• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Fanipaita netistä?

Aloittaja Midfielder, 15.10.2006 klo 23:11:35

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Midfielder

tarkoituksena olis tilata perpan paita aek ateenan sivulta, onko kellään kokemusta, paitoja tilattu ulkomailta?onko ollut sotkuja lähetyksen ja maksujen kanssa?  :tuoppi:


Midfielder

aek ateenan, ei liverpoolin  :keskari:

Thouni

Palloilukeskuksen tuotevalikoimalle  ::) Chelsea,Manchester United,Liverpool

Aachi

Lainaus käyttäjältä: Thouni - 16.10.2006 klo 20:06:12
Chelsea,Manchester United,Liverpool

Hyi vittu  ei mikään noista  >:( Arsenal  :) :tuoppi:

quinton

Lainaus käyttäjältä: Midfielder - 15.10.2006 klo 23:11:35
tarkoituksena olis tilata perpan paita aek ateenan sivulta, onko kellään kokemusta, paitoja tilattu ulkomailta?onko ollut sotkuja lähetyksen ja maksujen kanssa?  :tuoppi:

Mikäli tässä ollaan tosissaan eikä kyseessä ole mikään SWEITSI- tai Treviso-läppä niin...

AEK Shopista ei itelläni ole kokemusta, mutta mikäli hinnalla ei kympin tai parin kanssa ole niin väliä tutustuisin myös sportarena-sivustoon. http://www.sportarena.gr/product_info.php?products_id=1606

Sportarenasta itse kun tilasin niin maksu oli ihan oikein veloitettu ja tuote toimitettiin yhden työpäivän jälkeen DHL:n toimesta kotiovelle. AEK:n toimituskuluista en tiedä, mutta Sportarenalla ne oli jotain kympin luokkaa. 

euroflex


Hoplaa

#7
Lainaus käyttäjältä: Dickinson - 16.10.2006 klo 10:16:51
http://www.palloilukeskus.fi/kauppa/product_info.php?cPath=29&products_id=105
No hyi helvetti. Joku perus adidas-raiskattu riepu joka on täysin samanlainen kuin Chelsean.
EDIT: ManUn vanha paita maksaa saman verran kuin Chelsean ja Liverpoolin uudet.
Laatuhan maksaa  :ylos:

Billy The Bluenose

Yksi vaihtoehto on eBay. Sieltä löytyy sekä uusia että käytettyjä. Jälkimmäiset ovat ainakin omilla ostokerroillani olleet poikkeuksetta hyvässä kunnossa ja hinta on postikuluistakin huolimatta jäänyt selkeästi edullisemmaksi kuin jostain fanimyymälästä tilattaessa.

Vonandi

#9
uhh, säätämistä

Edit: eBay:n kanssa on aina säätäminen, vaikka se on sinänsä kätevä. Postikuluihin uppoaa helposti viitisen euroa ja kaikki myyjät eivät postita ulkomaille ilman vakuutusta, joten pelkkiä lähetyskuluja saattaa kertyä yhdeksän euroa. Itse olen huomannut, että eBay.co.uk:sta löytyy ihan mukavasti aitojakin paitoja, kun vaan osaa etsiä. Enpä ole kyllä edes yrittänyt niitä nimmareilla varustettuja yli 50 huudon paitoja ostaa.


Midfielder

paita kyllä muistuttaa yllättävän paljon hjk:on vieraspaitaa  :keskari:


Shearer

Minkäslaisia kokemuksia tuosta viimeisestä liikkeestä?