FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
02.11.2025 klo 07:50:07 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset: Foorumi aukeaa nopeasti osoitteella ff2.fi!
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Foorumilla päivitys 27.5.25 klo 23-24. Lisäämme GA4:n sivustolle

Sivuja: 1 ... 136 [137] 138 ... 142
 
Kirjoittaja Aihe: Kolmonen Uusimaa (Lohkot 1, 2 ja 3) 2009  (Luettu 280274 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
MrRogers

Poissa Poissa


Vastaus #3400 : 12.10.2009 klo 23:32:22

Tässä vielä NuPS - EBK -pelin hulinoita, kesto 6.41 min:

http://www.youtube.com/watch?v=u_tD46peJU4

Valitettavasti EBK:n kahta maalia ei saatu nauhalle. NuPS:n toinen maali pyörikin jo aikaisemmin täällä foorumilla. EBK:n ensimmäinen maali oli sen verran nopea, että kamera ei ollut kunnolla vielä lämmennyt ja toisessa kuvaaja ei uskonut veteraani Poolan olevan enää niin nopea ja yltävän palloon ja tuikkaamaan sen vielä verkkoon :D

"PUNANEEEN! PUNANEN!"

Ei hemmetti, varsinaista viihdettä!
Tumperi

Poissa Poissa


Vastaus #3401 : 13.10.2009 klo 01:05:48

Tässä vielä NuPS - EBK -pelin hulinoita, kesto 6.41 min:

http://www.youtube.com/watch?v=u_tD46peJU4

Valitettavasti EBK:n kahta maalia ei saatu nauhalle. NuPS:n toinen maali pyörikin jo aikaisemmin täällä foorumilla. EBK:n ensimmäinen maali oli sen verran nopea, että kamera ei ollut kunnolla vielä lämmennyt ja toisessa kuvaaja ei uskonut veteraani Poolan olevan enää niin nopea ja yltävän palloon ja tuikkaamaan sen vielä verkkoon :D

Onha toi nyt hauskaa katsottavaa :D Kaikkineen Poola vs. Tolvanen kohelluksineen ja fanien huutojen kera (: ei ehkä videolla näyttänyt (joskaan ei kyllä hirveästi ollutkaan) kauniilta mutta olipa sitäkin tasasempi ja hikeä, verta ja kyyneleitä vaatinut 90 minuuttinen.

Thänks Nenä videosta! näitä lisää kiits!!
Viljo

Poissa Poissa


Vastaus #3402 : 13.10.2009 klo 08:51:39

Kolmoslohko SUMUisin silmin.

CityStars: Hiukan ylimielisiä nuoria miehiä... Topparit ainakin kakkosen tasoa ja Parhaat tässä lohkossa.
SalReipas: Hiukan enemmän ylimielisiä miehiä. Loistavat laitahyökkääjät
Jäps: Hienoa syöttöpeliä ainakin meitä vastaan. On se myllyniemi kova jätkä viimeistelemään!
Herto: Piipittävä valmentaja jolla osaava Joukkue jossa nuoruutta ja kokemusta juuri oikeessa suhteessa. Ensi kaudella vielä korkeammalla?
Spartak: Baranovin ostojoukkue: Pysyessään talven yli kasassa ensi kaudella mahdollinen nousija. Milloinkohan Baranov rauhoittuu?
PK-35: Taitoa ja kokemusta löytyy mutta asenne ei kohdallaan. Hauskaa pitävä kaveriporukka + muutama B/A-junnu.
PPV: Iso Rinki. Erikoistilannejoukkue joka pelasi kilpikonnaa ja pitkää palloa koko kauden. Ens kaudella taistelee putoamista vastaan jos lohkoja ei sekoiteta...
Allianssi Vantaa: En tiiä mistä nämä kundit ovat ylpeitä siellä kentällä? Mitri vois ajaa vaikka kaljuks ni saa joukkueen pelaamaan nöyremmin :D. Ilman Gnistanin farmisopparia olisivat taistelleet putoamisesta loppuun asti meidän kanssa.
Opedot: Kovakuntoinen jengi vei juoksuvoimalla pisteitä alkukaudesta. Kun muut joukkueet pääsivät kuntoon niin ongelmat alkoivat. Säilyivät hyvän liikkeensä ja asenteensa ansiosta.
KOPSE: Yritteliäät pojat. Rotsi ja Hopia kirmasivat laidoilla pisteitä Koppulaan. Asenne kohdallaan!
SUMU: sekamelska. Jengi vaihtui joka peliin ja treeniin. Potentiaali jäi näkymättömiin.
STARS: Liian heikko tälle tasolle. Ja ei se asenne ja nöyryyskään ollut kunnossa.







Tuntus siltä, että Jakomäestä katsottuna voittaminen=ylimielisyys vai johtuuko toi hämmentävä ylimielisyyskritiikki siitä, että Lahti on 100 km sieltä pohjoiseen. Leuka rintaan ja käsi pystyyn, SUMU neloseen ansaitusti.
Hakaniemi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Everton, HJK, Barcelona ja PPV


Vastaus #3403 : 13.10.2009 klo 09:25:51

Kas tässä yksi näkemys noin 40 kolmoslohkon peliä nähneeltä futisfriikiltä; lohkon 3 all stars jengi -09: Häikiö(PPV) - Sinkkonen(PK-35), Hakanen(OPedot), Hauhia(SSReipas), C.Braz(SSReipas) - Riikonen(C.Stars), Toukonen(C.Stars), De Aranjo(Spartak), Iikkanen(SSReipas) - Myllyniemi(JäPS), Taiarol(PPV). Ei ois pöllömpi posse??
LOSC

Poissa Poissa


Vastaus #3404 : 13.10.2009 klo 09:46:10

Kai sitten voisin avata pelin ja laittaa pientä arviota ykkölohkon joukkueista tältä kaudelta. Muut aktiivit täydentäköön näkemiensä pelien perusteella.

BK-46 - Loppujen lopuksi sittenkin sarjan paras joukkue, vaikka nousun varmistaminen pitkittyikin keskikesän sisäisen takalukon vuoksi viimeisen kierrokseen. Varsinainen Kolmosen kauniit ja rohkeat, kun välillä hyllytettiin avainpelaajia kuukaudeksi, valmentaja eroaa ja vahvistus katoaa ties minne kesken kauden. Ei puuttunut tapahtumia Karjaan kaudesta ei. Loppupeleissä tietty "paikallinen" runko oli kuitenkin se, joka nousun mahdollisti, kauden selkeänä johtotähtenä - taas kerran - Hassan. On jo pitkään ollut ykkölohkon parhaita, ellei paras pelaaja.

EBK - Jotenkin hajuton ja mauton. Kaikki kunnia toki nousutaistelusta loppuun saakka, mutta niissä peleissä jotka näin, ei oikeastaan koskaan dominoinut. Toisaalta ei myöskään pettänyt massiivisesti missään vaiheessa, minkä johdosta olikin siis sarjan kärjessä viimeiseen kierrokseen saakka. Toki avainpelaajien loukkaantumiset varsinkin puolustuksessa vaikeutti tehtävää, mutta kuten täällä jo niin monta kertaa on sanottu, poissaoloja oli muillakin. Valmennuksen toiminnasta huokui ajoittain tietty kärsimättömyys, muutoksia pelin sisällä ja pelistä toiseen tehtiin hyvin hätäisesti. Olisiko omaan pelityyliin ja permanenttiin (loukkaantumisista huolimatta) luottaminen välittämättä vastustajasta tuonut sittenkin sen parhaan tuloksen? Ensi kaudella tärähtää?

FC HIK - Hyvä joukkue, jonka pelin perusajatuksena pallon hallinta. Kuitenkin tällä materiaalilla nyt saavutettu tulos tuntuu maksimilta, ei oikeasti ollut nousun arvoinen nippu. Peli on pelottavan paljon rakennettu ajatuksen varaan, jossa Enberg ja Roth pitävät palloa ja muu hyökkäys/keskikenttä juoksee vahvasti pystyyn odottaen ratkaisevaa syöttöä legendoilta. Näistä esim. Johan Estlander iski lukemattomia maaleja. Jos haluaisi oikeasti nousta, niin pitäisi silti pyrkiä monipuolistamaan hyökkäystään, koska Tomin ja Andersin ura on vääjäämättä kääntymässä iltaa kohti. Ja kakkosessa dominoiminen ei tältä kaksikolta enää valitettavasti onnistu. Kaiken kaikkiaan normaali suoritus verrattuna edellisiin kausiin.

Ponnistus - Kauden selkeä alisuorittaja. Karjaan ristiriidat antoivat loistavan mahdollisuuden karata jo hyvissä ajoin nousuun, mutta perinteikkään seuran tekemisen taso ei kerta kaikkiaan tähän riittänyt. Maalinteossa suuria ongelmia, vaikka pelin sisällä ei välttämättä mitään hätää ollutkaan. Iso itsetutkinnan paikka, miten tästä noustaan ja miten joukkueeseen löytyvät oikeat pelaajat ensi kaudella. Nykyisellä ringillä noususta voi taas kerran tulla hyvin vaikeaa, varsinkin kun ensi kaudella paikka löytynee jostain muusta kuin ykköslohkosta. Viimeisissä peleissä myös motivaatio kadoksissa, joka on hyvin yllättävää tässä seurassa. Edes kunniasta ei viitsitty pelata, vaikka hoitikin viimeisen pelin ja nousi neljänneksi.

NuPS - Jotain lohkon tasosta ja tasaisuudesta kertoo, että kaytännössä jopa Nummelan nipulla oli mahdollisuus nousuun kolme kierrosta ennen sarjan päätöstä. Vaikka hyvän kauden pelasikin, niin ei välttämättä olisi pitänyt olla siinä tilanteessa tuossa vaiheessa. Ponnistuksen tapaan massiivinen maalinteko-ongelma, jonka ratkaiseminen voi hyvinkin olla avainasia ensi kautta ajatellessa. Muu yleistaso joukkueessa riittää jo kiusaamaan "isoja" pelissä kuin pelissä, josta nähtiin osoitus viimeisellä kierroksella, kun pelasi Karjaalle nousun. Ainoastaan HIK:n kanssa täysin vastaantulija tällä kaudella, pääsee uuteen Nummelan halliin koko talveksi, olisiko tässä ensi kauden yllättäjä?

SAPA - Osittain pilasi kautensa jo alkuunsa, mutta syksyn 25 pistettä oli mainio saavutus, harmi että jäi jonkin verran Karjaan 9 voiton putken varjoon. Sai avainpelaajiaan takaisin kesken kevään, joka aukaisi pelin mainiosti. Syksyn toiseksi paras joukkue sarjassa, jatkuuko lento ensi kaudella vai onko alku taas vaikeaa? Saattaa myös joutua "kovempiin" lohkoihin , joten noususta tai 3 parhaan joukkoon sijoittumisesta on toistaiseksi vielä ennen aikaista puhua.

VJS - Outo lintu. Kevään jälkeen hyvissä iskuasemissa, mutta jotenkin vääntö ei vaan riittänyt mihinkään. Usein hallitsi itse peliä ja pelasi näyttävästikin, mutta silti se viimeinen silaus puuttui. Nuoret avainpelaajat myös turhautuivat erittäin helposti, jos kaikki ei onnistunutkaan niin kuin oli suunniteltu. Joukkueena vedenjakajalla, valmennus ilmeisesti vaihtumassa, parhaiden pelaajien pitäminen lienee vaikeaa. Mikä on seuran tavoite edustusjoukkueelle? Tuohon kysymykseen kulminoituu koko ensi kauden tekeminen, kilpailu kaupungin sisällä kuitenkin entistä kovempaa, kun Tipsikin nousi takaisin kolmoseen. AC Vantaan farmiksi?

Puiu - Keväällä välillä jopa harvinaisen huono joukkue, joka kuitenkin kasasi hyvin itsensä ja pelasi jopa varsin mallikkaan syyskauden. Ei sytyttänyt oikeastaan edes vastustajiaan, identiteetti hukassa? Alueella ja seurassakin paljon kapasiteettia ja perinteitä, joutuu miettimään tarkaan miten ensi kauden joukkuetta kasataan.

HPS - Kaikki mahdollisuuset nostaa profiiliaan tulevina vuosina. Organisaatiossa on pitkästä aikaa taas todellinen tekemisen meininki ja nuorista on ponnistamassa erittäin potentiaalisia pelaajia edustukseen. Ensi vuoden menestys riippuu taas paljon lohkosta, jossa pelaa mutta käytännössä kaikki mahdollisuudet viiden joukkoon lohkossa kuin lohkossa. Kaikessa aktiivisuudessaan positiivinen poikkeus muista 1-lohkon Helsingin joukkueista. Ansaitsee lohkon vuoden kulttuuriteko-palkinnon jokaisen ottelun maalikosteen luomisesta internetiin! Nyt vaan uutta kotikenttää etsimään sysipaskan Pirkkolan sijaan ja ensi vuonna taistelemaan kärkitiloista.

Kyif-FCK - Tuhlailuvuosien jälkeen Kirkkonummella on vaikea kasata joukkuetta ja toimintatapaa, joka herättäisi intohimon uudestaan. Silti tuntuu, että ei se yrityskään ole kovin kovaa. Potentiaalinen joukkue pelasi nyt jo toisen kauden perääkkäin ainakin näennäisesti "kunhan nyt pelataan" meiningillä, ja tulos oli sen mukainen. Luottaa jopa liikaa oikeasti laadukkaisiin laitapelaajiinsa, pelistä puuttu monipuolisuus. Mikäli vastustaja onnistui laidat eliminoimaan (kuten usein kuitenkin kävi), oli Kyif-FCK täydellisesti tuuliajolla. Pehmeä joukkue joka suhteessa, aina lirissä joukkueita vastaan, joilla heittää kehiin jonkinmoinen telaketjuosasto. Miten käy ensi kaudella, jos Maski nousee paikallisvastustajaksi?

HIFK/2 - Oikea joukkue tippui, vaikkakin voin sanoa, että tämä joukkue esitti tämän lohkon parhaan 45. minuuttisen tällä kaudella, jonka olen nähnyt. Taso kuitenkin heittelee jopa pelin sisällä hurjasti, saati sitten materiaali pelistä toiseen. Kärsi suunnattomasti edustujoukkueen vaikeuksista kakkosessa, oma ringin taso ei vaan kertakaikkiaan riittänyt kolmoseen.

Kasiysi - Näitä edes turha analysoida, onneton tarina alusta loppuun.
norsu1

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: BK-46 IIF BEC Tero Sasana


Vastaus #3405 : 13.10.2009 klo 10:52:42

Hyvä analyysi! Me like!
BrDead
Vastaus #3406 : 13.10.2009 klo 10:53:00

EBK - Jotenkin hajuton ja mauton. Kaikki kunnia toki nousutaistelusta loppuun saakka, mutta niissä peleissä jotka näin, ei oikeastaan koskaan dominoinut. Toisaalta ei myöskään pettänyt massiivisesti missään vaiheessa, minkä johdosta olikin siis sarjan kärjessä viimeiseen kierrokseen saakka. Toki avainpelaajien loukkaantumiset varsinkin puolustuksessa vaikeutti tehtävää, mutta kuten täällä jo niin monta kertaa on sanottu, poissaoloja oli muillakin. Valmennuksen toiminnasta huokui ajoittain tietty kärsimättömyys, muutoksia pelin sisällä ja pelistä toiseen tehtiin hyvin hätäisesti. Olisiko omaan pelityyliin ja permanenttiin (loukkaantumisista huolimatta) luottaminen välittämättä vastustajasta tuonut sittenkin sen parhaan tuloksen? Ensi kaudella tärähtää?

Erittäin tarkkanäköistä analyysiä ja allekirjoitan käytännössä joka joukkueen osalta. Oman joukkueeni osalta väitän kyllä, että sitä dominanssiakin löytyi varsinkin alkukaudesta. EBK oli valitettavasti parhaimmillaan jo harjoituskaudella, jolloin muut eivät vielä olleet. Kesän mittaan vaihteleva kokoonpano ja jatkuvat muutokset pelisysteemin ja pelipaikkojen suhteen sotkivat peliä ehkä hieman liikaa. Liian monta kertaa nähtiin, että ukkoja vaihdeltiin jo vartin jälkeen paikasta toiseen. Osin tämä johtui myös siitä, että tämä oli vasta ensimmäinen vuosi valmennukselle ja pelaajistolle yhdessä. Kaikkien vahvuudet ja heikkoudet eivät olleet vielä riittävän tuttuja.

Loukkaantumisten lisäksi joukkuetta häiritsivät pitkäaikaiset poissaolot muista syistä (loma- ja muu matkailu ja yksi armeijakomennus). Pari lähti myös opiskelemaan ulkomaille syksyn alussa. 10 %-yksikköä paremmalla sitoutumisella tälle joukkueelle ei tässä lohkossa olisi kukaan voinut mitään.
Jääkäri

Poissa Poissa


Vastaus #3407 : 13.10.2009 klo 11:07:30

Hyvä analyysi.

HPS pitää jatkossa(kin) kiinni joukkueen ja oman pelin kehittämisestä. Kun aika on, laitetaan nousutavoite kakkoseen. Marraskuussa aloittaa täyspäiväinen koutsi joten ensi kautta päästään valmistelemaan poikkeuksellisen hyvistä asetelmista.
BrDead
Vastaus #3408 : 13.10.2009 klo 11:12:53

HPS pitää jatkossa(kin) kiinni joukkueen ja oman pelin kehittämisestä. Kun aika on, laitetaan nousutavoite kakkoseen. Marraskuussa aloittaa täyspäiväinen koutsi joten ensi kautta päästään valmistelemaan poikkeuksellisen hyvistä asetelmista.

Mitä se täysipäiväinen valmentaja tekee sen ajan kun pelaajat on töissä/koulussa/baarissa/pamputtamassa muijaansa? Vai alkaako HPS vetämään 7 kertaa viikossa treenejä+aamuharkat?
Jääkäri

Poissa Poissa


Vastaus #3409 : 13.10.2009 klo 11:36:03

Mitä se täysipäiväinen valmentaja tekee sen ajan kun pelaajat on töissä/koulussa/baarissa/pamputtamassa muijaansa? Vai alkaako HPS vetämään 7 kertaa viikossa treenejä+aamuharkat?

Tekee seurassa muutakin kuin valmentaa edustusjoukkuetta, eli toimii ison kentän joukkueiden valmennuspäällikkönä. Kyllä tekemistä riittää...
BrDead
Vastaus #3410 : 13.10.2009 klo 11:37:20

Tekee seurassa muutakin kuin valmentaa edustusjoukkuetta, eli toimii ison kentän joukkueiden valmennuspäällikkönä. Kyllä tekemistä riittää...

No eihän se sitten ole joukkueen täysipäiväinen koutsi. Mutta joo. Eteenpäinmenoa.
Jääkäri

Poissa Poissa


Vastaus #3411 : 13.10.2009 klo 11:49:27

No eihän se sitten ole joukkueen täysipäiväinen koutsi. Mutta joo. Eteenpäinmenoa.

Jep... Se, että valmentaja käy C-B-A junnujen treenissä ja tuntee ne joukkueet kuin omat taskunsa voi omalta osaltaan edesauttaa nuorten pelaajien ja edustusjoukkueen kehittämistä.
« Viimeksi muokattu: 13.10.2009 klo 11:54:27 kirjoittanut Jääkäri »
Hakaniemi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Everton, HJK, Barcelona ja PPV


Vastaus #3412 : 13.10.2009 klo 14:22:07

Lyhyt vastaava analyysi kolmoslohkon porukoista:

City Stars: Ansaitsi lohkovoittonsa ja nousunsa! Jo nyt pystyy esittämään kakkosessa riittävää peliä kuten myös loistava Suomen Cupin menestys osoittaa; hyvät topparit ja Riikonen+Toukonen keskialueella parasta antia.

SalReipas: Kokenut kova kolmosen nippu, jolla loistavat laiturit ja pallovarmat sekä myös pitkiin tarkkoihin avuksiin pystyvät topparit, etenkin Hauhia.

JäPS: Parhaimmillaan lohkon paras jengi liikuttamaan palloa lyhyillä nopeilla syötöillä ja tietysti heillä mukana sarjan ylivoimainen maaliruisku Jasi Myllyniemi.

HerTo: Mullle ainakin pikku ylläripylläri, että pelasi nousijaksi näin pirteää ja ylhäältä karvaavaa peliä. Ehdottomasti positiivisin esitys ennakko odotuksiin nähden; ensi kaudella kova nippu.

Spartak: Ehkä koko lohkon laadukkain materiaali, jonka Baranov huutaa kentän laidalta sen verran kipsiin, että tulokset jää taitoihin nähden aika vaatimattomaksi. De Aranjo sarjan taitavin playmakeri.

PK-35: Kokemusta näillä pelureilla piisaa ja peli pysyy hyvin kasassa ottelusta toiseen ja suuria heilahteluita ei näy. Motiivi?

PPV: Todellakin kuten edellä mainittu niin omaa suurehkon pelaajaringin ja osittain tämä permanentin puuttuminen ja suuret muutokset kokoonpanossa pelistä toiseen vaikeuttaa yhteisen pelityylin syntymistä. Osaa halutessaan joukkuepuolustaa mallikkaasti ja kiitos sarjan eliitti kärkien ja hyvän molarin, pystyy kiusaamaan myös sarjan kärkinippuja. Epätasaiset otteet leimaa antava piirre.

Allianssi: Mitrille tyypillinen pelitapa eli ei roiskita vaan ainakin pyritään pelaamaan futista. Hieman kevyt ja poikamainen ryhmä, joka ainakin luultavasti petraa ensi kaudella kokemuksen kasvaessa; ellei TiPS:in nousu sitten laita pakkaa sekaisin.
« Viimeksi muokattu: 13.10.2009 klo 14:24:47 kirjoittanut Hakaniemi »
Hakaniemi

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Everton, HJK, Barcelona ja PPV


Vastaus #3413 : 13.10.2009 klo 14:32:31

Ja vielä pikku jatkopala edelliseen:

OPedot: Hyvin puolustava hieman väritön, mutta erittäin yritteliäs joukkue, jolla sarjan ehkäpä tyylikkäin alakerran liideri alias Mr.Hakanen.

KoPSE: Ilmeisestikin ennakko arvioihin ja omiin odotuksiinsa nähden alakanttiin mennyt kausi. Näytti kuitenkin muutamassa ottelussa, että nuorehkosta ryhmästä löytyy potentiaalia enempäänkin ja luultavasti parantaa ensi vuonna sijoitustaan. Hyvät nopeat kärjet.

SuMU: Sekavaa touhua kaiken kaikkiaan; joukkueessa tiettyä taitoa löytyy, mutta joukkueena pelaaminen ei onnistunut. Niinpä tästä löytyi toinen putoaja.

Stars: Käsittääkseni hieman niinkuin kaveripohjalta liikkeellä ja vauhti sekä yleinen materiaalin taso ei nyt riittänyt parempaan.
radex

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: hintahtava preesens on kovin vahva


Vastaus #3414 : 13.10.2009 klo 14:58:47


Spartak: Ehkä koko lohkon laadukkain materiaali, jonka Baranov huutaa kentän laidalta sen verran kipsiin, että tulokset jää taitoihin nähden aika vaatimattomaksi. De Aranjo sarjan taitavin playmakeri.
Allianssi: Mitrille tyypillinen pelitapa eli ei roiskita vaan ainakin pyritään pelaamaan futista. Hieman kevyt ja poikamainen ryhmä, joka ainakin luultavasti petraa ensi kaudella kokemuksen kasvaessa; ellei TiPS:in nousu sitten laita pakkaa sekaisin.
KoPSE: Ilmeisestikin ennakko arvioihin ja omiin odotuksiinsa nähden alakanttiin mennyt kausi. Näytti kuitenkin muutamassa ottelussa, että nuorehkosta ryhmästä löytyy potentiaalia enempäänkin ja luultavasti parantaa ensi vuonna sijoitustaan. Hyvät nopeat kärjet.

baranov kipsasi lahjakkaasti myös kentällä.
kajtsu varmaan rupee soitteleen tippulan suuntaan,josko lippulaivalle irtoisi muutama peluri.saadaan ensi kausikin pelailtua pois!olisivat olleet varmaankin melkoisessa liemessä ilman farmidiiliä gnisun kanssa.vantaalainen jalkapallo nousuun ensin malmilaisilla ja sitten ogelilaisilla.mitähän seuraavaksi...
koppulasta voin kertoa sen,että parempaan oli saumat,mutta tuntui välillä paineen alla musertuvan mm.sumu 5-1.pelattiin vähän niinku vastustajan mukaan.suoritus taso ja varmuus vaihtelivat jopa pelien sisällä loistavasta epämääräiseen.nooh nuoria ovat vielä.jos porukka pysyy kasassa kiusataan isompia myös tulevina vuosina!
jaja

Poissa Poissa


Vastaus #3415 : 13.10.2009 klo 18:26:20

Tässä vielä NuPS - EBK -pelin hulinoita, kesto 6.41 min:

http://www.youtube.com/watch?v=u_tD46peJU4

Valitettavasti EBK:n kahta maalia ei saatu nauhalle. NuPS:n toinen maali pyörikin jo aikaisemmin täällä foorumilla. EBK:n ensimmäinen maali oli sen verran nopea, että kamera ei ollut kunnolla vielä lämmennyt ja toisessa kuvaaja ei uskonut veteraani Poolan olevan enää niin nopea ja yltävän palloon ja tuikkaamaan sen vielä verkkoon :D

Pikkusen vois kakkosessa tulla kiire......
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #3416 : 13.10.2009 klo 18:36:22

Pikkusen vois kakkosessa tulla kiire......

jaja sinänsä oikeassa, sunnuntaiskuffailultahan tuo videon välityksellä näyttää.

jajana en kuitenkaan lähtisi kauhiasti hehkuttamaan Kakkosen menneen kauden tasoa.

Niin AC Vantaa, Citys Stars kuten "yllättäen" myös Pöxyt ovat piessyt Kakkosen jengejä, unohtamatta että MPS piti Ykkösen JIPPO:a hemmetimoisessa ahdingossa...

Cup-pelit ovat tietenkin sarjapeleistä erottuva maailma, mutta jajan Futuran näytöt esimerkiksi Kauniaisissa, ei liiemmin anna vapaata passia paukutella henkseleitä tässä topissa...  
« Viimeksi muokattu: 13.10.2009 klo 18:40:35 kirjoittanut vili bin ali muhammad »
v7

Poissa Poissa


Vastaus #3417 : 13.10.2009 klo 19:39:30

Pöxxyt olisi varmasti vilin johdolla pärjännyt hienosti tämän kauden kakkosen lohkoissa! :D :D
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #3418 : 13.10.2009 klo 19:45:12

En ole "johtanut" ketään, enkä tule "johtamaan" ketään tulevallakaan kaudella.

Viikkareiden ressuilla ilmeisesti pahoja patoutumia parista murskavoitosta.

Pikku-Petterin piti oikein rekisteröidä uusi nimimerkki tuota yhtä postausta varten... :D
« Viimeksi muokattu: 13.10.2009 klo 19:47:30 kirjoittanut vili bin ali muhammad »
v7

Poissa Poissa


Vastaus #3419 : 13.10.2009 klo 19:51:39

Tietty! :) pöxxyt :D :D
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #3420 : 13.10.2009 klo 19:52:42

Kyllä uskon Pöxyjen tällä kaudella pärjänneen kohtalaisesti jokaisessa Kakkosen lohkossa.

Pikku-Petteri :D :D :D
v7

Poissa Poissa


Vastaus #3421 : 13.10.2009 klo 19:53:47

En kyllä viikkarien toiminnassa ole millään tavalla mukana, muuten hyvä! :) pöxxyt kakkosessa :D
k-e

Poissa Poissa


Vastaus #3422 : 13.10.2009 klo 19:56:16

Huhun mukaan asiaa käsiteltäis tällä viikolla ja pelikieltoa saattaa jopa tulla 20 peliä. Oli vissiin aika kuuma peli muutenkin.

20 peliä välikohtauksesta olisi kyllä kohtuuton rangaistus.

Kuumuus ei niinkään pelaajissa näkynyt tätä yhtä sinänsä valitettavaa tapausta enempää, mielestäni kyseessä oli normaali EBK:n ja FC HIK:n välinen urheilullinen vääntö voitosta.

Pelin tapahtumat (lopputulos?) aiheuttivat kyllä varsin tunteikkaan esityksen kentän laidalla, jossa mm tuomareita ohjeistettiin kohtuullisen kuuluvalla äänellä  raportoinnista ja jopa erästä katsojaa käyttäytymisestä.
vili bin ali muhammad

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: https://www.youtube.com/watch?v=GvSk5AhFWrc&index=


Vastaus #3423 : 13.10.2009 klo 19:59:26

En kyllä viikkarien toiminnassa ole millään tavalla mukana, muuten hyvä! :) pöxxyt kakkosessa :D

Ellei ole munaa seistä sanojensa takana, rekisteröidään luonollisesti nimimerkki nauramaan muille.

V17 ?
v7

Poissa Poissa


Vastaus #3424 : 13.10.2009 klo 20:03:18

Alemmille sarjatasoille menee reilusti omat palloilut.

Mutta muutaman pöxxyjen pelin tällä kaudella nähneenä, väittäisin että noutaja olisi Kakkosessa tullut! :)

 
Sivuja: 1 ... 136 [137] 138 ... 142
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa