FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
29.07.2025 klo 01:47:24 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle.
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: [1]
 
Kirjoittaja Aihe: Schalke 04 otteluihin lippuja?  (Luettu 1387 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Jafar

Poissa Poissa


: 12.11.2008 klo 20:35:40

Ovatko muut forumistit käyneet katsomassa Schalken otteluita? Mitä kautta olette lippunne ostaneet? Itse en saanut tuota schalken sivujen lippukauppaa toimimaan.

Tarkoituksena olisi käydä katsomassa maaliskuun loppupuolella Schalke - HSV ottelu.

En löytänyt haulla sopivaa aihetta, mutta modet voipi laittaa tämän jonkin topicin jatkoksi, jos tarvetta siihen on.
Risu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ballspielverein 09


Vastaus #1 : 12.11.2008 klo 21:17:07

Schalken virallisilta sivulta et tähän matsiin lippuja saa mutta käyppäs Googlettaa semmonenku ViaGoGo Bundesliga tickets. Tuolta pitäis kohtuu hintaan saada.
Jafar

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 12.11.2008 klo 21:40:58

Kiitoksia todella paljon vinkistä. Liput tilattu.
Koom

Poissa Poissa


Vastaus #3 : 14.11.2008 klo 13:49:26

Lippuja saa Gelsenkirchenin Bierstubeista kun kehuu olevansa Schalke-fani Suomesta. Farkkutakki, miehekkäät viikset ja takatukka auttavat asiassa.
Südkurve

Poissa Poissa


Vastaus #4 : 02.12.2008 klo 23:29:53

Onko jollain aikuisten oikeasti kokemuksia lippujen tilaamisesta tuolta S04 sivujen kautta? Tai puhelimella? Hommasin tunnarit TS-ticket shoppiin vain huomatakseni, että näyttää ausverkauftia joka otteluun...  Alas
Dieter Bohlen

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Uli Hoeness im Knast is wie 'ne Meisterschaft!


Vastaus #5 : 03.12.2008 klo 06:05:40

Hommasin tunnarit TS-ticket shoppiin vain huomatakseni, että näyttää ausverkauftia joka otteluun...

Ausverkauftia ne käytännössä myös ovat, mutta TSn kautta liput saa kyllä hankittua. Se tosin vaatii aikaa sekä kärsivällisyyttä, sillä kyse on enimmäkseen peruutuspaikoista tai tietyistä kiintiöistä yli jääneistä tiketeistä. Niitä vapautuu vähitellen myyntiin, yksittäiset liput milloin mikäkin ja kiintiötiketit ottelun alla. Nopeimmin sekä varmimmin lippuihin pääsee varmasti käsiksi muita teitä kautta, mutta silloin joutuu mitä todennäköisimmin maksamaan reipasta ylihintaa.
Risu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ballspielverein 09


Vastaus #6 : 03.12.2008 klo 15:36:31

ViaGoGo shop on ylitse muiden. Mutta älä ny Schalkea kattomaan mene Alas

 
Sivuja: [1]
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa