• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

PP-70 - Atlantis FC su 2.9. klo. 18.30

Aloittaja Okan Sakset, 02.09.2007 klo 13:12:10

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Okan Sakset

Tässä ottelussa ainakin allekirjoittanutta kiinnostaa suuresti PP-70:n kokoonpano. Onko Tamun vaihtomiehet tänään kentällä? Pääseekö Miki, Pikku-Hjelm ja Daniel tositoimiin?

Toivotaan tähän kotivoittoa 3-2.

Balla


Thouni

Lainaus käyttäjältä: Okan Sakset - 02.09.2007 klo 13:12:10
Tässä ottelussa ainakin allekirjoittanutta kiinnostaa suuresti PP-70:n kokoonpano. Onko Tamun vaihtomiehet tänään kentällä? Pääseekö Miki, Pikku-Hjelm ja Daniel tositoimiin?

Toivotaan tähän kotivoittoa 3-2.
Taitaa olla niin,että nyt kun siirtoaika meni umpeen niin TamU:n pelaajat eivät voi enää PP:n riveissä pelata. Sama homma koskee HJK:ta ja Klubi 04:sta. Onkos tää PP:n uus kosovalainen "Ymer" AC Oulussa pelannut Ymer Xhaferi?
Ja kotivoittoon uskotaan täälläkin.

Koskinen

Lainaus käyttäjältä: Thouni - 02.09.2007 klo 14:50:05
Taitaa olla niin,että nyt kun siirtoaika meni umpeen niin TamU:n pelaajat eivät voi enää PP:n riveissä pelata.

Olisiko siis tulossa yllätyksellinen vierasvoitto?  ;)

Yourworstnightmare


Yourworstnightmare

1-0 ja peli kotijoukkueen hallussa, sitten iskee vastustaja ensimmäisestä tilanteesta tasoihin.

iisakki

Lainaus käyttäjältä: Yourworstnightmare - 02.09.2007 klo 20:05:43
1-0 ja peli kotijoukkueen hallussa, sitten iskee vastustaja ensimmäisestä tilanteesta tasoihin.

Onko makkarapannujen myyjät taas riistämässä Tammelassa? Rapoa paikan päältä, kiitos.

Kuuden pisteen peli...

Yourworstnightmare

Tilanteet vähissä molemmin puolin, kunnes Lada karkaa ja tekee 2-1...kaunis maali maalivahdin haaroista.  8)

iisakki

Jau vittu! Nyt vaan sumppu päälle ja ovet kiinni.

Yourworstnightmare

Lada iskee 3-1. Atlantiksen puolustus ei pärjää Ladan nopeudelle....syötön antoi komeasti Ymer, ensimmäinen tänään omille.   ;) :ylos:

Super-Pippo


Yourworstnightmare

3-2 komealla laukauksella....peli aaltoilee päästä päähän.

Vesku

Uuh, onneksi ei jaksanut lähteä suoraan junalta  >:( Mikäs tämä hilan maali muka..?

Yourworstnightmare

90.min pelattu.....lisäaikaa tulee varmaan 5min. Joten tiukkaa taistoa on.

Yourworstnightmare


qwertyuiopå

Onko Hilander tosiaankin tehnyt maalin?

iisakki

Voihan venatto, tulokselle suuri :keskari:

Balla

Ihan viihdyttävä 6 maalin sekoilu Tammelassa ja Hila ei mitään maalia tehnyt.

Ensin katselin, että onko se South Parkin Kenny vieraiden vaihtopenkillä, sen jälkeen luulin Jutilan tulleen tekemään Hockey Nightiä, mutta vittu sehän oli "Poika"...


PP:n fanitoiminta on selkeästi saamassa johtohahmon, vaikka tällä Tapparalta lainatulta janarilla ei selkeästi ollut ihan kaikki perunat laarissa, niin "hyvin" se veti. " :ylos: "

Super-Pippo

Lainaus käyttäjältä: Mika - 02.09.2007 klo 21:21:41
Onko Hilander tosiaankin tehnyt maalin?
Njääh, ykkösen liveseuranta kusi vaan. :keskari:

Yourworstnightmare

Lainaus käyttäjältä: Mika - 02.09.2007 klo 21:21:41
Onko Hilander tosiaankin tehnyt maalin?

Kumpaan luotan ennemmin, paikanpäältä tulevaan viestiin suoraan Forumille vai Ykkösen nettisivujen seurantaan?

Olipas aikas mukava peli. Atlantis oli melkoinen muukalaislegioona, jonka pelaaminen oli ajoittain melkoista yksilöurheilua. Kuitenkin PP pystyi jälleen sössimään lopussa pelin tasoihin ja tärkeitä pisteitä matkas etelään.

Lada oli piikissä vaarallinen ja vaikea pideltävä. Atlantiksen pelaajista #30 Mertzger pelasi ihmeellistä peliä, olisi ansainnut punaisen mutta tuomari ei nähnyt tilannetta. Onneksi "poika" tajusi ottaa miehen pois ennenkuin olisi käynyt jollekin huonosti.

Prihan porukka pelaa kyllä hyvällä sykkeellä, jossa tilanteet pelataan loppuun ja Lada maalaa. Sellasta kivan aggressiivista peliä.  :ylos:

Pieni pettymys sensijaan oli topparina pelannut Jani Tanska. Todella pehmeä mies kokoisekseen pääpalloissa....hävisi varmaan 80% tulleista taisteluista. Samoin tämä Ymer oli vaisu....syötöt meni huonolla prosentilla omille, vaikka syöttikin Ladan maalin komeasti.