• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Cup-avaus Tehtiksellä 21.06.2007: FC Haka - NIK

Aloittaja Vastapallo, 21.06.2007 klo 17:20:23

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Vastapallo

Avaanpa nyt tämänkin, jotta voidaan pelin jälkeen ihmetellä.

En jaksa avariveikkauksia lähteä vääntämään, mutta tulosveikkaus pitää toki laittaa:

FC Haka - NIK 7-0 (4-0)
Sunabacka 11'
Parviainen 35'
Lehtinen 37'
Lehtinen 44'
Pajula 62'
Mattila 65'
Mattila 84'

Ja kaikki foorumin NIK:n kannattajat, tai ainakin Uusikaarlepyyläiset: NIKIT ESIIN!

Nyt kuitenkin paikan päälle ->

Saminaattori

Cupin peleistä on ainakin toistaiseksi keskusteltu muut sarjat-osiossa.

Kärkipotku-Messias

#2
Cupista on ollut otteluseurantoja muissa sarjoissa, ykkönen ja kakkonen -osiossa sekä täällä. Olennainen kysymys onkin, missä paikassa cupista pitäisi keskustella, sillä olisihan se mukava, että olisivat edes samassa paikassa.

Vornander


Kange kaitsja

En kysy paljonko sitä yleisöä oli, vaan kysyn oliko yleisöä edes paikalla? :redface:

Henski

Lainaus käyttäjältä: Vornander - 21.06.2007 klo 21:23:28
5 - 0.
Raportti pelistä olisi mukava saada
Kaveriporukan kanssa kesäinen jalkapallomatkailu suuntautui aikataulusyistä juuri tänään tuonne. Kanssafoorumistit näköjään kirjoittivat jo tällä välin tarkemmat peliraportit joten totean vain, että ihan yhteen suuntaahan sitä mentiin. Hyvin tuntui peli käyvän varsinkin Mikko Mannisen laitaa pitkin, toivottavasti ei saanut pahempaa tärskyä toisella jaksolla? Ja yleisöä tosiaan se noin 550, mikä oli aikalähellä omaa arviotani. Loistava sää ainakin suosi peliä.

Hyvä reissu kaikin puolin näin matkojen takaa pahimpienkin mieshuorien makuun. Käynti jalkapallomuseossa oli myös  :ylos: -arvoinen. Positiivinen kuva jäi näin ensi kertaa Valkeakoskella käyneelle. Hyvä Haka.  :ylos:

Henski

Lainaus käyttäjältä: Vastapallo - 21.06.2007 klo 23:43:22
Tervemenoa Valkeakoskelle toistekin  :ylos:
Mikä ettei? Tarvitaan vain sopivasti aikaa ja vähän vielä kiinnostavempi peli. Olihan sentään tällä kertaa kaikille katsojille katto pään päällä, toisin kuin Tekno-Espossa: Perkele, oikein tähdättiin keväällä TamU-matsissa A-katsomon lippuihin kun luvattiin vähän heikkoa säätä, ja sitten jouduttiin kuitenkin putkien alle tuuleen ja kylmä oli. B-katsomossa luonnollisesti oli kate!

Aika harvalukuinen oli muuten Hakapeliittojen määrä tänään Tehtiksellä, vai onko se aina? Ääntä kyllä lähti noin viidestä miehestä ihan ok.

Aachi

HJK olisi kyykyttännyt tätä amatööri NIK:iä 30-0  :ylos: Voi Haka ei saanut, kun viisi maalia  :D

Eki83

Lainaus käyttäjältä: Vastapallo - 21.06.2007 klo 23:29:22
Hakalta onnistujiin voi laskea oikeastaan kaikki, NIK:lta ainakin maalivahti Marcus Backin ja komeissa rastoissa toisella puoliajalla peliin tulleen Patrik Strengellin.

Täh, eihän se Pelle Miljoonan näköinen jannu jaksanut edes juosta :D Suojasi ehkä palloa hyvin yhdessä tai kahdessa tilanteessa hyökkäysalueella, no kai sen voi tässä pelissä katsoa NIK:n pelaajalle hyväksi suoritukseksi. Maalivahdin kylläkin voi onnistujiin laittaa, sillä torjui ainakin 4-5 ns. varmaa maalia. Välillä kyllä oli kenttäpelaajatkin pelastamassa maaliviivalla.

Mitä Hakaan tulee niin Vallu ei kyllä vielä ollut läheskään parhaassa vireessään vaan harhasyöttöjä ja pallon menetyksiä tuli tsaarin normaaliin tasoon nähden aika monta. Toki siinä vaiheessa kun itse ehdin manata näitä niin Popovits luonnollisesti tarjoili täydellisen läpisyötön neljänteen maaliin. No nämäkin pelit pitää kunnialla hoitaa, jotta cup-juna syksyllä starttaa. Ensi kierroksella sitten toivottavasti joku oikea joukkue vastaan.

Minusta Hakan Cup-taivalta voitaisiin seurata yhdessä topicissa eikä perustaa jokaiselle kierrokselle omaa. Ei niitä viestejä nyt varmaan niin paljoa tule ainakaan ennen loppuvaiheita, jolloin kaiken maailman lupijanarit sun muut katsovat asiakseen tulla heiluttelemaan keskisormia.

Vornander


elhadjidiouf

Kyllähän toi olis pitänyt viedä rumasti 15-0 vähintään, yhtään vetoa ei saanut NIK aikaiseksi, kolmosen ja liigan välinen kuilu on tämän pelin perusteella ihan järkyttävä :alas: Näköjään jotain hyötyä edes siitä ärähtelystä mitä Hakan johtoon on annettu noista fanimatkoista, todellakin lutuuria kun tästä lähtien lähdetään kaikkiin vieraspeleihin bussilla vaikka lähtijöitä olis 10, Matkanjohtajan Hakalalle ja muillekin tällä kertaa valtavan iso  :ylos:

arto78

Lainaus käyttäjältä: Arto92 - 21.06.2007 klo 23:54:03
HJK olisi kyykyttännyt tätä amatööri NIK:iä 30-0  :ylos: Voi Haka ei saanut, kun viisi maalia  :D

Limpsapullon korkki kiinni ja hauskaa Juhannusta sinne Tervakosken Puuhamaahan.

Stenhuisemuir


Raian

Lainaus käyttäjältä: Eki83 - 22.06.2007 klo 03:11:26
Täh, eihän se Pelle Miljoonan näköinen jannu jaksanut edes juosta :D Suojasi ehkä palloa hyvin yhdessä tai kahdessa tilanteessa hyökkäysalueella, no kai sen voi tässä pelissä katsoa NIK:n pelaajalle hyväksi suoritukseksi.

Jaahas on Palle päässyt elämänäs peliin. Ajatelkaas, kun tämä jätkä oli jo 15 vuotiaana juuri tuon näköinen. Sai melkein itku kurkussa lähteä NIKKIÄ vastaan pelaamaan. Ei siinä tosin mitään mukavat väännöt on aina otettu. JA olen välillä pärjännytkin.