• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Jaakko Nyberg Bryne

Aloittaja keketsu, 10.10.2006 klo 20:22:25

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

keketsu

 Jaakko Nyberg
Fakta
Draktnummer:  5
Posisjon: Forsvar
Fødselsdato: 19.12.80
Tidl. klubber:  Keps, KPT-85, VPS Vaasa. Kongsvinger
Kom til Bryne:  2006

 



Last ned skrivebordsbakgrunn 


Verd å vite 


Jakko Nyberg kom til oss fra Kongsvinger hvor han gjorde sine saker meget bra. Han ble utvalgt som kaptein under Vegard Skogheims ledelse. Finnen ble også kåret til årets spiller i de dype skoger. Jakko er forsvarsspiller, men liker å bruke ballen med sitt gode pasningsspill. Som midtstopper er han selvfølgelig kontant i sin oppførsel. Man det er kun på banen. Han etablerte seg kjapt på Bryne. Umiddelbart etter ankomst gikk han til innkjøp av bosted for seg selv og sin bedre halvdel. En utadvent type vi håper vil være en bauta i våre forsvarsrekker i mange sesonger fremover.




jaanu$

ymmärtämättä paskaa :keskari:

jester

Mitäs tälle jätkällle kuuluu??? ???

Röytän Karhu

Mitäpäs Jaakolle. Brynen runkopelaajia tälläkin kaudella (VG:n pörssissä joukkueensa neljänneksi paras) mutta ei ole vielä tehnyt jatkosopimusta ja saattaakin liueta kauden jälkeen. Kausi on toki vielä nuori mutta tuskin Bryne ihan viimekautiseen suoritukseensa pystyy, silloinhan meni jopa hieman yläkanttiin kun se pääsi karsimaan Odd Grenlandia vastaan Tippeligaen-paikasta. Karsintamatsit päättyivät toki rumiin 1-10-yhteislukemiin.

Kaipa kokeneelle topparille riittää kysyntää?

Deet

Siirtymässä Interiin  :o Siihen Turkulaiseen  :(

Saminaattori

Olisi kiva saada jotain lisätietoa. Minkä tyyppinen toppari, kuinka kovasta pelaajasta on kyse? Inter on ainakin käynyt Norjassa tarkkailemassa muutenkin pelaajia, joten tuskin tässä sikaa säkissä ollaan ostamassa.

lindros

Lainaus käyttäjältä: Saminaattori - 28.10.2008 klo 16:27:48
Olisi kiva saada jotain lisätietoa. Minkä tyyppinen toppari, kuinka kovasta pelaajasta on kyse? Inter on ainakin käynyt Norjassa tarkkailemassa muutenkin pelaajia, joten tuskin tässä sikaa säkissä ollaan ostamassa.



Jaakko Nyberg
(19.12.1980)
puolustaja

Seurat: KePS, KPT-85, PS Kemi, VPS,Kongsvinger, Bryne

Itsellä on jonkinlaisia mielikuvia Jaskasta, kun pelasi vielä nuorena poikana Kemissä ja lähti toki melko nuoressa iässä maailmallekin. Oli pelaajatyypiltään enemmänkin hyvin sijouttuva ja tekninen pelaaja kuin mikään luunmurskaaja toppari. Omasi kohtuullisen hyvän potkutekniikan ja oli suht rauhallinen toppari. Pelasi myös laidassa noina aikoina. Merkautti PS Kemin paidassa yhden pelin tililleen vuonna 2000, mutta pelasi tätä kautta ennen KPT:ssä Divaria ainakin kauden verran.

keketsu

Muistelisin että joskus on jopa pelannut myös JJK:ssa

Röytän Karhu

Perheenlisäystä äskettäin saaneelle Nybergille on ilmoitettu ettei jatkoa Brynessä tule. http://fotball.aftenposten.no/forstediv/article123251.ece

Robba