Magician
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa (Finland Lions)
|
 |
Vastaus #200 : 27.08.2008 klo 17:55:40 |
|
Newcastle have revealed that midfielder James Milner has handed in a transfer request as he seeks a move before the end of the transfer window on Monday. Eiköhän toi poika villa parkille tiensä löydä
|
|
|
|
|
AV
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa FC & Liverpool FC (since 7/2015)
|
 |
Vastaus #201 : 27.08.2008 klo 20:02:07 |
|
Eiköhän toi poika villa parkille tiensä löydä
Toivotaan! Vaan jos Flipperpoolikin on kaverista kiinnostunut, niinkuin huhut kertovat, niin voi olla että herkkusieniliigan mielenkiinto vie sittenkin voiton :
|
|
|
|
|
Roiss
Poissa
|
 |
Vastaus #202 : 27.08.2008 klo 20:09:00 |
|
Toivotaan! Vaan jos Flipperpoolikin on kaverista kiinnostunut, niinkuin huhut kertovat, niin voi olla että herkkusieniliigan mielenkiinto vie sittenkin voiton : No toivottavasti näin olisi. Todennäköisesti Riera kuitenkin nyt siirtyy Pooliin (jollei jo siirtynyt?) ja Milneriin siellä ei ole enää varaa eikä tarvetta.
|
|
|
|
|
tarsuli
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston villa,Internazionale,
|
 |
Vastaus #203 : 29.08.2008 klo 13:32:09 |
|
|
|
|
|
|
Vasuri
Poissa
Suosikkijoukkue: Tampere
|
 |
Vastaus #204 : 29.08.2008 klo 13:51:44 |
|
Milnerin siirrolle  . Rinki alkaa näyttää jo uskottavalta (leveydeltään). UEFA Cupissa ensimmäisellä kierroksella tulee vastaan bulgarialainen PFC Litex Lovech (nevöhööd), eiköhän tosta mennä lohkovaiheeseen  . PFC Litex Lovech (BUL) Twice Bulgarian champions and three times Bulgarian cup winners. Finished fourth in the Bulgarian A PFG last season to secure a place in the UEFA Cup second qualifying round. Beat Israeli side Kiryat Shmona FC 2-1 to go into today's draw.
|
|
|
|
|
Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #205 : 29.08.2008 klo 14:14:57 |
|
Itse en kyllä sitten tajua miksi Villa Milnerin hankki. Kauhea ylihinta, puolet halvemmalla olisi saanut paremman pelaajan. Eikö O´Neil osta ikinä muualta kuin brittein saarilta?
|
|
|
|
|
Roiss
Poissa
|
 |
Vastaus #206 : 29.08.2008 klo 14:49:53 |
|
Itse en kyllä sitten tajua miksi Villa Milnerin hankki. Kauhea ylihinta, puolet halvemmalla olisi saanut paremman pelaajan. Eikö O´Neil osta ikinä muualta kuin brittein saarilta?
Jep, aika sama fiilis kahdesta ensimmäisestä virkkeestä. Toki Villan kokoonpano on melko ihanteellisesti rakennettu kotimaan pojilla, mutta kova hinta tuo on vaihtomiehestä. Keskikentän keskustaan kun miehestä ei ole.
|
|
|
|
|
Magician
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa (Finland Lions)
|
 |
Vastaus #207 : 29.08.2008 klo 15:24:59 |
|
Nyt on sitten oikea laituri, jonka pitäisi jotenki liigakelpoinen olla... joka paikalle olis englantilais pelaaja nyt...
|
|
|
|
|
51 days
Poissa
|
 |
Vastaus #208 : 29.08.2008 klo 15:43:24 |
|
Eiköhän Milner väkisinkin avaukseen heilahda tuolla rahasummalla
|
|
|
|
|
Magician
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa (Finland Lions)
|
 |
Vastaus #209 : 29.08.2008 klo 15:59:35 |
|
Mikähän mahtaa olla keskikentän koostumus nyt kun milner valtaa oikean laidan... 4-4-2 on pakko olla pelisysteemi koska gabby, young ja carew on pakko mahduttaa avaukseen kanssa. kahden keskimmäisen pelaajan paikalle olisi silloin 4 pelaajaa jotka realistisesti avauksesta taistelevat: Barry, Reo, Petrov ja Sidwell lisäksi vielä Gardner vaanimassa paikkaa.
Friedel Young Cuellar Laursen Shorley
Milner NRC Barry Young
Gabby Carew
Vielä olisi molempia puolia pelaava laitapakki ja kärkimies hakusessa. Joukkueessa alkaa olla leveyttä ja joka pelipaikalle laitapakkeja lukuunottamatta alkaa olemaan vaihtoehtoja. Kunhan NRC ja Gardner:ia ei enää tarvitsisi pakkina peluuttaa.
Toivon mukaan MON alkaa taas käyttämään 4-3-3 muodostelmaa joka on ollu tappavan tehokas avainpelaajien kunnossa ollessa viimekausina. Ja lisäksi jossain pelissä olisi hyvä näyttää pelkistä briteistä muodustuva avaus, vaikka seuraavalla tyylillä
Taylor Young Davies Knight Shorley
NRC Sidwell Barry
Milner Young
Gabby
|
|
|
|
|
Lätkis
Poissa
Suosikkijoukkue: VPS, CAS
|
 |
Vastaus #210 : 29.08.2008 klo 15:59:53 |
|
Itse en kyllä sitten tajua miksi Villa Milnerin hankki. Kauhea ylihinta, puolet halvemmalla olisi saanut paremman pelaajan.
Samaa taidettiin sanoa Ashley Youngista, kun Villa hänet hankki. Eli siis Monni luottaa siihen, että Milnerin markkina-arvo ainoastaan kohoaa tuosta Villassa.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.08.2008 klo 16:01:36 kirjoittanut Lätkis »
|
|
|
|
|
AV
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa FC & Liverpool FC (since 7/2015)
|
 |
Vastaus #211 : 29.08.2008 klo 18:26:45 |
|
Itse en kyllä sitten tajua miksi Villa Milnerin hankki. Kauhea ylihinta, puolet halvemmalla olisi saanut paremman pelaajan. "
Oikeaa laituria kaivattiin todella kipeästi joten siirrolle ehdottomasti  Ylihintaahan tuossa ehkä hieman on, se myönnettäköön. Ehkä joku £8m olisi mielestäni ollut "oikea" hinta tässä kohtaa, mutta samoinhan pidettiin - niinkuin Lätkis toteskin - Youngin £9.5m hintaa aika rajuna pommina aikoinaan. Noh, tänään ei joku ~£20m tarjouskaan liikuttaisi miestä mihinkään Villa Parkilta  Ehkä sama käy myös Milnerin kohdalla :  Oikeastaan täysin smam noihin kokoonpanoveikkailuihin mitä Magician tuossa luetteli. Petrov menettää ainakin minun papereissani selvästi paikkansa NRC:lle ja tätä kautta pelintekovastuu keskellä lankeaa entistä enemmän Barrylle - mikä on sekin pelkästään hyvä asia. Puolustuksen keskustan Davies ja Laursen ovat molemmat olleet yhtä paskoja näissä parissa ekassa pelissä, mutta ei tarvitse kummoinenkaan mätlokki olla kun veikkaa että Daviesin paikka on herkemmin liipasimella ku kapteeni Laursenin. Eiköhän Cuellar saa kohta tilaisuutensa Laursenin parina ja nähdään miten tuo duo rupeaa toimimaan.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 29.08.2008 klo 18:33:06 kirjoittanut AV »
|
|
|
|
|
Coulijoe
Poissa
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #212 : 29.08.2008 klo 18:33:52 |
|
Pilkunnussintaa, mutta pannaan Shoreyn nimi oikein. Physiossa oli laitettu, että miekkosen polvi ois sökönä reilun kuukauden. Pitäneekö paikkansa 
|
|
|
|
|
|
Del Atletico
|
 |
Del Atletico
Vastaus #213 : 29.08.2008 klo 19:50:27 |
|
Noh, tänään ei joku ~£20m tarjouskaan liikuttaisi miestä mihinkään Villa Parkilta Paitsi jos tarjoana olisi ManU, Chelsea, Arsenal, Liverpool tai Tottenham. Seura voisi olla vastaan, mutta peluri ei varmasti. Jossain vaiheessa tämä sitten kääntyisi niinpäin että seuran on pakko myydä kiukutteleva pelaaja pois ja hyvin tod.näköisesti "alehintaan"..
|
|
|
|
|
Narttu
Poissa
Suosikkijoukkue: Newcastle & TPS
|
 |
Vastaus #214 : 29.08.2008 klo 19:55:48 |
|
Samaa taidettiin sanoa Ashley Youngista, kun Villa hänet hankki.
Eli siis Monni luottaa siihen, että Milnerin markkina-arvo ainoastaan kohoaa tuosta Villassa.
Markkina-arvoista en niin tiedä, mutta on niin keskitasoa oleva pelaaja että olen todella yllättynyt jos mahtuu Villan avaukseen. Mielestäni pelannut parhaat ottelunsa 4-4-2:ssa laidalla, kun taas Villan viime kaudella käyttämä 4-3-3:een (muistinko oikein?) ei taas sovi oikein mitenkään. Yksinkertaisesti liian hidas ja kömpelö pelaaja. No, aika näyttää miten Jimmy pärjää. 
|
|
|
|
|
AV
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa FC & Liverpool FC (since 7/2015)
|
 |
Vastaus #215 : 29.08.2008 klo 21:27:34 |
|
Paitsi jos tarjoana olisi ManU, Chelsea, Arsenal, Liverpool tai Tottenham.
:  Kaikki eivät tee berbatoveja heti kun joku suurempi seura osoittaa kiinnostusta. En itse asiassa olisi ollenkaan varma, että Youngilla olisi kovin suurta halua siirtyä pois seurasta tässä vaiheessa (ja siitähän nyt oli kyse) vaikka sitten itse Manu löisi huomenna pöytään parin kympin tarjouksen. Vuoden, parin päästä (jos kaudet ovat olleet henk.koht.menestyksiä) tilanne voi hyvinkin olla toinen ja silloin voidaan olla tilanteessa jossa Young päättää hakea uutta haastetta uralleen. Ja tämä on itse asiassa varsin todennäköistäkin, jos ei siihen mennessä ole tarjolla herkkusieniliigan glamouria.
|
|
|
|
|
Magician
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa (Finland Lions)
|
 |
Vastaus #216 : 29.08.2008 klo 22:00:32 |
|
Paitsi jos tarjoana olisi ManU, Chelsea, Arsenal, Liverpool tai Tottenham. Seura voisi olla vastaan, mutta peluri ei varmasti. Jossain vaiheessa tämä sitten kääntyisi niinpäin että seuran on pakko myydä kiukutteleva pelaaja pois ja hyvin tod.näköisesti "alehintaan"..
veikkaan että ainakaan tottenhamiin ei olis halukkaita lähtiöitä...
|
|
|
|
|
|
Del Atletico
|
 |
Del Atletico
Vastaus #217 : 29.08.2008 klo 22:39:33 |
|
veikkaan että ainakaan tottenhamiin ei olis halukkaita lähtiöitä...
Minä veikkaan toisin, kaikesta huolimatta. Onhan se nyt selvää kaikille että Spurs JUURI NYT ei ole välttämättä mikään huippuseura, mutta porukan maine on kuitenkin sellainen että varsin helpostikin näistä Valioliigan Top 4:n ulkopuolisista joukkueista, joihin Villakin kuuluu, on pelureita Lanelle houkuteltavissa. Sanokaa sitten miksi esim. David Bentley valitsi Tottenhamin tänä kesänä eikä Villaa, jonka raportoitiin myös olevan miehestä kiinnostunut. Eikä sovi unohtaa myöskään Spursin palkanmaksukykyä, asia joka kuitenkin aika monelle pelaajalle on tärkeä jenginvalintakriteeri.
|
|
|
|
|
budha
Poissa
Suosikkijoukkue: BRFC, KäPa, SAPA
|
 |
Vastaus #218 : 29.08.2008 klo 23:27:55 |
|
Sanokaa sitten miksi esim. David Bentley valitsi Tottenhamin tänä kesänä eikä Villaa, jonka raportoitiin myös olevan miehestä kiinnostunut.
Milner on parempi ja maksoikin £3M? vähemmän :  Bentley oli tosin tapattu Spursiin jo varmaan toukokuussa, joten Villa liittyi kuvioihin vähän myöhässä.
|
|
|
|
|
Blanchflower
Poissa
|
 |
Vastaus #219 : 29.08.2008 klo 23:31:30 |
|
Milner on parempi ja maksoikin £3M? vähemmän :  Bentley oli tapattu Spursiin jo varmaan toukokuussa, joten Villa liittyi kuvioihin vähän myöhässä. Se nyt on sama mihin aikaan Villa tuli kuvioihin mukaan, Bentley vilautteli punaista Poolinkin suuntaan näiden osoittaessa hieman kiinnostusta -> urheilullisten ja taloudellisten seikkojen lisäksi Bentleyn kohdalla maantiede painoi enemmän kuin monen muun pelaajan kohdalla. Hinku päästä takaisin sivistyksen pariin oli varsin kova.
|
|
|
|
|
budha
Poissa
Suosikkijoukkue: BRFC, KäPa, SAPA
|
 |
Vastaus #220 : 29.08.2008 klo 23:36:23 |
|
Se nyt on sama mihin aikaan Villa tuli kuvioihin mukaan, Bentley vilautteli punaista Poolinkin suuntaan näiden osoittaessa hieman kiinnostusta -> urheilullisten ja taloudellisten seikkojen lisäksi Bentleyn kohdalla maantiede painoi enemmän kuin monen muun pelaajan kohdalla. Hinku päästä takaisin sivistyksen pariin oli varsin kova.
Njooh, tosin jostain syystä pelaajat jonnekin Newcastleenkin muuttavat.. Ja ei pidä tietysti unohtaa, että Bentley on aina ollut Spurs-kannattaja kuten myös hänen kaikki ystävänsä.
|
|
|
|
|
Blanchflower
Poissa
|
 |
Vastaus #221 : 30.08.2008 klo 09:46:12 |
|
Njooh, tosin jostain syystä pelaajat jonnekin Newcastleenkin muuttavat.. Ja jotkut vaikka Qatariin, siksi sanoinkin että Bentleyn kohdalla maantiede painoi enemmän kuin monen muun. Onhan noita välillä, Le Tissier ei lähtenyt koskaan Sotonista koska vaimo ei halunnut vaihtaa rannikkoa. Barmby ei viihtynyt pääkaupungissa 90-luvun puolessavälin pääkaupungissa ja tahtoi pohjoiseen, tosin tuonkin lähtöön liittyy jotain huhua vaimokkeesta ja tämän touhuista.
|
|
|
|
|
hertsi-
Poissa
Suosikkijoukkue: olavi mäenpää
|
 |
Vastaus #222 : 30.08.2008 klo 13:25:02 |
|
Villa - QPR Liiga cupin 3.kierroksella
|
|
|
|
|
Magician
Poissa
Suosikkijoukkue: Aston Villa (Finland Lions)
|
 |
Vastaus #223 : 31.08.2008 klo 19:48:14 |
|
Pooli oli aika hampaaton ja milnerillä oli paikka tai pari tehdä itsestään sankari heti alkuun mutta 0-0 päätty sit peli. Tais olla reina ottelu paras pelaaja loppu puolen kopeilla.
|
|
|
|
|
robyboy
Poissa
Suosikkijoukkue: I treni di Tozeur
|
 |
Vastaus #224 : 01.09.2008 klo 16:24:43 |
|
Viimeinen 10 oli vasta kunnon yritystä (= poolin vetäytymistä). Ei viidettä sijaa parempaa tänäkään vuonna 
|
|
|
|
|
|
|
|