• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Futsaljoukkue Helsinki/Vantaa/Espoo-alueelta

Aloittaja Oddbins, 17.09.2007 klo 17:18:18

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Oddbins

Huonokuntoinen ja loukkaantumisaltis palloilija tarjolla. Kokemusta liigasta ja ykkösestä muutaman vuoden ajalta. Alasarjoissa on tullut pelailtua myös. Tasolla ei niin väliä kuhan pääsee pelaamaan ja harjoittelemaan suhteellisen säännöllisesti. Viestiä tähän ketjuun tai yv:llä jos joukkueessa on tilaa.

Henke

www.kuninkaat.net  siellä on tilaa varsinkin vieraspeleissä, eikä ne edes treenaa, niin ei sotke siviilielämää. ;)

Vanda

Kyllä Kunkut kerran viikossa läpi talven ovat treenanneet. Se on toki eri asia ketä jätkiä siellä treeneissä käy.

toke

SCH:n FUTSAL  JOUKKUE HAKEE VAHVISTUKSIA TULEVALLE TALVIKAUDELLE


Vuonna 2004 B-52:seen mukaan tullut futsal-jaos on perustettu yksinomaan futsalia varten. Tarkoituksena on alusta asti ollut tarjota puolueeton joukkue lajista kiinnostuneille eri seuroissa pelaaville futareille.
Jos on kiinnostusta tulla Futsalia ens kaudella pelailemaan niin ottakaa ihmeessä yhteyttä (Toni Koski 045-6309081 tai [email protected]).
Pari pelaajaa, maalivahti ja valmennushommista kiinnostuneet olisivat tarpeellisia vahvistuksia tulevaisuuden kannalta..

Siis Hyvinkääläinen Joukkue

kastemato

GFT / 2 - kakkosdivarissa vääntää, jos kiinnostusta niin kysy lisää.

http://www.goldenfutsalteam.com/

10919

#5
www.koipsm.net

Pari vuotta sitten jopa kakkosessa, ensi kaudella taas kolmosta. Treenit kerran tai pari viikossa. Kotistadion Vantaan Koivukylässä/Havukoskella.

Sipsipussi

#6
Onkos Espoossa futsal joukkuetta jonka tärkein tavoite on pizza perjantai, lärvi lauantai ja darra sunnuntai meininki?!?
Itse en ole koskenut jalkapalloon 8 vuoteen ja futsalpalloa on katottu 6 vuotta katsomosta! Että jos tälläistä arjensankaria tarvitaan vaihtomiehen vaihtomieheks niin tietoa  yhteystietoa tai linkkiä kehiin..... Tämä vastaa omaa tasoani http://www.youtube.com/watch?v=q_OtzZrL_5o&NR=1
Tai jos on muitakin tonttuja liikenteessä, niin perustetaan vaikka uusi seura!

FC Honkanen

Helsinki Futsal pyrkii edistämään futsal-meininkiä Helsingissä. Tavoitteena on tarjota kaikille futsalista kiinnostuneille mahdollisuus harrastaa lajia tasoisessaan porukassa.

Ota yhteyttä, jos

- haluat pelata futsalia, mutta et tiedä missä ja kenen kanssa
- sinulla on treenivuoro, jonne tarvitset pelaajia
- etsit harjoitusotteluun vastustajaa
- etsit harjoitusotteluun erotuomaria
- sinulla on mielessäsi jokin muu futsalia edistävä yhteistyömuoto

S-posti: [email protected]

www.myspace.com/helsinkifutsal