FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
06.02.2026 klo 06:17:58 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 79 [80] 81 ... 93
 
Kirjoittaja Aihe: Newcastle United 2009/2010: R.I.P Sir Bobby Robson (18.02.1933 - 31.07.2009)  (Luettu 111463 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Kaihlamo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jalkapallo


Vastaus #1975 : 21.03.2010 klo 04:42:34

Kyllähän tämä 2-2 tasuri menee heti kakkoseksi 5-0 voiton Manua vastaan jälkeen. Joko patsashanke on vireillä?
Northern Rock

Poissa Poissa


Vastaus #1976 : 21.03.2010 klo 23:02:28

Kyllähän tämä 2-2 tasuri menee heti kakkoseksi 5-0 voiton Manua vastaan jälkeen. Joko patsashanke on vireillä?

Kaihlamolla taas hiekkaa pimperossa :)
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1977 : 23.03.2010 klo 10:24:12

Castlessa aloitettu taas perinteiset nokkapokat.. tällä kertaa vastakkain ollut joukkueen omat pojat: Andy Carroll ja Steven Taylor.

Ilmeisesti Carroll on murtanut Taylorin leuan napakalla iskulla leukaperiin ja on siinä sitten samalla loukannut oman kätensä. Pahimmassa tapauksessa Carrollkin sivussa viikkoja... Stevenin kausi ainakin on paketissa.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/2903192/Taylor-breaks-jaw-in-Carroll-bust-up.html

http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/football/football_league/article7071885.ece

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/leagues/championship/newcastleunited/7502820/Newcastle-United-defender-Steven-Taylor-suffers-broken-jaw-in-training-row.html

Edit: Ja Andylla oli vielä hetki sitten se yökerhotappelukin, joten saattaa tulla tapauksesta jotain muutakin penaltyä, vaikka ei olisi itse loukkaantunutkaan pahasti.
« Viimeksi muokattu: 23.03.2010 klo 10:32:42 kirjoittanut KevinKeegan »
budha

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: BRFC, KäPa, SAPA


Vastaus #1978 : 23.03.2010 klo 10:42:11

Ylos No, jos tälläiseen koskaan hyviä hetkiä on, niin nyt. Suoran nousun ryssiminen vaatisi vielä vähintään muutamaa käsirysyä.
pete_83

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Newcastle United FC


Vastaus #1979 : 23.03.2010 klo 10:43:12

Castlessa aloitettu taas perinteiset nokkapokat.. tällä kertaa vastakkain ollut joukkueen omat pojat: Andy Carroll ja Steven Taylor.

Ilmeisesti Carroll on murtanut Taylorin leuan napakalla iskulla leukaperiin ja on siinä sitten samalla loukannut oman kätensä. Pahimmassa tapauksessa Carrollkin sivussa viikkoja... Stevenin kausi ainakin on paketissa.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/2903192/Taylor-breaks-jaw-in-Carroll-bust-up.html

http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/football/football_league/article7071885.ece

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/leagues/championship/newcastleunited/7502820/Newcastle-United-defender-Steven-Taylor-suffers-broken-jaw-in-training-row.html

Edit: Ja Andylla oli vielä hetki sitten se yökerhotappelukin, joten saattaa tulla tapauksesta jotain muutakin penaltyä, vaikka ei olisi itse loukkaantunutkaan pahasti.

Tylsää päivää ei tätä joukkuetta kannattaessa näe. The Entertainers hyvässä ja pahassa...
pexarse

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #1980 : 23.03.2010 klo 10:47:49

Näitä lisää Ylos Elkää nyt hyvät ihmiset ryssikö mielelläni näkisin Newcastlen valioliigassa ensikaudella!
« Viimeksi muokattu: 23.03.2010 klo 10:49:19 kirjoittanut pexarse »
VilleS

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: AC Oulu


Vastaus #1981 : 23.03.2010 klo 10:53:05

"Officials at St James' Park fear the fall-out from the astonishing skirmish could have deep and damaging effects on the club.

The timing could not have been worse.

Newcastle are two points clear at the top of the Championship with a key away clash at Doncaster tonight."

Just. Ei voi kun nauraa tälle Sunin tyylille :D
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1982 : 23.03.2010 klo 11:06:47

Paskaan rakoon alkoivat tappelemaan. Saattaa olla, että herrat ei enää mahdu samaan joukkueeseen jatkossakaan, mikä olisi todella sääli.

Episodi vaikuttaa varmasti myös joukkuehenkeen negatiivisesti, koska jokaisella pelaajalla on näkemyksensä tapahtuneesta ja sitä varmasti ruoditaan pelaajien kesken vapaa-ajallakin.

Olisihan se ollut ihan kiva joskus joku sarja voittaakin, vaikka nousu vaikuttaakin todennäköiseltä. Tosin muistuu mieleen, että Castle on saattanut joskus aikaisemminkin ryssiä 10 pisteen johdot muutaman kierroksen aikana.
« Viimeksi muokattu: 23.03.2010 klo 11:28:15 kirjoittanut KevinKeegan »
Drunk as a Skunk

Poissa Poissa


Vastaus #1983 : 23.03.2010 klo 11:41:31

Hyvin ne pojat pistää homman takas "raiteilleen" heti kun näyttää että joukkuehenki ja tulokset ois hieman tasaantumassa ;-) Nojoo, tässäkin voi totuus ja taustat olla aika eri mitä keltainen lehdistö hehkuttaa, mutta tuskinpa savua ilman tulta, joten hieman huolestuttaa..
mustavalko

Poissa Poissa


Vastaus #1984 : 23.03.2010 klo 13:11:39

uskomatonta jos tuo on totta.Eipä tarvitse kyllä jonkun Carrolinkaan mitään 9-paitaa havitella tuolla menolla. Ja kyllä on Taylorkin aina tilittämässä kuinka hän välittää seurasta ja bla bla bla, mutta sitten kriittisillä hetkillä alkaa kasetti rakoilla kuitenkin.
Kaihlamo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Jalkapallo


Vastaus #1985 : 23.03.2010 klo 13:14:16

Onneksi se joukkuehenki kuitenkin on saarivaltakunnan parhaan managerin ansiosta huippuluokkaa, niin ei tule vaikuttamaan tälläiset asiat mihinkään.
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1986 : 23.03.2010 klo 13:30:25

Loukkaantuneita tällä hetkellä:
Williamson, Fitz Hall, S.Taylor, Smith, Ameobi, Carroll?, Lovekrands?,

Näkeeköhän mistään listaa loukkaantuneista? Physioroom taitaa listata ainaostaan valioliigajoukkueiden loukkaantuneet.

Ei taida tulla helpoin mahdollinen iltapuhde tänään Doncasteria vastaan.

EDIT:
Ilmeisesti tappelu alkanut yllättäen jostain tekstareista ja daamien kierrätyksestä.... aika heikko naistarjonta sumuisilla saarilla, kun samoja mimmejä painetaan koko joukkueen voimin. No kierrätyshän se on tämän päivän sana.
« Viimeksi muokattu: 23.03.2010 klo 14:17:37 kirjoittanut KevinKeegan »
fenewso

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Martins, Jay Jay Okocha, Litti, R. Carlos


Vastaus #1987 : 23.03.2010 klo 14:40:06

Naistarjota on kyllä todellisuudessa ala-arvoista briteissa! Kaihlamokin sai ansaitsemaansa balsamia havoille, ehkä tulee pari toivottua ansaittua häviötäkin nyt:) Nyt sitten ehkä mitataan Hughtonin kyvykkyys saada homma raiteilleen, yksittäisen idiootin hetkelliseen heikkoon hetkeen hänellä ei ehkä ollut mahdollisuuksia vaikuttaa.
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1988 : 23.03.2010 klo 14:50:38

Nufc.com

Carroll set to play
Having initially remained on Tyneside following the events of Sunday, we understand that Andy Carroll has now linked up with the rest of the Newcastle squad and is available to play at Doncaster Rovers tonight
.

Ihan hyvä vaan jos on pelikunnossa. Tehnyt kuitenkin viimeisessä 10 pelissä lähes maalin per peli.
Uusilinna

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: NUFC


Vastaus #1989 : 23.03.2010 klo 16:02:30

Just, joo! Tämähän se tästä kaudesta vielä puuttuikin. Perinteitä täytyy näköjään noudattaa tässäkin asiassa. Taisi Sayloria sattua leukaan...
AlNU

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves ja Newcastle


Vastaus #1990 : 23.03.2010 klo 18:09:57

Alkoi oleen jo tylsää, kun nousu alkaa näyttää selvältä. Kumpi lähtee kesällä? vai saavatko sovittua? Olisi kyllä jälkimmäinen vaihtoehto aika harvinainen tapaus Brittien jalkapallopiireissä. Ei hätää tänään, kun Doncaster peliä ei näytetä missään tv:ssä. Veikataan 4-1 vierasjoukkueelle.
pete_83

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Newcastle United FC


Vastaus #1991 : 23.03.2010 klo 18:10:13

Toivotaan, että kaiken kohun keskellä Castle pystyy nipistämään Doncasterilta edes yhden pisteen, se (paitsi jatkaisi kahdeksan ottelun tappiotonta putkea ja antaisi hyvän pohjan ensi maanantain ratkaisuotteluun) varmistaisi vähintään kuudennen sijan. Samaan tosin riittää, että Sheff Utd menettää huomenna pisteenkin Cardiffin vieraana. Tällä hetkellä on vielä häviävän pieni mahdollisuus (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/eng_div_1/predictor/default.stm) tällaiseen loppuasetelmaan:



Paljon realistisempi uhka on kuitenkin se, että WBA ja Forest painavat vielä loppukauden aikana ohitse, jos Castle jostain syystä romahtaa. Vahvassa kotikunnossa oleva Forest isännöi tänään Crystal Palacea ja ottanee kolme pistettä. Kuntopuntarin kärjessä oleva WBA puolestaan kohtaa huomenna kotonaan Coventryn.

Castlella on jo ilman loukkaantumisia ja tappelemisiakin tänään edessä tiukka paikka. Doncaster on melko kovassa vireessä: viimeisestä kuudesta ottelusta 12 pistettä (Castlella 14). Newcastlen tehot ovat olleet vieraissa häilyväiset, sillä viimeisestä kahdeksasta vieraspelistä on liigassa tullut vain yksi voitto.

Nufc.comin kokoonpanotiedot:

Lainaus
Peter Lovenkrands (calf) and Fitz Hall (hamstring) won't feature, but Mike Williamson is expected to return after a three match absence. He's back in training, wearing a light protective cast on his damaged hand.

United will also be without Steven Taylor and Shola Ameobi, Alan Smith is yet to resume training but Joey Barton is back in the squad after a six month absence.

TV-lähetyksiä ei ole, joten nettiradioiden kanssa menee tämä ilta.

Howay the Lads!
« Viimeksi muokattu: 23.03.2010 klo 18:11:55 kirjoittanut pete_83 »
helgema

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: nufc, Oulun jengit


Vastaus #1992 : 23.03.2010 klo 22:35:11

Puoliajalle maalittomas tasurissa, Joey Bartonki päässyt penkille sit syyskuun. Jos viel kokoonpano:

NUFC: Steve Harper, Ryan Taylor, Fabricio Coloccini, Tamas Kadar, Danny Simpson, Wayne Routledge, Nicky Butt (c), Danny Guthrie, Jonas Gutierrez, Kevin Nolan, Andy Carroll

Subs: Tim Krul, Jose Enrique, Joey Barton, Leon Best, Fabrice Pancrate, Nile Ranger, Ben Tozer

e. Carroll vieny harakat johtoon Ylos
« Viimeksi muokattu: 23.03.2010 klo 23:08:05 kirjoittanut helgema »
Haudankaivaja

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Karhu, SJK, NUFC


Vastaus #1993 : 23.03.2010 klo 23:07:18

Carroll iski maalin!
KevinKeegan

Poissa Poissa


Vastaus #1994 : 24.03.2010 klo 00:11:53

He breaks jaws, then he scores, Andy Carroll! 
Taalasmaa

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Hopeakauden -15 kultareunaiset muistot.


Vastaus #1995 : 24.03.2010 klo 09:50:41

Tärkeät 3 pistettä tuli eilen. Harmittaa tuo pelaajien keskinäinen nahina. Kyllähän tuollaiset asiat tulevat vaikuttamaan pitkäaikaisesti ja toinen pelaaja varmaan pistetään rahoiksi vielä. Täytyy päässä napsahtaa kunnolla jos joukkuekaveria pitää noin pätkässä elukaperiin. Tiedä sitten taustoja tapahtuneelle mutta eipä tuo anna oikein hyvää kuvaa lyöjästäkään.
Paavi Johannes Paavali II

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat


Vastaus #1996 : 24.03.2010 klo 19:47:57

Paska-Sanomien mukaan Newcastle on jo Valioliigajoukkue. Onnea!
http://www.iltasanomat.fi/urheilu/t/jalkapallo/2057133
futebooli

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Juventus, Newcastle, Lupo


Vastaus #1997 : 24.03.2010 klo 20:26:36

Tärkeät 3 pistettä tuli eilen. Harmittaa tuo pelaajien keskinäinen nahina. Kyllähän tuollaiset asiat tulevat vaikuttamaan pitkäaikaisesti ja toinen pelaaja varmaan pistetään rahoiksi vielä. Täytyy päässä napsahtaa kunnolla jos joukkuekaveria pitää noin pätkässä elukaperiin. Tiedä sitten taustoja tapahtuneelle mutta eipä tuo anna oikein hyvää kuvaa lyöjästäkään.

Normi menoa castlessa, ihme ettei ollu barton vielä mukana ;) No ei kyllä hyvä ,sillä taylor on kuitenkin hiton hyvä puolustaja, jos ei homma muuten toimi niin ainoa lääke on carrolin myynti. Toivottavasti äijät selvittelee hommat miesten lailla pois alta ja molemmat nähdään ensi kaudella joukkueessa.
Northern Rock

Poissa Poissa


Vastaus #1998 : 24.03.2010 klo 20:40:03

Eli siellä oli Carroll painanut suoraan turpaan Tayloria, jonka kausi ilmeisesti siis paketissa.

Riita oli kuulemma lähtenyt siitä, että Big-Andyn ex-HH oli laittanut pikkutuhmaa tekstaria Taylorille :D Jumalauta, siellä sitten hakataan joukkuekaverit sairaalaan jonkun 10 pennin huoran takia.. Tosiaan ihme, ettei Barton ollut mukana.

Tilanne täytyy selvittää mahdollisimman pian koska tuo vaikuttaa negatiivisesti seuran toimintaan. Vittumaisen tilanteeksi tekee sen, että mukana kahakassa olivat kaksi nuorta lupausta, jotka mielellään pitäisi molemmat seurassa. Noh, eipä sitä varmaan voi toivoa, että viestien vastaanottajana olisi ollut Butt tms. :D
teddikarhu

Poissa Poissa


Vastaus #1999 : 24.03.2010 klo 21:13:38

Paska-Sanomien mukaan Newcastle on jo Valioliigajoukkue. Onnea!
http://www.iltasanomat.fi/urheilu/t/jalkapallo/2057133

Tyypillistä Suomi pojan tuuletuksia. Näinhän sen maajoukkueenkin kanssa aina käy. Mikään ei ole voitettu ennen kuin pelit pelattu, ja varsinkaan britti kentillä. Forest tulee olemaan vaikea vastus, sillä kunto on tulossa takaisin. Historia kertoo myös sen että Forest menee kovaa keväisin. Pinnoja jaossa 24 joten taistelu jatkuu. Veikkaus Castle 0 Forest 2
« Viimeksi muokattu: 24.03.2010 klo 21:14:47 kirjoittanut teddikarhu »

 
Sivuja: 1 ... 79 [80] 81 ... 93
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa