J.Lambga
Poissa
Suosikkijoukkue: Olarin Tarmo
|
 |
Vastaus #225 : 08.08.2025 klo 06:46:31 |
|
Helvetin helvetti... Joukkueen paras toppari paskaksi. Tietääkö kukaan mistä näkisi illan pelin? DAZN appi mainostaa peliä etusivullaan, mutta sitten peliä ei näy tulevat matsit osiossa. Kyllä mä streamin osaan toki etsiä, mutta mietin onko mitään virallisemppaa tapaa katsoa.
|
|
|
|
|
Isokasi808
Paikalla
Suosikkijoukkue: Chelsea Fc,Huuhkajat,Three Lions,Orimattilan Pedot
|
 |
Vastaus #226 : 08.08.2025 klo 06:55:55 |
|
Onhan nyt Leolla paskaa tuuria, juuri kun alkoi loppukaudesta näyttämään siltä maailmanluokan puolustajalta mitä hänestä on odotettu
|
|
|
|
|
Coulijoe
Paikalla
Suosikkijoukkue: Chelsea, Sunderland
|
 |
Vastaus #227 : 08.08.2025 klo 07:45:44 |
|
Badiashile on poissa syyskuun alkuun asti, ainakin.
|
|
|
|
|
StamfordBridge
Poissa
|
 |
Vastaus #228 : 08.08.2025 klo 08:07:15 |
|
Colwillin loukkaantuminen tuli ikävään paikkaan, kun oli alkanut nostamaan tasoa sinne, missä Brightonissa pelasi ja on myös ollut yksi näistä johtajista kentällä, eli yksi tärkeimmistä pelaajista menetetty tulevan kauden osalta. Tosin en ole aivan varma mille pelipaikalle Hato tarkalleen ottaen hankittiin, CB vai LB? Käsittääkseni Hato osaa pelata molempia paikkoja.
Hato tulee pelaamaan vasempana topparina joitain pelejä, mutta koska on vain 181-senttinen, pääpelivoimassa antaa tasoitusta. Colwillkaan mikään järkky iso ole ja näin ollen ei ole mikään kummoinen pääpelaaja. Hato voi toki 19-vuotiaana vielä tuosta kasvaa, mutta varmasti puhutaan ihan muutamista senteistä maksimissaan eli seura näkee Haton tällä hetkellä vasempana puolustajana ja Cucurellan varamiehenä ja jos Hato vielä tuosta kasvaa muutaman sentin ja lisää ponnistusvoimaa, jatkossa tuossa voi olla erittäin kovilla ominaisuuksilla varustettu toppari. Toki tähän pitää vielä lisätä, että vaikka olisi toppariksi lyhyt, niin voi siltikin olla maailmanluokan toppari Cannavaro näin esimerkkinä. Colwillille suurin piirtein se pahin futarin loukkaantuminen mitä voi tulla eteen  Toivottavasti tulee takaisin "Azpina" eikä uutena "Fofanana" sitten aikanaan. Periaatteessa kai nykyisten, nimimerkki Paitsi Ossa jo listaamien topparivaihtoehtojenhan pitäisi kyllä riittää edessä olevaan kauteen enemmän kuin hyvin. Noin paperilla. Mutta sitten taas miten paljon Fofanan kunnossa pysymiseen voidaan luottaa? Entä onko Chalobah jäämässä seuraan vai yritetäänkö tätä vielä kerran savustaa ulos ja voimalla? Lisäksi Badiashilekin vaikuttaa osoittautuvan raameistaan huolimatta vähän loukkaantumisherkäksi tapaukseksi ja tietty ne esitykset kentällä. Disasista en ala enää edes kommentoimaan. Toisin sanoen "varmoja" ukkoja olisivat siis ainoastaan Tosin, Anselmino, Hato ja Veiga. Toki näistäkin veikoista ainoa niin sanotusti varma tapaus on Tosin. Ikävää olisi myös lähteä tässä tilanteessa ostoksille ihan sama kenen kanssa, sillä jonkinlainen ostopakko saa kyllä aikaan sen, että vastapuoli tulee pyytämään pelaajasta kokonaista "pankkia" siirtosumman muodossa. Boldatusta sen verran, että ei kai mitään puheita nyt ole enää ollutkaan tästä Palace-lainalta palattuaan, kyllä Chalobahin pitäisi ehdottomasti jäädä seuraan. Voi melkein sanoa, että edustaa sitä kokenutta osastoa ja on pelaajana hyvin varma. Colwillin tilalle en lähtisi ketään hankkimaan vaan tässähän nyt olisi Veigalla mahdollisuus päästä pelaamaan sitä tonttia, mitä haluaa pelata tarjoamalla myös vaihtoehdon vasemmalle. Lähtisin itse tällä puolustuspaletilla (Fofana laskettu pois, koska ei pysy kuitenkaan kasassa): LB Cucurella Hato LCB Veiga Badiashile RCB Chalobah Tosin RB James Gusto Acheampong Noista Hato sekä Achampong voivat tosiaan pelata topparina. Anselmino olisi kyllä muuten hyvä lisä tuohon, mutta jos se Fofana pysyykin kasassa, niin minuutit jäävät kyllä auttamatta vähiin.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2025 klo 08:09:39 kirjoittanut StamfordBridge »
|
|
|
|
|
Yrski
Poissa
|
 |
Vastaus #229 : 08.08.2025 klo 08:22:36 |
|
Anselminohan on kyllä muuten aivan jokeri tone deividwashingtonit ja datrofofanat. Hädin tuskin kourallinen matseja aikuisten tasolla ja viimeisimmästäkin kilpailullisesta, jossa on tullut kunnolla minuutteja alkaa olla jo aikaa. Jeps, olihan tuollakin loukkaantumistaustaa, joka peliaikaan on väistämättä vaikuttanut, mutta eiköhän pelaajan olisi parempi päästä vaikka jonnekin mantereen lattarisarjaan(?) hakemaan isosti minuutteja vyölle. Strasbourg-kiintiöhän meni jo, eli miten olisi vaikka Portugalin tuttu kauppakumppani ja Siniperheeseenkin tavoiteltu Sporting?
|
|
|
|
|
StamfordBridge
Poissa
|
 |
Vastaus #230 : 08.08.2025 klo 08:35:35 |
|
Anselminohan on kyllä muuten aivan jokeri tone deividwashingtonit ja datrofofanat. Hädin tuskin kourallinen matseja aikuisten tasolla ja viimeisimmästäkin kilpailullisesta, jossa on tullut kunnolla minuutteja alkaa olla jo aikaa. Jeps, olihan tuollakin loukkaantumistaustaa, joka peliaikaan on väistämättä vaikuttanut, mutta eiköhän pelaajan olisi parempi päästä vaikka jonnekin mantereen lattarisarjaan(?) hakemaan isosti minuutteja vyölle. Strasbourg-kiintiöhän meni jo, eli miten olisi vaikka Portugalin tuttu kauppakumppani ja Siniperheeseenkin tavoiteltu Sporting?
Anselmino on kuitenkin aivan eri tason talentti kuin Washington ja Datro Fofana, vaikka toki eri pelipaikkaa pelaavat. Olen samaa mieltä siitä, että laina olisi järkevää, mutta jos mahdollista niin, lainaisin kovimpaan tai häntäpään PL-joukkueeseen tai miksei esim. johonkin Bournemouthiin, mistä Huijsen lähti.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #231 : 08.08.2025 klo 08:42:58 |
|
Boldatusta sen verran, että ei kai mitään puheita nyt ole enää ollutkaan tästä Palace-lainalta palattuaan, kyllä Chalobahin pitäisi ehdottomasti jäädä seuraan. Voi melkein sanoa, että edustaa sitä kokenutta osastoa ja on pelaajana hyvin varma. On ollut puhetta. Mitään järkeähän ei niissä puheissa ole missään vaiheessa ollut, mutta kyllä niitä mainintoja on aina välillä Matt Law'n yms. hovitoimittajien kirjoitteluissa näkynyt. Chalobahin peliesitykset ovat kyllä pitäneet huolen siitä, että ei seurajohto voi häntä ihan yhtä tylysti kohdella kuin viime kesänä, mutta en epäile hetkeäkään etteikö pure profitit edelleen pukuosastoa kiinnostelisi, jos Chalobahista joku seura todenteolla kiinnostuu. Lähtisin itse tällä puolustuspaletilla (Fofana laskettu pois, koska ei pysy kuitenkaan kasassa):
LB Cucurella Hato
LCB Veiga Badiashile
RCB Chalobah Tosin
RB James Gusto Acheampong Tähän sama. Eli Maresca/pukuosasto hattu kourassa kyselemään Veigalta, olisiko kiinnostusta jäädä seuraan, jos pääsee pelaamaan suurimman osan minuuteistaan topparina. Se olisi sitten Veiga//Hato/Badiashile kolmikon välinen kilpailu kuka onnistuu vakuuttamaan eniten ja naulaamaan tontin itselleen siihen asti, että Colwill on takaisin vahvuudessa.
|
|
|
|
|
disco masa
Poissa
Suosikkijoukkue: CFC
|
 |
Vastaus #232 : 08.08.2025 klo 08:51:40 |
|
Lähtisin itse tällä puolustuspaletilla (Fofana laskettu pois, koska ei pysy kuitenkaan kasassa):
LB Cucurella Hato
LCB Veiga Badiashile
RCB Chalobah Tosin
RB James Gusto Acheampong
Noista Hato sekä Achampong voivat tosiaan pelata topparina. Anselmino olisi kyllä muuten hyvä lisä tuohon, mutta jos se Fofana pysyykin kasassa, niin minuutit jäävät kyllä auttamatta vähiin.
Nyt toimistossa puhelin kauniiseen käteen ja soittoa etelä-lontooseen ja Guehi toppariosastolle sisään. Guehin hankinnan voi sitten rahoittaa myymällä ranskan pojat sekä veiga. Sen jälkeen siellä on toppariosastolle Guehi ja chalo jotka voi pelata molempia puolia, sitten fofana ja tosin puhtaasti oikealle ja tietenkin Colwill vasemmalle kun saa itsensä kuntoon. Kyllä näillä pitäisi pärjätä seuraavat 4-6 vuotta hienosti kun vaan jatkumosta pitää huolta. Sitten tietysti cucu / hato vaspan roolissa ja james / gusto oikealla. Acheampong mieluusti lainalle vaikka pimppiim jossa saa pelata, tai sitten johonkin eurooppaan saamaan vastuuta.
|
|
|
|
|
Yrski
Poissa
|
 |
Vastaus #233 : 08.08.2025 klo 10:12:45 |
|
Anselmino on kuitenkin aivan eri tason talentti kuin Washington ja Datro Fofana, vaikka toki eri pelipaikkaa pelaavat. Olen samaa mieltä siitä, että laina olisi järkevää, mutta jos mahdollista niin, lainaisin kovimpaan tai häntäpään PL-joukkueeseen tai miksei esim. johonkin Bournemouthiin, mistä Huijsen lähti.
Toivottavasti tämä myös pitää paikkansa. Argentiinan pääsarjastahan ei noin vertailun vuoksi ole tainnut ponnistaa suoraan Valioliigaan 2000-luvun aikana kuin Julian Alvarez ja nykyisessä, topparien määrällisessä runsaudenpulassa joku vuoden-parin kypsyminen pienemmissä kuvioissa olisi varmaan kaikille osapuolille paras ratkaisu.
|
|
|
|
|
StamfordBridge
Poissa
|
 |
Vastaus #234 : 08.08.2025 klo 10:13:01 |
|
Nyt toimistossa puhelin kauniiseen käteen ja soittoa etelä-lontooseen ja Guehi toppariosastolle sisään. Guehin hankinnan voi sitten rahoittaa myymällä ranskan pojat sekä veiga.
Sen jälkeen siellä on toppariosastolle Guehi ja chalo jotka voi pelata molempia puolia, sitten fofana ja tosin puhtaasti oikealle ja tietenkin Colwill vasemmalle kun saa itsensä kuntoon. Kyllä näillä pitäisi pärjätä seuraavat 4-6 vuotta hienosti kun vaan jatkumosta pitää huolta.
Sitten tietysti cucu / hato vaspan roolissa ja james / gusto oikealla. Acheampong mieluusti lainalle vaikka pimppiim jossa saa pelata, tai sitten johonkin eurooppaan saamaan vastuuta.
En pistäisi pahakseni itsekään, mikäli Guehi saataisiin hankittua ja olen itse asiassa tätä vähän toivonutkin, että puolustukseen tulisi vielä yksi kokenut ja kovan luokan toppari, jolla on johtajan ominaisuuksia. Siirtosummahan ei olisi mitenkään posketon, koska Guehilla Palace-sopparia jäljellä ensi kesään, joten mututuntumalta irtoaisi varmaan johonkin 30M£-40M£ hintaan. Pelkästään Disasterin ja Badiashilen myynneillä saisi tuon summan kuitattua.
|
|
|
|
|
zezba
Poissa
|
 |
Vastaus #235 : 08.08.2025 klo 10:27:11 |
|
Romano kertoo että siellä ois henkilökohtaiset ehdot sovittuna Garnachon kanssa ja enää väännetään siirtosummasta. Ei mene kyllä mulla kaaliin että miksi helvetissä tuo pitää väkisin roudata sisään.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2025 klo 10:32:02 kirjoittanut zezba »
|
|
|
|
|
Napoli10
Poissa
|
 |
Vastaus #236 : 08.08.2025 klo 10:38:38 |
|
Romano kertoo että siellä ois henkilökohtaiset ehdot sovittuna Garnachon kanssa ja enää väännetään siirtosummasta. Ei mene kyllä mulla kaaliin että miksi helvetissä tuo pitää väkisin roudata sisään.
Saa halvalla alelaarista, nuori pelaaja. Veikkaan, että Garnachon saa myytyä pois parin kolmen vuoden kuluttua samaan hintaan jos peli kulkee vähän alusta, kuten Jacksonin tai Madueken nyt.
|
|
|
|
|
StamfordBridge
Poissa
|
 |
Vastaus #237 : 08.08.2025 klo 10:45:19 |
|
Argentiinan pääsarjastahan ei noin vertailun vuoksi ole tainnut ponnistaa suoraan Valioliigaan 2000-luvun aikana kuin Julian Alvarez ja nykyisessä, topparien määrällisessä runsaudenpulassa joku vuoden-parin kypsyminen pienemmissä kuvioissa olisi varmaan kaikille osapuolille paras ratkaisu.
Ei noita kovin montaa varmasti olekaan, itselläni tulee Alvarezin lisäksi mieleen vain Mac Allister. Jos Anselmino lainataan ulkomaille vieden yhden lainaspotin lisää (onko tällä hetkellä 2 vai 3 käyttämättä?), niin sitten ehdottomasti johonkin Italiaan tai Espanjaan. Toki jos tulee tilanne missä Disasin lisäksi jompikumpi Badiashile tai Veiga myydään tässä siirtoikkunassa eteenpäin, niin sitten pitäisi tulevana kautena Anselminon joukkueessa. Anselmino on molempijalkainen ja muutenkin hyvin paljon samaa kuin Dean Huijsenissa eli pystyy helposti pelaamaan molempia puolia keskuspuolustuksessa.
|
|
|
|
|
Paniikkijonne
Poissa
|
 |
Vastaus #238 : 08.08.2025 klo 10:51:43 |
|
Kyllä tämä Colwillin loukki vielä voitoksi kääntyy. Kun huhujen mukaan Palacelle ei ole kelvannut edes Liverpoolin £40m tarjous Guehista, niin Chelsean on pakko pistää iso vaihde silmään eli vaihtaa molemmat Monacon patongit, Sterling (Ezen korvaaja) ja Chilwell 4 for 1 Guehiin. Alkukausi mennään jo Palacessa yhteisen sävelen löytäneellä Chalo-Guehilla, Fofana tervehtyy muutamaan otteluun kunnes loukkaantuu taas, mistä palataan Chalo-Guehiin siihen asti että Colwill palaa ja sitten onkin Colwill-Guehi tuleviksi vuosiksi puolustuksen ytimessä kun toimistolla vihdoin luovuttavat Fofanan suhteen. Samalla yllä palaneet kirjanpitomiljoonat tarkoittaa sitä, ettei Garnachoa "harmi kyllä" olekaan varaa ostaa.
...
Vaikka tässä viikon sisään onkin ollut toimistolla hyvää tekemistä myyntien suhteen, niin eiköhän tässä ole lopputulos että toppariosasto vedetään kolmikolla Chalobah-Tosin-Badiashile, samalla kun hyökkäysosastolta ei myydä ketään mutta sisään naarataan megamiljoonilla sekä Garnacho että Simons. Never stop the madness jne.
|
|
|
|
|
StamfordBridge
Poissa
|
 |
Vastaus #239 : 08.08.2025 klo 11:04:31 |
|
Romano kertoo että siellä ois henkilökohtaiset ehdot sovittuna Garnachon kanssa ja enää väännetään siirtosummasta. Ei mene kyllä mulla kaaliin että miksi helvetissä tuo pitää väkisin roudata sisään.
Eipä siellä nyt kovin paljon ole vaihtoehtoja vasemmalle laidalle muuta kuin Gittens, joka hankittiin Sanchon tilalle ja tietysti Neto, joka pystyy siellä pelaamaan, mutta on parempi toisella puolella sekä Joao Pedro, mutta varmaan häntä nyt sitten kaavaillaan enemmän ysiksi kuin laitaan. Mudrykin kärsiessä doping-pannaa on ikään kuin yksi vasemman laidan winger vähemmän vrs. mitä viime kauteen lähdettäessä ja tulossa monta luokkaa kovempia pelejä UCL:n takia. edit. unohtui kokonaan Tyrique George vasemmalta laidalta.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2025 klo 11:51:33 kirjoittanut StamfordBridge »
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #240 : 08.08.2025 klo 11:54:38 |
|
Kyllä tämä Colwillin loukki vielä voitoksi kääntyy. Kun huhujen mukaan Palacelle ei ole kelvannut edes Liverpoolin £40m tarjous Guehista, niin Chelsean on pakko pistää iso vaihde silmään eli vaihtaa molemmat Monacon patongit, Sterling (Ezen korvaaja) ja Chilwell 4 for 1 Guehiin. Alkukausi mennään jo Palacessa yhteisen sävelen löytäneellä Chalo-Guehilla, Fofana tervehtyy muutamaan otteluun kunnes loukkaantuu taas, mistä palataan Chalo-Guehiin siihen asti että Colwill palaa ja sitten onkin Colwill-Guehi tuleviksi vuosiksi puolustuksen ytimessä kun toimistolla vihdoin luovuttavat Fofanan suhteen. Samalla yllä palaneet kirjanpitomiljoonat tarkoittaa sitä, ettei Garnachoa "harmi kyllä" olekaan varaa ostaa. Kappas, sieltä on löytynyt taas uusi nimimerkki reservistä.  Boldattuun sen verran, että Chelseallahan on Guehin tapauksessa muihin seuroihin nähden sellainen "etu" että siellä on se 20% jälleenmyyntiklausuuli edelleen voimassa, joka tarkoittaisi että pelaaja on Chelsealle irrotettavissa muita seuroja halvemmin. Jos Chelsea ilmoittaisi, että on valmis tuosta jälleenmyyntiklausuulistaan luopumaan ja tarjoaa £40M niin sehän on jo Palacen kannalta paljon parempi kuin minkään muun seuran tarjoama £40M, josta siivu tulisi joka tapauksessa Chelsean kassaan. Tai sitten makselisi suosiolla £50M ja ottaisi kympin klausuulin myötä suoraan takaisin, millä saisi kikkailtua kirjanpitoon ensimmäisen vuoden amortisaatiot "ilmaiseksi". Guehi tosiaan kelpaisi tännekin. Tai miksei joku muukin ihan oikea laatutoppari, jonka perässä seurassa oltaisiin voitu olla ilman Colwillin loukkia muutenkin. Kunhan nyt vältettäisiin nämä axeldisasien tyyliset panikoinnit. Disasihan saapui aika tarkkaan kaksi vuotta sitten nimenomaan paikkaamaan ACL-vamman takia pitkään sivussa ollutta Fofanaa ja siitä panikoinnista maksellaan nyt tällä hetkellä kovaa hintaa.
|
|
|
|
|
StamfordBridge
Poissa
|
 |
Vastaus #241 : 08.08.2025 klo 12:34:45 |
|
Disasterista puheen ollen, kiinnostuneita Newcastlen ohella nyt myös Wolves, näin ainakin Simon Phillipsin mukaan. Chelsean pyyntihinta 25M£, palkka ei tule olemaan ongelma kun se ei nytkään ole kuin 40k£/vko.
|
|
|
|
|
Mr. Bungle
Poissa
|
 |
Vastaus #242 : 08.08.2025 klo 12:42:08 |
|
Jos Anselmino lainataan ulkomaille vieden yhden lainaspotin lisää (onko tällä hetkellä 2 vai 3 käyttämättä?), niin sitten ehdottomasti johonkin Italiaan tai Espanjaan.
Kv-lainaspoteista neljä käytetty (Strasbourgin kolmikko + Deivid), joten kaksi jäljellä. Ja varmaan pari slottia on pakko pitää vapaana ihan sinne siirtoikkunan lopulle. Jos käykin niin, että noita sterlingejä ja muita ei saada kaupaksi ja on pakko tyytyä lainaamaan jonnekin Italiaan.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #243 : 08.08.2025 klo 14:26:41 |
|
Disasterista puheen ollen, kiinnostuneita Newcastlen ohella nyt myös Wolves, näin ainakin Simon Phillipsin mukaan. Chelsean pyyntihinta 25M£, palkka ei tule olemaan ongelma kun se ei nytkään ole kuin 40k£/vko. Boldattuun en kyllä usko sekuntiakaan. Eiköhän se peruspalkka ole karkeasti noin tuplat tuohon ja mahdollisesti nyt CL-kautena sitten vielä vähän enemmän, ellei sitten sopparissa ole jotain klausuuleja mitkä estävät CL-palkannousun jos ei pelaaja ole itse ollut sitä joukkueen kanssa saavuttamassa... Mutta eiköhän Disasille nyt joka tapauksessa jostain ottaja löydy, eiköhän joku 80-100K/vko olisi silti aika isolle osalle valjujoukkueista ihan mahdollisuuksien rajoissa eli luulisi saarten sisäisellä siirrolla vähintään lainalle kelpaavan, jos ei pysyvää siirtoa saada aikaiseksi. Mantereeltakin palkan suhteen maksukykyisiä seuroja löytyy kyllä ihan kohtalainen määrä, mutta mitään £25M siirtosumma ei kyllä niiltä kovin helpolla irtoa eikä kiintiöiden takia lainakaan välttämättä tule kyseeseen. Kurkunleikkaajilta löytyy sitten maksukykyä niin siirtosumman kuin liksojenkin suhteen, mutta sinne ei pelaajalla välttämättä ole haluja lähteä.
|
|
|
|
|
00250
Paikalla
|
 |
Vastaus #244 : 08.08.2025 klo 14:41:57 |
|
Montakos pelaajaa edarissa tällä hetkellä? 40 taitaa mennä rikki?
|
|
|
|
|
London Blues
Poissa
Suosikkijoukkue: CFC, KuPS
|
 |
Vastaus #245 : 08.08.2025 klo 14:48:31 |
|
Montakos pelaajaa edarissa tällä hetkellä? 40 taitaa mennä rikki?
37 näyttää ainakin Transfermarkt, toki tässä lasketaan myös Mudryk mukaan ja näyttää esimerkiksi Broja olevan vielä Chelsean kirjoilla (vaikka siirto taisi jo olla aikalailla varma).
|
|
|
|
|
StamfordBridge
Poissa
|
 |
Vastaus #246 : 08.08.2025 klo 14:54:42 |
|
Boldattuun en kyllä usko sekuntiakaan. Eiköhän se peruspalkka ole karkeasti noin tuplat tuohon ja mahdollisesti nyt CL-kautena sitten vielä vähän enemmän, ellei sitten sopparissa ole jotain klausuuleja mitkä estävät CL-palkannousun jos ei pelaaja ole itse ollut sitä joukkueen kanssa saavuttamassa...
Mutta eiköhän Disasille nyt joka tapauksessa jostain ottaja löydy, eiköhän joku 80-100K/vko olisi silti aika isolle osalle valjujoukkueista ihan mahdollisuuksien rajoissa eli luulisi saarten sisäisellä siirrolla vähintään lainalle kelpaavan, jos ei pysyvää siirtoa saada aikaiseksi. Mantereeltakin palkan suhteen maksukykyisiä seuroja löytyy kyllä ihan kohtalainen määrä, mutta mitään £25M siirtosumma ei kyllä niiltä kovin helpolla irtoa eikä kiintiöiden takia lainakaan välttämättä tule kyseeseen. Kurkunleikkaajilta löytyy sitten maksukykyä niin siirtosumman kuin liksojenkin suhteen, mutta sinne ei pelaajalla välttämättä ole haluja lähteä.
Palkkatietoja eri lähteistä katsottua tuli tuo 40k£/vko ruudulle, yhdessä oli 80k£/vko. Jompi kumpi on varmaankin oikein (tai ainakin sinne päin) tai sitten molemmat eli UCL-paikasta 40k£/vko-palkkaan tullut tuplat eli tällä hetkellä saisi 80k£/vko. edit. Tottakai ei näihin sivustoihin voi 100% luottaa, mutta antaa monesti suuntaa missä pelaajan palkan suhteen mennään.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.08.2025 klo 14:57:40 kirjoittanut StamfordBridge »
|
|
|
|
|
Himalajan huippu
Poissa
|
 |
Vastaus #247 : 08.08.2025 klo 15:01:29 |
|
Montakos pelaajaa edarissa tällä hetkellä? 40 taitaa mennä rikki?
28 pelaajalle annettu numero. Toki jos haluaa jokaisen junnun ja pelaajat jotka eivät tule olemaan joukkueessa laskea niin määrä on toki suurempi.
|
|
|
|
|
Jype
Poissa
|
 |
Vastaus #248 : 08.08.2025 klo 15:02:19 |
|
Montakos pelaajaa edarissa tällä hetkellä? 40 taitaa mennä rikki?
https://www.chelseafc.com/en/news/article/chelsea-squad-numbers-confirmed-for-2025-26-seasonTänään julkistetussa listassa 28 pelaajalle on annettu edustusmiehistön pelinumerot. Näistäkin varmaan 4-5 pelaajaa vielä lähtee joko pysyvillä siirroilla tai lainoilla, ja toisaalta sisään päin tulee mitä todennäköisimmin vielä joku 2-3 uutta tulijaa markkinoilta. Lista ei sisällä esim. Disasia, Chilwelliä ja Sterlingiä jotka höntsäilevät sitten omillaan, jos ei uusia seuroja ennen siirtorajan umpeutumista löydy. e: hidas
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|