Santeri
Poissa
|
 |
Vastaus #250 : 13.12.2006 klo 00:01:19 |
|
En usko Porokaran siirtyvän ainakaan Udineseen, se seura ostaa monesti paljon nuorempia pelaajia. Porokara on kuitenkin jo 23. Uskon hänen pelaavan ensi kaudella Hongassa tai Hollannissa.
|
|
|
|
|
ensijokolmas
Poissa
|
 |
Vastaus #251 : 13.12.2006 klo 02:19:03 |
|
 Ottakaa taiturit yhteyttä
|
|
|
|
|
Amado Guevara
Poissa
Suosikkijoukkue: Klubi
|
 |
Vastaus #252 : 13.12.2006 klo 07:37:38 |
|
Aika pienikokoinen pitää olla, jotta tuohon mahtuu 
|
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha
|
 |
Vastaus #253 : 13.12.2006 klo 13:19:47 |
|
Hongalle sopimuksia lauantaihin mennessä?
Honka aloittaa reilun parin viikon pituisen joululoman lauantaina. Siihen mennessä selviää myös ketkä nykyisistä testipelaajista ovat vahvoilla saamaan sopimuksen Honkaan ensi kaudeksi.
Omien juniorien lisäksi Hongan mukana ovat viime viikkoina harjoitelleet Aleksander Kokko, Niko Kukka, Pyry Kärkkäinen, Pekka Sihvola ja Rami Hakanpää. - Kaikki ovat esiintyneet todella hyvin ja positiivisesti. Perjantain ja lauantain aikana tiedämme lopullisesti tilanteen, Hongan valmentaja Mika Lehkosuo sanoo.
Joululoman jälkeen Honka jatkaa harjoittelua varsinaisella ryhmällään, ellei jotain aivan poikkeuksellista tapahdu. Pääasiassa pelaajien testaamiset ovat ensi vuoden puolella ohi.
Testipelaajien viimeinen näytönpaikka valmennusjohdolle on ensi perjantaina ottelussa Viikinkejä vastaan. Peli pelataan Esport Areenassa kello 15.00. Otteluun on vapaa pääsy.
|
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha
|
 |
Vastaus #254 : 13.12.2006 klo 13:20:45 |
|
Minkähän verran noita hongan osakkeita on myyty ?
Tuskin kertovat osakeannin tilannetta kesken annin. Sen voivat ehkä ilmoittaa, jos anti ylimerkitään kesken antijakson.
|
|
|
|
|
Bristol Rovers
Poissa
|
 |
Vastaus #255 : 13.12.2006 klo 14:05:18 |
|
Minkähän verran noita hongan osakkeita on myyty ?
Kuulin, että eräs herra osti niitä 200 kappaletta itselleen. Kuukausi sitten (?) oli puhetta, että niitä olisi myyty pari tuhatta. En ole tästä aivan varma, joten voisin selvitellä asiaa ja brieffata sitten tänne.  ..stadion..  Tämä on se työmaa-alue, kuva on otettu eilen. Uusi Honkatalo rakenteilla..?
|
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha
|
 |
Vastaus #256 : 13.12.2006 klo 15:18:36 |
|
Kuulin, että eräs herra osti niitä 200 kappaletta itselleen. Kuukausi sitten (?) oli puhetta, että niitä olisi myyty pari tuhatta. En ole tästä aivan varma, joten voisin selvitellä asiaa ja brieffata sitten tänne.  Teknisesti ottaen kukaan ei ole vielä voinut ostaa annista osakkeita, ainoastaan merkitä. Tällä erolla on merkitystä, jos anti ylimerkitään. Silloin leikkuri käy ensimmäiseksi niillä, jotka ovat merkinneet enemmän kuin minimimäärän eli kaksi osaketta. Toki he saavat rahat takaisin niistä merkitsemistään osakkeista, joita eivät saa omistukseensa. Mutta annin vetovoima toki kiinnostaa, jos siitä jotain tietoa saat.
|
|
|
|
|
jjs
Poissa
Suosikkijoukkue: Uolevi, Myy, Andea ja Alpha
|
 |
Vastaus #257 : 15.12.2006 klo 08:37:37 |
|
26.1. FC Honka - TPS Esport Arena
|
|
|
|
|
terroristi
Poissa
Suosikkijoukkue: CFC
|
 |
Vastaus #258 : 15.12.2006 klo 09:55:34 |
|
 Ottakaa taiturit yhteyttä Miks niil on farkut jalassa? Ei sit jaksanut kunnon mainoskuvaa ottaa  :keskari:
|
|
|
|
|
sarhi
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Honka
|
 |
Vastaus #259 : 15.12.2006 klo 10:52:39 |
|
Miks niil on farkut jalassa? Ei sit jaksanut kunnon mainoskuvaa ottaa  :keskari: Nii  :keskari: 
|
|
|
|
|
Bristol Rovers
Poissa
|
 |
Vastaus #260 : 15.12.2006 klo 12:50:34 |
|
Nyt on selkeää "ee-oo-ämmää" tapahtunut tässä stadion-asiassa. Sateenvarjotifo-katsomosta on purettu jo puolet 
|
|
|
|
|
cafedelmar
Poissa
|
 |
Vastaus #261 : 15.12.2006 klo 15:27:32 |
|
Tero Koskela (2+1) ja Rami Hakanpää (1+1) Ihan hyvät kokeneet pelimiehet. 
|
|
|
|
|
Vuoden Vaihde
Poissa
Suosikkijoukkue: OTP, AC Oulu, Djurgårdens IF
|
 |
Vastaus #262 : 15.12.2006 klo 15:33:14 |
|
Miks niil on farkut jalassa? Ei sit jaksanut kunnon mainoskuvaa ottaa  :keskari: Ehkä ne haluu antaa sellasta tiijätsä niinq rentoo kuvaa seurasta ja silleen niinq..
|
|
|
|
|
honkeli
Poissa
|
 |
Vastaus #263 : 15.12.2006 klo 15:36:49 |
|
Tero Koskela (2+1) ja Rami Hakanpää (1+1) Ihan hyvät kokeneet pelimiehet.  Molemmat ovat hyviä vahvistuksia. Tai Koskelasta en ole aivan varma, kun ei tainnut siellä Norjassa sujua, mutta taitoa pitäisi löytyä. Hakanpää taas on liigan parhaimpia pelaajia, mutta lienee suuri ihme, jos pelaa edes puolet kaudesta.
|
|
|
|
|
CB10
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #264 : 15.12.2006 klo 15:38:19 |
|
Voisi painottaa että Hakanpää oli liigan parhaimpia pelaajia, mutta kyllä näkyi viime kaudella jo mitä parin vuoden sairasloma on tehnyt. Hyvä pelaaja, ei siinä mitään, mutta ei varsinainen menetys Klubille. Vahvistaa kuitenkin ehdottomasti Honkaa.
|
|
|
|
|
jmh77
Poissa
Suosikkijoukkue: Sir Ryan Giggs
|
 |
Vastaus #265 : 15.12.2006 klo 16:32:25 |
|
Hyviä vahvistuksia ovat molemmat! 
|
|
|
|
|
honkeli
Poissa
|
 |
Vastaus #266 : 15.12.2006 klo 17:10:53 |
|
Voisi painottaa että Hakanpää oli liigan parhaimpia pelaajia, mutta kyllä näkyi viime kaudella jo mitä parin vuoden sairasloma on tehnyt. Hyvä pelaaja, ei siinä mitään, mutta ei varsinainen menetys Klubille.
En tiedä, oliko Finskin ja Talin kentillä mitään vaikutusta Hakanpään loukkaantumisiin, mutta ainakin Espoon hallissa on parempi muovi kuin Talissa ja liigapelit pelataan luonnonnurmella. Voisi kuvitella, että paremmat kentät ainakin vähän avustaisivat noihin jalkaongelmiin, elleivät ne sitten ole jo aivan paskana. Ei Hakanpää kuitenkaan välttämättä Hongassakaan ole avauksen pelaaja, jos Verno palaa entiselle tasolleen ja Perovuo jatkaa kehittymistään.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 15.12.2006 klo 17:13:22 kirjoittanut honkeli »
|
|
|
|
|
Mazaa
Poissa
|
 |
Vastaus #267 : 15.12.2006 klo 17:38:02 |
|
Saa nähdä miten keskikenttä muodostuu, mutta kaikille ei peliaikaa riitä. Miehiä riittää ainakin. Epäilen, että esim. Vasaroiden ja Otarun varaan ei paljoa lasketa. Koskelaa ja Hakanpäätä toki odotetaan isoon rooliin.
|
|
|
|
|
Bristol Rovers
Poissa
|
 |
Vastaus #268 : 15.12.2006 klo 17:43:32 |
|
Ei Hakanpää kuitenkaan välttämättä Hongassakaan ole avauksen pelaaja
Aivan varmasti on. Tänäänkin aivan omaa luokkaansa. ..Koskelasta en ole aivan varma, kun ei tainnut siellä Norjassa sujua, mutta taitoa pitäisi löytyä. Koskela oli aivan loistava. Olisi ihan hyvä ja kokenut lisä, mutta ei ainakaan minun mielestäni ole Honka-tyyppinen peluri.
Tämä Koskelaan liittyvä kommentti kannattaa jättää omaan arvoonsa. Oletko muuten nähnyt Koskelan pelaavan, vai lonkaltako lauot näitä viisauksia?
|
|
|
|
|
honkeli
Poissa
|
 |
Vastaus #269 : 15.12.2006 klo 17:54:40 |
|
Tämä Koskelaan liittyvä kommentti kannattaa jättää omaan arvoonsa. Oletko muuten nähnyt Koskelan pelaavan, vai lonkaltako lauot näitä viisauksia?
Sekoitin tuolloin Koskelan toiseen TamU-peluriin. Olen nähnyt hänen pelaavan, mutta siitä on jo pari kautta. Ja kuten sanoin: harjoituspeleihin en ole kerennyt alkamisajasta johtuen. Olisiko tänään ollut tilaa toisella puoliajalla?
|
|
|
|
|
Bristol Rovers
Poissa
|
 |
Vastaus #270 : 15.12.2006 klo 18:06:17 |
|
Olisiko tänään ollut tilaa toisella puoliajalla?
Tällä kertaa en nähnyt laskuria. Kaipa siellä olisi tilaa ollut.
|
|
|
|
|
putoava lehti
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Honka, Santanderin katkis-aitio
|
 |
Vastaus #271 : 15.12.2006 klo 18:23:18 |
|
Tämän päivän harkkapelin perusteella uusista naamoista: Koskela- Hakanpää- Tervetuloa! Keskikentän keskelle ainakin löytyy leveyttä Kärkkäinen- Varma ja rauhallinen. Olis kiva nähdä peli oikeesti kovia hyökkääjiä vastaan. Viikkareita vastaan pärjäs ainakin hienosti Kukka- Loukkaantui ennen taukoa. (kiitos Viikkareiden ruman pelin) Sitä ennen täysin hukassa. Pelas vas.pakkia. Jäi alas kun ois pitäny nousta ja kavensi kun ois pitänyt levittää. Muutenkin epävarmaa. Laitapakkeja ei kuitenkaan ole liikaa... J.Vasara- Muistutti pelottavan paljon veljeään. Kokemuksen tuoma varmuus vaan puuttui täysin. Kömpelö liikkeissään ja paljon virheitä. Myös Sihvola taitaa ainakin tän päivän perusteella jäädä ilman jatkosopparia. Hyökkääjiä ei kylläkään ole liikaa.. Hongan peli oli (luonnollisesti) vähän sekasin useiden uusien pelureiden myötä. Viikingit kaatui kuitenkin rutiinilla. Taisi Viikkareillakin olla aika paljon uusia naamoja. Peken maalille 
|
|
|
|
|
Bristol Rovers
Poissa
|
 |
Vastaus #272 : 15.12.2006 klo 18:28:32 |
|
J.Vasara- Muistutti pelottavan paljon veljeään. Kokemuksen tuoma varmuus vaan puuttui täysin. Kömpelö liikkeissään ja paljon virheitä. Näkisin, että Jussi on huomattavasti aktiivisempi kuin isoveljensä. Tällä hetkellä mikään ei vaan onnistu ja kuntokin on mitä on. Katsotaan parin kuukauden päästä, nyt Jussi on ollut molemmissa peleissä kentän huonoin.
|
|
|
|
|
romario#1
Poissa
Suosikkijoukkue: HJK
|
 |
Vastaus #273 : 15.12.2006 klo 20:12:14 |
|
- Rambo toi aktiivisuutta ja aggressiivisuutta keskikentälle ja muodosti Ilen kanssa siinä hyvän parin, jossa kumpikin halusi johtaa. Hänet otettiin varmuuden vuoksi pois ennen kuin mitään sattuisi, valmentaja Mika Lehkosuo kommentoi. : 
|
|
|
|
|
joks11
Poissa
Suosikkijoukkue: Rakennusliike M. Seppälä Oy
|
 |
Vastaus #274 : 15.12.2006 klo 20:13:49 |
|
- Rambo toi aktiivisuutta ja aggressiivisuutta keskikentälle ja muodosti Ilen kanssa siinä hyvän parin, jossa kumpikin halusi johtaa. Hänet otettiin varmuuden vuoksi pois ennen kuin mitään sattuisi, valmentaja Mika Lehkosuo kommentoi. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
|
|
|
|
|
|
|
|