Benediktus
Poissa
|
 |
Vastaus #525 : 16.11.2013 klo 23:52:01 |
|
Kaikkien niiden täydellisten syöttöjen lisäksi vielä aivan saatanan tyylikäs pelaaja  Roman pelaaminen on parhaimmillaan taidetta, ja täydellisyys vaatisi enää niiden kaukolaukauksien osumista.
|
|
|
|
Veslagas
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Honka
|
 |
Vastaus #526 : 17.11.2013 klo 00:01:02 |
|
Rakastelisin.
|
|
|
|
Totaalvoetbal
Poissa
Suosikkijoukkue: Sex on the pitch with Antti Muurinen
|
 |
Vastaus #527 : 17.11.2013 klo 00:14:25 |
|
Hyvä, teknisesti taitava ja todella tyylikäs pelaaja. Silti voidaan kysyä onko hänellä riittävän peliä edistävä vaikutus Suomen pelinrakentelussa. Liikkuminen on pääsääntöisesti fiksua motivaation ollessa kunnossa, mutta hyökkäyspäässä voisi välillä kokeilla keskustankin kautta eikä toimia Mika-Matin koirana. Yleensä nämä ratkaisevat syötöt tulevat aina väysymyksen tuoman soloilun ansiosta. Tässä on oikeastaan se suurin ero jos verrataan häntä Litmaseen. Itseluottamus pelata palloa ahtaisiin paikkoihin on puutteellista vaikka taitoa tähän olisi.
|
|
|
|
don Mara
Poissa
|
 |
Vastaus #528 : 17.11.2013 klo 00:25:49 |
|
Kaikkea voi kysyä mutta ilman Romania suomi on laiva joka ei koskaan saavu satamaan.
|
|
|
|
Örnelli
Poissa
|
 |
Vastaus #529 : 17.11.2013 klo 01:19:28 |
|
Kaikkea voi kysyä mutta ilman Romania suomi on laiva joka ei koskaan saavu satamaan.
Eipä kyllä Romankaan kykene näköjään ohjaamaan laivaa satamaan, vaikka Walesia vastaan pelasikin paremmin kuin pitkään aikaan majussa.
|
|
|
|
Davo
Poissa
Suosikkijoukkue: Inter
|
 |
Vastaus #530 : 17.11.2013 klo 01:57:25 |
|
Tule kanssani kylpyyn.
|
|
|
|
koera
Poissa
|
 |
Vastaus #531 : 17.11.2013 klo 03:45:20 |
|
Hyvä, teknisesti taitava ja todella tyylikäs pelaaja. Silti voidaan kysyä onko hänellä riittävän peliä edistävä vaikutus Suomen pelinrakentelussa. Liikkuminen on pääsääntöisesti fiksua motivaation ollessa kunnossa, mutta hyökkäyspäässä voisi välillä kokeilla keskustankin kautta eikä toimia Mika-Matin koirana. Yleensä nämä ratkaisevat syötöt tulevat aina väysymyksen tuoman soloilun ansiosta. Tässä on oikeastaan se suurin ero jos verrataan häntä Litmaseen. Itseluottamus pelata palloa ahtaisiin paikkoihin on puutteellista vaikka taitoa tähän olisi.
Höpöhöpö, varsinkin tummennettuun. Pelin edistämisestä: Suomen maaleista leijonanosa lähtee Roman syötöistä. Roma on myös jengin ainoa pelaaja, joka pystyy kuljettamalla luomaan aikaa ja tilaa muiden juoksuille ja vielä harhauttamaan puolustajansa, niin että syöttöväylä avautuu oikealla hetkellä oikeaan suuntaan. Ainiin, Roma on myös ainoa jolla potkutekniikka riittää noiden vaikeiden syöttöjen antamiseen. Roman ja Litin suurimmat erot löytyvät keskittymisestä ja siitä kuinka pitkälle he pystyvät peliä lukemaan. Litmasen keskittyminen peliin oli herpaantumatonta, Roma vielä ajoittain turhautuu tai tekee pieniä juttuja liian suurpiirteisesti. Roma oli tänään askeleen edellä Walesin sakkia koko matsin, Litti oli vielä 2010 kaksi askelta edellä. Roma tekee itsensä pelattavaksi todella hyvin ja löytää tilaa hyvin littimäisesti. Litmasen pelinohjaamistaito oli sillä tasolla, että omat tiesivät usein jo syötön kovuudesta ja suunnasta, millä vauhdilla ja mihin suuntaan peliä jatketaan. Mutta jos Litin tasoisia kapellimestareita halutaan löytää, lista on lyhyt: Paul Scholes ja Andrea Pirlo. Kumpikaan ei tosin viihdy kymppipaikalla.
|
|
|
|
naapurin ritva
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Koirat
|
 |
Vastaus #532 : 17.11.2013 klo 03:57:08 |
|
Rakastelisin.
...jos osaisin. On se nero. 
|
|
|
|
Bossu
Poissa
|
 |
Vastaus #533 : 17.11.2013 klo 04:05:23 |
|
Tämän päivän peliä en nähnhyt, mutta Eremenko on liian usein heikoin lenkki Majussa. Onnetonta surffailua lukuisine harha syöttöineen...ei jatkoon.
|
|
|
|
Viljuri
Poissa
Suosikkijoukkue: ჰლს
|
 |
Vastaus #534 : 17.11.2013 klo 04:20:04 |
|
Kyllä melkein itku tulee, kun katselee tuota pätkää vuodelta 2010. Niin vähän aikaa sitten Suomi olisi paremmalla tuurilla saattanut pelaajamateriaalinsa puolesta olla vaikka missä. Mitä nyt Force paikkoja missasi oikein urakalla.
Kärkeä - jos hyökkäävää keskikenttäpelaajaa - ei pitäisi arvostella pelkästään sillä perusteella, että kaveri näyttäisi koko ajan tekevän jotakin. Oikea-aikaiset syötöt ja läpijuoksut kuittaavat hyvin ajoittaisen muniinpuhaltelun, jos päävalmentaja ei ole koko joukkuetta ryhmittänyt puolustamaan tyyliin Gijon.
|
|
|
|
Maksimi
Poissa
|
 |
Vastaus #535 : 17.11.2013 klo 04:41:46 |
|
Mieletön pelaaja, onneksi on Roman! 
|
|
|
|
fyysinen pelote
Poissa
|
 |
Vastaus #536 : 29.05.2014 klo 22:47:54 |
|
Eremenko on liian usein heikoin lenkki Majussa. Onnetonta surffailua lukuisine harha syöttöineen...ei jatkoon.
Pitää hyvin kutinsa.
|
|
|
|
Mainio Manaatti
Poissa
|
 |
Vastaus #537 : 07.09.2014 klo 23:45:38 |
|
Roman, olet meille kaikki kaikessa! Rakastan sinua!<3
|
|
|
|
Julluh
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #538 : 07.09.2014 klo 23:52:18 |
|
Ahh, sinusta, jos jostakin, on Kuninkaan jättämiin saappaisiin vastaamaan, mieletön pelaaja, hieno mies ja kova pelaamaan palloa, rakastan! http://www.youtube.com/watch?v=sxqaw4UVvhM
|
|
|
|
Osmoosi
Poissa
Suosikkijoukkue: Seattle Kraken
|
 |
Vastaus #539 : 07.09.2014 klo 23:54:21 |
|
On kyllä aivan ihanaa joka kerta kun Romalle pelataan pallo jalkaan. Elegantti haltuunotto ja tuntuu, että Romalla on kaikki aika maailmassa pallon kanssa. Tämän päälle nakuttaa vielä lähes automatisoidun koneen tarkkuudella peliä edistävän syötön. Jos visuaalinen orgasmi on mahdollista, niin Roman pelin seuraaminen on ainakin hyvin lähellä sitä.
|
|
|
|
-elaias
Poissa
|
 |
Vastaus #540 : 07.09.2014 klo 23:56:26 |
|
Roman oli kyllä tänään huikea. Niin loistavaa pelaamista. Ja mikä maali, rakastan sua Roman 
|
|
|
|
Captain Immo
Poissa
Suosikkijoukkue: KuPS, Suomi
|
 |
Vastaus #541 : 07.09.2014 klo 23:56:42 |
|
Uskomattoman ylivoimainen tänään. Roman 
|
|
|
|
koera
Poissa
|
 |
Vastaus #542 : 07.09.2014 klo 23:59:39 |
|
Takaiskuhan lähti Roman epäonnistuneesta syötöstä kohti omaa maalia, olkoonkin että Nikke toimi pääarkkitehtina.
|
|
|
|
Switek
Poissa
|
 |
Vastaus #543 : 08.09.2014 klo 00:00:08 |
|
Roma on kyllä eroottinen pelaaja. Tänään esitys täyttä seksiä, maalista puhumattakaan. Romalle aina 
|
|
|
|
Dr. Dick
Poissa
Suosikkijoukkue: viimeisin voittaja
|
 |
Vastaus #544 : 08.09.2014 klo 00:00:28 |
|
Vaikka kulmapotkusi ovat päin helvettiä, ovat pelitilannesyöttösi ja kaukolaukauksesi täydellisiä.
Tule pois Venäjältä!!!!!!
|
|
|
|
pyry
Poissa
Suosikkijoukkue: Start 09.08.1942
|
 |
Vastaus #545 : 08.09.2014 klo 00:03:09 |
|
Päinvastoin, pysy siellä Venäjällä jos se saa sinut pelaamaan niin kuin tänään. Romalle 
|
|
|
|
mackem
Poissa
Suosikkijoukkue: Puistolan Urheilijat, Helsingin Jalkapalloklubi
|
 |
Vastaus #546 : 08.09.2014 klo 00:12:25 |
|
Vastustaja oli toki mitä oli, mutta ah sitä seksin määrää mitä Roman tarjosi suomalaisille jalkapallon ystäville tänään. Millin tarkat syötöt, silkkiset haltuunotot, silmiä hivelevät driblailut ja kruununa aivan maailmanluokan maali. Kerrassaan ihana mies ja täysin korvaamaton palanen maajoukkueellemme
|
|
|
|
naapurin ritva
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Koirat
|
 |
Vastaus #547 : 08.09.2014 klo 00:20:26 |
|
Upea koko pelin ja VIHDOIN se kaukolaukausmaali, jotain olen majupaitaiselta Romanilta odottanut. Hienoin mies missään juuri nyt 
|
|
|
|
Tonton Drozdowski
Poissa
|
 |
Vastaus #548 : 08.09.2014 klo 00:28:23 |
|
Tämän miehen on oltava terveenä Suomen pelipäivänä tai EM-kisat voi unohtaa.
|
|
|
|
Nice10
Poissa
Suosikkijoukkue: I support FF
|
 |
Vastaus #549 : 08.09.2014 klo 00:30:35 |
|
Kulmapotkuja miehen ei kuitenkaan tulisi enää koskaan antaa.
|
|
|
|
|
|