FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
29.06.2025 klo 11:27:40 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 310 [311] 312 ... 314
 
Kirjoittaja Aihe: Manchester United 2006/2007  (Luettu 300722 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Kotkat

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Manchester United


Vastaus #7750 : 29.05.2007 klo 10:59:33

Heitetään ny omatki veikkaukset(=toiveet)
Sisään:
OH
Huntelaar
Gamst-Pedersen

Ulos:
Richardson
Silvestre
Saha

Lainalle:
Polakki
Evans
Pique(tietenki toivosin myös et ykkösjoukkueesee mahdollisuutta hakee)
+kourallinen muita junnuja Ylos
Phizza

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Paul Scholes


Vastaus #7751 : 29.05.2007 klo 12:41:00

Aiemmin kirjoitin, että Balen siirtyminen Spursiin tietää sitä, että Heinze jää Unitediin. Uskon edelleen tähän, uusista huhuista huolimatta. Siitä kyllä Henskin kanssa samaa mieltä, että jos argentiinalainen kuitenkin lähtee, ei ManU hommaa uutta vasenta pakkia, vaan Evran kanssa peliajasta kilpailee Silvestre. Sinänsä minulla ei ole kyllä mitään tätä vastaan, Tulkki on hyvä vasen pakki, parhaimmillaan jopa Heinzea parempi. Toissakeväänähän Silvestre muistaakseni pelasi loistavasti, mutta putosi kuitenkin penkille tämän kauden alussa, tosin tähän vaikutti suurilta osin myös jalkamurtuma.

Vaikea on todellakin järjellisesti pohtia, keitä United tulee kesän aikana hankkimaan, ja senpä takia en siihen leikkiin lähdekään. Toivottavasti tuo Hargreavesin kauppa nyt saadaan sinetöityä lähipäivinä, huhua tosiaan on ollut, että Owen olisi jo tänään Unitedin mies.

Sinänsä mielenkiintoista, että Lyonin Maloudaa ollaan kovasti viemässä Liverpooliin. Siinä olisi loistava hankinta myös Unitedille, halvempi vaihtoehto esim. Nanille tai Lennonille.
Mustanaamio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACM


Vastaus #7752 : 29.05.2007 klo 13:09:11

..Gabrielia on myös huhuiltu Realiin.. tiedä siitäkään..
adegoal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, Sevilla


Vastaus #7753 : 29.05.2007 klo 13:18:00

Heinzen perässä ovat myös vahvasti Villareal ja Juventus!

Malouda on hintaluokaltaan paras vaihtoehto, halpa ja hyvä. Lisäksi kokenut tärkeitä otteluita, UCL ja MM-Kisat. Uskoisin kuitenkin, että Malouda hakee paikkaa jonkun muun suurseuran avauksesta. Mies palkittiin Ranskan liigan parhaana tällä kaudella, pelannut MM-Finaalissa avauksessa jne. Luulisi että avauksenpaikka olisi tavoiteltavissa!
« Viimeksi muokattu: 29.05.2007 klo 13:19:23 kirjoittanut adegoal »
Dohle

Poissa Poissa


Vastaus #7754 : 29.05.2007 klo 13:28:45

Itse en myöskään mielelläni Heinzesta luopuisi, mutta jos mies kerran haluaa lähteä, niin aika vaikeahan sitä on estää. Silvestre on ihan kelpo kakkosmies tuollepaikalle, varmasti pallollisena Heinzea parempi. Keskityksistä onkin sitten pahempi sanoa mitään, ei kai ne Heinzea huonompia voi olla.  ::) Tuolla siirtohulina-topikissahan mainittiin, että Heinze voisi jopa mahdollisesti ostaa sopimuksensa irti noin neljällä miljuunalla...

Outoa tosiaan, että Maloudan osoite huhuissa näyttää vahvimmin olevan Liverpool. Unitedhan oli Maloudan perässä vuosi, kaksi takaperin samoihin aikoihin, kun Lyonin Diarra pyöri huhuissa. Ihmettelen suuresti, jos SAF ei tänä vuonna olisikaan Maloudasta kiinnostunut. Hinnan on arvioitu olevan 10-15 milj. puntaa.
Le Suntti

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, 15 maalin miehet, El Bufalo


Vastaus #7755 : 29.05.2007 klo 14:08:46

Menee vähän turhan huhuiluksi, mutta Huntelaarin nimi yhdistetään taas SAF:n kautta ManU:un, tällä kertaa varavaihtoehtona kaikkien Allsvenskan-suosikki Afonso Alves, joka tykitti järkyttävät 30+ maalia Hollannissa männä kaudella. Kieltämättä aika hauskaa olisi, jos parin vuoden takainen Allsvenskan-peluri ottaisi ykköskärjen paikan.  8) Mutta Huntelaar on oma toivomus.

Kompataan Dohlea ja Phizzaa Maloudan suhteen, irtoaisi varmasti Riberyä tai Nania halvemmalla, ja lienee ainakin tällä hetkellä kokonaisvaltaisesti näistä kolmesta paras, tulevaisuudessa voi toki ainakin Nani olla vielä kovempi, mutta en jaksa uskoa, että Maloudasta flopiksi olisi. Sisään, jos sopivalla hinnalla saa, epäilen ja pelkään, että tuleva laituri ei kuitenkaan ole Malouda. Nanissa olisi kyllä potentiaalia, mutta hintalappu nousee viikko viikolta, varsinkin kun MASSIVE:kin on kuvioissa mukana..
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #7756 : 29.05.2007 klo 14:24:32


Ja tehojakin kaivattaisiin varmaan Spurs-leirissä enemmän.


Raakilehan Lennon on, loppukevät meni pipariksi ja lisätehoja totta kai kaivattaisiin - kannattaa nyt kuitenkin muistaa, että kuluvalla kaudella Lennon oli peliaikaan suhteutettuna tilastollisesti hyvinkin vertailukelpoinen esim. Giggsin kanssa. Lennon tuhersi 3 maalia ja 8 syöttöä pelaamassaan 2091 minuutissa, Giggsin tehtaillessa 4 maalia ja 9 syöttöä 2431 minuutissa. Eli täysin nollatehojen showpojusta ei nyt kuitenkaan ole kyse.
Mustanaamio

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: ACM


Vastaus #7757 : 29.05.2007 klo 14:30:14

Ribery taitaa olla aika varma Bayernin mies ja veikkanpa että jos Malouda ei siirry Pooliin niin ne hankkivat tilalle mahdollisesti Simaon Benficasta..
Seppo Blatter

Poissa Poissa


Vastaus #7758 : 29.05.2007 klo 14:38:01

Mitä ManU tekee edes jollain Maloudalla  ???
Ottaisiko hän Richardsonin paikan penkiltä?
Phizza

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Paul Scholes


Vastaus #7759 : 29.05.2007 klo 14:38:54

Raakilehan Lennon on, loppukevät meni pipariksi ja lisätehoja totta kai kaivattaisiin - kannattaa nyt kuitenkin muistaa, että kuluvalla kaudella Lennon oli peliaikaan suhteutettuna tilastollisesti hyvinkin vertailukelpoinen esim. Giggsin kanssa. Lennon tuhersi 3 maalia ja 8 syöttöä pelaamassaan 2091 minuutissa, Giggsin tehtaillessa 4 maalia ja 9 syöttöä 2431 minuutissa. Eli täysin nollatehojen showpojusta ei nyt kuitenkaan ole kyse.


Tehot siis suunnilleen samaa luokkaa kuin Ronaldolla ensimmäisillä United-kausillaan. Potentiaalia on, mutta ratkaisut ovat liian usein heikkoja. Noin hyvä pelaaja pääsee kuitenkin väkisinkin niin hyviin maali-ja keskityspaikkoihin, että jonkinlaisia tehoja tulee varmasti. Sinänsä tuo Giggs-Lennon on huono vertaus, sillä Welho pelasi vain pienen osan kaudesta laidalla.

Ottaisiko hän Richardsonin paikan penkiltä?


Tämä lienee toiveajattelua... ::)
Del Atletico
Vastaus #7760 : 29.05.2007 klo 14:54:48




Raakilehan Lennon on, loppukevät meni pipariksi ja lisätehoja totta kai kaivattaisiin


Oikeastaan olisin jo tyytyväinen siihen jos mies oppisi kesän aikana kohottamaan palloa. Ei menisi niin paljon hukkaan lupaavan näköisiä keskitystilanteita tai kulmapotkuja.
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #7761 : 29.05.2007 klo 17:33:28


Tehot siis suunnilleen samaa luokkaa kuin Ronaldolla ensimmäisillä United-kausillaan. Potentiaalia on, mutta ratkaisut ovat liian usein heikkoja. Noin hyvä pelaaja pääsee kuitenkin väkisinkin niin hyviin maali-ja keskityspaikkoihin, että jonkinlaisia tehoja tulee varmasti. Sinänsä tuo Giggs-Lennon on huono vertaus, sillä Welho pelasi vain pienen osan kaudesta laidalla.


Onhan se toki ontuva vertaus, mutta loppupeleissä kaikki tilastojen valossa tapahtuva vertailu hämää enemmän tai vähemmän. Pointti nyt oli lähinnä se, etteivät ne tehot ihan olemattomia olleet.
Phizza

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Paul Scholes


Vastaus #7762 : 30.05.2007 klo 07:47:08

Nyt on puhetta siitä, että Giggs lopettaisi maajoukkueuransa lauantain Tshekki-pelin jälkeen. Walesilla ei ole realistisia mahdollisuuksia selviytyä EM-kisoihin 2008, joten tämä päätös on ainakin Unitedin kantilta katsottuna todella järkevä. Giggsille on varmasti ollut aina kunnia-asia pelata maajoukkueessa, mutta onhan hänen maajoukkueuraan mahtunut monia kieltäytymisiä "loukkaantumisten" takia. Ja kyllähän tämä ratkaisu pidentää hänen United-uraa, ainakin hän saa levätä maaottelutauot, joka on tehnyt Scholesillekin hyvää.
« Viimeksi muokattu: 30.05.2007 klo 07:48:40 kirjoittanut Phizza »
candidate

Poissa Poissa


Vastaus #7763 : 30.05.2007 klo 09:52:24

Tuli sitten takaisin nämä hymiöt  Ylos Alas ???

Ei ole ehtinyt kirjoittelemaan tänne, mutta lukemaan on kyllä vieläkin ehtinyt. Toisaalta eipä tässä erityisemmin ole asiaakaan ollut. Ajattelin ensin odotella uuden kausitopikin avaamista näiden tulevaisuuden hankintojen arvuuttelun kanssa, mutta laitetaan nyt sitten lyhyesti näitä, joiden uskon Unelmien Teatterille menevän kesän hulinoissa. Totuudella ei luultavasti ole mitään tekemistä näiden kanssa, mutta kolmesta on itse Kuninkaallinen puhunut, joten siihen uskon.

IN:

Hargo
Rafael van der Vaart
McCarthy

OUT:

Kieran
Silvestre
Bardsley
Eagles

LOAN:

Polakki
Pique
Rossi
Evans
+ muita nuorempia

Toivottovasti siis yksikään ei poistu Pique - Rossi - Heinze -akselilta, mutta huhujen perusteella tämä tulee olemaan hyvin epätodennäköistä. Toki, huhuja on aina ollut, eikä ne välttämättä mitään tarkoita, mutta kun huhuilua alkaa olemaan joka suunnalta samaisesta asiasta, niin kyllähän siihen alkaa jotenkin uskomaan kummasti (Heinzen tapaus). Silvestren uumoilen siis lähtevän, vaikka todellisuudessa taitaa käydä niin, että Helikopteri on lähtemässä. Rossi voi puolestani saada ykkösjoukkueessa sen näytönpaikan, mutta jos Unitedin hankkii laiturin ja kärjen, niin voi olla peliaika hieman kortilla, vaikka alkukaudesta Parkin poissaolo voisi olla se väylä, minkä kautta nuorelle Italialaiselle peliaikaa löytyisi. Katsotaan.

Hankinnat ovat nyt ihan villejä veikkauksia plus Hargo. Van der Vaart on ollut huhuissa aikaisemminkin, vaikka ei nyt ihan päivittäin enää tästä kuulekkaan, joten edes jonkinlainen pohja tälle veikkaukselle on olemassa. Saattaisi irrota ihan kohtuulliseen hintaan, ainakin verrattuna Hargoon, ja olishan tuo nyt ihan selkeä vahvistus. En ole muutamaan hetkeen kyllä seurannut hollantilaisen tekemisiä, joten tiedot perustuvat mennä vuosien tasoon. Itse toivoisin Riberyn ymmärtävän hyvä päälle, mutta taitaa sympaattinen ranskalainen löytyä muiden listoilta ensi kaudella.

Hargon ja Van der Vaartin jälkeen ei sitä puntaa pitäisi ihan liikoja olla, joten tuleva kärki olisi sitten hieman halvempaa luokkaa, ja vaikkei Benni nyt ihan millään penneillä (huom. sanaleikki) irtoiaisikaan, niin varmasti halvempi vaihtoehto kuin Berba, Torres tai Huntelaar. Benedictin hyvät otteet Paholaisia vastaan on tämän veikkauksen pohjalla, sekä tietenkin huhut. Bennin lisäksi ottaisin avosylin vastaan ainakin Huntelaarin tai Klosen.


****

Tuosta Giggsyn maajoukkueen jättämisestä on tosiaan huhuiltu, eikä olisi ollenkaan hullumpi vaihtoehto. Walesin mahdollisuudet ovat todella teoreettiset, eivätkä oikeastaan edes enää sitä, joten "turhia" otteluita ei legendan toivottovasti tarvitse pelailla. Toivottovasti näin, tulee ainakin myöhemmin juuri noiden taukojen aikana lepoa, vaikka varmasti halua vielä Welholla ehkä riittää.



ilmapallo

Poissa Poissa


Vastaus #7764 : 30.05.2007 klo 10:16:57


Siltä se vähän vaikuttaa. Haastattelun mukaan lapsena kannattanut Manchester Unitedia (vrt. Bellamy Liverpoolia), mutta toki Mourinhon nuoleskelulla heittänyt verkkoja vesille Chelsean suuntaan. Ei tietääkseni kyllä Bennillä mitään intohimoja Roversien suuntaan ole koskaan ollut, mutta Rovers oli ensimmäinen seura, joka lopulta uskalsi riskin McCarthyn muodossa ottaa, huhujahan oli Bennin siirtymisestä Valioliigaan pyörinyt jo muutaman vuoden ja esimerkiksi West Ham oli joku siirtoikkuna ollut todella lähellä etelä-afrikkalaisen ostamista.

Viime keväänä Bellamy haastatteluissa vannoi, ettei mitään ulosostopykälää hänen sopimuksessaan ole - tänä vuonna tämä vakuuttelu on tullut Roversien seurajohdolta, joten toivottavasti Rovers pystyy McCarthystä rahastamaan käyvän siirtosumman. Kyseessä on kuitenkin (vielä) parhaassa iässä oleva Valioliigassa 18 maalia iskenyt pelaaja, jolla on sopimusta jäljellä vielä 3 vuotta. Kuten Hughes jossain haastattelussa sanoikin, jos Berbatovin hinta on £30M, niin eiköhän Benni ole samanarvoinen. Tosin jokaisen julkisen valittelun myötä pelaajan hinta laskee ja halukkaat seurat tietävät, että pelaaja haluaa seurastaan lähteä, joten (mahdollinen) lopullinen hinta lienee £5-10M välillä.

McCarthyn halun pelata suuremmassa seurassa ja CL:ssa ymmärtää, mutta toisaalta Rovers Bennin toi Valioliigaan ja nosti pelaajan siihen arvostukseen, että siirto CL-seuraan on mahdollisuuksien rajoissa - tuskin viime kesänä Rovers joutui suurseurojen kanssa kilpailemaan Portossa pelanneen miehen sopimuksesta. Nykyjalkapallossa pelaajalla on kaikki valta, vaikka sopimusta on tosiaan jäljellä 3 vuotta, niin tuskin Rovers lähtee väkisin £30 000/vk ansaitsevaa kiukuttelevaa pelaajaa väkisin pitämään, vaan taipuu McCarthyn (mahdollisesti) haluamaan siirtoon, jos jokin edes välttävä tarjous tulee.


Tässä mielestäni hyvää budhan pohdintaa McCarthyn mahdollisesta siirrosta. Puheet 5-10M£ siirtosummasta tietenkin kovettavat - saataisiin hankittua kovemman luokan laituri. NOH, ajattelin jakaa kuitenkin tämän kanssanne, koska kaikki eivät kuitenkaan olleet sitä Roversin kausiotsikosta käyneet lukemassa.
Jebabeba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Man United


Vastaus #7765 : 30.05.2007 klo 11:55:34

Vaart? Miks? Vai oks Vaart linkki muka? Jos on niin sitten oon ollu hukassa... Mutta ei se kyllä ole niin miksi keskelle lisää sakkia? Laidalla kaksi tällä hetkellä kunnossa olevaa hyvää kaveria ja sitte Park elokuuhun asti poissa. Voiko muka johonkin Kieraniin luottaa vai pistetäänkö Rooney laidalle? Molempiin ei ja Hargo kaappaukse jälkeen linkki sisään.
Vilba

Poissa Poissa


Vastaus #7766 : 30.05.2007 klo 12:38:33


Vaart? Miks? Vai oks Vaart linkki muka? Jos on niin sitten oon ollu hukassa... Mutta ei se kyllä ole niin miksi keskelle lisää sakkia?

Van der Vaart on tainnut Hampurissa pelata pelintekijänä keskikentällä, ja sopisi esim. 4-5-1 formaatiossa kärjen taakse. Vasenjalkaisena pystyy varmasti myös vasemmalla laidalla pelaamaan. Pitäisin hyvänä siirtona: toisi lisää vaihtoehtoja hyökkäyspeliin ja erikoistilanteisiin  Ylos.
Jebabeba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Man United


Vastaus #7767 : 30.05.2007 klo 12:41:10

Jos siellä Scholes, Carrick, Fletch ja Hargreaves tuota niin miten saat tuohon mahtumaan Rafaelin? Kaksi kolmikosta Carrick , Scholes ja Owen olisi penkillä niin juu tervetuloa vaan.
Vilba

Poissa Poissa


Vastaus #7768 : 30.05.2007 klo 12:51:42


Jos siellä Scholes, Carrick, Fletch ja Hargreaves tuota niin miten saat tuohon mahtumaan Rafaelin? Kaksi kolmikosta Carrick , Scholes ja Owen olisi penkillä niin juu tervetuloa vaan.

4-5-1 systeemissä mahtuisi kolme keskustan pelaajaa kentälle, ja pystyisi varmasti paikkaamaan tarpeen vaatiessa Giggsiä laidalla. En nyt ehkä kuitenkaan tärkeimpänä kohteena hollantilaista pitäisi, varsinkin jos on tarkoitus hankkia puhdas laituri.
candidate

Poissa Poissa


Vastaus #7769 : 30.05.2007 klo 15:07:32

Van der Vaartia ajattelin juurikin laitaan, koska muistelin miehen viilettäneen laidalla aikaisemmin. Kirjoitinkin etten ole nykyään kummemmin päässyt näkemään miehen menoa sarjatasolla, joten havainnot nykyisestä tasosta ja siis pelipaikasta eivät ole aivan terävimmillään. Pelaaja on kuitenkin jo muutama vuosi takaperin osoittanut olevansa hyvällä tasolla, eikä kai 24 vuotiaalla kapteenilla ole taso ainakaan laskenut tässä muutamassa vuodessa Saksassa. Ajaxissa hän kuitenkin pelasi ajoittain ainakin (ei näitäkään nyt ihan viikoittain päässyt katsomaan) vasemmalla, varsin onnistuneesti vielä, joten paluu tähän rooliin ei varmasti olisi mahdoton - voihan sieltä laidalta leikata keskelle. Keskustassa pelaaminen mahdollisuutena olisi vain hyvä lisä, monipuoliset pelaajat usein ovat hyödyllisiä jossain vaiheessa kautta. Kärsi ennen loukkaantumisista, mutta ei ole tainnut enää näitä huolia olla Saksassa? Ja pelaahan Ronaldinhokin laidalla papereissa.

Ei kuitenkaan kannata pillastua. Olisi toki parempiakin hankintoja, mutta tämän nyt vain heitin päästä, vaikka ei numero ykkönen ole omalla toivomuslistallani. Kuten kirjoitin, se Ribery olisi varsin hyvä vaihtoehto mielestäni, mutta ei ole tulossa. Olishan noita muitakin, Mancini ja niin edelleen, mutta en näillä jaksa alkaa spekuloimaan. Uskon Rafaelin olevan mahdollisuuksien rajoissa, on myös joskus käväissyt huhuissa, joten edes pienen pienet mahdollisuudet on miehen matkaamiselle Manchesteriin.

E: Ehkä tekstini oli liian kryptistä, mutta McCarthyn hankintaa en ala enää perustelemaan uudestaan.

E2: "Sporting know my opinion about this subject. If an offer arrives which offers a good opportunity then I want to talk about it," Nani was quoted as saying in the Daily Mirror. "I am prepared to go to England because I believe I would progress there." Kelpaisi myös.
« Viimeksi muokattu: 30.05.2007 klo 15:29:01 kirjoittanut candidate »
De Souza

Poissa Poissa


Vastaus #7770 : 30.05.2007 klo 15:31:56


Kärsi ennen loukkaantumisista, mutta ei ole tainnut enää näitä huolia olla Saksassa?


Van der Vaart pelasi ensimmäisellä kaudellaan hädin tuskin puolet peleistä loukkaantumisten takia. Juuri päättyneellä kaudella sai pelattua sentään 26 peliä, neljäsosa peleistä jäi kuitenkin väliin.

Siirtohaluista todettakoon sen verran, että Van der Vaart on ilmoittanut moneen kertaan viihtyvänsä Hampurissa ja haluavansa jäädä seuraan. Tietysti sopivalla määrällä rahaa saa ties mitä aikaan... HSV onnistui kuitenkin loppukirinsä ansiosta pääsemään jopa Euroopan kentille, joten siinä mielessä mitään pakottavia siirtohaluja ei välttämättä ole...
candidate

Poissa Poissa


Vastaus #7771 : 30.05.2007 klo 15:39:46

Myönnän tappioni. Loukkaantumishistoriansa perusteella ei taida olla Kuninkaallisenkaan mielestä optimaalinen hankinta, joten vaihdan raukkamaisesti kohdetta. Uutena kohteena niinkin tylsä vaihtoehto kuin Nani.
Chino

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat & KPV


Vastaus #7772 : 30.05.2007 klo 15:46:02


Myönnän tappioni. Loukkaantumishistoriansa perusteella ei taida olla Kuninkaallisenkaan mielestä optimaalinen hankinta, joten vaihdan raukkamaisesti kohdetta. Uutena kohteena niinkin tylsä vaihtoehto kuin Nani.


Nanista ei kyllä tylsää saa :) vähän samantyyppinen pelaaja kuin C.Ronaldo. Odotan itse kyllä Nanista todella paljon tulevaisuudessa. Toivottavasti hänet Manuun saadaan.
candidate

Poissa Poissa


Vastaus #7773 : 30.05.2007 klo 15:56:55

Siis näiden huhujen perusteella liian ilmeinen vaihtoehto (eli siis "tylsä" vaihtoehto). Itse pelaajan pelityyli ei tylsä ole, eikä ne voltit maalin jälkeen. Yritän kirjoittaa ensi kerralla selkeämmin, vaikka kolmen hymiön rajoitus taitaakin tulla vastaan :o Ylos
fuat usta

Poissa Poissa


Vastaus #7774 : 30.05.2007 klo 21:41:11

Van der vaart lähtisi halvalla. Hänen sopimuksessaan on pykälä että hän voi halutessaan siirtyä1,000,000 eurolla.
Mieshän lähti hollannista sen takia koska hänen vaimoaan haukuttiin katsomoissa.

Mutta miksi hän edes siirtyisi englantiin?

 
Sivuja: 1 ... 310 [311] 312 ... 314
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa