Forssell
Eremenko Jr
Kolkka Eremenko Väykkä
Heikkinen
Kallio Pasoja Kuivasto Nyman
Enckelman
Enckelman saanut paljon vastuuta nyt treeni peleissä eli alkaa kovasti tuntua, että hän on se Baxterin ykkösvaihtoehto, kun Jässi ei pelaa. Toivottavasti Jässi palaa.
Kallio vasemmalla ok, tosin olisihan Moisanderinkin nähnyt mielellään. Pasoja on kyllä niin turha mies..toivottavasti ei tänään maksa maaleja. Kuivasto on ihan hyvä ja luotettava kakkostoppari, mutta nyt pitäisi varmaan olla se puolustuslinjan johtaja. Ja kumpi toppari yrittää avata peliä? Nyman pelannut ihan ok oikeana pakkina ja tosiaan kuten spekuloitiin niin varmaan Valko-Venäjää vastaan sitten hyökkäävämpi Lampi saa näyttöpaikkansa.
Ihan kiva nähdä mikä Kolkan nykykunto on, tosin olisihan se kiva jos tuolle paikalle löytyisi vähän tuoreempaakin verta. Tosin Ääritalon alkukausi ollut vaisu ja loukkaantuneena. Romanilta toivottavasti saadaan taas pallo varmuutta sekä luotettavuutta. Heikkinen potkimassa vastustajaa kintuille jos ehtii, toivottavasti saisi palloa myös omille. Onnistuuko Väykkä paremmin kuin parissa viime esiintymisessä, joissa ollut kyllä heikko, ilmeisesti ei pääse edes omalle paikalleen koittamaan.
Ere ja Miklu on vaarallinen kärkipari, joka kahdestaankin pystyy maalin juonimaan tai Ere jopa yksin erikoistilanteesta.
Litti aloittaa vaihdosta ja kuka ties tulee 60 minuutin jälkeen kentälle. Juuri tuota roolia itse hänelle voisi kuvitella tulevissakin karsinnoissa.
Ei mikään ihan kiima nostattava avaus Suomella, mutta mielenkiinnolla toki silti peliä odottaa.