulu
|
|
|
|
dhfc
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool, Kelta-Musta ja junnujoukkueet
|
 |
Vastaus #78 : 29.07.2023 klo 12:40:17 |
|
Sellaista on seksi Seinäjoella. Suutareita ja ennenaikaisia, laajalle levinnyttä impotenssia (syynä pelloille ruiskutettu Roundup?), humalais-mekaanista pikapanoa ja tietenkin homopornoa vinttien ummehtuneissa vaatekaapeissa—- ja näin laumoittain turhautuneita, puuttessa kituuttavia naisihmisiä parfyymipilvissä, kotelomekoissa ja korkkareissa etsimässä pääkaupungin salskeita tähtivieraita, liikemiehiä, trubaduueja ja kulkureita, kyläpahansa ainoasta mainitsemisenarvoisesta ”yökerhosta”. Sellaista on seksi Seinäjoella. Onneksi on sentään keskustan ykköshotelli ja uskottomien vaimojen kokovartalo-orgastiset one night standit. Pakottavasta syystä. Ja onneksi tänään on Stadi ja stadilainen suurseura kylässä näyttämässä miten se tehdään satoi tai paistoi. Kohta nussitaan ’meidän kerhoa’ anukseen niin että neutraaliakin katsojaa - sekä tiietenkin pelle-wermannia - hirvittää. Homopornoa tai ei. Nauttia saa vaikka tekisi kipeää, ei haittaa. Jopa Klub.. Koskelan kannattaja nimimerkki muumi tohtii tirkistellä tätä pian koittavaa ”sietämätöntä” verilöylyn ja joukkoraiskauksen julmankaunista yhteisnäytöstä vain hetkittäin ja silloinkin varovaisesti sormiensa välistä.  "Ajassa naidaan, ei taivaassa" - ylihärmäläänen sananlasku. Klubi kyllä parantanut tuloksiaan ja esityksiään kun Toni vaihdettiin Toniin. Hienoa nähdä alakuillasta, miten joukkueet tosissaan lähtee otteluun. Pelataanko rohkiasti vai kattellaanko ja orotellaan vastustajan virheitä? Panokset kotimaisittain huippuluokkaa ja peliolosuhteet kohdillaan säästä huolimatta. Lupilla varmasti mielessä myös €UROkiireet, mutta onhan ne siihen jo tottuneet pohjoismaisena suurseurana. Pelaajiakin Lupilla on jopa kierrätykseen asti, mutta uskaltavatko ottaa riskiä... tai Riskiä kentälle? Ei täällä Lakeuksilla turhaa ittiä kehuta - toki puuttuu meiltä ne virheet, joita muilla suamalaasilla on ihan perimästään saakka. Hitto, pitää alakaa pikkuhiljaa käynnistelemään Zetoria, jotta ehtii pelipaikalle aijoos. Kuulemma sata ekaa paikallaolijaa saa jotkut mustat paidat. Vai hakisko äkkiä Kyläkaupalta yhden Ferrarin, jotta kerkiää nopiammin ja komiammin paikalle.. Alkaaspa jo. 2-2.
|
|
|
|
Bossu
Poissa
|
 |
Vastaus #79 : 29.07.2023 klo 12:42:22 |
|
Tämä oli kyl hyvä, kiitokset nauruista 
|
|
|
|
amunt!
Poissa
|
 |
Vastaus #80 : 29.07.2023 klo 12:42:59 |
|
Klubin kannattajan sielunmaisema on mielenkiintoinen. Hetki sitten oli käynnissä kollektiivinen harakiri, kusikin oli paskaa ja dynastia murentumassa käsiin. Sitten yksi voitto Moldesta ja eiköhän siellä olla taas menossa riemumarssia Uralille.
Klubikannattajan elämä on sinivalkoista.
|
|
|
|
Tuhoaja
Poissa
Suosikkijoukkue: Meidän Maajoukkueet, HJK, ACH
|
 |
Vastaus #81 : 29.07.2023 klo 12:50:12 |
|
Toivottavasti koko joukkueen fokus on vaan tässä matsissa ja Moldeen keskitytään huomisesta alkaen. Uusia pelaajia nähdään varmasti kentälle, eikä avauksen paikka olisi valtava yllätys. Äärimmäisen jännittävä matsi tulossa. Harmittavasti kotisohvalla, koska edelleen vähän toipilas.
|
|
|
|
S.K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
|
 |
Vastaus #82 : 29.07.2023 klo 13:11:38 |
|
HJK tänään:
Radulovic Keskinen Hostikka Ollila Kaneli Lingman Soiri Raitala Tenho Toivio Iliev
Vaihdossa: Ramula (MV) Rogic Hetemaj Riski Halme Benissan Olusanya
|
|
|
|
Ryan R
Poissa
Suosikkijoukkue: Russell was not even there
|
 |
Vastaus #83 : 29.07.2023 klo 13:14:54 |
|
HJK tänään:
Radulovic Keskinen Hostikka Ollila Kaneli Lingman Soiri Raitala Tenho Toivio Iliev
Vaihdossa: Ramula (MV) Rogic Hetemaj Riski Halme Benissan Olusanya
Hyvän pelituntuman omaavaa Da Gracaa kuvittelin jopa avaukseen, että pulustuksen papat saisivat vähän lepoa. No eihän tuo ole edes penkillä vaikka matkusti seinämäelle 
|
|
|
|
Hunaja
Paikalla
Suosikkijoukkue: Barbara Pravi, Elli Haloo & Dorothea Wierer <3
|
 |
Vastaus #84 : 29.07.2023 klo 13:15:27 |
|
Eli ei siis kierrätystä lainkaan, mikä on tässä tilanteessa ainoa oikea ratkaisu. Nähtäväksi jää, kuinka tämä näkyy Moldessa, mutta se on sen ajan murhe. Ensi viikonloppuna sitten kierrättelyt.
Atom ei toki ole edes penkillä, mutta eiköhän se keskiviikkona taas avauksesta löydy. Hienoa, että Kaneli on pelikunnossa saman tien.
|
|
|
|
agsu
Poissa
|
 |
Vastaus #85 : 29.07.2023 klo 13:16:15 |
|
Puolustuslinjasta olisi ehkä voinut jollekin antaa vähän lepoa, muuten ihan oikea avaus.
|
|
|
|
Turvatarkastus
Poissa
Suosikkijoukkue: Dimitar Berbatov
|
 |
Vastaus #86 : 29.07.2023 klo 13:17:15 |
|
Eikai Atom ole rikki?
|
|
|
|
Jokkerson
Paikalla
Suosikkijoukkue: SJK
|
 |
Vastaus #87 : 29.07.2023 klo 13:21:58 |
|
Ohhoh, Klubi ei sitten kierrätä käytännössä ollenkaan.  Jos Toke meinaa peluuttaa samaa avausta vielä Moldeakin vastaan, niin Klubin vemppaosastolle saataneen taas puoli joukkueellista pelaajia.
|
|
|
|
Zewe25
Poissa
|
 |
Vastaus #88 : 29.07.2023 klo 13:24:53 |
|
Seinäjoelta myös tullut avaus. Kaukua jälleen mukana ja Dunwoody tekee paluun. Rojas mukana keskikentän taikurina.
|
|
|
|
Hunaja
Paikalla
Suosikkijoukkue: Barbara Pravi, Elli Haloo & Dorothea Wierer <3
|
 |
Vastaus #89 : 29.07.2023 klo 13:26:23 |
|
Ohhoh, Klubi ei sitten kierrätä käytännössä ollenkaan.  Jos Toke meinaa peluuttaa samaa avausta vielä Moldeakin vastaan, niin Klubin vemppaosastolle saataneen taas puoli joukkueellista pelaajia. Tämän päivän matsin jälkeen Klubilla on seuraavien parinkymmenen päivän aikana vain yksi ottelu Veikkausliigassa ja sekin kotona Mifkiä vastaan. Toki europelit matkusteluineen tuovat rasitusta tänä aikana, mutta ihan hyvin tässä seuraavat pari viikkoa ehtii palauttelemaan, kun Mifk-pelissä on mahdollista kierrättää reilumminkin.
|
|
|
|
S.K.
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
|
 |
Vastaus #90 : 29.07.2023 klo 13:26:48 |
|
Ohhoh, Klubi ei sitten kierrätä käytännössä ollenkaan.  Jos Toke meinaa peluuttaa samaa avausta vielä Moldeakin vastaan, niin Klubin vemppaosastolle saataneen taas puoli joukkueellista pelaajia. Moldea vastaan pelataan onneksi vasta keskiviikkoiltana eli pari välipäivää jää ennen reissuun lähtöä. Ja matka on onneksi suhteellisen lyhyt. Klubi ei tule tällä kokoonpanolla yhdistettynä nykyiseen peli-ilmeeseen ainakaan häviämään tänään.
|
|
|
|
palloseura
Poissa
|
 |
Vastaus #91 : 29.07.2023 klo 13:27:51 |
|
Se varsinainen kierrätys tapahtui Moldea vastaan kun Ollilan ja Hostikan annettiin levätä tätä viikon päämatsia varten. Molde kaatuu osittain kakkosmiehistölläkin.
|
|
|
|
Superpallo
Poissa
|
 |
Vastaus #92 : 29.07.2023 klo 13:27:59 |
|
Eikai Atom ole rikki?
Veikkaisin että vaan säästellään seuraavaan peliin koska ei kuitenkaan ihan nuorin pelaaja. Mukava että Iliev on taas mukana. Tällä kaudella on itse asiassa aika kova mv-osasto.
|
|
|
|
Oulunkylän kenttä
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, Savannah Bananas
|
 |
Vastaus #93 : 29.07.2023 klo 13:30:36 |
|
Tämä on tärkeämpi koitos kuin Molde vieraissa, kierrättämiseen ei ole syytä kuin toisella puoliajalla, jos ero on vähintään kaksi maalia.
Vapautunutta peliä toivotaan niin tänään kuin sitten ensi viikolla turskalandiassa.
|
|
|
|
tmu1988
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK ja suomalaiset seurajoukkueet karsinnoissa
|
 |
Vastaus #94 : 29.07.2023 klo 13:31:34 |
|
Näkyykö peli klubin ravintolassa?
|
|
|
|
Maduduwinini
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK Helsinki
|
 |
Vastaus #95 : 29.07.2023 klo 13:33:38 |
|
Hyvä avaus, positiivinen avaus ja näin. Kyllä tänään hoidetaan. Reilu puoli tuntia ja Seinäjoella. 
|
|
|
|
Pelle-Wermanni
Poissa
Suosikkijoukkue: Vaasan Palloseura
|
 |
Vastaus #96 : 29.07.2023 klo 13:41:26 |
|
Seinäjoelta myös tullut avaus. Kaukua jälleen mukana ja Dunwoody tekee paluun. Rojas mukana keskikentän taikurina.
Ofori, Kaukua, Dunwoody ja Gasc kaikki avauksessa. Voisivat kaikki ottaa keltaisen kortin ja nollata varoitustilin ennen kovia KTP- ja KuPS-otteluita 
|
|
|
|
pupujussi
Poissa
Suosikkijoukkue: NURE, Galvez, Antman, Suhonen. FF2 KSP-hopea 2021
|
 |
Vastaus #97 : 29.07.2023 klo 13:46:56 |
|
Tänään tänään faktat tiskiin:
- Seinäjoen pesis ultrat paskoo housuun eikä uskalla edes vittuilla lupilaisille.
- Seinäjoen järkkärit paskoo housuun eikä uskalla tarkistaa lupirunkkareiden soihtuja munista ja persvaoista.
- SJK paskoo housuun kentällä ja Lupi ottaa helpon 0-2 voiton kierrätysmateriaalilla pimputtelemalla.
Ps. Mielestäni se ettei Klubi voita mestaruutta olisi parasta mitä suomifutikselle voi tapahtua mutta näillä mennään.
|
|
|
|
Raikkaan Ted
Poissa
Suosikkijoukkue: Ensin kontataan, sitten vasta kävellään.
|
 |
Vastaus #98 : 29.07.2023 klo 14:17:10 |
|
En näe mitään syytä miksi HJK voittaisi tänään. Ei tuo porukka ole vain yhtään vakuuttanut missään vaiheessa kautta ja sitä nyt ei yksi Molde voitto muuta miksikään. Hieno peli tulossa tänään ja todennäköisesti Seinäjoella tuuletellaan kolmea pistettä kotijoukkueen toimesta. Hienosti vetäneet kauden tähän asti.
|
|
|
|
Sirkus Lakeus 2.0
Poissa
Suosikkijoukkue: Poppius
|
 |
Vastaus #99 : 29.07.2023 klo 14:21:48 |
|
puuttessa kituuttavia naisihmisiä parfyymipilvissä, kotelomekoissa ja korkkareissa etsimässä pääkaupungin salskeita tähtivieraita, liikemiehiä, trubaduueja ja kulkureita, kyläpahansa ainoasta mainitsemisenarvoisesta ”yökerhosta”.

|
|
|
|
|
|