• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Hollanti - Suomi - 12.10.2025 klo 19.00 - Tulosveikkaukset ja livespämmi

Aloittaja Julkea bulbul, 12.10.2025 klo 09:59:21

0 Jäsenet ja 2 Vieraat katselee tätä aihetta.




viitati

Lainaus käyttäjältä: Holmgård - 12.10.2025 klo 20:15:02
Mälsä- Matti ja änärileuka- änäriperse- Lod kentälle. Kaikki ulos. Paitsi Gene ja Tippis.
Noita jenkkifutis harraste höntsä liigassa pelaavia en ottaisi edes ryhmään


Penkkijengi11

Jorosen jokainen pallokosketus on järkyttävää katsomista.

Digitaalinen kummituskakka


Laukaisukoneenkuljettaja


Konttausta 2020

Alan taipumaan siihen suuntaan että Friisin voisi vaihtaa, mutta vain jos tilalle tuleva valmentaja on vähintään 3. Bundesliiga-tasoa.

Manfred Fandango

Suomella oli ihan kiva 3-4 -tilanne boksissa tuossa ennen Peltolan rikettä, mutta kun ei saa keskittää niin ei saa keskittää.

Seitan



viitati

Man city , Ajax Hollannilta sisään, meiltä 2 jenkkien hupisarjan pelaajaa... tasero kasvaa joskin Hollanti pelaa 60% tempolla

Maduduwinini

Jollea ja Benkkua kentälle. Eipä taida tulla Svanbäckin debyyttiä tänäänkään.

Teme123456

Forkka hiljeni kun Masa tuli kentälle.

Laittoiko kaikki töllön kiinni?

Eom92

Ihan on mennyt arvailujen mukaan..Hollanti on varmasti tyytyväinen, suunnitelmat tarkalleen toteutuneet

tab

Lainaus käyttäjältä: Seitan - 12.10.2025 klo 20:25:03
Siis mitä vittua. Miksi ei voi antaa Pukille peliaikaa.

Pukkia ilmeisesti painostetaan tällä tavalla ulos maajoukkueesta.

Dinhå


Ehis


H.Incandenza


Seeteufel


Kiinanmuuri

Lainaus käyttäjältä: Konttausta 2020 - 12.10.2025 klo 20:23:23
Alan taipumaan siihen suuntaan että Friisin voisi vaihtaa, mutta vain jos tilalle tuleva valmentaja on vähintään 3. Bundesliiga-tasoa.
Sabrina Wittmania rohkeasti sisään.

sokerisakari

Lainaus käyttäjältä: muumi - 12.10.2025 klo 20:20:43
Tämä. Olisi pitänyt olla avauksessa, mutta on tässä vielä aikaa kääntää peliä!

Ei yleismies-Masaa voi laittaa keskustaan mihinkään rooliin, liian suuria puutteita keskiakselin pelipaikkakohtaisten ydintehtävien hoitamisessa. Mutta kyllä se laidalla voi Alhon syrjäyttää, varmasti parempi puolustussuuntaan.

muumi

Lainaus käyttäjältä: tab - 12.10.2025 klo 20:25:43
Pukkia ilmeisesti painostetaan tällä tavalla ulos maajoukkueesta.

Perkele, luulin että valmentaja itse valitsee pelaajansa, mutta pitääkö ne kausikortti-puheet tosiaan paikkaansa!

Radu

Hylättyä maalia edelsi yksi päivän toistuvista ongelmista: Suomi prässäsi onnistuneesti, pallo Joroselle, sen jälkeen Joronen hollantilaisille ja tilanne syntyi. Vain yksi monista säätämistä vaativista asioista, mutta joku järkevä suunnitelma noihin avauksiinkin pitäisi saada.