• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Tänne julkiset rakkaudentunnustukset Roman Eremenkolle

Aloittaja kokistuoppi, 06.06.2007 klo 22:10:00

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.

Benediktus

Lainaus käyttäjältä: Benediktus - 17.11.2013 klo 00:52:01
Kaikkien niiden täydellisten syöttöjen lisäksi vielä aivan saatanan tyylikäs pelaaja :ylos: Roman pelaaminen on parhaimmillaan taidetta, ja täydellisyys vaatisi enää niiden kaukolaukauksien osumista.

Meteli

Oli suuri kunnia katsoa maestroa työssään taas :ylos:

Näitä sitten livenä pian, maltan tuskin odottaa.

Homopalloilija

Litin parhaimpina vuosina olen viimeksi ollut yhtä ylpeä siitä, että jokin yksittäinen pelaaja pistää päälleen Suomi-paidan.

Tsei Tsei

Lainaus käyttäjältä: koera - 08.09.2014 klo 00:59:39
Takaiskuhan lähti Roman epäonnistuneesta syötöstä kohti omaa maalia, olkoonkin että Nikke toimi pääarkkitehtina. 

Väärässä ketjussa tämä. Suomihan ei olisi saanut puoliakaan maalipaikoista, jos Roman tilalla olisi pelannut esim. Petteri Forsell.

Alexander the Grape

Suomen kovin ja tärkein yksittäinen pelaaja jo vuosia, kiitos Roman.

Mmatsk

Fantastinen pelaaja, rakennustaidetta all the way.

Mr.Offside

Lainaus käyttäjältä: Tsei Tsei - 08.09.2014 klo 04:16:17
Väärässä ketjussa tämä. Suomihan ei olisi saanut puoliakaan maalipaikoista, jos Roman tilalla olisi pelannut esim. Petteri Forsell.

Ja tiedät tämän mistä?

Nahka_Tapsa

Melkein parasta Romassa on se, että hänellä, kuten usein kaikkein suurimmilla pelaajilla, on joku tietty tunnistettava tyyli/kikka, jota ei muilta pelaajilta usein näe. Tällä tarkoitan tietysti sitä hämäystä, jossa mies käyttää jalkaa nopeasti takana. :ylos:

Kigara

Kuuluuko mies nyt yläoksalle vai alaokselle? Mixullekkin tuottaa edelleen pelistä toiseen vaikeuksia määrittää Romanille pelipaikka.

Tsei Tsei

Lainaus käyttäjältä: Kigara - 14.10.2014 klo 15:15:32
Kuuluuko mies nyt yläoksalle vai alaokselle? Mixullekkin tuottaa edelleen pelistä toiseen vaikeuksia määrittää Romanille pelipaikka.

Riippuu ihan pelistä ja pelin etenemisestä. Yläoksalle mielummin, mutta jos ei saa tarpeeksi palloa, niin alaoksalle. Yleensä Roma on voinut huoletta pelata yläoksalla, jos Tainio on ollut keskikentän pohjalla. Muiden pelaajien kanssa tämä on ollut sitten hankalampaa.