• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

JIPPO - RoPS 8.7 klo 18:30

Aloittaja vaihtopenkin vasenlaita, 08.07.2007 klo 16:24:22

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

vaihtopenkin vasenlaita

Tänään pelattavassa ottelussa on varmasti pientä revanssin makua ilmassa sekä Rovaniemeläisten osalta myös tärkeää olisi ottelu voittaa jotta nousutaistelun kannalta säilyvät hyvät asetelmat. RoPSilta tänään puuttuu Janne Turpeenniemi, Jari Gröhn, Mika Gröhn ja Abeiku Junior Adams. Chilufya palanut Sambiasta takaisin tositoimiin, joten puolustuslinja jonkinnäköisessä kunnossa. Jipon tilanteesta en tiedä juuri mitään joten joku voinee tänne siitä kirjoitella.

RoPS tänään?

                  Rönkkö
Uimaniemi - Kunda - Chilufya - Burklo
Koivisto - Godar - Mwaba - Peura/Chibwe
            Mweetwa - Saileti

Sounesi

Lantulla on tyylikäs huppari! Toivottavasti tekee maalin ja tuulettaessaan näyttää hupparin :ylos:

kilu


vaihtopenkin vasenlaita

Lainaus käyttäjältä: kilu - 08.07.2007 klo 16:42:21
pomminvarma kakkonen 0-3 8)

Samanmoinen merkki löytyy vakiosta tässä kohteessa  :ylos: 1-4 on lopputulos Mweetwa 2x, Saileti ja Peura

qwertyuiopå


qwertyuiopå

LainaaJIPPO-ROPS ROVANIEMI-RADIOSSA 89,3 mhz SU 8.7. KLO 18.30

Sinivalkoinen äänemme, eli Santtu -"Anteeksi ei se ollutkaan maali"- Kemppainen matkustaa energisenä ja kauniine kielikuvineen nyt Karjalan lehteville kunnahille. Kannattaa kuunnella kun Metusalemi runnoo kolome. Ja Koippa yhen.

vaihtopenkin vasenlaita

RoPS tänään

11 Chibwe Chileshe
6 Chilufya George
10 Godar Dejan
17 Koivisto Jarno
2 Kunda Stephen
22 Majava Juuso
4 Mwaba Chanda
8 Mweetwa Nchimunya
1 Rönkkö Kalle
9 Saileti Zeddy
7 Uimaniemi Antti
 
15 Burklo Jonathan
20 Inkeröinen Juha-Pekka
12 Vikman Arto

Kapea on vaihtopenkki ja ilmeisesti Peura jälleen loukkaantunut   Burklon tilannetta en ymmärrä, miksei miehen anneta pelata.

koostumus?

             Rönkkö
Koivisto - Kunda - Chilufya - Uimaniemi
Majava - Godar - Mwaba - Chibwe
       Mweetwa - Saileti

POW

Joo o vaihtopenkki on suht heikko. Ei oikeen tuo vahvistusta hyökkäykseen ainakaan pelin lopulle. No Zeddy pelaa ja voi hyvin niin luottavaisin mielin peliä seuraillaa :ylos:
Taitaa pena olla melkoinen lasinilkka ku ei nyt millään meinaa pysyä ehjänä. Vai onkohan mies festarifiiliksissä ;)

Kutvonen

Vaihtopenkille on päivitetty Joonas Kiistala ja Santeri Viitasaari. Ja kohtahan ottelu alkaakin, jälleen kerran hienoa kuunnella peliä radiosta.

Kutvonen

Mweetwa oli jo päästä maalipaikkaan.

Kutvonen

Jipolla vaarallisesta paikasta vapaapotku. Veto menee kuitenkin taivaan tuuliin.

mrp

Mistähän tätä voi kuunnella jos en omista normaali radio  ???

Kutvonen

Ei taida valitettavasti olla nettiradiota käytettävissä.

Kutvonen

Ilmeisesti pallonmenetyksestä tuli Jipolle vaarallinen tilanne, veto onneksi sivuverkkoon.

mrp

 :( kai se sitten täytyy lähtiä kaivamaan tuolta jotaki vanhaa ruoskaa jos sattuis löytämään

mrp

no perkele,jotain kuuluu muttei selvää saa  ??? ???

Kutvonen

#16
RoPS:lle kulma. Siitä ei sen kummempaa.

mrp

paha paikka jipolle,ilmeisesti Godarin virheestä

Kutvonen

RoPS:n vapaapotku. Godar keskitti maalille, mutta siitä(kään) ei sen kummempaa. Ja seuraavasta tilanteesta Jippo pääsi maalipaikkaan josta onneksi ei tulosta.

Kutvonen

RoPS:lle toinen kulma, Godar antaa. Hyvä keskitys johon yksikään sinivalkoinen ei tosin ehtinyt / päässyt. Jälkitilanteesta veto päin Jipon pelaajaa.

Tuomaes

Lainaus käyttäjältä: Kutvonen - 08.07.2007 klo 19:53:06
RoPS:lle toinen kulma, Godar antaa. Hyvä keskitys johon yksikään sinivalkoinen ei tosin ehtinyt / päässyt. Jälkitilanteesta veto päin Jipon pelaajaa.
ihanko pidät liveseurantaa kännykällä, vai ??? toivon tietty että rops vie, onhan se sentään mun pitkislapussa :ylos:

Kutvonen

Lainaus käyttäjältä: Tuomaes - 08.07.2007 klo 19:54:30
ihanko pidät liveseurantaa kännykällä, vai ??? toivon tietty että rops vie, onhan se sentään mun pitkislapussa :ylos:
Radiosta kuuntelen.

Jipon veto ylähirteen.

Kutvonen

Tuntuu Jipon puolustus pelaavan pirullisen hyvin, vaarallisia paikkoja ei ole vierailijalla ollut.

mrp

Nyt tais jotain paikan tynkää olla  ???

Kutvonen

Mweetwa pääsi vetämään suoraan Chibwen syötöstä, mutta ohi maalin.