FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
26.12.2025 klo 06:58:41 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: FF2 perinteinen joulupatakeräys avattu: Joulupata 2025!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: [1] 2 ... 10
 
Kirjoittaja Aihe: Suomi-Azer -jälkihöyryt  (Luettu 12099 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Coleman

Poissa Poissa


: 11.10.2008 klo 18:14:16

Peli tuli kateltua Bet365:n postimerkin kokoisesta kuvaruudulta, joten pelaajien erottelu oli ajoittain hieman vaikeaa, mutta parempi se oli, kuin radio suomen kuuntelu.

Ja niin, pisteet olivat se ainoa oikea mittari tänään ja niitä saatiin se täydet kolme, joten turhiin kitinöihin ei liene asiaa. Nää pienet maat (jopa suomen mittakaavassa) ovat aina vaikeita ja tuskinpa monikaan huippumaista pistäisi kyseistä Azerbaizhania pataan 3-0. Litmasen mukaan tulo rauhoitti kummasti pelaamista jällen kerran. Niin ihmeellistä kuin se onkin, kun 37 -vuoden iässä oleva mies tulee yhä ja näyttää muille, miten rauhoitetaan peliä. Hyypiän otteisiin olen myös tyytyväinen. Välillä näytti pahalta parit juoksukilpailut pienien vastustajien kanssa, mutta hyvin kolossi ne hoiti. Ylos

Tunnelma katsomossa kuulosti helvetin hyvältä -jotain suurta on todellakin menossa suomen futiskulttuurin puolella. Tuoppi

Keskiviikon peli Moskovassa on täysin erillainen ja näen Suomella hyvät saumat napata piste jos useampikin.
Rela

Poissa Poissa


Vastaus #1 : 11.10.2008 klo 18:18:14

Sjölund oli hyvän pelin jälkeen taas totutun paska. Samoin oli Kallio, joten koko vasen laita ei vakuuttanut. Forssell oli sen sijaan todella hyvä ja vaarallinen, parhaassa vireessä sitten vuoden ~2002. Keskikentän keskusta totutun hyvä.

*** Forssell
** Roman
* Väykkä

--- Sjölund
-- Kallio
- Paukku
uuba

Poissa Poissa


Vastaus #2 : 11.10.2008 klo 18:20:49

Laitapelaaminen oli kokonaisuudessaan Pasasta lukuunottamatta vitunpaskaa, Kolkkaa ja Tinttiä on todellakin ikävä.

Forssell ***
Hyypiä **
Roman *
archibald

Poissa Poissa


Vastaus #3 : 11.10.2008 klo 18:21:20

Jari oli ehdottomasti hyvä. Nyt nähtiin tosin vain tuota rauhoittavaa Jaria, kun ei ollut tarvetta hyökätä. Mitä Jari todella pystyy tarjoamaan hyökkäyspeliin - toivottavasti Venäjää vastaan nähdään.
Jalkapallo

Poissa Poissa


Vastaus #4 : 11.10.2008 klo 18:23:52

Peli tuli kateltua Bet365:n postimerkin kokoisesta kuvaruudulta, joten pelaajien erottelu oli ajoittain hieman vaikeaa, mutta parempi se oli, kuin radio suomen kuuntelu.
Et omista TV:tä vai eikö Vitonen näy lapissa?
QPS12

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #5 : 11.10.2008 klo 18:24:36

Tarvittavat pinnat tuli! Ei paljon muuta kerrrottavaa. Odotetun vaikea ottelu, koska vastustaja lähtee vain ja ainoastaan puollustamaan. Edellisissä karsinnoissa olisi tullut 0-0..kyllä tämä nyt tuntuu huomattavasti paremmalta!!

http://ylex.yle.fi/kyselyt/tyttiylex/ylex-toiveet-kysyy-l%C3%A4tk%C3%A4-vai-futis#comment-107776

Klikatkaahan tuonne nii saadaan prosentit kohdalleen!!!
PepsiMax

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: M.U.F.C


Vastaus #6 : 11.10.2008 klo 18:31:25

Sanoiko ne missään vaiheessa miksi tämä kaveri nimettiin Sasha XXX?
QPS12

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #7 : 11.10.2008 klo 18:35:18

"Kendo Yanarit hiuksista vi**uun"

näköjään joku forumisti löytäny linkin ;)

Asiaa!! :D :D
Valonheitin

Poissa Poissa


Vastaus #8 : 11.10.2008 klo 18:39:06

Tosiaan laitapeli puuttui täysin. Tässäkin ottelussa laidoilla olisi ollut hyvin tilaa, jos siellä olisi joku suomalaisista viitsinyt olla. Muuten 3 pistettä kai on se tärkein tästä pelistä.
Waikku

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: anarkistimartat


Vastaus #9 : 11.10.2008 klo 18:40:38

Ai jai että oli mainio meininki paikan päällä, nyt metrolla kämpille. Saa nähdä lähteekö huomenna enää ääntä.. Ylos
Okan Sakset

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves


Vastaus #10 : 11.10.2008 klo 18:41:44

Azerit on sitkeitä, kuin kissanlihakebab. Resbect Atzerbaitsan!!!

Sanoiko ne missään vaiheessa miksi tämä kaveri nimettiin Sasha XXX?

Eiköhän tuo ole taiteilijanimi? Ilmeisesti kyseessä on aikuisviihteen huippuosaaja.

Ps. Eikös tämä kyseinen kaiffari muuten ollut aikanaan Moon-Tv:n juontaja?
« Viimeksi muokattu: 11.10.2008 klo 18:44:59 kirjoittanut Okan Sakset »
urponaattori

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Brasil, Italy, Barcelona, Chelsea, Man U & C, LFC


Vastaus #11 : 11.10.2008 klo 18:44:21

Jääskeläinen 6
Pasanen 7 - Hyviä nousuja. Pallovarma.
Hyypiä 7
Tihinen 6
Kallio 6
Eremenko R. 4 - Syöttöprosentti? Mielenkiintoista tietää ois. ---> Venäjä-peliin penkille.
Väyrynen 5 - EKSÄ VÄYKKÄ OSAA VITTU AMPUA!??
Tainio 7 - Paras ja tasaisin keskikentältä
Sjölund 5 - Hommaa napit, niin et pysyt pystyssä.
Roiha - 6 Ei ihmeitä
Forssell 8 - Teräviä laukauksia lähti jokunen, ja kylmä pilkku tietysti.
Litmanen 6 - Ei hyötyä Venäjä-pelissä.
Pohja -5 - Vittuun maajoukkueesta, kiitos.
Quaresma

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: HJK, SMJ, AGF


Vastaus #12 : 11.10.2008 klo 18:45:59

 :D Alas Alas
Baresi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TP-47, Leijonat, Huuhkajat, Jäätävä läppä


Vastaus #13 : 11.10.2008 klo 18:47:21

loistava voitto - bäxylle badzas

voi vain kuvitella millä höyryllä Eremenko Jr pelais Venäjää vastaan, tie vaikka voittomaalin ois tehny
Okan Sakset

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Ilves


Vastaus #14 : 11.10.2008 klo 18:48:48

Eremenko R. 4 - Syöttöprosentti? Mielenkiintoista tietää ois. ---> Venäjä-peliin penkille.

Sama. Aivan karmea peli ja tukku todella huonoja ratkaisuja. Lähes kaikki jrjettömät kaukolaukaukset ja pahimmat harhasyötöt Romanin jalasta.

Pohja -5 - Vittuun maajoukkueesta, kiitos.

Eri. Ato oli terävä ja muutama erinomainen syöttö. Hyvää tekemistä myös alaspäin. Huomattavasti Roihaa perempi suoritus.
Zulo

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Tampere United, nyt, aina ja maanantaina!


Vastaus #15 : 11.10.2008 klo 18:50:23

arvostelut

 :D
QPS12

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: KuPS


Vastaus #16 : 11.10.2008 klo 18:51:10

Oisko jässin pitäny käydä heittämässä maali, että sais paremmat arvostelut  
Ei ollu tietenkään uhkaa azereilta, mutta virheetön nollapeli yhtäkaikki!
« Viimeksi muokattu: 11.10.2008 klo 18:52:37 kirjoittanut QPS12 »
Juhana

Poissa Poissa


Vastaus #17 : 11.10.2008 klo 18:54:08

Väykkä oli muuten hyvä, mutta helvetti kun otti päähän että hän onnistui pysäyttämään Suomen jokaisen hyökkäyksen kun syötöt ei lähtenyt riittävän nopeasti. Hidastelun seurauksena kaikki syöttöpaikat ylhäällä oli jo tukittu ja oli pakko syöttää takaisin puolustajille.
vilsu

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: TPS, VPS, Arsenal, Juventus & Suomen maajoukkueet


Vastaus #18 : 11.10.2008 klo 18:55:01

Vituttaa ku suomalaiset ei enää tätä nykyä osaa maalejakaan tehdä. :( Junnujen maalintekotreenit, missä pelaa? ???
Jaeer

Poissa Poissa


Vastaus #19 : 11.10.2008 klo 18:55:37

Peli tuli kateltua Bet365:n postimerkin kokoisesta kuvaruudulta

Olisit klikannut sivun ylhäällä olevaa live streaming-linkkiä, siellä on ne streamit ihan normi kokoisena.  :D

Et omista TV:tä vai eikö Vitonen näy lapissa?

Ei näy ainakaan Turun seudun antennitalouksissa.
shanks

Poissa Poissa


Vastaus #20 : 11.10.2008 klo 18:56:28

Jässi 6 - hoiti hommansa niinkun piti.
Peetu 6 - muutama hyvä nousu ja varmoja syöttöjä.
Tihi 6 - rauhallisen varma.
Sammy 6 - veti jopa parissa juoksukisassa voiton ja yritti avata muutamia kertoja nopeasti peliä.
Köpi 6 - ei nyt puolustuslinjan arvosanoihin viitsi eroja laittaa kun esitys oli kokonaisuudessaa nelikolta totutun varma.
Roman 5 - antoi musta ihan liikaa harhasyöttöjä
Tainio 6 - perusvarmaa Temeä.
Väykkä 5 - todella näkymätön.
Pulus 5 - alkua lukuunottamatta aika hyödytön.
Daja 5 - muutama onnistunut suoritus mutta muuten pelkkää kaatuilua.
Miklu 5 - Maali sentään ja pari muutakin paikkaa mutta muuten aika vaisua.
---
Pohja 6 - ihan onnistunut vaihto, kokeneena pelaajana tiesi ettei tarvitse höntyillä ja tajus roolinsa ja osas nousta sinne kärkeen ja valua laidalle kun piti.
Litti 6 - tuli rauhoittamaan kuten pitikin.. pari pallonmenetystä kuitenkin.
Mako - kosmeettinen vaihto, ei arvosanaa.
sideshow

Poissa Poissa


Vastaus #21 : 11.10.2008 klo 18:57:00

Sama. Aivan karmea peli ja tukku todella huonoja ratkaisuja. Lähes kaikki jrjettömät kaukolaukaukset ja pahimmat harhasyötöt Romanin jalasta.

Eri. Ato oli terävä ja muutama erinomainen syöttö. Hyvää tekemistä myös alaspäin. Huomattavasti Roihaa perempi suoritus.

Molemmat pelasi hyvin. Ato varsinkin puolustussuuntaan hyvä ja Eremenko varsinkin ensimmäisen puoliajan liekeissä pallon kanssa.
Coltrane

Poissa Poissa


Vastaus #22 : 11.10.2008 klo 18:57:44

Romanin toinen puoliaika oli kyllä luokaton, mutta ekalla mies kuului kuitenkin Suomen parhaimmistoon. Turhautui sitten azerien lihamuuri edessä kuten muutkin suomalaiset. Paskasti pelasivat toisella puoliskolla myös Väyrynen ja Sjölund... Roihaa toki unohtamatta. Miklu sen sijaan piristyi loppua kohden.
« Viimeksi muokattu: 11.10.2008 klo 18:58:48 kirjoittanut Coltrane »
Rela

Poissa Poissa


Vastaus #23 : 11.10.2008 klo 18:58:54

Vituttaa ku suomalaiset ei enää tätä nykyä osaa maalejakaan tehdä. :( Junnujen maalintekotreenit, missä pelaa? ???

Ei niitä paikkoja nyt oikeasti edes montaa siunaantunut. Se, että Azerit blokkasit joka toisen vedon, kertoo siitä, että vapaisiin ja hyviin maalintekopaikkoihin ei saatu palloa pelattua. Ainoi todella hyvä paikka pelissä oli Väykän laukaus. Toki niitä paikkoja kokonaisuutena oli enemmän kuin Seniilin aikana, mutta siihen ei mitään vaaditakaan.
Käki

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Curlingkissat


Vastaus #24 : 11.10.2008 klo 18:59:56

Ai jai että oli mainio meininki paikan päällä, nyt metrolla kämpille. Saa nähdä lähteekö huomenna enää ääntä.. Ylos

Ajatella: metro, spora ja Paulus Roiha - kaikki herkut Tampereen likalle samana päivänä!  :)

 
Sivuja: [1] 2 ... 10
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa