FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
22.03.2026 klo 00:07:22 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 84 [85] 86 ... 122
 
Kirjoittaja Aihe: Tottenham Hotspur 2025-26 – To dare is Tudor  (Luettu 327988 kertaa)
1 Jäsen ja 5 vierasta katselee tätä aihetta.
ziizaah

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2100 : 01.02.2026 klo 20:51:15

Ei muuta mielipidettäni Frankista. Mutta taas tuli lisäaikaa. Huoh. Tässä meinaa olla jo sisäinen ristiriita sen kanssa toivotko jopa häviötä, että Frank potkittaisiin, mutta kyllä tässä kuotenkin joka pistettä tarvitaan, jos halutaan säilyä, joten iloitaan nyt siitä.
Vähån samat ristiriitaiset fiilikset täälläkin. No pisteitä tarvitaan. Ja ihan sama kengitäänkö Frank vai ei jos pukumiesten osasto ei toimita mitään hyödyllistä.
Toffo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS


Vastaus #2101 : 01.02.2026 klo 20:51:25

Hauska kuulla miksi Romero pistettiin vilttiin.

Conor just viaplayn haastattelussa sano että joku pieni ”knock”.
-jda-

Poissa Poissa


Vastaus #2102 : 01.02.2026 klo 21:05:44

Conor just viaplayn haastattelussa sano että joku pieni ”knock”.

Toivottavasti on myös vaan ”knock” eikä tyypillinen spurs-knock joka tarkoittaa leikkausta ja puolen vuoden vesijuoksua.

Xavi parantaa tekemistään, edelleen välillä roikkuu pallossa liian kauan mutta toisaalta niitä syöttösuuntia on edelleenkin liian vähän ylöspäin. Solanke on kuntoutumassa mukavasti ja Odobertti tuntuu myös suorittavan edelleen nousujohteisesti. Artsi pelasi myös omaan silmään hyvän pelin ”väärällä” pelipaikalla. Tämä saattoi olla ns. tärkeä piste kauden lopussa.
Diamonds

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2103 : 01.02.2026 klo 21:13:48

Ei kyllä tippaakaan ristiriitaiset fiilikset vaan ihan puhtaasti hyvät. Hieno toinen puolikas ja upea nousu. Solanke on iso mies kärjessä ja Simons on mahtava pelaaja, nyt alkaa näkyä mistä maksettiin. On kova kundi myös prässäämään noin pieneksi. Ja sitten Palhinha, ihana pelaaja. Varmaan fiksua jättää kesällä ostamatta 31 vuotiasta, mutta perhana, hieno mies.

Ennen peliä ainakin ulkolaisissa keskusteluissa itkettiin Tellin perään. No en ihmettele miksei avannut. Vähän jäi vaisuksi ja näytti naama olevan aika myrtsinä noin muutenkin... Varmaan kiukutellut, kun halusi siirron pois jne.. Kolo Muani pelasi myös ihan hyvin. Mutta kyllä sille Tellillekkin on vielä tarvetta ja jos kestää tämän rankemman jakson niin on vaan kovempi pelaaja tulevaisuudessa.

Mutta joo, ei tämä mikään Frank in suoritus ollut missään nimessä, mutta kaikki otetaan mitä saadaan. Viihdyin ottelun parissa.
One nite in Bilbao

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Coys, oulufutis, lahtelainen junnufutis


Vastaus #2104 : 01.02.2026 klo 21:32:31

Eka puoliaika heikko, mutta puoliajan muutokset toivat mahdollisuuden päästä peliin mukaan. Radu näytti alussa todellakin olevan väärässä liigassa pelaamassa, tosin toisella puoliajalla pysyi kyydissä mukana paremmin. Yleisön käytös oli rasittavaa ekalla puoliajalla, mutta hyvin lähtivät sitten mukaan peliesityksen parantuessa. Pitäis löytää joku muu keino purkaa turhaumaa, kuin purkaa se pelaajiin..

Monella pelaajalla erittäin positiivinen toinen puoliaika.

Jännittävää nähdä ketä maailmantähtiä Spursin haaviin huomenna vielä tarttuukaan :D

Edit: Tuo Pepin naama vituttaa päivä päivältä enemmän. Löytyiskö huomiselle jostain vielä miljardi, niin ehkä ensi kaudella voittavat aallonpohjalla kyntävän Spursin?
« Viimeksi muokattu: 01.02.2026 klo 21:38:09 kirjoittanut One nite in Bilbao »
Seeteufel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Röda, Stock Aitken Waterman


Vastaus #2105 : 01.02.2026 klo 21:58:44

Hauska kuulla miksi Romero pistettiin vilttiin.
Frank on Romero being taking off at half-time

"(It was because of) illness. So we are assessing him. Hopefully he is fine. He struggled through the Frankfurt game as well but he pushed through that with a fantastic captain's performance. He struggled a little bit (today) but we hope it's nothing."

Eli jotain vaivaa
Migelo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: JJK, Spurs


Vastaus #2106 : 02.02.2026 klo 09:36:56

Varsin hiljaista tuntuu olevan huhurintamalla. Varsinkin siihen nähden, että kasassa on juuri ja juuri avauksen verran ykkösjoukkueen pelaajia ja putoamisviiva on lähempänä kuin europelit.. Näilläkö mennään?
ziizaah

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2107 : 02.02.2026 klo 09:59:38

Kyllähän tämä on kaikkien aikojen puuhastelun maailmanennätys, jos joukkuetta ei nyt saada enää vahvistettua.
Iljevitsh

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur


Vastaus #2108 : 02.02.2026 klo 10:16:15

Eilenhän alleviivattiin taas oikein urakalla se, miksi Frankin pitää poistua. Ensimmäinen puoliaika Frankin ”pelisuunnitelmalla” oli JÄLLEEN ihan järkyttävää varjojenpelkäämispalloa, kuten joka helvetin kerta, kun vastassa on joku relevantti joukkue ja toisella puoliajalla tultiin tasoihin paskapallon ikeessä kärvistelevien nuorien, lahjakkaiden pelaajien saatua hieman vapautta tehdä vittu edes jotain kentällä. Toki tasoituksen jälkeen hyvin nopeasti käsky kävi sulkea luukut taas.

Pelaajamateriaali ei ole huonoa, loukkaantumisia on paljon mutteivät ne voi olla tekosyy. Frank on kerta kaikkiaan aivan väärän tasoisessa joukkueessa ja peluuttaa aivan kamalaa jalkapalloa, jolle ei tule saamaan ikinä minkäänlaista selkänojaa kannattajien keskuudessa. Se, että johtoporras ei tätä ymmärrä, antaa kerrassaan lohduttoman kuvan seuran nykytilanteesta. Nyt kun jäädään mitä ilmeisimmin tammikuussa vielä ilman hankintoja, en näe mitään skenaariota, missä Venkatesham-Lange-Frank -akselilta kukaan voisi jatkaa edes välttävillä papereilla kauden jälkeen pestissään.

Nykytilanne on aivan absurdi siihen nähden, että pohjatyönä stadioni, harjoitteluolosuhteet ja kaikki muu krominen ja ulospäin näkyvä on hiottu viimeisen päälle.
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #2109 : 02.02.2026 klo 10:29:37

Tuskin sieltä tänään mitään ihmeempää on tulossa, melkoisia kaneja pitäisi hatusta vetää kun tässä ja nyt ei vielä mitään ole oikein ulos vuotanut. Ehkä tulee joku laina yläoksalle, mutta en tuonkaan osalta nyt ihan vakuuttunut ole.

Frank vetää tällä nipulla kauden loppuun ja jos saa pelkin kulkemaan kevättä kohdin toivotulla tavalla, niin saattaa jopa työpaikkansa pitää.
D4

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: COYS!


Vastaus #2110 : 02.02.2026 klo 10:49:57

Eilenhän alleviivattiin taas oikein urakalla se, miksi Frankin pitää poistua. Ensimmäinen puoliaika Frankin ”pelisuunnitelmalla” oli JÄLLEEN ihan järkyttävää varjojenpelkäämispalloa, kuten joka helvetin kerta, kun vastassa on joku relevantti joukkue ja toisella puoliajalla tultiin tasoihin paskapallon ikeessä kärvistelevien nuorien, lahjakkaiden pelaajien saatua hieman vapautta tehdä vittu edes jotain kentällä. Toki tasoituksen jälkeen hyvin nopeasti käsky kävi sulkea luukut taas.

Vaikka olenkin monesta asiasta tässä samaa mieltä, sanoisin, ettei ihan kaikki kentällä nähty surkeilu aina ole Frankin taktiikoiden vika. Itse en usko, että eilenkään ensimmäisen jakson pelisuunnitelmana oli jäädä täysin puolustuskannalle, enkä varsinkaan usko, että toisella puoliajalla tuli "käsky" passivoitua tasoituksen jälkeen. Osin nämä olivat seurausta siitä, että vastassa kuitenkin oli "maailmanluokan joukkue" (vaikkakaan ei kyllä pelillisesti kovin lähellä maksimiaan). Minusta näytti, että toisen puoliajan alun rynnistyksen jälkeen joukkueelta hiukan loppui bensa, mutta silti jopa sen "passivoitumisen" jälkeen lähdettiin todella terävästi ylös, kun pallo saatiin.

Siitä toki olen samaa mieltä, että Frank varmastikin on paljon painottanut puolustuspelin tärkeyttä ja toisaalta perustaktiikkaan kuuluu ihmeellinen pallottelu alakerrassa, ilmeisesti tarkoituksena houkutella vastustajaa avaamaan linjojen välejä, mutta jonka seuraus on useimmiten ollut epämääräisiä roiskaisuja ylöspäin. Tämä näyttäytyy meille faneille "pelokkaana" taktiikkana, vaikka varmaan tässä taustalla joku kuningasajatus on, mitä pelaajat eivät nyt vaan osaa toteuttaa ja tämän vuoksi pelaavat huonolla itseluottamuksella ainakin niin kauan, kun tulee käsky/tilanne, jossa on vaan painettava täydellä höökillä.

Lainaus
Pelaajamateriaali ei ole huonoa, loukkaantumisia on paljon mutteivät ne voi olla tekosyy.

Pelaajamateriaali olisi suht ok, jos ne pelaajat olisi käytettävissä. Kyllä ne loukkaantumiset vaikuttaa, ja siihen nähden eilinen oli sinänsä ok tulos. Loukkaantumiset eivät kuitenkaan voi selittää kaikkea sitä todella surkeaa peli-ilmettä, jota on kauden mittaan nähty. Minusta viime aikaiset otteet eivät ole olleet lainkaan niin kamalia, mitä tuossa syksyllä ja loppuvuodesta nähtiin. Jos koko ajan olisi pelattu niin kuin karkeasti tämän vuoden puolella, en olisi ollut niin hanakasti Frank out -kerhossa. Tuloksellisesti Valjussa ei ole nytkään ollut hääppöistä, mutta tässä kohtaa voisin antaa hiukan anteeksi loukkaantumistilanteeseen vedoten.

Lainaus
Frank on kerta kaikkiaan aivan väärän tasoisessa joukkueessa ja peluuttaa aivan kamalaa jalkapalloa, jolle ei tule saamaan ikinä minkäänlaista selkänojaa kannattajien keskuudessa.

Kyllä, mutta ei se peli ole nyt ollut kokonaisuutena likimainkaan niin kamalaa, mitä 2025 puolella oli. Välillä tuntuu, että selkänsä valmentajalle kääntäneet fanit näkevät, mitä haluavat nähdä, ei sitä, mitä kentällä tapahtuu. No, olihan eilinen ensimmäinen puoliaika toki taas sitä itteään, eipä sillä.

Kyllä minullakin kuppi on nurin Frankin kanssa, mutta sen verran fiilis on tasaantunut, että mieluummin jatkakoon kauden loppuun, jos tässä ei nyt ala oikeasti putoamispeikko kolkutella. Parempi olisi vaihtaa sitä valkkua suunnitelmallisemmin, vaikka luotto Spursiin johdon kykyyn tehdä valintoja järkevästi ei olekaan erityisen korkealla.

Lainaus
Se, että johtoporras ei tätä ymmärrä, antaa kerrassaan lohduttoman kuvan seuran nykytilanteesta. Nyt kun jäädään mitä ilmeisimmin tammikuussa vielä ilman hankintoja, en näe mitään skenaariota, missä Venkatesham-Lange-Frank -akselilta kukaan voisi jatkaa edes välttävillä papereilla kauden jälkeen pestissään.

En usko, että kyse on ymmärtämättömyydestä. Osaamattomuudesta ehkä. Senkin ymmärrän, ettei "£150M siirtokassaa" ole laitettu massiivisesti kiinni nyt löysässä hirressä roikkuvan valkun kanssa. Toki loukkaantumistilanne on nyt niin paha, että aikamoisella riskillä mennään, jos jotain siirtoja ei ole tekeillä. Epäilen vaan, että nämä tulevat nyt olemaan faneille aikamoisia pettymyksiä (jos nyt ketään enää on tulossa), kun sitä todellista laatua ei taida olla saatavissa edes ylihintaan.

Lainaus
Nykytilanne on aivan absurdi siihen nähden, että pohjatyönä stadioni, harjoitteluolosuhteet ja kaikki muu krominen ja ulospäin näkyvä on hiottu viimeisen päälle.

Paskaahan se.
« Viimeksi muokattu: 02.02.2026 klo 10:52:12 kirjoittanut D4 »
Glorious

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, Tottenham


Vastaus #2111 : 02.02.2026 klo 11:54:30

Allekirjoittanut parjannut paljon Solankea, mutta ollut kyllä hyvässä vedossa paluun jälkeen! Toivottavasti pysyy kunnossa.
One nite in Bilbao

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Coys, oulufutis, lahtelainen junnufutis


Vastaus #2112 : 02.02.2026 klo 12:18:50

Tuota Monacon ihmettä (nimi liian vaikea vielä) huhuillaan edelleen. Loogista jättää tämäkin viimeisille sekunneille, jos Monaco ei suostu luopumaan ilman korvaajaa. Pääseepähän taas sanomaan ”but we tried wiliwili hard and showed ambition.”
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #2113 : 02.02.2026 klo 12:50:17

Abbott -> Mansfield & Dorrington -> Salford huhuissa lainalle, Gunter & Craig mahdollisia myös. Lisäksi Olusesia huhuttu mantereelle lainaan.

Spure

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tottenham Hotspur


Vastaus #2114 : 02.02.2026 klo 13:14:31

Vaikka olenkin monesta asiasta tässä samaa mieltä, sanoisin, ettei ihan kaikki kentällä nähty surkeilu aina ole Frankin taktiikoiden vika. Itse en usko, että eilenkään ensimmäisen jakson pelisuunnitelmana oli jäädä täysin puolustuskannalle, enkä varsinkaan usko, että toisella puoliajalla tuli "käsky" passivoitua tasoituksen jälkeen. Osin nämä olivat seurausta siitä, että vastassa kuitenkin oli "maailmanluokan joukkue" (vaikkakaan ei kyllä pelillisesti kovin lähellä maksimiaan). Minusta näytti, että toisen puoliajan alun rynnistyksen jälkeen joukkueelta hiukan loppui bensa, mutta silti jopa sen "passivoitumisen" jälkeen lähdettiin todella terävästi ylös, kun pallo saatiin.

Siitä toki olen samaa mieltä, että Frank varmastikin on paljon painottanut puolustuspelin tärkeyttä ja toisaalta perustaktiikkaan kuuluu ihmeellinen pallottelu alakerrassa, ilmeisesti tarkoituksena houkutella vastustajaa avaamaan linjojen välejä, mutta jonka seuraus on useimmiten ollut epämääräisiä roiskaisuja ylöspäin. Tämä näyttäytyy meille faneille "pelokkaana" taktiikkana, vaikka varmaan tässä taustalla joku kuningasajatus on, mitä pelaajat eivät nyt vaan osaa toteuttaa ja tämän vuoksi pelaavat huonolla itseluottamuksella ainakin niin kauan, kun tulee käsky/tilanne, jossa on vaan painettava täydellä höökillä.

Tuossa on ihan realistinen näkemys. Jos ihan realisteja ollaan, niin tietysti Cityä vastaan voi lähteä varovaisemmalla taktiikalla. Mutta siltikin tuossa on huonoja asioita, kuten Bissouman käyttäminen / antaa sen löntystää. Pallon roiskimiset, toisaalta hidas pallon siirtely; helppo vastustajalla puolustaa. Ja juuri tuo ihmeellinen pallottelu omassa päässä, samalla kun pelataan leveällä ryhmityksellä. Semenyon maalissa sen näki hyvin miten yksin Romero jätettiin. Kaikki alkoi Dragusinin huonosta purusta, mutta Palhinha aivan toisella laidalla leveyttä pitämässä, joka jätti Romeron aivan yksin. Tuommonen yhdistettyänä omassa päässä pimputteluun on vaarallista. Toki yksilövirheenä tuossa tilanteessa myös, ettei Bissouma ei reagoinut mitenkään.
ziizaah

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2115 : 02.02.2026 klo 13:40:32

Romeron loukki taisi pelastaa eilisen siinä mielessä kun taktiikka oli vaihdettava puoliajalla ja yhden topparin sijaan keskikentälle tuli lisämies. En usko hetkeäkään, että pelin alun taktiikalla olisi mitään kiriä saatu aikaiseksi. Ekalla puolikkaalla Rodri sai passailla rauhassa ja toisella puoliskolla oli ihan täysin mankelissa Sarrin ja muiden energian ansiosta.
Tottis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2116 : 02.02.2026 klo 13:45:23

Romeron loukki taisi pelastaa eilisen siinä mielessä kun taktiikka oli vaihdettava puoliajalla ja yhden topparin sijaan keskikentälle tuli lisämies. En usko hetkeäkään, että pelin alun taktiikalla olisi mitään kiriä saatu aikaiseksi. Ekalla puolikkaalla Rodri sai passailla rauhassa ja toisella puoliskolla oli ihan täysin mankelissa Sarrin ja muiden energian ansiosta.

Spurs näyttää pelaavan aina paremmin, kun Frankin aluksi suunnittelema taktiikka joudutaan heittämään roskiin joko tappiolla olemisen tai loukkaantumisten vuoksi ja aletaan pelaamaan aktiivisemmalla tyylillä. Miten Frank ei itse näe, että Spursin materiaalille sopii paremmin aktiivisempi pelityyli tuon passiivisen peruuttelun sijaan on kyllä suuri mysteeri.
-jda-

Poissa Poissa


Vastaus #2117 : 02.02.2026 klo 13:50:15

Tietenkin Frankilla oli eilen varsin niukasti ukkoja joista valita joten joku Bissouman peluuttaminen kai selittyy sillä. Kyllä Bissoumassa ja jossain Dragusinissa näkyy tietenkin vähäinen peliaika ja sitä kautta pelilliset puutteet oikein korostuvat - mutta kun vaihtoehtoja on niukasti niin sitten niitä on niukasti. Sarrin olisi voinut tietenkin heittää jo alussa sisään, energisenä pelaajana olisi varmasti tuonut apuja pallonhallinnan kautta pelaavan Cityn prässäämiseen. Ehkä ajatuksena oli ottaa alussa varovasti ja hakea vastaiskuja - ihan pätevä taktiikka Cityä vastaan ja samalla tavalla moni muukin peräpään jengi heitä vastaan pelaa.

Saa nähdä tapahtuuko ikkunassa enää mitään isompaa, sellainen kutina on että tämä voi olla tässä. Vaikka sitä kassaa olisikin, tammikuun ikkuna on todella haastava ja hyvistä pelaajista joutuu maksamaan ylihintaa, jos jonkun sattuu haaviinsa saamaan. Toinen asia on myös se että kannattaako pieniä tai keskikokoisia kaloja edes nostella veneeseen tässä tilanteessa, kautta on muutamia kuukausia jäljellä ja luulen johtoportaan luottavan siihen että sarjassa pysytään. Jos pysytään täpärästi, on riski että kesällä puikkoihin hyppää uusi manageri jonka haluamille pelaajille on haastavaa sitten tehdä tilaa joukkueessa. Toisaalta jos Frank jatkaa ensi kauteen, kesällä nähdään missä kunnossa pitkäaikaisvempat ovat palanneet palvelukseen, ja mitä pelipaikkoja aletaan vahvistamaan.
Zola68

Poissa Poissa


Vastaus #2118 : 02.02.2026 klo 14:53:02

Varmasti on haastavaa saada pelaajia, varsinkaan nykyisellä formilla.
Joten sen takia olisi vielä tärkeämpää suunnitella etukäteen näitä siirtoja, nyt tuntuu että huiskitaan minne sattuu. Toki nämä loukkaantumiset sotkevat suunnitelmia ja niihinkin voisi paremmin  varautua.
Ja nykyisessä tilanteessa ei varmasti saada aivan huippuja, joten ensin pitäisi saada leveyttä ja vähän sieltä huippujen takaa.
Ja sitten kun saataisiin peruskausia aikaiseksi eli johonkin 6-8 joukkoon, niin silloin voisi taas alkaa kisaamaan huipuistakin.
Ja jos kerran sitä rahaa on millä mällätä (kuten on kerrottu), niin kyllä sitä pitäisi nyt käyttää. Alkaa pelaajat loppumaan ja otetaan vauhtia alempaa.
ziizaah

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2119 : 02.02.2026 klo 14:57:13

Tietenkin Frankilla oli eilen varsin niukasti ukkoja joista valita joten joku Bissouman peluuttaminen kai selittyy sillä. Kyllä Bissoumassa ja jossain Dragusinissa näkyy tietenkin vähäinen peliaika ja sitä kautta pelilliset puutteet oikein korostuvat - mutta kun vaihtoehtoja on niukasti niin sitten niitä on niukasti. Sarrin olisi voinut tietenkin heittää jo alussa sisään, energisenä pelaajana olisi varmasti tuonut apuja pallonhallinnan kautta pelaavan Cityn prässäämiseen. Ehkä ajatuksena oli ottaa alussa varovasti ja hakea vastaiskuja - ihan pätevä taktiikka Cityä vastaan ja samalla tavalla moni muukin peräpään jengi heitä vastaan pelaa.
Case Bissouma menee minusta täysin pukuosaston laariin. Kaksi edeltävää valmentajaa on laittanut kaverin vilttiin kun pelaaminen ei maistu / muuten vain hölmöilee. Kyllä tässä on ollut jo tarpeeksi aikaa päästä kaverista eroon ja hommata joku tilalle. Sarr ei varmaankaan ollut vielä täydessä pelikunnossa mitä Frankin haastiksesta päättelin, että joka tapauksessa Bisse olisi sitten tullut vaihtona sisään.
bredi

Poissa Poissa


Vastaus #2120 : 02.02.2026 klo 15:53:42

Varmasti on haastavaa saada pelaajia, varsinkaan nykyisellä formilla.
Joten sen takia olisi vielä tärkeämpää suunnitella etukäteen näitä siirtoja, nyt tuntuu että huiskitaan minne sattuu. Toki nämä loukkaantumiset sotkevat suunnitelmia ja niihinkin voisi paremmin  varautua.
Ja nykyisessä tilanteessa ei varmasti saada aivan huippuja, joten ensin pitäisi saada leveyttä ja vähän sieltä huippujen takaa.
Ja sitten kun saataisiin peruskausia aikaiseksi eli johonkin 6-8 joukkoon, niin silloin voisi taas alkaa kisaamaan huipuistakin.
Ja jos kerran sitä rahaa on millä mällätä (kuten on kerrottu), niin kyllä sitä pitäisi nyt käyttää. Alkaa pelaajat loppumaan ja otetaan vauhtia alempaa.

Näinhän se varmasti on. Kaikesta päätellen Langen suuri suunnitelma tammikuulle oli saada Semenyo aikaisessa vaiheessa sisään. Suunnitelman ongelma oli ettei a) Semenyo ollut itse yhtään kiinnostunut eikä b) Langella ollut minkäänlaista varasuunnitelmaa. Frank kuitenkin fiksuna miehenä hehkutti tätä yritystä osoituksena siitä, miten skarppi ja kunnianhimoinen Spursin urheilujohto ja omistusporras on. Sanattomaksi vetää.

Noin muuten Solankelta ja Xavilta hienot matsit eilen ja kiva jos Frankin johdolla säilytään sarjassa, muuta jännitettävää keväälle tuskin on luvassa.
Tottis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Spurs


Vastaus #2121 : 02.02.2026 klo 16:06:51

Frank vetää tällä nipulla kauden loppuun ja jos saa pelkin kulkemaan kevättä kohdin toivotulla tavalla, niin saattaa jopa työpaikkansa pitää.

Nyt on päivän yllättävin uutinen. Onko Blankun kelkka kääntynyt ja olet sen kannalla, että Frank jatkakoon vähintään kesään asti ja ehkä jopa ensi kaudellakin?
One nite in Bilbao

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Huuhkajat, Coys, oulufutis, lahtelainen junnufutis


Vastaus #2122 : 02.02.2026 klo 16:20:24

Tiktok tiktok. Kesällä sitten varmasti naaraillaan isoja kaloja ilman tarjolla olevaa europalloa. Vai oliko ajatus voittaa isokorvainen akatemiapelaajilla? Mitäköhän uneliaan näköinen tanskalainen on tänään saanut aikaiseksi.
Blanchflower

Poissa Poissa


Vastaus #2123 : 02.02.2026 klo 16:29:54

Nyt on päivän yllättävin uutinen. Onko Blankun kelkka kääntynyt ja olet sen kannalla, että Frank jatkakoon vähintään kesään asti ja ehkä jopa ensi kaudellakin?

Loppukauden, siellä on alkanut olemaan paikoitellen jotain ideaakin pelissä (paikoin ei sitten yhtään, kuten eilen ensimmäisellä jaksolla) ja tilanne alkaa olla muutenkin se, ettei tähän hätään taida olla enää mitään iloa vaihdosta. Toki jos loppukausi kääntyisi sieltä jostain maalis - huhtikuusta vahvasti plussalle, voisi harkita jopa jatkoakin. Mutta epäilen, että sellaista tullaan näkemään.
Seeteufel

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Röda, Stock Aitken Waterman


Vastaus #2124 : 02.02.2026 klo 16:39:47

Jos se Akliouche tulee (tai joku muu laituri, kunhan ei Sterkka), niin sitten voi antaa ihan kohtuullisen arvosanan..

Kinskyä ei olla vissiin lainaamassa  lopulta ja hyvä niin.

 
Sivuja: 1 ... 84 [85] 86 ... 122
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa