J.P. Sarja
Poissa
|
 |
Vastaus #3000 : 01.04.2007 klo 14:25:20 |
|
Ehdottomasti kauden epäonnisin Arsenal-peli on sitten todistettu. No jaa, mielestäni Liverpool oli kyllä numeroiden verran parempi. Jossiteltavaa ei minulle ainakaan jäänyt. Toisaalta jossiteltavaakin jäi; Ade oli pirteä ja puski kerran niukasti yli yläkulmasta, laukoi kerran tolppaan ja yhden puskun myös Reina torjui tolppaan. Beast laukoi vapaasta vetopaikasta 16 metrin paikkeilta kulmalipulle. Liverpool taas käytti paikkansa lähes murhaavalla tarkkuudella panostaen pääasiassa vastahyökkäyksiin. Arsenalilla toki muutama erittäin hyvä maalipaikka oli, mutta se nyt on aivan sama laittaako pallon tolppaan vai sivurajalta yli, jos pallo ei reppuun tietään löydä. Poolilla oli kutakuinkin saman verran epäonnistuneita, todella vaarallisia maalipaikkoja kuin Arsenalilla. Pari häikäisevää torjuntaa Jensiltä ja pari kertaa niukasti ohi. Nuo siis mielestäni kutakuinkin tasan. Hieman surullista on se, että Pool vetäytyi selvästi pelin ollessa kutakuinkin ratkennut, silti rakensi tilanteita - vaarallisiakin - kutakuinkin saman määrän kuin Arsenal. Täydellä höyryllä tullessaan Pool oli täysin ylivoimainen Arsenaliin nähden. Tähän vaikutti varmasti nimenomaan tuo keskikentän keskusta paljon. Siitä seuraavassa: Toivottavasti Wenger ymmärtää tästä lähtien peluuttaa Diabyä Fabregasin kanssa keskellä Gilberton ollessa pois. Denilson ja Fabregas eivät saaneet keskikenttää millään haltuun kolmea Liverpoolin pelaajaa vastaan. Toisaalta Diaby oli hyvin tehoton laidassa. Hleb on ollut yössä aina loukkaantumisensa jälkeen, pallonmenetyksiä tulee paljon eivätkä syötötkään lähde totutulla tarkkuudella.
Tälle ehdoton aamen. Vaikka Gilberto onkin pallollisena heikko, huomasi kyllä taas eilen miten tärkeä lenkki hän joukkueelle on. Denilsoniin on eroa kuin yöllä ja päivällä, siinä laitetaan pikkupoika tekemään miehen työt. Ei tahdo toimia, etenkään kun Cesckään ei puolustustaidoillaan häikäise, vaikka niitä onkin parantanut kuin sika juoksuaan. Cesc tarvitsee ankkurin vierelleen. Paljon mieluummin tosiaan Diaby kuin Denilson, vaikkei Diaby ankkuri kyllä olekaan (siinä missä ei Denilsonkaan). Mutta kuten eilen nähtiin Alonsosta, sitä roolitustakin voi harrastaa. Denilsonia voisi puolestaan käyttää Cescin lepuuttamisessa ja tarvittaessa laidoilla. Viiden miehen keskikentällä Denilsonille varmaankin paikka on helpostikin löydettävissä. Nyt en tätäkään mahdollisuutta lähtisi tyrmäämään, kun Beast on niin tolkuttoman heikossa vireessä. Loppukauden olisin valmis peluuttamaan Adea yksinäisenä piikkinä, jo syystä ettei muita riittävän tasoisia hyökkääjiä ole tällä hetkellä kunnossa. Tasokkaampaa kaveria löytyy keskikentälle, esimerkiksi Rosicky piilokärjen rooliin. Siinä sekin siis vihdoin tuli Beastin osalta, vaikka kauan jaksoin kaverin kykyihin uskoa. Puolestani puudeli siis hiuksista vittuun, sinut on nähty. En jää kaipaamaan. Pakko nostaa yksi ylitse muiden: Kolo. Paskuudessaan siis. Tällä kaudella näitä uskomattoman huonoja otteluita ja käsittämättömiä virheitä on tapahtunut todella usein. Mistähän tämä johtuu? Kaverin pitäisi kuitenkin olla yksi ehdottomista puolustuslinjan selkärangoissa. Tulevalla kaudella tasaisuutta tarvitaan jälleen ihan eri malliin kuin kuluvalla kaudella on nähty. Gallas on kyllä noussut selvästi Arsenalin ykköstoppariksi. Jälleen selvisi suhteellisen puhtain paperein, Eboue myös. Ebouelta kyllä lähtee keskitykset hyvin ja on todellinen pelote ylöspäin. Clichyllä taas ongelmana on se, että keskitykset ovat poikkeuksetta joko maalivahdilla tai sitten muuten vaan todella kaukana omista pelaajista, usein päätyrajasta yli jne. Kyllä luulisi, että noilla keskitysmäärillä edes kerran kaudessa osuisi kohdalleen. Sitä odotellessa. Nyt on lähes rasite hyökkäyspäässä, kun Clichyn kautta tulevat hyökkäykset lähes poikkeuksetta kaatuvat ala-arvoiseen viimeiseen ratkaisuun. Adelle, Jensille, Gallasille ja Ebouelle  minulta. Muut saavat haistaa suuremman tai hieman pienemmän vitun. Ja ensi kerralla se asenne kuntoon. Tuollaista munien kaivelua ja sunnuntaipalloa en halua enää katsella.
|
|
« Viimeksi muokattu: 01.04.2007 klo 21:41:55 kirjoittanut jp72672 »
|
|
|
|
|
Stomper
Poissa
Suosikkijoukkue: Liverpool
|
 |
Vastaus #3001 : 01.04.2007 klo 18:50:20 |
|
jp72672:lle kehut (taas kerran) asiallisesta kommentoinnista täältä Poolin kannattajienkin leiristä.  Hienoa, että tappion hetkellä ei turhia selitellä eikä käännetä tosiasioita mihinkään suuntaan. Olihan Liverpool selvästi parempi eikä edes pelannut huonosti... Kumma peli tämä jalkapallo, cupeissa Tykkimiehet veivät Liverpoolia miten tahtoivat ja olivat parempia, mutta tällä kertaa osat vaihtuivat...
|
|
|
|
Fin_Gooner
Poissa
|
 |
Vastaus #3002 : 01.04.2007 klo 18:51:57 |
|
jp72672:lle kehut (taas kerran) asiallisesta kommentoinnista täältä Poolin kannattajienkin leiristä.  Hienoa, että tappion hetkellä ei turhia selitellä eikä käännetä tosiasioita mihinkään suuntaan. Olihan Liverpool selvästi parempi eikä edes pelannut huonosti... Kumma peli tämä jalkapallo, cupeissa Tykkimiehet veivät Liverpoolia miten tahtoivat ja olivat parempia, mutta tällä kertaa osat vaihtuivat... Kuka tässä "tosiasioita on kääntelemässä"? Tosiasia on 4-1, mutta siitä voidaan keskustella, kuvastavatko numerot ottelutapahtumia. Mielestäni eivät. Silti asiallista kommentointia myös jp:ltä, vaikken kaikkea allekirjoitakaan.
|
|
« Viimeksi muokattu: 01.04.2007 klo 18:53:57 kirjoittanut Fin_Gooner »
|
|
|
|
|
keveli
Poissa
|
 |
Vastaus #3003 : 01.04.2007 klo 21:31:06 |
|
Kuka tässä "tosiasioita on kääntelemässä"? Tosiasia on 4-1, mutta siitä voidaan keskustella, kuvastavatko numerot ottelutapahtumia. Mielestäni eivät. Silti asiallista kommentointia myös jp:ltä, vaikken kaikkea allekirjoitakaan.
Kuvastivatko FA Cupin kohtaamisen 3-1 numerot ottelutapahtumia? Eivät todellakaan. Mitä sitten? Arsenal piti palloa ja Liverpool iski vastaiskuilla. Jännä sinänsä että FA Cupin pelissähän osat olivat juuri toisinpäin. Tietysti nopea avausmaali saattoi vaikuttaa tuohon, muuten Pool olisi varmasti pitänyt paljon enemmän palloa ja rakennellut rauhallisemmin. Arsenal ei saanut mitään aikaan ennen 2-0:aa, se ehkä kuvastaa kuitenkin parhaiten ottelun kulkua. Ensimmäinen puoliaikahan oli Poolin maaleja lukuunottamatta pelillisesti aika heikko, mutta toinen sitten jo paljon vauhdikkaampi. Liverpool käytti vain tällä kertaa paikkansa loistavasti hyväkseen, samoin kuin Arsenal siinä FA Cupin pelissä. Näin se monesti jalkapallossa vain menee.
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #3004 : 01.04.2007 klo 22:03:30 |
|
On muuten hyvä vertailu se FA cupin peli samojen joukkueiden välillä. Pool tuli samalla lailla laitojen kautta, mutta Arse tukki ne paljon paremmin ja puristi ne muutamat väistämättä läpi pääsevät keskitykset aika laaduttomiksi. Näin Arsun maalin edusta saatiin näyttämään melkoisen tiiviiltä, muistaakseni kotijoukkueella ei aivan huippupaikkoja montaa ollut. Nyt Poolin laidoissa oli jälleen vauhtia ja keskityshalukkuutta, mutta Arsen laitapelaajat lönkyttelivät liikaa. Oli sitten punapaitojen syötöissäkin paljon enemmän osoitetta ja ideaa. Touren naurettava steppailu Crouchin kanssa sinetöi tuloksen, vaikka kai ne maalit olisi ihan hyvin joku toinen pistänyt pussiin, sen verran avointa oli. Hieno peli lukuisine virheineenkin. Arsussa on jotain pahasti vialla, kun kolmostila kiinnostaa noin olemattomasti.
|
|
|
|
keveli
Poissa
|
 |
Vastaus #3005 : 01.04.2007 klo 22:33:49 |
|
Touren naurettava steppailu Crouchin kanssa sinetöi tuloksen, vaikka kai ne maalit olisi ihan hyvin joku toinen pistänyt pussiin, sen verran avointa oli.
Juu, kyllähän nyt noin paskaa puolustusta vastaan kuka vain olisi tehnyt kolme tuollaista räkämaalia. Eihän niihin mitään taitoa tarvittu. Yksi jalkapallon totuuksistahan on se, että jos vastustaja tekee yhdessä ottelussa useamman maalin, on puolustus ollut epäilemättä täysin kuutamolla. Vastustajan hyvyyttähän se ei koskaan ole. Enkä nyt viittaa eiliseen otteluun.
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #3006 : 01.04.2007 klo 22:59:49 |
|
Otin vain kantaa siihen, että noiden kahden pelin suurin ero oli Arsenalin outo ja lepsu peliote. Pool yritti mielestäni hyvin kummassakin pelissä, oli tempoa ja taitoa siinä määrin mihin se yleensä kykenee. Arsenal kuitenkin nollasi aiemmassa pelissä Benitezin hyökkäysvalikoiman hyvin, lauantaina ei ollenkaan. Syytä en tiedä, mutta ainakaan syy ei ollut Crouchin fantastisuus sinänsä vaikka pätevästi viimeisteli. Mitään häikäisevää taitoa Crouchilta ei nähty, perinteistä englantilaisen sentterin suoritusta noin sisällöllisesti. Kuten yritin sanoa, luultavasti myös Kyut olisi luultavasti pystynyt hattutemppuun, koska Tourella ei nyt vaan onnistunut mikään. Kumpikaan ei ole mikään väheksyttävä kärki. Mitähän Drogba olisi saanut aikaan tuota puolustusta vastaan?
Pelin juttu oli mielestäni tämä Arsenalin huonous tärkeäksi katsottavassa paikassa, Pool pelasi kuten odotin ja miten sen pitäisikin tuolla materiaalilla. Siksi Arsenalin kriisi on kiinnostavampi minulle, vaikka jonkun mielestä varmaan odotettu sekin,
|
|
|
|
el_Diablo
Poissa
Suosikkijoukkue: visio 2020
|
 |
Vastaus #3007 : 01.04.2007 klo 23:11:16 |
|
Arsenal ei saanut mitään aikaan ennen 2-0:aa, se ehkä kuvastaa kuitenkin parhaiten ottelun kulkua. olihan siinä 0-1 -tilanteessa pedolla yksi loistava vetopaikka, josta joku oikea jalkapalloilija olisi laittanut pallon maaliin. tai ainakin johonkin muualle kuin kulmalipulle. lisäksi ade pääsi kulmasta puskemaan, muttei saanut painettua palloa tarpeeksi alaspäin. tämä oli toki erikoistilanne, joita ei kai yleensä lasketa. mutta kyllä peli olisi voinut ihan hyvin olla 1-1 ennen poolin toista maalia. parempi toki voitti, arsehan oli hävinnyt pelin jo ennen sen alkua.
|
|
|
|
keveli
Poissa
|
 |
Vastaus #3008 : 02.04.2007 klo 00:09:55 |
|
Syytä en tiedä, mutta ainakaan syy ei ollut Crouchin fantastisuus sinänsä vaikka pätevästi viimeisteli. Mitään häikäisevää taitoa Crouchilta ei nähty, perinteistä englantilaisen sentterin suoritusta noin sisällöllisesti. Ei perinteinen englantilainen sentteri pysty tuollaisiin taidonnäytteisiin kuin Crouch eilen  Varsinkin ne harhauttelukuviot vasemmalla laidalla siinä jossain vaiheessa oikeuttavat Crouchinho-lempinimeen. Muutenkin sanan "perinteinen" käyttö Crouchin yhteydessä tuntuu jokseenkin kummalliselta... Kuyt nyt ei pysty tämänhetkisessä kunnossaan yhtään mihinkään. Mutta kaipa se on sitten uskottava, että joka ainoa peruskärki olisi tehnyt eilen Arsenalia vastaan hat trickin, kun sinä kerran niin sanot :  Pelin juttu oli mielestäni tämä Arsenalin huonous tärkeäksi katsottavassa paikassa, Pool pelasi kuten odotin ja miten sen pitäisikin tuolla materiaalilla. Siksi Arsenalin kriisi on kiinnostavampi minulle, vaikka jonkun mielestä varmaan odotettu sekin,
Niin, ainahan sitä oman joukkueen kannalta näitä pelejä katsoo. Tammikuisissa Cupin kohtaamisissa se "juttu" minulle oli Liverpoolin puolustuspelin surkeus, teille se varmaan oli sitten Arsenalin loistavuus. Esimerkiksi jos sen FA Cupin ottelun maaleista puhutaan niin ensimmäisessä Gerrard aivan käsittämättömästä arkaili ja väisti Rosickyn laukauksen tieltä (lisäksi Dudek oli aivan liikaa vastassa maaliltaan), toisessa tsekkiläinen päästettiin vetämään täysin vapaasti seitsemän muniaan kaivelevan Pool-pelaajan ihaillessa ympärillä ja kolmannessa Carragher teki kardinaalimunauksen. Toisaalta Rosickyn molemmat vedot olivat erittäin hyviä ja hienoja maaleja ja Henry sai riistettyä pallon hienolla karvauksellaan ja viimeisteli tyylikkäästi. Näitä asioita voi katsoa niin monelta kantilta. Silti tuntuu käsittämättömältä sinun väitteesi siitä, että Crouch pelasi eilen aivan kuin joku tusinajamppa kärjessä ja hattutemppu oli vain Touren ansiota.
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #3009 : 02.04.2007 klo 09:33:31 |
|
Ei perinteinen englantilainen sentteri pysty tuollaisiin taidonnäytteisiin kuin Crouch eilen Varsinkin ne harhauttelukuviot vasemmalla laidalla siinä jossain vaiheessa oikeuttavat Crouchinho-lempinimeen. Muutenkin sanan "perinteinen" käyttö Crouchin yhteydessä tuntuu jokseenkin kummalliselta.. Edelleen, en nähnyt mitään kummallista Crouchin pelissä, mutta omissa mielikuvissani hän ei nyt mikään vanhan ajan Mark Hateley eli käsittämättömän kankea. Tietysti jos ajattelee verrata Crouchia Michael Rickettsiin tai Hartsoniin, onhan hän eri maata. Mielessäni oli enemmän modernimpaa tyyliä edustavat Viduka ja Bent, tosin heidän viime aikojen kunnosta ei ole niin tarkkaa havaintoa. Mutta ei Crouchin viimeistelykään joka viikko ole samalla tasolla. Niin, ainahan sitä oman joukkueen kannalta näitä pelejä katsoo. Tammikuisissa Cupin kohtaamisissa se "juttu" minulle oli Liverpoolin puolustuspelin surkeus, teille se varmaan oli sitten Arsenalin loistavuus. Olihan se aika hupaisa kämmi, jossa Agger melkein päästi hyvin huonossa kunnossa olevan Baptistan maalintekoon, aivan Carra-laatua. Brassin surkea pallokontrolli esti maalin syntymisen ja Carragher esti lopulta maalinteon. Normaalikärjen kohdalla olisi myöhästynyt. Muuten melkeinpä Arsun hyökkäys testasi hyvin vähän Poolin alakertaa, tolpat kolisivat mutta ei siitä sen enempää. Arsun ote oli veltto, Poolin samaa tasoa kuin tammikuussa. En ymmärrä miksi syntyy kiistaa Arsenalin laitapakkien ja topparien (Toure) pelistä, kyllä FA cupissakin Poolin alkuvyorytys oli sitä tasoa että 2-0 olisi ollut taululla samantien jos henkinen lataus olisi ollut kuten viikonloppuna. Crouchin pelihän oli one off, samanlainen sattuma kuin Baptistalla liigacupissa. Ei niin selkeästi heijasta pitkän ajan tasoa, muutenhan Crouchinhollasi olisi jo 20 maalia kasassa. Hehkutuksesi miehestä menee mielestäni yli, mutta mitäpä siitä, voiton hetkellä kaikki on sallittua.
|
|
|
|
ismael
Poissa
|
 |
Vastaus #3010 : 02.04.2007 klo 12:04:40 |
|
Tulee oikeen viimevuoden hävitty CL-finaali mieleen, toki silloin itki fanien lisäksi joukkuekin - ja nolasi ohessa itsensä aika rankati. Urheiluhengelle siis  , huonoille häviäjille jotain muuta. Kaikki pelit ovat pienestä kiinni, se JOS vaikuttaa joka peliin. Tarvitaan tuuria ja taitoa mutta ennen kaikkea asennetta. Tottakai peli olisi voinut ehkä olla aivan toisenlainen jopa, JOS oltaisiin siitä yhdestä paikasta tehty aluksi maali. Toki JOS Live olisi tehnyt tilannetta edeltävistä kolmesta paikasta 3 eikä vain yhden maalin... Parempi voitti, eikä edes jossin vertaa ole tästä kiistelemistä.
|
|
|
|
keveli
Poissa
|
 |
Vastaus #3011 : 02.04.2007 klo 12:27:37 |
|
Crouchin pelihän oli one off, samanlainen sattuma kuin Baptistalla liigacupissa. Ei niin selkeästi heijasta pitkän ajan tasoa, muutenhan Crouchinhollasi olisi jo 20 maalia kasassa. Hehkutuksesi miehestä menee mielestäni yli, mutta mitäpä siitä, voiton hetkellä kaikki on sallittua.
Käsittääkseni en ole puhunut yhtään mitään Crouchin tasosta noin yleensä, ainoastaan tuosta yhdestä ja ainoasta ottelusta. En tiedä miksi ihmeessä käänsit tuon jutun noin päin. Lauantaina Petteri oli kuitenkin lähes pitelemätön Arsenalin puolustajille ja teki kaksi hemmetin hienoa maalia.
|
|
|
|
N5
Poissa
Suosikkijoukkue: Arsesta
|
 |
Vastaus #3012 : 02.04.2007 klo 13:27:10 |
|
Mitä ihmettä ismael lässyttää? En kiellä etteikö Pool ansainnut voittoa enkä jossitellut Arsenalin liki olemattomilla maalipaikoilla. Viittaus Poolin aiempaan "surkeaan" puolustuspeliin toi vaan mieleen Aggerin hyvin samantapaisen sekoamisen mitä ilmeisesti muisteltiin. Olisiko normaali Arsenal saanut lisää samaa kentälle näkyville? En tiedä, eikä sille ole mitään väliäkään. Kuten sanoin jo, kiinnostavaa ei ole miten Crouch on niin hieno pelaaja että teki kolme maalia, vaan se miksi Arsenal on pelannut nyt 3-4 peliä putkeen huonosti, Anfield pohjanoteerauksena.
On hyvin vaikea nähdä Poolin pelissä, taktiikassa tai henkilökohtaisessa suorituksessa jotain uutta kauden aiempiin peleihin. Sen alakertaa ei testattu, Crouch teki maalit mutta ei tyyliin Maradona tekisi, vaan kuten Viduka. Ihan hyvä niin.
Mutta miksi Arsenal on huono? Se käsittääkseni on, ismael, myös tässä ketjussa aiheena tätä nykyä, eikä Crouchin kyvykkyyden perusteellisempi arviointi. Kiinnostavaa olisi keskustella, vaikuttaako hieman yllättävä loppukauden konttaus Wengerin tapaisen teoreetikon Suureen Suunnitelmaan. Kun Fabregasin, Touren, Hlebin kaltaiset ajatellut avainpelaajat pelaavat päin peetä? Luulisi herättelevän.
Voittojen karkaaminen pääsiäisen tuplakierroksella West Hamia ja Newcastlea vastaan panee täyden paniikin päälle.
|
|
|
|
-J-
Poissa
Suosikkijoukkue: ompisuomi
|
 |
Vastaus #3013 : 02.04.2007 klo 13:50:09 |
|
Crouchin pelihän oli one off, samanlainen sattuma kuin Baptistalla liigacupissa. Ei niin selkeästi heijasta pitkän ajan tasoa, muutenhan Crouchinhollasi olisi jo 20 maalia kasassa. Hehkutuksesi miehestä menee mielestäni yli, mutta mitäpä siitä, voiton hetkellä kaikki on sallittua.
No ei tuo 16 maaliakaan tuolla pelimäärällä mielestäni hirveän huonosti ole. Selvästi parempi pelaaja, kuin mitä odotin pelaajan siirryttyä Liverpooliin. Maalien lisäksi luo paikkoja muille (6 maalisyöttöä taitaa olla tällä kaudella). En nyt lähde vertaamaan Crouchia Henryyn pelaajana, sillä ovat täysin eri tyyppisiä hyökkääjiä, mutta tämän kauden tilastoihin katsottuna hujoppi (16goals/6assists/1995mins) on ollut reippaasti tehokkaampi kuin heikossa kunnossa ollut Henry(12goals/5assists/2241mins). Nämä nyt ovat vaan näitä tilastoja eivätkä kerro oikeastaan mistään muuta kuin tehoista, mutta onpahan jotain osoitusta Crouchin pitemmän ajan tasosta. ECHOssa Peter muuten mainitsikin tästä, että ottelumäärän/peliminuuttien välisen korrelaation ymmärtämättömyys on yksi syy siihen että ihmiset kyseenalaistavat edelleen miehen maalintekotaitoja. Tällä kaudellahan Rafan ykkösvalinta kärkeen on ollut Bellamy-Kuyt, joten Crouchille on jäänyt aika paljon jämäminuutteja lopusta. edit. Itse pelistähän Wengerkin sanoi, että Arse-pelaajilta puuttui motivaatiota. Neljän sakkiin pääsemisen varmisteleminen ei ilmeisesti riitä motivaatioksi kaikille pelaajille. No, eiköhän tämä matsi ollut se herätys jota kaivattiin ja jatkossa pelaajat jaksavat skarpata loppuihinkin peleistä.
|
|
« Viimeksi muokattu: 02.04.2007 klo 13:55:58 kirjoittanut -J- »
|
|
|
|
|
Larsenal
Poissa
Suosikkijoukkue: KäPa, Arsenal
|
 |
Vastaus #3014 : 04.04.2007 klo 20:08:15 |
|
WTF? Mihin Arsenal on menossa? Mitä hemmettiä! Jostain tihkuu nyt tietoja, että ensi kauden vieraspaita olisi kokovalkoinen.  Tämä liittyy taatusti johonkin isompaan skeemaan. Uusi omistaja tulossa ja sillä on joku KKK-tausta. Jippii. Hän on varmasti kuin kotonaan Arsupelaajien kanssa. 
|
|
« Viimeksi muokattu: 04.04.2007 klo 20:09:23 kirjoittanut Larsenal »
|
|
|
|
|
Fin_Gooner
Poissa
|
 |
Vastaus #3015 : 05.04.2007 klo 09:22:18 |
|
WTF? Mihin Arsenal on menossa? Mitä hemmettiä! Jostain tihkuu nyt tietoja, että ensi kauden vieraspaita olisi kokovalkoinen.  Tämä liittyy taatusti johonkin isompaan skeemaan. Uusi omistaja tulossa ja sillä on joku KKK-tausta. Jippii. Hän on varmasti kuin kotonaan Arsupelaajien kanssa.  Juu onhan noita huhuja ollut liikkeellä... aika huono idea minusta  . Jätettäisiin nuo kokovalkoiset vieraspaidat suosiolla ManU:lle ja puppeleille. Keltainen on loistava kakkospaidan väri, se pari kautta sitten ollut sininen oli huonoudessaan melkeinpä valkoiseen verrattava.
|
|
|
|
Julius3
Poissa
|
 |
Vastaus #3016 : 05.04.2007 klo 17:37:16 |
|
Juu onhan noita huhuja ollut liikkeellä... aika huono idea minusta  . Jätettäisiin nuo kokovalkoiset vieraspaidat suosiolla ManU:lle ja puppeleille. Keltainen on loistava kakkospaidan väri, se pari kautta sitten ollut sininen oli huonoudessaan melkeinpä valkoiseen verrattava. Se yhden kauden sininen-hopea-valkoinen mikäolikaan, oli mun mielestä ihan hauska? 
|
|
|
|
Fin_Gooner
Poissa
|
 |
Vastaus #3017 : 05.04.2007 klo 22:36:52 |
|
Joo tykkäsin itsekin siitä. Olisko ollut 98-99 kaudella.
|
|
|
|
-J-
Poissa
Suosikkijoukkue: ompisuomi
|
 |
Vastaus #3018 : 05.04.2007 klo 22:54:57 |
|
Joo tykkäsin itsekin siitä. Olisko ollut 98-99 kaudella. Vai tarkoitatko sitä liukuvärihässäkkää, jonka rintamus oli ylhäältä ja alhaalta sininen ja keskeltä vaaleampi, selkämyksen ollessa tummansininen? 02/03 taisi olla käytössä.
|
|
|
|
Fin_Gooner
Poissa
|
 |
Vastaus #3019 : 05.04.2007 klo 23:19:12 |
|
Joo tykkäsin itsekin siitä. Olisko ollut 98-99 kaudella. Vai tarkoitatko sitä liukuvärihässäkkää, jonka rintamus oli ylhäältä ja alhaalta sininen ja keskeltä vaaleampi, selkämyksen ollessa tummansininen? 02/03 taisi olla käytössä.
Jaa enpä ole itsekään varma enää. Sellaista kullankeltaista siinä kuitenkin oli, ja sinistä. Tämä: 
|
|
|
|
el_Diablo
Poissa
Suosikkijoukkue: visio 2020
|
 |
Vastaus #3020 : 06.04.2007 klo 03:58:55 |
|
2001/2 kaudella oli tuo kultainen paita käytössä..  syltty iski OT:lla..
|
|
|
|
Fin_Gooner
Poissa
|
 |
Vastaus #3021 : 06.04.2007 klo 09:31:21 |
|
2001/2 kaudella oli tuo kultainen paita käytössä..  syltty iski OT:lla.. No joka tapauksessa, hieno paita  .
|
|
|
|
Larsenal
Poissa
Suosikkijoukkue: KäPa, Arsenal
|
 |
Vastaus #3022 : 06.04.2007 klo 14:08:47 |
|
Toi oli hieno matsi  . Aijai, niitä aikoja... : 
|
|
|
|
john white
Poissa
|
 |
Vastaus #3023 : 06.04.2007 klo 16:53:59 |
|
Toi oli hieno matsi  . Aijai, niitä aikoja... :  Jotka eivät koskaan enää palaa 
|
|
|
|
Fin_Gooner
Poissa
|
 |
Vastaus #3024 : 06.04.2007 klo 17:13:53 |
|
Jotka eivät koskaan enää palaa  No, onpahan ainakin jotain muisteltavaa toisin kuin spermiksillä  .
|
|
|
|
|
|