Jugurttibiti
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsenal
|
 |
Vastaus #275 : 01.07.2007 klo 14:31:49 |
|
Kuten kirjoittelin, niin odotan innolla Carrick-Hargreaves-yhteistön näkemistä, koska jos tuo pari onnistuu generoimaan niin kovia pelisuorituksia, mitä hieman salaa toivon niin enemmän kuin hyvältä alkaa näyttämään näin pidemmälläkin aikajänteellä.
Myös Englannin maajoukkueen keskikentän keskusta tulevaisuudessa?
|
|
|
|
Iskender
Poissa
Suosikkijoukkue: Craig Bellamy
|
 |
Vastaus #276 : 01.07.2007 klo 17:56:32 |
|
Myös Englannin maajoukkueen keskikentän keskusta tulevaisuudessa?
Toivotaan  Hiljasta on huhujen osalta
|
|
|
|
Phizza
Poissa
Suosikkijoukkue: Paul Scholes
|
 |
Vastaus #277 : 01.07.2007 klo 18:04:02 |
|
Olisit säästynyt etsimiseltä, kun vain olisit jaksanut vilkaista sivun toista viestiä edes vähän alusta...
|
|
|
|
Iskender
Poissa
Suosikkijoukkue: Craig Bellamy
|
 |
Vastaus #278 : 01.07.2007 klo 18:07:25 |
|
Olisit säästynyt etsimiseltä, kun vain olisit jaksanut vilkaista sivun toista viestiä edes vähän alusta...
Jälleen minulle :keskari: Voiko joku poistaa ton mun viestin?
|
|
|
|
Phizza
Poissa
Suosikkijoukkue: Paul Scholes
|
 |
Vastaus #279 : 01.07.2007 klo 20:55:12 |
|
Katsokaapa täältä video uudesta paidasta.
|
|
|
|
Luffe
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat!
|
 |
Vastaus #280 : 01.07.2007 klo 22:53:15 |
|
|
|
|
|
Phizza
Poissa
Suosikkijoukkue: Paul Scholes
|
 |
Vastaus #281 : 02.07.2007 klo 09:28:41 |
|
Andersonilta aika vaisu puoliaika Chileä vastaan. Toki koko Brasilia oli huono, vain Robinhon henkilökohtainen taito (ja toki se rankkari) toi voiton brasseille. Kuva Andersonista ei parantunut, mutta eipä se huonontunutkaan. Väitän, että ottelut Porton paidassa kertoivat enemmän miehen tasosta, maajoukkueen peli tuntuu olevan muutenkin sekaisin. Menee jo off-topickiksi, mutta itse laittaisin Diegon pelintekijäksi, Robinhon ja Andersonin laidoille, jonkun kärkeen, ja keskikentän pohjalle Gilberto Silva-Elano/Mineiro. Nyt brassit menevät käytännössä kolmella puolustavalla keskikentällä, eikä tuo voi olla näkymättä hyökkäyksien laadussa/hyökkäävien pelaajien lukumäärässä.
Nyt toki kun kisat eivät ole menneet Andersonilta putkeen, on helppo olla jälkiviisas, mutta edelleen odotan niitä ensimmäisiä esityksiä United-paidassa, jotta voi sanoa miten mies sopii punaisten peliin. Sehän on selvää, että Unitedin joukkue syöttelee paremmin kuin eilinen Brasilia, ja että harva vastustaja Englannissa on noin taitava ja hyvä kuin Meksiko ja Chile.
|
|
|
|
Waky
Poissa
|
 |
Vastaus #282 : 02.07.2007 klo 10:37:30 |
|
Andersonilta aika vaisu puoliaika Chileä vastaan.
Eihän tuo kyllä vakuuttanut oikeastaan yhtään. Pari Ronaldomaista kaatumista, muutama heikko syöttö ja pari toivotonta kuljetusyritystä joista pallonmenetys. Puolustusvelvoitetta ei ollut tai ei ainakaan se ei kiinnostanut. Eipä tuo kovin hyvää kuvaa antanut otteista ja siitä mitä roolia mies Unitedissa tulisi pelaamaan tai edes pystyisi pelaamaan. Aika vaikea on nähdä eilisen perusteella miten mies pärjäisi roolissa jossa pitää myös (kurinalaisesti) puolustaa. Kaveri on kuitenkin nuori joten turha vielä tuomita.Eroa kuitenkin tuon ikäiseen Ronaldoon on kyllä aika lailla.
|
|
|
|
Tulkki
Poissa
Suosikkijoukkue: Fletch
|
 |
Vastaus #283 : 02.07.2007 klo 11:07:14 |
|
Floppi mikä floppi, kyllähän sen jo näkee. Vittuun vaan samantien :keskari:
|
|
|
|
Coulijoe
Paikalla
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #284 : 02.07.2007 klo 11:19:35 |
|
Floppi mikä floppi, kyllähän sen jo näkee. Vittuun vaan samantien :keskari:

|
|
|
|
Waky
Poissa
|
 |
Vastaus #285 : 02.07.2007 klo 14:12:09 |
|
Floppi mikä floppi, kyllähän sen jo näkee. Vittuun vaan samantien :keskari:
Niinhän se on. Vapaa siirto takaisin Brasiliaan 
|
|
|
|
Kotkat
Poissa
Suosikkijoukkue: Manchester United
|
 |
Vastaus #286 : 02.07.2007 klo 15:44:39 |
|
Unitedin sivut kertovat että Nanin, Andersonin ja Polakin siirrot on lyöty lukkoon, ja että Nani, Anderson ja Hargo esitellää pian lehdistölle yms  James Chester, Richard Eckersley, Sam Hewson ja Tom Cleverley ovat allekirjoittaneet myöskin ammattilaissopimuksen Unitedin kanssa 
|
|
|
|
ilmapallo
Poissa
|
 |
Vastaus #287 : 02.07.2007 klo 16:11:50 |
|
http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={B4CEE8FA-9A47-47BC-B069-3F7A2F35DB70}&newsid=440848Heinze happy to deliberate
Gabriel Heinze concedes he could leave Old Trafford, but it will take interest from a huge club to convince him to give up his 'perfect' life in Manchester.
The popular Argentinian defender has been linked with the Old Trafford exit door since the emergence of Patrice Evra as first-choice left back last season.
A host of top European clubs have been tipped to move for the combative 29-year-old, while surprise tabloid headlines over the weekend credited Liverpool with an interest.
"I already play for one super club and other ones such as Real Madrid, Barcelona and Juventus have been mentioned," Heinze is quoted as saying in the Manchester Evening News.
"For me to go the offer has to be good for everyone. I'm very comfortable in Manchester. I've been a champion, captain and the fans love me. Everything is perfect."
Gaby is currently on international duty in Venezuela as Argentina endeavour to reclaim the Copa America, and he is currently devoting all his attention to that goal rather than a prospective transfer.
"I'm only going to be focusing on the Argentina shirt for the next three weeks," he said. Mitäs tästä sitten sanomaan... Liverpool voidaan unohtaa ainakin siirtolistalta, kuten tummennetussa kohdassa Heinze sanoo. Hän ei tule pettämään faneja menemällä verivihollisten leiriin. Itse näkisin tilanteen näin: Heinze lähtee, jos joku huippuseura, jossa hän haluaa pelata on kiinnostunut JA se on valmis maksamaan suuren korvauksen miehen palveluksista. Hän tuskin lähtee minnekään rotaatiomieheksi. Ensimmäisenä tulisi mieleen Juventus, jossa kummatkin ehdot voisivat täyttyä. Toisaalta ManU on huomattavasti kovemmassa nousukiidossa tällä hetkellä. Interissä taitaa olla vasemman pakin tontti täytetty? Arvioni: Jos Heinze lähtee, siirtokorvaus noussee 6-8M£ kohdille, mikä on Unitedinkin kannalta ihan kohtuullinen ratkaisu. Hyvä pelaaja, muttei korvaamaton. e: olisikos kotisivuilla tai jossain listaa ei ykkösjoukkueen siirroista/releaseista/lainoista?
|
|
|
|
candidate
Poissa
|
 |
Vastaus #288 : 02.07.2007 klo 16:17:49 |
|
Olihan Andersonilla muutamia väläytyksiä, eli yksi melkein hyvä syöttö Robinholle boksissa ja muutama melko hyvä läpisyöttö, jotka eivät ihan nappiin menneet, mutta lähelle kuitenkin. Toisaalta omasta mielestäni tämä puoliaika oli parempi kuin ensimmäisessä ottelussa, joten eteenpäin sinänsä mentiin. Pelottavan huonosti näytti pallo pysyvän jalassa, ainakin omilla pöhnäisillä silmillä katsottuna, mutta tähän voi toki parannusta tulla ajan myötä, kuten kaikkeen muuhunkin. Ei kuitenkaan vieläkään mitään kummempia arvioita voi miehestä tehdä, aika näyttää mihin brasilialaisesta lopulta on. Paljon on kuitenkin tehtävää potentiaalin valjastamisessa käyttöön, ja Fergieen taitoihin tässä asiassa toki edelleenkin luotetaan.
|
|
« Viimeksi muokattu: 02.07.2007 klo 16:19:13 kirjoittanut candidate »
|
|
|
|
|
Kansio
Poissa
Suosikkijoukkue: NoLo, Viivi & Rooney
|
 |
Vastaus #289 : 02.07.2007 klo 16:41:47 |
|
Pikkuisen on työkiireitä ollut ja ei ole kerinnyt täällä käymään, mutta kaipa tuollainen uusi paita on taas hankittava ja lisättävä Glazereiden rahamäärää. 
|
|
|
|
Phizza
Poissa
Suosikkijoukkue: Paul Scholes
|
 |
Vastaus #290 : 02.07.2007 klo 17:43:39 |
|
Arvioni: Jos Heinze lähtee, siirtokorvaus noussee 6-8M£ kohdille, mikä on Unitedinkin kannalta ihan kohtuullinen ratkaisu. Hyvä pelaaja, muttei korvaamaton. Juu, ihan järkevältä kuulostaa. Monissa lähteissä on mainittu tuollainen 7 miljoonan punnan siirtohinta, eli melko mukava, kun miettii että Heinze siirtyi juuri tuolla summalla aikoinaan Unitediin. Jotenkin itselläni on vain sellainen fiilis, että Heinze pelaa ainakin vielä ensi kauden Manchesterissa, ja sitten katsotaan tilanne tarkemmin. Täytyy kumminkin muistaa, että tämä nuori brasilialainen vasen pakki, Fabio, siirtyy Unitediin kaiken järjen mukaan ensi kesänä. Jos hänessä on sitä potentiaalia mitä on annettu ymmärtää, niin itse alkaisin koulimaan hänestä tulevaisuuden vasenta pakkia samalla kun Evra on vielä melko nuori ja erittäin pätevä avauspakki. e: olisikos kotisivuilla tai jossain listaa ei ykkösjoukkueen siirroista/releaseista/lainoista? Mitään varsinaista listaa en löytänyt, eikä toisaalta mitään lainojakaan ole vielä tehty, mutta seuraavat kuusi pelaajaa United pisti ulos kesäkuun alkupuolella: Aaron Burns (kävi Leedsissä testillä, mutta siirtyi sitten kesäksi pelaamaan islantilaiseen  Afurelding-joukkueeseen, kunnes päättää tulevaisuudestaan) Lee Crockett Phil Marsh Jamie Mullan (kävi myös Leedsissä testillä, Swansea tarjosi kolmen vuoden sopparia, mutta Mullan haluaisi Leedsiin ja odottaa heidän ratkaisuaan) Floribert Ngalula Danny Rose
|
|
|
|
Iskender
Poissa
Suosikkijoukkue: Craig Bellamy
|
 |
Vastaus #291 : 03.07.2007 klo 10:28:54 |
|
|
|
|
|
Henski
Poissa
|
 |
Vastaus #292 : 03.07.2007 klo 11:34:29 |
|
Huomatkaa pystyviivat selässä, mitähän ne mahtavat tarkoittaa?
Kotisivuilta: On the back a flash of white tape frames the name and number with a fine black stripe, MUFC and the Red Devil emblem inside. As a final touch there is a label with the Red Devil emblem and the nickname 'The Red Devils.'
It has been made using Nike Dri-FIT fabric which helps transport moisture away from the skin to the fabric’s surface for rapid evaporation, keeping the players comfortable for longer.
Toivottavasti ei ole liian mukava.  Eihän noiden pystyviivojen tarina tuosta oikein selviä. Aika poikkeuksellisen näköinen ratkaisu. Ensimmäisenä ajatuksena tuli mieleen, että liittyisivätkö jotenkin vuoden 1958 tapahtumiin, mutta ilmeisesti eivät. Varsin hienon näköinen paita, ei siinä mitään. Itseäni ei haittaa ollenkaan AIG-teksti tai sen suuruus. Enpä ollut aiemmin huomannutkaan, että kotisivuilla uutisoitiin myös Trezeguetin kieltäytyneen ranskalaislehden tietojen mukaan sopimuksesta Utd:n kanssa. Oliko tässä se "striker" jota SAF tarkkaili? Muutenkin nyt kun Bent, Torres, Quagliarella ym. ovat uudet seurat löytäneet ja Arsenalkin tyytyi kroattiin, niin alkaa näyttää siltä, että kovin varteenotettavia vaihtoehtoja ei oikein ole. Esim. Huntelaar on kaiken todennäköisyyden mukaan tosiaan ilmoittanut jäävänsä Ajaxiin, koska luulisi kiinnostuneita riittäneen muuten. Toki edelleen Defoe ja Gudjohnsen ovat liikkeellä, mutta heidän kohdallaan huhut ovat viemässä muualle. Enkä millään jaksa uskoa sinänsä suhteellisen vahvoina pyöriviä huhuja kiinnostuksesta Teveziin. Pelkästään jo hinta tullee esteeksi. Ainoa skenario on tietysti sellainen, että jos Smithistä ym. saataisiin hyvät hinnat niin jotain voisi tapahtua. Tänään näköjään Evertonin huhutaan olevan kiinnostuneita Smithistä ja Richardsonista. Aika kallis paketti heidän tasoonsa nähden. Muutenkaan tuskin Unitedin kannattaa pelaajiaan paketeissa myydä, hinnat jäänevät tuolloin turhan mataliksi. Sitä paitsi kun täällä jo laskeskeltiin noita mahdollisia hintoja ja mahdollista hyökkääjähankintaa siihen liittyen, niin muistakaa nyt, että jo tähän mennessä on käytetty se likimain 50 miljoonaa, jota pitäisi jollain tavalla kyllä täyttää. Ei sen puoleen, eipä millekkään hyökkääjälle tilaa oikein olekaan. Ottamatta sen enempää kantaa Andersonin otteisiin Copassa, niin vähän tässä on henk.koht kasvussa ihmettelyt siitä, mikä se taka-ajatus tässä hyökkäyspelin järjestämisessä oikein on kun Rooneystä ilmeisesti tosiaan ollaan suunnittelemassa sitä maalintekijää maalintekijän paikalle. Toki niitä vaihtoehtoja tarvitaan neljän pelaajan lisäksi myös muita loukkaantumisten ym. varalle. Minua ei suuremmin huoleta Andersonin kiistatta hyvin kevyet otteet Copassa (taisi olla viimeinen peli avauksessa edellinen matsi) muuten kuin siinä mielessä, että jos hän tosiaan on luonteelta vähän "Ronaldinhomainen" jolle puolustushommat eivät oikein jaksa kiinnostaa. Vai meneekö kaikki vain mahdollisen puolikuntoisuuden piikkiin, tiedä näistä nyt. Floppi mikä floppi, kyllähän sen jo näkee. Vittuun vaan samantien :keskari:
Juuri näin.
|
|
|
|
Phizza
Poissa
Suosikkijoukkue: Paul Scholes
|
 |
Vastaus #293 : 03.07.2007 klo 14:43:55 |
|
Smith kertoo The Sunissa, ettei halua lähteä Unitedista mihinkään. Kunnioitettava asenne, mutta itse uskon kuitenkin Smudgerin lähtevän. Richardsonin siirto näyttää koko ajan selvemmältä. Oliko jopa niin, että Unitedilla alkoi tänään pre-season? Se tarkoittanee, että jotain alkaa taas tapahtumaan.
Tuosta paidasta sen verran, että tuo viiva näyttää kyllä aika karsealta, ja tuossa videossakin viiva jotenkin tyhmästi näkyi housuista. Ei sillä, tuskin se pelin aikana haittaa silmään pahemmin pistää.
|
|
|
|
Optimus Prime
Poissa
|
 |
Vastaus #294 : 03.07.2007 klo 17:21:49 |
|
Eikös tuon viivan pitänyt olla kaikkien joukkueiden paidoissa?
|
|
|
|
candidate
Poissa
|
 |
Vastaus #295 : 04.07.2007 klo 13:41:46 |
|
Ihan tyylikäs paita, ainakin edestä, vaikka sponsorin logo onkin hiukan aneeminen. Ostan, jos halvalla saan, muuten tyydyn vanhoihin rätteihin. Melko typerähän tuo viiva, ellei sitten sillä ole jokin merkitys. Asiaa kun ajattelee, niin ei edes melko typerä, vaan peräti täysin järjetön viiva. Selitystä odotellessa.
Huhuilua jälleen käynnissä manutd.comin uutisosiossa, joista mielenkiintoisimpana McCarthyyn kohdistuva siirtospekulaatio. Kotisivujen mukaan Dailymail on uutisoinut Kieranin olevan lähdössä, jotta United saisi rahat kokoon Benniin. Omasta mielestäni siirto ei ole mahdoton, eikä ollenkaan huonompi vaihtoehtokaan. Ei ihan heti tule mieleen parempaa vaihtoehtoa, jos vain alle 10 miljoonalla irtoaa. Jos Smith ja Kieran lähtevät ja näiden hinnalla irtoaisi McCarthy, niin olisihan se melko onnistunut kauppa. Myös Heinzen mahdollisesta siirrosta on juttua, ja vaikka kovin paljon asiasta puhutaan ja huhutaan, niin toivottavasti Helikopteri jatkaa ensi kaudellakin Manchesterin Punaisissa.
Sunin mukaan Ronaldo nostaa Kuninkaallisen kanssa panoksia, tällä kertaa vetokohteena 20 maalin rajapyykki. Jos Crisse ylittää 20 maalin rajan, niin SAF leikkaa hiuksensa pois, jos ei, niin portugalilainen lähtee kynittäväksi. Vahvalla itseluottamuksella siis ollaan jälleen liikenteessä. Skylla on myös juttua Ronaldon näyttävistä jallituksista, eikä mies sanojensa mukaan ole edelleenkään luopumasta niistä. I used to do it when I played in the street, I kept on doing it all throughout my training and I still do it now. And I will keep on doing it. Jalkapallo on aina tarvinnut taikureitaan.
|
|
|
|
Coulijoe
Paikalla
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #296 : 04.07.2007 klo 14:19:16 |
|
Kieranin huhutaan siirtyvän jälleen kerran Sunderlandin suuntaan. Hetkenhän olikin jo hiljaisempaa, mutta ilmeisesti Keano haluaa sen laiturin ja katselee taasen Maunon suuntaan. Hinta tosin olisi tippumassa £4 miljuunasta £2,5 miljuunaan. Joka alkaisi jo olla siedettävissä rajoissa miehestä. Tällaista kertoili joku iltapäivä(roska)lehti 
|
|
|
|
Phizza
Poissa
Suosikkijoukkue: Paul Scholes
|
 |
Vastaus #297 : 04.07.2007 klo 14:29:11 |
|
Hinta tosin olisi tippumassa £4 miljuunasta £2,5 miljuunaan. Joka alkaisi jo olla siedettävissä rajoissa miehestä. Ehdottomasti, ja tuokin hinta ehkä vähän yläkanttiin, vaikka miehellä jonkinlaista potentiaalia onkin. Lähinnä vain odotan sitä, että Kieran on virallisesti ulkona Unitedista, ihan sama millä hinnalla. Ei minulla sinänsä mitään antipatioita ole häntä kohtaan, mutta kun taso ei vain riitä. Sunderland olisi aika sopiva seura hänelle, toivottavasti Keano saa mieheen hieman ryhtiä.
|
|
|
|
ilmapallo
Poissa
|
 |
Vastaus #298 : 04.07.2007 klo 14:39:15 |
|
Ehdottomasti, ja tuokin hinta ehkä vähän yläkanttiin, vaikka miehellä jonkinlaista potentiaalia onkin. Lähinnä vain odotan sitä, että Kieran on virallisesti ulkona Unitedista, ihan sama millä hinnalla. Ei minulla sinänsä mitään antipatioita ole häntä kohtaan, mutta kun taso ei vain riitä. Sunderland olisi aika sopiva seura hänelle, toivottavasti Keano saa mieheen hieman ryhtiä.
Ehdottomasti samaa mieltä. Nousijaseurassa kohtuullisen suuri rooli sopisi varmasti. Everton-huhuilun yhteydessähän puhuttiin, että Moyes arvostaisi kykyä pelata vasempana pakkina. Itse näkisin, että Richien ominaisuudet tulisivat parhaiten esille jonkun Sunderlandin kokoisen joukkueen piilokärkenä, samantyyppisessä roolissa kuin 'The Great Escape':ssa. Sivurajaa pitkin ravaaminen ei jotenkin ole koskaan ollut vakuuttavaa, ei tosin järin moni muukaan ominaisuus ole erottunut edukseen. Miljoonatta kertaa: ulos! Kaikki rahallinen korvaus on plussaa. Nyt, kun Torresin siirto Liverpooliin alkaa varmistua, haluaisin kysellä teidän mielipidettä: Olisiko pitänyt yrittää ostaa Torres esim. Andersonin sijaan? Hänen pelejä nähneet eivät kovin positiivisesti ole pelaajasta puhuneet. April 13, 1988 March 20, 1984 17M£ 26.5M£
Eikä mitään onelineria, vaan tekstin seassa/lopuksi. Ei myöskään sotketa tähän mitään Henry/Bent -spekulaatiota. Kiinnostus varsinkin viime kesänä oli kovaa ja itse pidin huhuilun keskelle ManUa vahvimpana ehdokkaana. Suoraan sanoen olisin tyytyväisempi Torres<->Anderson.
|
|
« Viimeksi muokattu: 04.07.2007 klo 15:19:56 kirjoittanut ilmapallo »
|
|
|
|
|
candidate
Poissa
|
 |
Vastaus #299 : 04.07.2007 klo 15:54:28 |
|
Torres ei tietenkään ole suoraan verrannollinen Andersoniin, ei pelityylinsä tai -paikkansa puolesta, mutta nuo näytöt olivat taineet kuitenkaan olla niin paljon vahvemmat Torresilla Andersonin iässä, että samalla hinnalla ja samassa iässä olisin hankkinut Torresin. En olisi valmis ottamaan tuollaisella summalla rahaa niin suurta riskiä, sillä onhan Anderson kuitenkin kääntämätön kortti, ja potentiaalista tässä Manchesterilaiset maksoivat. Andersonia on kuitenkin todella huono lähteä arvioimaan Copan kahden ottelun perusteella, eikä Fergie ja Queiroz kuitenkaan ostostaan tehneet Copan perusteella, vaan näkivät tätä ennen jotain erityistä nuoressa brasilialaisessa. Ja kertoohan sekin jo jostain, että ylipäätänsä pääsi mukaan Copaan Brasilian maajoukkueeseen ja ensimmäisen ottelun näytöillä jo toisessa ottelussa avaukseen. Ei ole kuitenkaan helpoin paikka iskeä näyttöjä kehiin. Vaikka Barcelonan Sympaattiseen on vielä matkaan, niin eipä Ronaldinhollakaan ihan putkeen menneet nuo viimeisimmät MM-kisat, eikä Andersonin iässä niitä näyttöjäkään nyt niin maagisesti ollut. Joten jos nyt kuitenkin odotetaan enemmän kuin kaksi ottelua Copassa ennen lopullisia johtopäätöksiä.
Niin, ja se vastaus: POISSA.
|
|
« Viimeksi muokattu: 04.07.2007 klo 16:03:38 kirjoittanut candidate »
|
|
|
|
|
|
|