Vol 4
Poissa
|
 |
: 03.04.2009 klo 13:46:01 |
|
Eipä mulla muuta, huvikseni spämmäilen. Jos nyt jotain keskustelua saataisiin aikaan.
|
|
|
|
|
TKK
Poissa
|
 |
Vastaus #1 : 03.04.2009 klo 13:50:24 |
|
Otaru on kuulemma avauksessa. Vaikka tuskin pelaa parhaalla tasollaan, odotan Hongan laitatyöskentelyltä paljon. Demba tekee tänään sen komean kikkailuosumansa mikä TPS:aa vastaan, vaikka olikin todella lähellä, epäonnistui. Borre voisi myös koittaa laittaa pallon vastustajan verkkoon, mieluusti vielä tuomarin kautta... Säälle peukuttelua tännekin. 
|
|
|
|
|
Vol 4
Poissa
|
 |
Vastaus #2 : 03.04.2009 klo 13:56:41 |
|
Säälle peukuttelua tännekin.  Totta! Vois mennä shortseissa katsomaan ottelua. Tärkeimmät esille nousseet kysymykset näin ennen ottelua: - Yritetäänkö siellä periä jotain pääsymaksua? - Minkälaiset mahdollisuudet on huomaamattomasti juoda olutta pelin aikana?
|
|
|
|
|
TKK
Poissa
|
 |
Vastaus #3 : 03.04.2009 klo 14:02:48 |
|
Kaksinpuheluksi menee mutta menköön... Vois mennä shortseissa katsomaan ottelua.
Walesin janareilla nämä. - Yritetäänkö siellä periä jotain pääsymaksua?
Käytännön tasolla voi olla vaikeaa, mutta jos pyytävät, niin suosittelen yhteisen hyvän vuoksi maksamaan. - Minkälaiset mahdollisuudet on huomaamattomasti juoda olutta pelin aikana?
Todennäköisesti hyvät. Olen autolla liikenteessä, joten en ole itse miettinyt asiaa. Aina sitä kuitenkin yhden voi ottaa, joten heitä tölkki matsissa!
|
|
|
|
|
Vol 4
Poissa
|
 |
Vastaus #4 : 03.04.2009 klo 14:11:37 |
|
Todennäköisesti hyvät. Olen autolla liikenteessä, joten en ole itse miettinyt asiaa. Aina sitä kuitenkin yhden voi ottaa, joten heitä tölkki matsissa!
Lahden janareilla nämä.
|
|
|
|
|
TKK
Poissa
|
 |
Vastaus #5 : 03.04.2009 klo 14:40:03 |
|
Lahden janareilla nämä.
Usko tai älä, for a good cause. :keskari:
|
|
|
|
|
Jörg
Poissa
Suosikkijoukkue: FC Honka, 1.FC Köln
|
 |
Vastaus #6 : 03.04.2009 klo 16:15:55 |
|
Jaron kalju ukkeli teki maalin.
|
|
|
|
|
tkoikkari
Poissa
Suosikkijoukkue: Jaro
|
 |
Vastaus #7 : 03.04.2009 klo 16:20:56 |
|
Oli jo aikakin... Toivottavasti Hyyrysen pyssy laulaa enemmänki
|
|
|
|
|
Jorrma
Poissa
|
 |
Vastaus #8 : 03.04.2009 klo 18:16:02 |
|
Miten ottelu päätty?
|
|
|
|
|
mehuto
Poissa
|
 |
Vastaus #9 : 03.04.2009 klo 18:17:14 |
|
Honka Espoo - FF Jaro 1X2 Normaali peliaika Oma vetosi: 1 1,00 Mitätöity
Lisätietoja tästä?
|
|
|
|
|
|
|
Vol 4
Poissa
|
 |
Vastaus #11 : 03.04.2009 klo 19:32:55 |
|
1-2 päättyi, vaikka Hongalla oli pallo hallussa lähes koko toinen puoliaika. Nikin 90 minuutille  Pelasi yllättäen keskellä Schüllerin kanssa, Haarala oikealla laidalla ja Muki vasempana pakkina. Hongan maalista vastasi Herkku. Vähän helppoja ja tyhmiä virheitä Hongalta, mutta peruspeli on ihan kunnossa. Tosin, niin kuin jo aikaisemminkin on nähty talvitauolla, vauhtiin pääsemisessä Hongalla kestää noin 45 minuuttia. Muuta ei sitten jälkipolville jäänytkään kerrottavaa tästä ottelusta.
|
|
|
|
|
Rooni
Poissa
|
 |
Vastaus #12 : 03.04.2009 klo 19:43:13 |
|
Jarolta vahva esitys varsinkin ensimmäisellä puoliajalla. Hyökkäyksen kaksikko (Hyyrynen ja Mayer) olivat tosi hyviä. Paikkoja oli useampaankin maaliin, varsinkin jos Jaron nro 10 olisi ollut edellisen kaksikon tasoa. Tuo kaksikko tulee olemaan tosi kova pari liigassa. Huhut Hongan puolustuksen hitaudesta pitivät paikkansa! Toppareita vietiin oikein kunnolla ja laitapakit olivat ties missä. Miksiköhän Turunen oli laitapakkina. Miehen paikka on ehdottomasti joko topparina tai sitten keskikentän alla. Jaron toinen puoliaika oli heikko. Joukkueen materiaali näyttää tosi kapealta. Hyökkäyksen tehot loppui kun Mayer ja linkki vaihdettiin, Emetin vauhti ei riitä ja nro 8 näytti aika turistilta. Vähän paremmalla materiaalilla ja vauhdilla Hongan puolustus olis ollut lyötävissä. Koskisella enemmän ääntä kuin tekoja, Savage oli aika vaisu, Otaru toipilas. Koskimaa oli vahva pääpelissä. En kyllä pidä Honkaa läheskään mestariehdokkaana.
|
|
|
|
|
Momo Sissoko
Poissa
Suosikkijoukkue: SJK
|
 |
Vastaus #13 : 03.04.2009 klo 19:47:54 |
|
Honka Espoo - FF Jaro 1X2 Normaali peliaika Oma vetosi: 1 1,00 Mitätöity
Lisätietoja tästä?
Sama täällä... No parempi kylläkin itelle, koska pelasin Honkaa
|
|
|
|
|
suomifutiksen Janne Tähkä
Poissa
|
 |
Vastaus #14 : 03.04.2009 klo 19:49:56 |
|
Jaron kymppi Papa Niang oli kyllä mielestäni vieraiden parhaimmistoa. Tokalla jaksolla Honka sai tosiaan peliä haltuun, mutta ei mitään huippupaikkoja kuitenkaan. Jännä veto laittaa Otaru keskelle, ois ollut enemmän käyttöä laidassa jossa Haarala pelasi taas kehnosti. Demba oli hyvä vasemmalla.
Niin ja se on Meyer eikä Mayer.
|
|
|
|
|
asiantuntija
Poissa
|
 |
Vastaus #15 : 03.04.2009 klo 21:54:13 |
|
Honka Espoo - FF Jaro 1X2 Normaali peliaika Oma vetosi: 1 1,00 Mitätöity
Lisätietoja tästä?
Mitä kautta pelasit (tai siis yritit pelata) rivisi ? Ruskeat kirjekuoret liikkuneet 
|
|
|
|
|
Kepes
Poissa
|
 |
Vastaus #16 : 03.04.2009 klo 22:42:28 |
|
En kyllä pidä Honkaa läheskään mestariehdokkaana.
Yhden pelin jälkeen jne.. Lehkosuokin totesi, että ei hätkäyttänyt yhtään tuo häviö, vaan on sitä mieltä, että on peruspeli hyvin kasassa ja luottavaisin mielen kauden avaukseen 
|
|
|
|
|
suomifutiksen Janne Tähkä
Poissa
|
 |
Vastaus #17 : 03.04.2009 klo 22:50:57 |
|
"En jaksa olla kovin huolissani tappiosta huolimatta" oli siis Banan kommentti ainakin tuolla nettisivuilla. Ei tuosta tosiaan sikäli kannatakaan olla huolissaan, että Honka piti palloa selvästi enemmän varsinkin toisella jaksolla. Toisaalta huippupaikat jäivät puuttumaan (pl. Demban paikka yksilösuorituksen päätteeksi) ja Jaro pääsi iskemään vastaan aika helpon oloisesti ja vaarallisesti, Hongan puolustus ei jättänyt kovin vakuuttavaa kuvaa itsestään. Raportissa on merkitty Jaron maalintekijöiksi Hyyrynen ja Meyer mutta eikös Hyyrynen tehnyt molemmat 
|
|
|
|
|
ackaz
Poissa
Suosikkijoukkue: Tapiola
|
 |
Vastaus #18 : 04.04.2009 klo 02:07:27 |
|
En kyllä pidä Honkaa läheskään mestariehdokkaana. Ihan paska toi Honga on! Eiks ni? 
|
|
|
|
|
Nismo
Poissa
Suosikkijoukkue: Jokerit FC
|
 |
Vastaus #19 : 04.04.2009 klo 17:45:25 |
|
"En jaksa olla kovin huolissani tappiosta huolimatta" oli siis Banan kommentti ainakin tuolla nettisivuilla. Ei tuosta tosiaan sikäli kannatakaan olla huolissaan, että Honka piti palloa selvästi enemmän varsinkin toisella jaksolla. Toisaalta huippupaikat jäivät puuttumaan (pl. Demban paikka yksilösuorituksen päätteeksi) ja Jaro pääsi iskemään vastaan aika helpon oloisesti ja vaarallisesti, Hongan puolustus ei jättänyt kovin vakuuttavaa kuvaa itsestään. Raportissa on merkitty Jaron maalintekijöiksi Hyyrynen ja Meyer mutta eikös Hyyrynen tehnyt molemmat  Itse näin että Jaron #15 (?) olisi tehny toisen maalin. Kyllähän Bana on oikeassa, ei tuo periaatteessa kovin huolestuttavaa ole, ettei huippupaikkoja juuri ollut. Puolustus ei kyllä vakuuttanut, mutta pallonhallinta oli ylivoimainen ja Hermanni sai paljon vetoja, ei tosin huippupaikoista. Demba oli ehkäpä Hongan paras, todella hyvin pelasi juoksupalloja muutaman kerran laitaan Hermannille. Lisäksi sai todella hyvän keskityksen, mutta oli liian korkea. Haarala ei pelannut erityisen hyvin, tosin maaliin johtanut keskitys oli lähes täydellinen. Koskisella tuntui olevan paljon ohjeita muulle joukkueelle melko kovaankin sävyyn, kiinnitin vain huomiota, kun foorumilla oli aiemmin maininta siitä. Koskimaa varsinkin tuntui saavan paljon palautetta pitkistä pallonkuljetuksistaan. Puolustus ei kyllä omassa päässä kovin vakuuttavasti pelannut, toisaalta Jaro oli hyvä. Etenkin numerolla 10 pelannut (joku Papa tjs) pelasi todella pirteästi. Puolustuksessa Jens Portin ja #23 pelasivat kohtuullisesti, vaikka Jensille tuli pari kertaa kiire Puustisen prässätessä.
|
|
|
|
|
Tzigali
Poissa
|
 |
Vastaus #20 : 05.04.2009 klo 15:20:50 |
|
Harmi etten päässyt paikalle! Sain kattavan puhelinraportin ja nämä viestit tuntuvat vahvistavan Hongan tilanteen. Aika kuumana oli käyty vaikka kyseessä harjoitustuottelu  Toivotaan kuitenkin Hongalle parasta.
|
|
|
|
|
|
|
|