FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
28.03.2026 klo 13:44:04 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 9 [10] 11 ... 94
 
Kirjoittaja Aihe: FC Honka 2007 - Kohti Mestaruutta ja €uroglooriaa!  (Luettu 148237 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
TKK

Poissa Poissa


Vastaus #225 : 04.12.2006 klo 19:30:28

No mitä muuta siel Gaalassa tapahtu ?


Olet kysynyt sitä jo kertaalleen.
Kapteeni Mjorgan

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VaKP, Dog's Ball, Haka, Torquay FC


Vastaus #226 : 04.12.2006 klo 19:31:31

??? No lähinnä muistissa jostain kännikeskustelusta sellaset nimet kuten: Wasted, Social Distortion, Raised Fist...jne

Ah, helpotti...Suomessa, jos joku vaan ääneen puhuu musiikkimauista, se on alkusoitto jollekin kaamealle....yleensä siis.
Bristol Rovers

Poissa Poissa


Vastaus #227 : 04.12.2006 klo 19:32:19

No mitä muuta siel Gaalassa tapahtu ?

Aluksi siellä esiintyi Keke Pulliainen ja hän teki taikatemppuja, sitten oli se palkintojen jako. Sitten syötiin ja juotiin. Ylos Tuoppi
Santeri

Poissa Poissa


Vastaus #228 : 06.12.2006 klo 14:33:39

Kukas muuten tää Hongan treeneissä pyörinyt Kokko on ?
jjs

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha


Vastaus #229 : 06.12.2006 klo 15:11:23

Kukas muuten tää Hongan treeneissä pyörinyt Kokko on ?

Aleksandr Kokko, Porista FC Hämeenlinnan täksi kaudeksi siirtynyt hyökkääjä. 19-vuotias hujoppi on tuttu ikäkausimaajoukkueista.
Bristol Rovers

Poissa Poissa


Vastaus #230 : 06.12.2006 klo 18:42:27

hujoppi

 ::)
Vol 4

Poissa Poissa


Vastaus #231 : 07.12.2006 klo 01:01:06

Kokko oli vakuuttavin Hongan sopimuksettomista pelaajista harjoituspelissä MyPaa vastaan ja muutenkin yksi kentän parhaista; syötti esimerkiksi Johnnyn maalintekoon nätillä seinällä.
Kukka oli hyvä, vaikka Saarinen käskyttikin nuorukaista aikalailla samalla laidalla. Mieleen jäivät kovat otteet sekä pari filmausta puolustuspäässä pallollisena. ???
Kärkkäisen haluan nähdä ilman muuta uudestaan kentällä. Pelasi lähes virheettömän ottelun, mutta ei missään vaiheessa esittänyt mitään erikoistakaan.

Nuorempi Vasara taas oli pettymys. Lukuisia harhasyöttöjä, joista yksi käynnisti MyPan maaliin johtaneen vastahyökkäyksen. Väsymyskin alkoi painaa aika varhaisessa vaiheessa, joka johti vaihtoon.
Muista pelaajista Saariselle ja Helinille plussaa sekä Vesteriselle, Patroselle sekä Puustiselle miinusta.
sarhi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka


Vastaus #232 : 07.12.2006 klo 15:06:40

Onko tietoa siitä, millon up:n rakennustyöt aloitetaan??
honkeli

Poissa Poissa


Vastaus #233 : 07.12.2006 klo 15:53:56

Valojen rakentamisen pitäisi alkaa tämän vuoden puolella ja katsomoiden ensi keväänä.
Bristol Rovers

Poissa Poissa


Vastaus #234 : 11.12.2006 klo 11:35:41

Esport Areenan puoleista päätykatsomoa on alettu purkaa. Olivathan ne talkootyöllä rakennetut puukatsomot oikein mukavia vielä divarissa, mutta tuskin kukaan niitä enää jää kaipaamaan.
Bristol Rovers

Poissa Poissa


Vastaus #235 : 11.12.2006 klo 13:53:27

Spekuloin nyt tätä stadion-asiaa..

Kuuset voisi nyt viimeistään kaataa siitä Kolistaja-päädyn vierestä (mistä helvetistä nämä kuuset ovat siihen ylipäänsä ilmestyneet, kun aikaisempina vuosina siinä oli vain koivuja?) ja tulostaulu täytyy siirtää näkyvämmälle paikalle. Helpointa olisi ottaa käyttöön kaksi tulostaulua ja sijoittaa ne molempiin päätyihin.

Päätykatsomoiden uusiminen: ei todellakaan vaikea homma. Katetut telinekatsomot joka laidalle ei pitäisi olla liikaa vaadittu. Pakarinen mainitsi 90min. -lehdessä, että Honka on tehnyt katsojakyselyitä viihtyvyyden parantamiseksi. Ensinnäkään en usko tämän olevan totta, ja toiseksi mitään kyselyitä ei tarvitse, jos kuuntelee minua tai ajattelee muita henkilöitä ihmisinä eikä vain maksavina asiakkaina.

Prioriteetti numero yksi on ehdottamasti kunnon katsomot joka laidalle. Toinen tärkeä asia on katsomoiden sijoittaminen mahdollisimman lähelle kenttää. Nyt kentän ja katsomon välissä on sellaiset 10 metriä (paitsi vanhassa puusivukatsomossa) ja kaikkihan me tiedämme kuinka ankealta Upton Park vaikuttaa. Telinekatsomot tosin tekevät tämän vaikeaksi..

Kisanakkia. 2€ / makkara, siis mitä helvettiä!? Ja limsakin on lämmintä.  >:( Olen ymmärtänyt, että Honka ei itse vastaa "kahvista ja pullasta" vaan se on palkannut jonkun alan firman hoitamaan tämän homman ja profitit laitetaan puoliksi. Valikoima on hyvä: makkaraperunoita, pyttipannua ja kerran taisi olla merenherkkuja kuten mustekalaa.. Kaljateltalle ja Honka-oluelle erikois Ylos

Kolistajien hyväksikäyttö saa myös loppua. Ensimmäisessä ottelussa katsomo hajosi: rakenteet vääntyivät, nauloja työntyi esiin, lautoja putoili katsomon alle. Seuraavaan otteluun Espoon kaupungin herrasmiehet kävivät korjaamassa katsomoa. Ylos Silti. Katsomo oli surkea ja ainainen vastatuuli teki tästä katsomosta jopa huonomman kuin Jaron vieraskannattajille varatun sektion. Ja kun Kolistajat saivat näkyvyyttä seurajohto istutti Kolistajien lakanoille varatun alueen Whirlpoolin mainoksille. Ja muistaako kukaan niitä Togo-faneja?

Tässä muutamia pointteja. Sävy on vähäisen katkera.

edit. Lisäksi olisi hienoa, jos stadionin aidat uusittaisiin kiinteiksi puuaidoiksi tyyliin Pietarsaari, Kokkola. Ne pitävät tunnelman hyvin stadionin sisällä.
« Viimeksi muokattu: 11.12.2006 klo 13:54:52 kirjoittanut Bristol Rovers »
Maakuntasatraappi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: UEFA+FIFA+SWI=3MAFIA


Vastaus #236 : 11.12.2006 klo 14:23:55

Spekuloin nyt tätä stadion-asiaa..

Kuuset voisi nyt viimeistään kaataa siitä Kolistaja-päädyn vierestä (mistä helvetistä nämä kuuset ovat siihen ylipäänsä ilmestyneet, kun aikaisempina vuosina siinä oli vain koivuja?)

X-Files kamaa, johan tässä hiipii kylmät väreet selkäpiitä...  :o

Ei vaan, mielenkiintoinen teksti BR:lta. Hongalla tuntuu asioissa olevan välillä vauhtia enemmän kuin osaamista, mutta monessa seurassa ei toisaalta ole kumpaakaan.

Kunnon aita stadionin ympärillä luo tosiaankin tavallaan tunnelmaa pitämällä fiiliksen "sisällä". Samalla syntyy kuva kunnollisesta maksullisesta tapahtumasta josta ei ulkopuolelta näe vilahdustakaan.
Bristol Rovers

Poissa Poissa


Vastaus #237 : 11.12.2006 klo 15:32:21

Hongalla tuntuu asioissa olevan välillä vauhtia enemmän kuin osaamista

Harjunpää menee tuhatta ja sataa, Pakarinen painaa jarrua Ylos

En usko, että kovinkaan monen Veikkausliiga-joukkueen toimitusjohtajat rakentavat mainosaitoja ja pystyttävät nakkikojuja muiden kanssa ennen otteluita. Tekemisen intoa ei todellakaan puutu ja on hienoa olla mukana tällaisessa projektissa. Nyt vaan hoidetaan asiat kuntoon, ensimmäinen kausi oli totuttelua joka osa-alueella.
Maakuntasatraappi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: UEFA+FIFA+SWI=3MAFIA


Vastaus #238 : 11.12.2006 klo 16:22:50

Harjunpää menee tuhatta ja sataa, Pakarinen painaa jarrua Ylos

En usko, että kovinkaan monen Veikkausliiga-joukkueen toimitusjohtajat rakentavat mainosaitoja ja pystyttävät nakkikojuja muiden kanssa ennen otteluita. Tekemisen intoa ei todellakaan puutu ja on hienoa olla mukana tällaisessa projektissa. Nyt vaan hoidetaan asiat kuntoon, ensimmäinen kausi oli totuttelua joka osa-alueella.

Oikea asenne  Ylos

Eikä kuulosta pahalta, jos johtokaksikosta toinen on (kuten näyttää) luova hullu ja toinen enemmän jalat maassa -tyyppi joka suodattaa ideoita...
putoava lehti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka, Santanderin katkis-aitio


Vastaus #239 : 11.12.2006 klo 18:22:37

Tosiaan hyvää settiä stadionista Ylos

Osaako joku sanoa, liittyykö ne UP:n hiekkaparkkiksen (Nurmen takana) olevat työmaazydeemit juuri katsomoihin, vai onko siihen tulossa vielä jotain muutakin uutta?

Toivottavasti saadaan myös pelin viihdyttävyys säilymään vähintään viime kautisella tasolla, että sadaan katsomolaajennuksille myös käyttöä.

Porokaran Udinese-testi oli ilmeisesti mennyt aika hyvin. Pari häkkiäkin tehnyt jotain tusinajengiä vastaan harkkamatsissa.
Kenestä paikkaaja, jos lähtö tulee?? Siinä tapauksessa molemmat laiturit ens kaudeksi auki (olettaen, ettei Veskunkaan avauskokoonpaikka täysin koskematon ole)
Otaru?, J.Vasara?, Saarinen?
Riittääkö taso paikkaamaan? Viimeksi mainitulla osaaminen riittää varmasti, mutta pääkopasta en olis niinkään varma.
Vol 4

Poissa Poissa


Vastaus #240 : 11.12.2006 klo 18:28:31

Osaako joku sanoa, liittyykö ne UP:n hiekkaparkkiksen (Nurmen takana) olevat työmaazydeemit juuri katsomoihin, vai onko siihen tulossa vielä jotain muutakin uutta?

Jossain vaiheessa siihen tulee toimistotiloja, pukukoppeja sun muuta, en tosin muista tuleeko jo ensi kaudeksi.
« Viimeksi muokattu: 11.12.2006 klo 18:30:55 kirjoittanut Vol 4 »
Bristol Rovers

Poissa Poissa


Vastaus #241 : 11.12.2006 klo 18:40:02

Lainaus
Osaako joku sanoa, liittyykö ne UP:n hiekkaparkkiksen (Nurmen takana) olevat työmaazydeemit juuri katsomoihin, vai onko siihen tulossa vielä jotain muutakin uutta?

Sen puukatsomon tilalle tuleva telinekatsomo vie ainakin tilaa nykyiseltä hiekkaparkkikselta. Siinä parkkipaikan kulmassa oleva mysteerinen työmaa-alue pitäisi tosiaan raivata pois. Tällä hetkellä se syö Esport Areenan parkkipaikkoja.

Tähän stadioniin liittyen unohdin mainita, että nykyisen VIP-teltan lisäksi on ilmeisesti tulossa jonkinsortin hirsimökki juuri tähän hiekkaparkkiksen ja uuden telinekatsomon välittömään läheisyyteen. Ylos

Jossain vaiheessa siihen tulee toimistotiloja, pukukoppeja sun muuta, en tosin muista tuleeko jo ensi kaudeksi.

Tästä oli ainakin puhetta viime talvena. Alunperinhän oli tarkoitus käyttää Esport Areenan pukukoppeja ja rakentaa sieltä tunneli, josta pääsee kentällä. Ainetdin ei kuitenkaan tähän suostunut, joten plan B taitaa olla tämän hiekka/työmaa-alueen uusiokäyttö pelaajien ja henkilökunnan tarpeisiin. Nykyiset pukukopithan vetävät vertoja niille Port Valen surullisen kuuluisille parakkikopeille (ei tainnut olla Port Vale, mutta silti). Jos pukukoppeja ynnä toimistotiloja ei rakenneta, olisi hiekkaparkkis syytä päällystää tai edes kunnostaa.
honkeli

Poissa Poissa


Vastaus #242 : 11.12.2006 klo 18:41:05

Riittääkö taso paikkaamaan? Viimeksi mainitulla osaaminen riittää varmasti, mutta pääkopasta en olis niinkään varma.

Mikä Saarisen pääkopassa on vikana? Ainakin minusta oli viime kaudella kohtalaisen tasainen eikä kiukutellut sen kummemmin. En jaksa uskoa, että Vasara olisi heti alkuun tarpeeksi hyvä ainakaan aloitukseen, mutta en ole muistaakseni nähnyt hänen pelaavankaan. Otaru saisi puolestani olla oikealla laidalla vanhemman Vasaran paikalla.
Bristol Rovers

Poissa Poissa


Vastaus #243 : 11.12.2006 klo 18:47:45

Mikä Saarisen pääkopassa on vikana?

Kyllähän Jannen pääkoppa kestää. Todella fiksu ja mukava kaveri. Ylos

Ainakin minusta oli viime kaudella kohtalaisen tasainen eikä kiukutellut sen kummemmin.

Niin.

Kotkassa teloi Tuunaisen, Turussa otti pallon käsiin ja potkaisi sen katsomon yli Norjaan, harkoissa ei venyttele, kuuntele ohjeita yms. Tämänkaltainen orastava asennevammaisuus (kuitenkin terveellä tavalla) voi vielä osoittautua ongelmaksi, jos joukkueen peli ei kulje. Nyt sen voi vielä ottaa huumorilla. Ylos

En jaksa uskoa, että Vasara olisi heti alkuun tarpeeksi hyvä ainakaan aloitukseen, mutta en ole muistaakseni nähnyt hänen pelaavankaan. Otaru saisi puolestani olla oikealla laidalla vanhemman Vasaran paikalla.

Tästä olen samaa mieltä. Jokuhan täällä taisi lupailla sitä Koskelaa Ylos

edit. eiköhän Janne klaaraa tulevan kauden hyvin, kun näyttää päässeen loukkaantumisistakin eroon. Jo MyPa-pelissä loistava.
« Viimeksi muokattu: 11.12.2006 klo 18:59:15 kirjoittanut Bristol Rovers »
putoava lehti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: FC Honka, Santanderin katkis-aitio


Vastaus #244 : 11.12.2006 klo 19:00:03

Kotkassa teloi Tuunaisen, Turussa otti pallon käsiin ja potkaisi sen katsomon yli Norjaan, harkoissa ei venyttele, kuuntele ohjeita yms. Tämänkaltainen orastava asennevammaisuus (kuitenkin terveellä tavalla) voi vielä osoittautua ongelmaksi, jos joukkueen peli ei kulje. Nyt sen voi vielä ottaa huumorilla. Ylos

Tätä juuri tarkoitin.

Kyllä näin fanina toivoisi Ronin viihtyvän vielä yhden kauden Tapiolassa, mutta tekis varmasti kaverille hyvää päästä isompiin piireihin, kunhan peliaikaa on tiedossa.
kooggari

Poissa Poissa


Vastaus #245 : 11.12.2006 klo 21:44:40

Janne on kokenut ammattilainen eli eiköhän pojalla ole homma hanskassa venyttelyiden sun muiden suhteen  Tuoppi
Dickinson

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Mikaela Ingberg


Vastaus #246 : 11.12.2006 klo 21:50:31

Janne on kokenut ammattilainen eli eiköhän pojalla ole homma hanskassa venyttelyiden sun muiden suhteen  Tuoppi

Loukkaantumishistoriahan sen kertoo. Tuoppi
romario#1

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK


Vastaus #247 : 11.12.2006 klo 21:52:06

Juuri olin sanomassa samaa.... perhana...  ;)
Kuninkaanmies

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi


Vastaus #248 : 12.12.2006 klo 23:36:00

.
« Viimeksi muokattu: 04.01.2014 klo 18:51:22 kirjoittanut Kuninkaanmies »
Kuninkaanmies

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Suomi


Vastaus #249 : 12.12.2006 klo 23:38:24

-
« Viimeksi muokattu: 04.01.2014 klo 18:51:09 kirjoittanut Kuninkaanmies »

 
Sivuja: 1 ... 9 [10] 11 ... 94
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa