FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
25.09.2025 klo 03:03:02 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 241 [242] 243 ... 245
 
Kirjoittaja Aihe: B-pojat SM-sarja  (Luettu 668714 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
grasso

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Markku


Vastaus #6025 : 18.08.2013 klo 14:40:57

Inter - KäPa 1-4

Käpylä hallitsi matsia alusta vikalle vartille asti, jolloin vähän takki aukesi. Voittajasta ei oikein missään vaiheessa ollut epäselvyyttä.
Fox2013

Poissa Poissa


Vastaus #6026 : 24.08.2013 klo 15:50:19


KuPS - FC Jazz 1-0
KuPS nollasi Jazz:n vajaallakin.
JasonD

Poissa Poissa


Vastaus #6027 : 31.08.2013 klo 16:55:33

HJK- KuPS 2-0 (1-0).
sivuraja

Poissa Poissa


Vastaus #6028 : 31.08.2013 klo 17:34:59

PK-37-Honka 0-4
linux

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Stadin buliröda, MuSan Salama, Arsenal,Galatasaray


Vastaus #6029 : 02.09.2013 klo 15:44:36

Jottai kuulin huhuu, et Käpylä ei olis oikee osannu käyttäytyy eile Porissa...
Monska

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Vain single malt on oikeaa viskiä


Vastaus #6030 : 02.09.2013 klo 16:23:22

Jottai kuulin huhuu, et Käpylä ei olis oikee osannu käyttäytyy eile Porissa...
Jos käyttäytymismalli pitäisi oppia porilaisilta, ei kukaan Suomessa käyttäytyisi hyvin.

Ps. En ollu paikalla.
linux

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Stadin buliröda, MuSan Salama, Arsenal,Galatasaray


Vastaus #6031 : 02.09.2013 klo 16:48:29

Jos käyttäytymismalli pitäisi oppia porilaisilta, ei kukaan Suomessa käyttäytyisi hyvin.

Ps. En ollu paikalla.

Ei ku siel kuulemma Jallut ja muut joutunu katsomon puolel pelissä...
Di Matteo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Super-Honsu, Dickson Nwakaeme, GGG


Vastaus #6032 : 14.09.2013 klo 14:47:19

Lainaus
KuPS B - KäPa B 80min 2-0 (1-0)

Kotivoitto Savon Sanomat Areenalla

Savon Sanomat Areenalla pelattiin lauantaina B-nuorten SM-sarjan kärkiottelu. KuPS B kukisti kovan vastustajan Käpylän Pallo B:n 18:nnen sarjakierroksen kotiottelussa maalein 2-0. Voitto varmisti keltaisille hopeamitalin ja Suomen mestaruus on yhden voiton päässä, kun pelikautta on kolme sarjakierrosta vielä jäljellä. KuPS B pelaa seuraavan sarjaottelunsa Turussa TPS:aa vastaan.

Inkeroinen ja Seppänen maalinteossa

Hyökkääjä Eetu Inkeroinen viimeisteli alussa 1-0 Joonas Nissinen hienosta syötöstä ja hyökkääjä Topi Seppänen pääsi lopussa niittaamaan 2-0-osuman Urho Nissilän ja Jere Tuovisen tekemän esityön jälkeen. Keskikenttäpelaaja Aatu Laatikainen pujotteli 50 minuutin kohdalla huippupaikkaan, jonka KäPa:n maalivahti onnistui torjumaan. Keltaisten peli ei ollut tällä kertaa yhtä näyttävää aikaisempiin tämän kauden otteluihin verrattuna.

"Pelissä oli vähän hermostuneisuutta ja otteista näki, että nyt pelataan näille pojille isoista asioista. Puolustuspelaamisessa se näkyi varman päälle puolustamiselta. Se ei ollut tarkoituksemme, sillä varman päälle puolustaminen ei kehitä pelaajia. Tarkoitus oli puolustaa eteenpäin, lisäksi välimatkat hyökkäyksissä kasvoivat liikaa. Omat tilanteemme tulivat pallon pidon kautta, kun me pelattiin palloa vähän pitempään", KuPS-valmentaja Jouni Jäntti totesi.

Savolainen, Nissinen ja Räsänen avainhahmoja

"Toinen jakso oli taistelua, jopa enemmän kuin taitoa. Saku Savolainen oli keskikentän päällikkö ollen voimakas keskialueella ja Joonas Nissinen oli laidassa hyvä. Toppari Reetu Räsänen varmisti monia puolustustilanteita erinomaisesti ollen puolustuksen päällikkö. Kyllä me mielestäni ansaittiin voittaa tämä peli", Jäntti sanoi.

Maalit: 10min Eetu Inkeroinen 1-0, 78min Topi Seppänen 2-0

KuPS B: Sami Juvonen, Roope Kuosmanen, Mika-Matti Ruuskanen, Reetu Räsänen, Ilkka Iivonen, Joonas Nissinen, Aatu Laatikainen, Peetu Pöyhönen (49min Topi Seppänen), Saku Savolainen, Ali-Al Musawi (41min Jere Tuovinen) , Eetu Inkeroinen (64min Urho Nissilä)

Tärkeä voitto Ylos Eiköhän mestaruus ole nyt taputeltu.
viirusilmä

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS - kuinkas muuten


Vastaus #6033 : 14.09.2013 klo 15:36:13

Jottai kuulin huhuu, et Käpylä ei olis oikee osannu käyttäytyy eile Porissa...

käsitin että myös Kuopiossa oli ollut samaa ongelmaa, vähän pelin lopussa mutta myös sen jälkeen. Itse en tosin ollut pelin jälkeisiä (mahdollisia) konflikteja todistamassa.

Voiton lisäksi pitää nostaa hattua myös katsojille joita oli saapunut paikalle useampi sata kannustamaan poikia kohti mestaruutta. Paikalta bongattu myös useita edustusjoukkueen pelaajia. Myös allekirjoittanut oli katsomassa ottelun loppua (en toistaiseksi kuulu tosin edustusjoukkueeseen :P )

Loistavaa pojat! Hyvä että junnut osaa voittaa ja jahdata oikeesti mitalia kun edustusjoukkueelle ei näytä oikein onnistuvan..

XabiAlonso

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Espoo & Huuhkajat


Vastaus #6034 : 14.09.2013 klo 16:32:21

Eikös Jallukin olla heitetty lähes joka toisessa pelissä katsomoon? Huomaa liioittelu, mutta usein vrt. muut valmentajat.
JasonD

Poissa Poissa


Vastaus #6035 : 14.09.2013 klo 17:26:49

Kyllä mestaruus on nyt menossa aivan oikeaan osoitteeseen Ylos.

Täytyy kyllä sanoa että HJK on tämän sarjan ailahtelevin joukkue. Kaatoi viimeistä edellisellä kierroksella kuopiolaiset, hävisi välissä paikalliskamppailun KäPalle ja otti tänään murhaavan 4-0-voiton Tepsistä.
Savon ylpeys

Poissa Poissa


Vastaus #6036 : 15.09.2013 klo 14:27:13

PK-37 - FC Inter 2-1 (0-0) ! :) Ensimmäinen voitto B-poikien SM-Sarjassa on vihdoin tosiasia! PK joutui ottelussa takaa-ajajan asemaan toisen puoliajan alussa, kun Inter siirtyi 0-1 johtoon. PK kuitenkin painoi vimmatusti päälle ja tuli tasoihin upealla yksilösuorituksella! PK jatkoi painostusta ja lopulta Sankariniemen yleisön riemu repesi, kun PK iski 2-1 johtomaalin! Lopussa pelattiin vielä käsittämättömästä syystä 6-7min. lisäaikaa, mutta PK kesti loppuun asti. Hienoa Peksi! Tuoppi
mc karikari

Poissa Poissa


Vastaus #6037 : 20.09.2013 klo 17:32:20

PK-37 - FC Inter 2-1 (0-0) ! :) Ensimmäinen voitto B-poikien SM-Sarjassa on vihdoin tosiasia! PK joutui ottelussa takaa-ajajan asemaan toisen puoliajan alussa, kun Inter siirtyi 0-1 johtoon. PK kuitenkin painoi vimmatusti päälle ja tuli tasoihin upealla yksilösuorituksella! PK jatkoi painostusta ja lopulta Sankariniemen yleisön riemu repesi, kun PK iski 2-1 johtomaalin! Lopussa pelattiin vielä käsittämättömästä syystä 6-7min. lisäaikaa, mutta PK kesti loppuun asti. Hienoa Peksi! Tuoppi


Tuskin nyt ihan 6-7 min lisäaikaa pelattiin.... taas näitä ajan huutelijoita, joihin PK:n B:n peleissä on jo totuttu Tuoppi , mutta hyvä voitto!!
Savon ylpeys

Poissa Poissa


Vastaus #6038 : 23.09.2013 klo 20:26:10


Tuskin nyt ihan 6-7 min lisäaikaa pelattiin.... taas näitä ajan huutelijoita, joihin PK:n B:n peleissä on jo totuttu Tuoppi , mutta hyvä voitto!!

Itse asiassa pelattiin. ;) Ja onnittelut KuPSille B- junioreiden Suomen mestaruudesta!
eiks oo kauheet

Poissa Poissa


Vastaus #6039 : 23.09.2013 klo 20:54:08

Onnittelut Kuopioon täältä Turusta, oli kova jengi tänä vuonna tuo Kups. Ei selityksiä. paras voitti.
louhikkotatsi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Manchesterin punaiset


Vastaus #6040 : 07.10.2013 klo 01:18:58

Helvetin hyvin pöllöliitto taas hoitanu hommasa. Käpylässä Pertti Alaja jakamassa hopeamitaleja kun taas turussa KuPS ei saanut kultamitaleja. Palloliitto haistakaa vittu...
expallisti

Poissa Poissa


Vastaus #6041 : 07.10.2013 klo 21:52:43

Tosi noloa PÖÖLLÖLIITON taholta. Luotettavalta tiedolta kuulimme että PÖLLÖLIITON eräs edustaja on ollut paikalla katsomassa  Inter - Kups peliä, mutta ei ollut siipiään edes lotkauttanut asian tiimoilta. 
PÖLLÖLIITTO HÄVETKÄÄ  jos edes tiedätte mitä asialla tarkoitetaan. Vai onko niin vaikeaa sulattaa asiaa että kehä III:n ulkopuolellakin osataan pelata jalkapalloa. Banzai Banzai .... tulee vaan mieleen keväiset kommentit että erästä joukkuetta karsinnoissa arpa suosi kun sai vastaansa Kups:n. ;-)   
Mehän täällä Savossa tiesimme jo poikien tason ja osasimme odottaa tätä.  Banzai !
... niin ja jatkoa seuraaaaaaaa ensi vuonna !!!! 
JasonD

Poissa Poissa


Vastaus #6042 : 27.04.2014 klo 12:01:05

Nostellaas tätäkin topicia.

SM-sarjassa 2014 seuraavat joukkueet:

HJK
KäPa
PK-35
FC Honka
Inter
TPS
KuPS
FF Jaro
Ilves
TPV

Sarja alkaa ensi viikonloppuna heti vapun jälkeen. Ensimmäisellä kierroksella heti Helsingin paikalliskamppailu KäPa-HJK.
sammunut tahti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Leeds, Inter, TPS, LoPS sekä ÅIFK


Vastaus #6043 : 27.04.2014 klo 15:09:49

Tänään FC Inter - TPS harjoituspeli klo 18.15 Kupittaa 5.
Maalit: https://www.youtube.com/watch?v=kUBg-rdRCSM&feature=youtu.be
« Viimeksi muokattu: 28.04.2014 klo 00:03:13 kirjoittanut sammunut tahti »
Di Matteo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS, Super-Honsu, Dickson Nwakaeme, GGG


Vastaus #6044 : 03.05.2014 klo 13:19:03

KuPS-TPS 3-2
JasonD

Poissa Poissa


Vastaus #6045 : 03.05.2014 klo 16:43:50

KäPa-HJK kuulemma 0-0. Oliko kukaan paikalla?
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Runkkaan Lupille


Vastaus #6046 : 03.05.2014 klo 18:31:15

KäPa-HJK kuulemma 0-0. Oliko kukaan paikalla?

Vauhdikasta ja suoraviivaista oli peli molemmin puolin avauspuoliskolla. Klubin vasen pakki #3 (ei löydy päivitettyä tietoa HJK:n sivuilta) oli ylen dominoiva omalla laidallaan läpi ottelun. Toinen puolisko oli hieman varovaisempaa peliä, paitsi loppua kohden molemmat tosissaan yrittivät voittomaalia. Hienokseltaan Lupi hallitsi, mutta käpyläläisillä oli paremmat maalipaikat.

Maalivahtien juhlaahan tämä oli. Lupin molari oli muuten hämmentävän tørnesmäinen; hiukan epävarma torjunnoissa, mutta ilmiömäinen ilmassa.
fiblu

Poissa Poissa


Vastaus #6047 : 03.05.2014 klo 20:01:48

Palloverkosta

HJKPelaajat
2 - HENRIK ÖLANDER
3 - OTTO PITKÄNEN
4 - SAMI HEMMER
6 - OMAR HASSAN JAMA
7 - MIKAEL SOISALO
10 - BEHAR ZYMBERI 68'
16 - SANTTU TOIVIAINEN
23 - TINO PURME 68'
24 - LASSI LAPPALAINEN 41'
25 - EMIL KOHO
1 - HUGO KETO

Vaihtopelaajat
5 - BEN VURAL 68'
8 - ONNI PUHALAINEN 41' 58' keltainen
17 - JUUSO HIRVONEN
18 - ILMARI HIETA
19 - EEMELI KIVISTÖ 68'
22 - JAN OUSTIMENKO
12 - ALEKSI VIRTAPURO
Epeli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Runkkaan Lupille


Vastaus #6048 : 03.05.2014 klo 20:38:34

Palliverkkoa en ole uskaltanut käyttää peläten, että tartuttaa kusisuutensa uuteen luuriini. Kiitos tiedoista, ja imuroin muutaman nimen listasta mieleeni, erityisesti Otto Pitkänen ja Hugo Keto. Myös Onni Puhalainen herätti huomioni höntyilemättömyydellään (ei tässä yhteydessä tarkoita samaa kuin flegmaattisuus).
copathukassa

Poissa Poissa


Vastaus #6049 : 03.05.2014 klo 22:30:58

Tampereella tänään vain yksi joukkue, kun PK-35 kävi pitämässä harjoitukset Kaukajärvellä. TPV - PK-35 lopputulos 2-5 (0-3)

http://www.jopox.fi/tpv/ottelut/88373

 
Sivuja: 1 ... 241 [242] 243 ... 245
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa