• FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
Päävalikko

Ari Nymanin jengi VS Antero Nyman -pokaalin voittajat (23.9.25 iltaseiskalta)

Aloittaja Kim Suomisen ponnari, 21.09.2025 klo 11:40:26

0 Jäsenet ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.




Hjallis1

Ihmettelen suuresta mikäli Klubi ei tänään pilkkua saa. Tuomarilinja jälleen ns. Perinteisellä Klubi-linjalla.

Floppi

Möller juoksee sen verran lujaa että tänään on suunniteltu hänen ottelun kestoksi yksi tunti.

Hasan Sas


Maldini.

Hyvä ensimmäinen puoliaika klubilta. Inter tuli odotetusti päälle tuoreilla jaloilla. Toisella puoliajalla Pukki käy tekaisemassa voittomaalin.

Äärimmäisen laadukas ottelu. Ensimmäinen puoliaika meni hetkessä.

Chief


Nerazzurri

Inter oppinut vuosien saatossa hyvin tuon, ettei purnata tuomarin päätöksistä Klubia vastaan. Turhaa ottaa niistä kortteja. Tasaista peliä noin muuten.

agsu

Alussa Klubi aika kohmeessa, loppua kohti paransi.

Eipä tossa kumpikaan kovin lähellä maalia ollut, ihan oikeutettu puoliaikatulos, ja saattaa kääntyä kummalle tahansa.

Vaihdoilla saattaa ratketa.

JunnunVPS

Lainaus käyttäjältä: Maldini. - 23.09.2025 klo 19:48:40
Hyvä ensimmäinen puoliaika klubilta. Inter tuli odotetusti päälle tuoreilla jaloilla. Toisella puoliajalla Pukki käy tekaisemassa voittomaalin.

Äärimmäisen laadukas ottelu. Ensimmäinen puoliaika meni hetkessä.

Kyllä, puoliaikavihellys tuli vähän yllätyksenä, ei ehtiny kelloa kattella.

torki

Klubilla hyvää ajanpeluuta hyökkäyksessä, ensin sata poikittaissyöttöä ja sitten pallo Tikkaselle, joka lähti hyökkäämään itse ja menetti pallon ensimmäiselle vastaantulijalle.

Raahaaja

Näyttää juuri sellaiselta peliltä, missä voi tapahtua mitä vaan, ja voi päättyä erikoisesti...

Fk

Interillä 2-3 vaarallista hyökkäystä, klubilla ei yhtään. Mentu ja Möller pitäisi saada vaihtoon. Simojoella epävarmaa.

Ryan R

Veljan antipatioille :D :D Hae värilaseilla vahe pilkkuja ja punasia

Suloinen Agentti

Yli-Tolvalta huippuluokan rike, kun sai Legbon nurin: leikkaus pallollisen juoksulinjalle. Vaikeaa noita on tuomarin nähdä ja ei nähnyt tällä(kään) kertaa.

Heppatiitti

Lingman Mentun tilalle ja Pukki Möllerin tilalle, niin hyvä tulee.

Balleroberung


jona

Pugi ja Pesusieni tulevat sisään ja game over. Tosiaan Lingmanin taikasauvaa olisi Klubi tänään tarvinnut, mutta hoituu ilmankin. No, tosiasiassa en tiedä miten tässä käy. Ihan viihdyttävää palloa tarjottiin ekalla.

Raahaaja


Kiinanmuuri

Hyvä puoliaika Klubilta. Minuutti minuutilta se riski siihen Klubin ratkaisevaan pallonmenetykseen kasvaa kun katsoo noiden interin afrikkalaisten sähäkkyyttä, joten Pukkia vaan sisään puoliajalla saamaan puskuria eteen.

Hunaja

Lainaus käyttäjältä: Kiinanmuuri - 23.09.2025 klo 19:56:17
Hyvä puoliaika Klubilta. Minuutti minuutilta se riski siihen Klubin ratkaisevaan pallonmenetykseen kasvaa kun katsoo noiden interin afrikkalaisten sähäkkyyttä, joten Pukkia vaan sisään puoliajalla saamaan puskuria eteen.

Sen pallon voi joskus kenkäistä esim hevonperseeseen, eikä jäädä pimputtelemaan oman boksin eteen, kovaa päälle tulevaa prässiä odotellen.

Se nyt tuskin yllätyksenä tuli kenellekään, että Inter tulee kotonaan puolitoista viikkoa levänneenä alkuvihellyksestä lähtien täysillä päälle. Mutta alkoi se tuokin prässi puoliajan edetessä hiipumaan. Jos vielä toisen puoliajan alku etenisi maalittomana, saisi Klubi penkiltä yhden kivan täsmäaseen kehiin. Ellei sitten Pukki ollut se yksi näistä pikkuvammaa potevista.

Narttu

Klubi kun pääsee boksin lähelle, niin mitään ei tapahdu. Hostikka vähän yrittää haastaa, mutta muuten peli menee hieromiseksi boksin rajalla. Jakson lopussa peruuteltiin jopa keskiviivalle asti kun oltiin saatu Inter jo oli painettua alas...

travis bickle

Nuutinen näyttää Masa Allegrita päivä päivältä enemmän.

Floppi

Klubi vois tuoda kentälle edes yhden pelaajan joka haluaa tänään maalata.