matio
Poissa
Suosikkijoukkue: Lakeuden kruunu SJK & Manchester United
|
 |
: 17.11.2007 klo 19:49:19 |
|
ja perkeles kiitos että annoitte toivon elää. 
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #1 : 17.11.2007 klo 21:09:59 |
|
|
|
|
|
vasurinho
Poissa
Suosikkijoukkue: Musta/valkotelevisioissa oikealle hyökkäävä Suomi
|
 |
Vastaus #2 : 17.11.2007 klo 21:31:49 |
|
|
|
|
|
Ralliraita
Poissa
Suosikkijoukkue: Tjerna kraft, JA tack!
|
 |
Vastaus #3 : 17.11.2007 klo 21:33:05 |
|
Kiitos
|
|
|
|
Ray Kennedy
Poissa
|
 |
Vastaus #4 : 17.11.2007 klo 21:33:37 |
|
Kiitos 
|
|
|
|
Hasselhoff
Poissa
Suosikkijoukkue: HJS, Suomen maajoukkue
|
 |
Vastaus #5 : 17.11.2007 klo 21:40:58 |
|
|
|
|
|
Siimakäsi-Mick
Poissa
Suosikkijoukkue: Fc Viikingit
|
 |
Vastaus #6 : 17.11.2007 klo 21:47:12 |
|
Kiitos kaikille meille, jotka olimme tapahtumia tänään stadikalla todistamassa. Yleisömäärä oli mitä oli, mutta meininki mitä mahtavin kun kaarteista puristettiin porukat lipan alle. Matsin jälkeen oli suhteellisen epätodellinen olo: litti kiittämässä tuesta, järkyttävä kiima ja stadionin tunneleissa hitaasti eteenpäin virtaava massa, jossa tuulipuvutkin huutavat "OI SUOMI ON!". Sillä hetkellä yritin pidätellä itkua ja maiskuttelin EOM:ää mielessäni.
|
|
|
|
J.E.P.
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #7 : 17.11.2007 klo 21:50:20 |
|
Kyllä. Pakko yhtyä kaikkiin yllä. Kiitos. Sen kauniimmin sitä ei voi sanoa. Tunnelma oli hieno vaikkei porukkaa paljoa ollutkaan. Tätä haluttiin ja tämä saatiin... Fiilistä matsin jälkeen ei vain voi sanoin kuvata. Nyt pikkuhiljaa kotona alkaa ajatus toimia. Vielä kerran kaikille osallistujille kiitos. 
|
|
|
|
honkala
Poissa
Suosikkijoukkue: Savon vapautusarmeija
|
 |
Vastaus #8 : 17.11.2007 klo 22:11:52 |
|
|
|
|
|
Samuldinho
Poissa
Suosikkijoukkue: puipa nousee
|
 |
Vastaus #9 : 17.11.2007 klo 22:14:42 |
|
Kyllä. Pakko yhtyä kaikkiin yllä. Kiitos. Sen kauniimmin sitä ei voi sanoa. Tunnelma oli hieno vaikkei porukkaa paljoa ollutkaan. Tätä haluttiin ja tämä saatiin... Fiilistä matsin jälkeen ei vain voi sanoin kuvata. Nyt pikkuhiljaa kotona alkaa ajatus toimia. Vielä kerran kaikille osallistujille kiitos.  aika smam.
|
|
|
|
Vernuri
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK, PuiU
|
 |
Vastaus #10 : 17.11.2007 klo 22:23:16 |
|
sitä tunnetta ei voi kuvata, kun Shefki runnoo pallon maaliin - pieni odotus (oliko maali hyväksytty  ) - tuomarin pelastava maalivihellys JEE MAALI
|
|
|
|
Basement apes
Poissa
Suosikkijoukkue: JäPS
|
 |
Vastaus #11 : 17.11.2007 klo 22:26:49 |
|
Kiitos kaikille meille, jotka olimme tapahtumia tänään stadikalla todistamassa. Yleisömäärä oli mitä oli, mutta meininki mitä mahtavin kun kaarteista puristettiin porukat lipan alle. Matsin jälkeen oli suhteellisen epätodellinen olo: litti kiittämässä tuesta, järkyttävä kiima ja stadionin tunneleissa hitaasti eteenpäin virtaava massa, jossa tuulipuvutkin huutavat "OI SUOMI ON!". Sillä hetkellä yritin pidätellä itkua ja maiskuttelin EOM:ää mielessäni.
Kyllä iso  kaikille paikalla olleille pioneereille!
|
|
|
|
sauhunen
Poissa
Suosikkijoukkue: juhlan robben
|
 |
Vastaus #12 : 17.11.2007 klo 22:28:22 |
|
|
|
|
|
|
Fela Hutikuti
Poissa
|
 |
Vastaus #14 : 17.11.2007 klo 22:37:11 |
|
Kyllä iso  kaikille paikalla olleille pioneereille! Sama 
|
|
|
|
terwari
Poissa
Suosikkijoukkue: Tervarit, Liverpool, QPR
|
 |
Vastaus #15 : 17.11.2007 klo 22:40:11 |
|
Kyllä tunne on edelleenkin aivan mahtava.  Tunnelma oli katsomossa koko ottelun todella hyvä Suomen vyöryttäessä hyökkäyksiä koko ajan Azereiden maalille. Ja sitten...sangollinen jäävettä niskaan. Vihollisen ainoa laukaus Suomen maalia kohti koko ottelussa uppoa Jääskeläisen taakse (tosin loistava veto kyllä olikin) ja katsomo hiljenee, mutta vain hetkeksi. Minullakin rupesi epäusko jo hiipimään puseroon kun paikat tuhlattiin kerta toisensa jälkeen ja etenkään Forssellista minulla ei ollut kovinkaan kauniita ajatuksia ennenkuin hän iski ansaitun tasoituksen. Loppu olikin sitten sen yhden ainoan maalin odotusta, joka onneksi tulikin varsin pian Härän toimesta. Jos voittomaali olisi mennyt yliajalle voi vain miettiä miten pumppu olisi reagoinut siihen. Enpä olisi uskonut että voitto Azerbaidzhanista saa näin suuren tunnelatauksen aikaan, mutten valita.  Kiitos joukkueelle ja kiitos kaikille katsomossa, niin B20:ssä kuin myös naapurikatsomossa olleille. Vaikka väkeä olikin 25000 vähemmän kuin aiemmissa otteluissa niin ainakin fanikatsomossa tunnelma oli todella hyvä koko ottelun ajan ja naapurista tuli erittäin hyvää taustatukea. Nyt ei jaksa muuta kuin jatkaa iloitsemista. 
|
|
|
|
Stürmer
Poissa
Suosikkijoukkue: YJPKKÄ & Suomen naiset.
|
 |
Vastaus #16 : 18.11.2007 klo 01:28:10 |
|
Kiitos joukkueelle ja kiitos kaikille katsomossa, niin B20:ssä kuin myös naapurikatsomossa olleille. Vaikka väkeä olikin 25000 vähemmän kuin aiemmissa otteluissa niin ainakin fanikatsomossa tunnelma oli todella hyvä koko ottelun ajan ja naapurista tuli erittäin hyvää taustatukea. Hienosti antoivat pelaajatkin SMJK:lle tunnustusta heittämällä pelipaitojaan B20:een matsin jälkeen. Kuka sai ja kenen paidan ?
|
|
|
|
T. G. Meister
Poissa
Suosikkijoukkue: Gonzalo Higuaín
|
 |
Vastaus #17 : 18.11.2007 klo 01:59:22 |
|
Tunnelma oli parhaimmillaan c-katsomossa.. puhtaasti allekirjoittaneen ansiosta tottakai.
|
|
|
|
Klubin Kundi
Poissa
Suosikkijoukkue: Mursu, Paukku comeback, Klubipääty
|
 |
Vastaus #18 : 18.11.2007 klo 02:02:37 |
|
Hienosti antoivat pelaajatkin SMJK:lle tunnustusta heittämällä pelipaitojaan B20:een matsin jälkeen. Kuka sai ja kenen paidan ?
Thouni sai ainakin väykän .  Oli muuten eka kerta mun mielestä kun joukkue tulee kiittämään pelin jälkeen... Sen takia se tuntui hyvältä kun sitä tapahtuu niin harvoin. 
|
|
« Viimeksi muokattu: 19.11.2007 klo 01:36:28 kirjoittanut Klubin Kundi »
|
|
|
|
|
T. G. Meister
Poissa
Suosikkijoukkue: Gonzalo Higuaín
|
 |
Vastaus #19 : 18.11.2007 klo 02:04:16 |
|
No olisi Kuqi tai Kuningas sitten heittänyt oman paitansa C-katsomoon. C:ssä kannatimme ilman laittomia tifoja. 
|
|
|
|
L.c
Poissa
|
 |
Vastaus #20 : 18.11.2007 klo 02:09:09 |
|
Thouni sai ainakin väykän ja grönvit muistaakseni peetun.  Boottikselle meni sitten R. Eremenkon paita.
|
|
|
|
erno
Poissa
Suosikkijoukkue: RMA, Dortmund, City, United, Chelski, Bayern, Arsu
|
 |
Vastaus #21 : 18.11.2007 klo 02:10:29 |
|
Boottikselle meni sitten R. Eremenkon paita.
Ei ollu boottis mutta lähelle meni.
|
|
|
|
Ua Ua
Poissa
Suosikkijoukkue: HIFK
|
 |
Vastaus #22 : 18.11.2007 klo 02:14:31 |
|
Kiitos Huuhkajille kauniista voitosta ja maalittoman jakson päättymisestä.
Kiitos myös B 20 -osastolle. Olin azerien maalin jälkeen pää polvien välissä ja tuntui, että happi loppuu eikä veri kierrä enää. Sieltäpäin kumuava möykkä sai meidät tavalliset toppatakit (ja ilmeisesti myös joukkueenkin) heräämään lähes kuolleista.
|
|
|
|
Animal
Poissa
Suosikkijoukkue: Huuhkajat
|
 |
Vastaus #23 : 18.11.2007 klo 02:17:26 |
|
Paitoja taisi lentää viisi:
Peetu, Tihi, Väykkä, Teme ja Roma
|
|
|
|
Klubin Kundi
Poissa
Suosikkijoukkue: Mursu, Paukku comeback, Klubipääty
|
 |
Vastaus #24 : 18.11.2007 klo 02:42:35 |
|
Ei ollu boottis mutta lähelle meni.
Basist?
|
|
« Viimeksi muokattu: 19.11.2007 klo 01:36:36 kirjoittanut Klubin Kundi »
|
|
|
|
|
|
|