FutisForum2 - JalkapalloFutisForum2 - Jalkapallo
20.02.2026 klo 17:51:43 *
Tervetuloa, Vieras. Haluatko rekisteröityä?
Aktivointiviesti saamatta? Unohtuiko salasana?

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
Uutiset:
 
Yhteys ylläpitoon: [email protected]

Sivuja: 1 ... 213 [214] 215 ... 253
 
Kirjoittaja Aihe: Arsenal 2010/2011: Puolustuksen puheenvuoro, kapteenin joutsenlaulu?  (Luettu 479180 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Jay Gooner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #5325 : 06.06.2011 klo 19:18:19

Omasta puolestani Cesc saa jäädä, mutta kyllä asenteen pitää parantua.
Lihasvammat voi aiheuttaa myös pientä asennevammaa. Minusta Cesc on yksi joukkueen sitoutuneimpia pelaajia.


Kenet tiputat Manun keskikentältä?
Ensinnäkään en sanonut, että uskoisin Nasrin siirtyvän Manuun - pidän sitä todella epätodennäköisenä - mutta tuskin Giggsikään enää kovin montaa kautta jaksaa pelata, vaikka vielä nuori mies onkin. Kyllä sieltä Nasrille paikka aukenisi, aivan varmasti.
unreal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka


Vastaus #5326 : 07.06.2011 klo 14:02:59

Kaikkien asiantuntevien Arsenal-kannattajien suosikki Arseblog on avannut uutispalvelun:

http://news.arseblog.com/

Ainakin alku vaikuttaa fiksulta ja hyvältä, Gervinho-uutiseenkin on imetty oikein kommentteja agentilta ja niin edelleen. Näissä on kyllä aina nähtävä positiivisena, jos tuodaan mukaan omaa inputtia, eikä vain kopioida uutisia roskalehtien huhupalstalta. Kyllä tuo on laitettava bookmarkkeihin ja seurantaan, jotta näkee, pysyykö hyvä taso yllä alkuinnostuksen jälkeenkin. Ainakin blogi itsessään on ollut aina viihdyttävää luettavaa.
unreal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka


Vastaus #5327 : 07.06.2011 klo 15:12:59

Kaikkien asiantuntevien Arsenal-kannattajien suosikki Arseblog on avannut uutispalvelun:

http://news.arseblog.com/

Ainakin alku vaikuttaa fiksulta ja hyvältä, Gervinho-uutiseenkin on imetty oikein kommentteja agentilta ja niin edelleen. Näissä on kyllä aina nähtävä positiivisena, jos tuodaan mukaan omaa inputtia, eikä vain kopioida uutisia roskalehtien huhupalstalta. Kyllä tuo on laitettava bookmarkkeihin ja seurantaan, jotta näkee, pysyykö hyvä taso yllä alkuinnostuksen jälkeenkin. Ainakin blogi itsessään on ollut aina viihdyttävää luettavaa.

... ja laitetaan vielä ensimmäisten juttujen joukosta tuolta bongattuna ihan mielenkiintoista tarinaa:

http://news.arseblog.com/index.php/2011/06/arsenal-to-make-training-ground-investment/

Vaikka tuo on kaikkine vesijuoksualtaineen lähes hupaisan osuvaa luettavaa, niin kyllähän tuo siltä vaikuttaa, että oikeansuuntaisia juttuja kuitenkin tuolta osin tehdään. Vaikka loukkaantumisiin vetoaminen ja niistä itkeminen kuuluukin ehdottomiin tabuihin foorumilla ja millään joukkueella ei missään nimessä voi olla enempää loukkaantumisia, kuin toisella, niin olisihan se ns. helvetin iso etu, jos nykyisistä sairaslomapäivistä saisi vaikka muutaman kymmenenkin prosenttia pois. Muutaman vuoden päästä voitaisiin jo päästä tilanteeseen, jossa voitaisiin oikeasti pitää odottamattomana ja onnettomana sattumana kolmen saman paikan pelaajan yhtäaikaista loukkaantumista, nykyisinhän tuo on jokakautista peruskauraa, jonka ilman muuta olettaa jossain vaiheessa kautta tulevan eteen.
Contto

Poissa Poissa


Vastaus #5328 : 08.06.2011 klo 08:07:31

Barca on nyt tosissaan aloittanut Cescin kuppaamisen eli agentti on matkalla Barcelonaan neuvotteluihin ja näyttää selvältä että tänä kesänä Barcan on uskottavuuden nimissä pakko Cesc hankkia vaikka väkisin, nyt on vain kyse siitä miten paljon euroja Arsenal miehestä saa. Nyt vaaditaan Kroenkelta, Gazidikselta ja Wengeriltä pokkaa ettei Arsua viedä taas kuin kuoriämpäriä. Kun tusinajamppojen kuten Jordan Hendersonin hinnat liikkuu 20 miljoonassa niin siirron hintaluokka pitää ehdottomasti olla 45-55 MEUR. Viime kesän kaltaisilla 30MEUR tarjouksille pitää edelleen näyttää ovea. Vaihtoehtojahan ei juuri ole. Cesc ei muualle halua siirtyä ja Barcan presidentin on uskottavuuden nimissä pakko saada saaga päätökseen hankkimalla oma poika kotiin. Pelillistä tarvettahan Cescin hankkimisessa penkkiveikoksi ei ole ennen kuin Xavin jalat pettävät kokonaan.
Viime kesänä Barcalla ei David Villan 40MEUR hankinnan jälkeen ollut enää rahaa ja Barca teki selväksi että se tarvitsi Villaa enemmän kuin Cesciä, mikä varmasti oli järkevä päätös.
J.P. Sarja

Poissa Poissa


Vastaus #5329 : 08.06.2011 klo 10:28:40

Kun tusinajamppojen kuten Jordan Hendersonin hinnat liikkuu 20 miljoonassa niin siirron hintaluokka pitää ehdottomasti olla 45-55 MEUR.

Ei Cescin siirtymistä Barcaan, tai siirtokorvausta siitä, voi millään verrata esim. Hendersonin siirtoon. Spurs hankki van der Vaartin jollain reilulla £10m, joten ei Cescistä kenenkään kannata yli £20m maksaa?
Mogitus

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Internazionale


Vastaus #5330 : 08.06.2011 klo 10:49:30

Ei Cescin siirtymistä Barcaan, tai siirtokorvausta siitä, voi millään verrata esim. Hendersonin siirtoon. Spurs hankki van der Vaartin jollain reilulla £10m, joten ei Cescistä kenenkään kannata yli £20m maksaa?

Niinpä, harvoin siirtoja voi suoraan verrata toisiinsa. Varsinkin tämä Cescin keissi on melko uniikki, ei Henderson taida olla sellainen pelaaja, joka haluaa vain ja ainoastaan Liverpooliin. Barcelonalla on etulyöntiasema, koska muita ostajia ei ole mukana kisassa.
DB

Poissa Poissa


Vastaus #5331 : 08.06.2011 klo 11:06:04

Ei pitäisi verrata, mutta sanottakoon sen verran, että että VdV:n tapauksessa Bayern olisi maksanut tuplasti Spurssia enemmän, mutta Madrid ei halunnut myydä hollantilaista joukkueelle, joka voisi haastaa heidät CL:ssä. Spurs iski kiinni ja teki loistavat kaupat.
unreal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka


Vastaus #5332 : 08.06.2011 klo 11:11:48

Ei Cescin siirtymistä Barcaan, tai siirtokorvausta siitä, voi millään verrata esim. Hendersonin siirtoon. Spurs hankki van der Vaartin jollain reilulla £10m, joten ei Cescistä kenenkään kannata yli £20m maksaa?

Aina voi verrata mihin haluaa. Arsenal varmaan vertaa siihen, mikä on omalta kannalta edullista (luultavasti ei kuitenkaan Hendersoniin) ja Barcelona taas siihen, mikä heidän kannaltaan on edullista, jos siirtosummasta jossain vaiheessa aletaan oikeasti kahdenkeskisesti neuvottelemaan. Fakta kuitenkin on, että mitään "reilua kauppahintaa" tai "oikeaa arvoa", jolla kauppa jotenkin kummallisesti pitäisi tehdä, ei ole. Barcelona tarjoaa, mitä se haluaa / kykenee tarjoamaan ja Arsenal kertoo, suostuuko se tarjoukseen vai ei. Ei ole olemassa mitään summaa, johon Arsenalin on "reiluuden nimissä" suostuttava, koska se on enemmän, kuin Cescin arvo jonkun asiantuntijan mielestä.

Käytännössä homma menee lopulta kuitenkin niin, että Arsenal suostuu tarjoukseen, jos se katsoo, että myyminen on sen kannalta järkevää. Jos se katsoo, että se ei halua myydä Cesciä "millään hinnalla", niin edes yleiseen arvion mukaisen "arvon", oli se nyt sitten 40 tai 50 miljoonaa, ylittäminen ei välttämättä saa Arsenalia myymään, vaikka henkilökohtaisesti uskonkin, että yli 50 miljoonan tarjouksella neuvottelupöytään kyllä pääsee. Paljon on toki siitä kiinni, vaatiiko Cesc kulissien takana itse siirtoa painokkaasti ja mitä pelaajan ja managerin välillä on puhuttu viime kesänä ja nyt kauden päättymisen jälkeen.

Yleisesti ottaen olen aina ihmetellyt näitä ostajaosapuolen asettamia "ehtoja", joilla kaupan pitää syntyä. Jos ostaja haluaa ostaa, mutta myyjä ei ole kiinnostunut myymään, niin ostajan on tarjottava jotain sellaista, mistä myyjä ei pysty kieltäytymään, niin yksinkertaista se on. Jos myyjällä on olemassa jonkinlainen intressi myydä (ja on hyvin mahdollista, että tälläinen Arsenalilla Cescin tapauksessa tänä kesänä on puheista huolimatta), niin siinä vaiheessa tottakai aletaan sitten etsiä kompromissia, mutta edelleen kysymys on koko ajan siitä, miten iso halu osapuolilla kaupantekoon on. Mitään "todelliseen arvoon" perustuvaa fair play-kauppahintaa ei ole olemassa, vaan hinta asettuu neuvotteluasetelmien mukaan, jos on asettuakseen. Pyynti ja tarjous voivat joskus olla niin kaukana toisistaan, että kauppaa ei silti synny, vaikka molemmilla osapuolilla olisi jonkinlainen halu olemassa asian hoitamiseen pois päiväjärjestyksestä.
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5333 : 08.06.2011 klo 11:19:15

Ei Cescin siirtymistä Barcaan, tai siirtokorvausta siitä, voi millään verrata esim. Hendersonin siirtoon. Spurs hankki van der Vaartin jollain reilulla £10m, joten ei Cescistä kenenkään kannata yli £20m maksaa?

Niin tai kun Cesc saatiin ilmaiseksi, ei kenestäkään kannata maksaa mitään. Enintään kannattaa hankkia, jos myyvä seura maksaa ostajalle. Kyllä mielestäni Hendersonin siirtosummaan voi hieman käyttää ohjeellisena. Cescistä pitää siis saada 35-45 miljoonaan. Hieman riippuen ehdoista, kertamaksuna halvemmalla ja osamaksulla kalliimmalla. Eihän Arsenal tule koskaan paljastamaan Cescin siirtosummaa, koska se nostaa potentiaalisten korvaajien hintoja Arsenalin soitellessa.

Villi huhu toisi Williamia Shahtarista vaihdossa Denilsoniin ja väliraha olisi jotain 4 milliä. Liian hyvää ollakseen totta.

Edelleen uskon Cescin lähtevän tänä kesänä 85% todennäköisyydellä ja Nasrin uskon jäävän 70% todennäköisyydellä. Barca pitänee saada tosin ensin Zlatan kaupaksi, jotta saavat hieman rahaa. Käsittääkseni Barca on myynyt paitansa, joten heillä on ylimääräistä.

Arsenal halunnee saada ensin varmistettua jotain siirtoja sisään ennen kuin Cescin myynti julkistetaan. Kulisseissa myös tehtänee töitä Cescin korvaajan hankkimiseksi, jotta se voidaan julkaista sitten mahdollisimman pikaisesti. Samalla tavalla kuin Henryn myynnin jälkeen 1.7. julkaistiin Eduardon hankkiminen. Tämä William saattaa olla tietenkin mahdollinen kohde Cescin korvaajaksi, onhan hän ollut huhuissa aikaisemminkin.
unreal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka


Vastaus #5334 : 08.06.2011 klo 11:42:17

Arsenal halunnee saada ensin varmistettua jotain siirtoja sisään ennen kuin Cescin myynti julkistetaan. Kulisseissa myös tehtänee töitä Cescin korvaajan hankkimiseksi, jotta se voidaan julkaista sitten mahdollisimman pikaisesti. Samalla tavalla kuin Henryn myynnin jälkeen 1.7. julkaistiin Eduardon hankkiminen. Tämä William saattaa olla tietenkin mahdollinen kohde Cescin korvaajaksi, onhan hän ollut huhuissa aikaisemminkin.

Niin, saapa tosiaan nähdä, onko mahdollinen Cescin korvaaja oikeasti "Cescin korvaaja" vai jonkun muun pelipaikan pelaaja ja Cescin paikalle sitten tosiaan istutetaan jotain nykyisistä pelaajista ja muokataan systeemiä pois "Cesc-keskeisyydestä". Tuo Williankin taitaa olla enemmän "Nasri" kuin "Cesc" ja Gervinhokin ilmeisesti sellainen laitahyökkääjätyyppi. Cescin lähtiessä nämä Hazardit ja muutkin tulevat sitten enemmän ajankohtaiseksi, koska rahaa olisi käytettävissä ja uskottavuuden kannalta tarvitaan ennemmin "iso nimi", kuin hyvää hinta-laatusuhdetta.

Nythän ilmeisesti siirtoikkuna menee jotenkin niin (ja tämän luin jostain brittifoorumien kommenteista), että se on jo auki britannian sisäisille siirroilla ja aukeaa mantereelle puolestaan huomenna, joten sutina alkanee tässä loppuviikosta ja ensi viikko lienee aika vauhdikasta aikaa näiden osalta. Onko muilla sama näkemys aiheesta, kun tuntuu, että tästä asiasta on tosiaan aika vaihteleva määrä mielipiteitä?
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5335 : 08.06.2011 klo 12:08:26

Gervinhoa ei pitäisi mielestäni sotkea tähän Cesc-caseen, koska on ehdottomasti ihan eri paikan ja profiilin pelaaja. Gervinho, jos hankintaan, korvaa B52:sen laiturihyökkääjänä ja näen hänet lähtökohtaisesti ringin laajentana. En joukkueen sieluna ja sydämenä. Toivottavasti ei näe Wengerkään.

Wenger yritti Bendtneristä tehdä jotain hyökkääjälaituria, mutta eihän siitä mitään tullut. Tämän vuoksi B52 lähtenee tänä kesänä sellaiseen joukkueeseen, joka pystyy käyttämään hänen vahvuuksiaan hyväkseen. Gervinho <-> B52 lienee yksiyhteen päivitys, jolla saadaan joukkueen taktiikkaan paremmin sopiva pelaaja. Chamakh jatkanee RvP:n selvänä varamiehenä ja Gervinho sitten tuurannee kärjessä, jos ja kun tulee loukkaantumisia. Vela saattaa olla sitten neloskärki ja varamies vasemmalle puolelle, jos jää vielä seuraan.
unreal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka


Vastaus #5336 : 08.06.2011 klo 12:55:23

http://www.arsenal.com/news/reserves-news/carl-jenkinson-joins-arsenal

Jenkinsonin siirto Arsenaliin siis varmistettu, vaikka varmahan tuo käytännössä oli jo hyvän aikaa. Kuten oletettua olikin, niin uutinen löytyy "reserves news"-kategorian alta, eli ykkösjoukkueen roolia ei välttämättä ole tarjolla ensi kaudeksi. Kaudenalushöntsissä saattaa Kalle silti esiintyä.
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5337 : 08.06.2011 klo 12:59:15

Jee "Kalle" Jenkinson Arsenaliin! Taitaa olla ensimmäinen Suomen maajoukkuepaidan päällevetänyt pelaaja, joka on Arsenalin kanssa tehnyt sopimuksen. Toivottavasti jatkaa kehittymistä ja pystyy joskus esiintymään ykkösjoukkueessa. Lisäksi tietenkin Suomen maajoukkueessa myös.

Vielä tuohon Cesc-caseen liittyen. Mikäli Arsenal nyt julkaisisi esim. Götzen hankinnan, niin sen jälkeen olisi selvää, että Cesc lähtee. Tietenkin Arsenal vedättää Barcaa niin pitkään kuin mahdollista, jos Cesc itse ei vaadi siirtoa, jolloin menettää mahdollisesti lojaalisuusbonukset. Cescillä on vielä pitkään sopimusta jäljellä, joten pallo on Arsenalilla. Sen takia Cescin mahdollinen korvaaja kerrotaan vasta Cescin siirryttyä Barcaan tai jonnekin muualle. Kyse on vain siitä, että Arsenal saa haluansa korvauksen Cescistä ja tietenkin Nasri-tilanne pitää saada selvitettyä myös. Kuten on monesti todettu, niin molempien menettäminen tänä kesänä olisi erittäin suuri isku.
Jay Gooner

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal


Vastaus #5338 : 08.06.2011 klo 13:30:38

Nythän ilmeisesti siirtoikkuna menee jotenkin niin (ja tämän luin jostain brittifoorumien kommenteista), että se on jo auki britannian sisäisille siirroilla ja aukeaa mantereelle puolestaan huomenna, joten sutina alkanee tässä loppuviikosta ja ensi viikko lienee aika vauhdikasta aikaa näiden osalta. Onko muilla sama näkemys aiheesta, kun tuntuu, että tästä asiasta on tosiaan aika vaihteleva määrä mielipiteitä?
Minä olen jostain ymmärtänyt niin, että saarten sisäiset siirrot on jo tosiaan auki, mutta isommille kentille ovet aukeaa vasta 1.7. Korjatkoon, jolla on varmaa tietoa.
unreal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka


Vastaus #5339 : 08.06.2011 klo 13:56:07

Minä olen jostain ymmärtänyt niin, että saarten sisäiset siirrot on jo tosiaan auki, mutta isommille kentille ovet aukeaa vasta 1.7. Korjatkoon, jolla on varmaa tietoa.

Wikipediasta saa tuollaisen kuvan, mutta ilmeisesti asia ei ole ihan niin yksinkertainen. Tuollaisen löysin pienellä haeskelulla:

http://epfl-europeanleagues.com/leagues_transfer_window.htm

EDIT: Tuossa tosin ilmeisesti jotain väärin kuitenkin, koska niidenkin kohdalla lukee "CLOSED", joissa avautumispäivä on tänään.
tuuba

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Wengerball. Flair-futis.


Vastaus #5340 : 08.06.2011 klo 14:13:52

mä löysin tällasen pätkän BBC:n sivuilta:

"Although the transfer window formally opens on 1 July, domestic transfers between clubs in the same association (eg England or Scotland) can take place as soon as a club completes its last competitive 2010/11 fixtures.

However, many transfers or signings, although agreed and announced at this time, will not formally go through until 1 July because the majority of players' contracts expire on 30 June.

Outside of the transfer window, any club may still sign players on an emergency basis (such as if they have no goalkeepers available) with special dispensation from their competition's governing body, for example the Premier League.

Players who are out-of-contract free agents can be signed outside of the transfer window if they were unattached when the previous window closed, although most leagues have their own deadlines for clubs to register players to play during the season.

The transfer window does not apply to clubs below Blue Square Bet Premier level."

Mutta vähän jää auki, ei oo oikein selvää yhteenvetoa että missä on mikä milloin missään netissä.

Willian <-> Denilson -diili ois kyllä upee, ja Kallelle iso peukku! Nasri tänään vähän puhu jo ettei pitäis uskoa lehtiä ja huhuja, että hän kertoo jos jotain tapahtuu, mikä oli hyvä, mut ei kyllä poissulkenu lähtöä.

Ja mitäs jengi on mieltä, olisko Cahill 17m£ arvonen?
k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5341 : 08.06.2011 klo 14:41:16

Cahill olisi varmaan hyvä hankinta 17 millillä (ehkä hieman ylihintaa, mutta ei pahasti), mutta tarkoittaa sitten, että hän nousisi suoraan avauksen kaveriksi ja tätä en usko Wengerin vielä tekevän Koscielnylle yhden kauden jälkeen. Eli tiputtaa Kos tylysti kolmostoppariksi. Itse näkisin mieluummin hankittavan juuri jonkun Samban, joka olisi enemmän taktinen vaihtoehto. Samalla myös halvempi ja varmasti suostuvaisempi rotaatiorooliin. Cahill on potentiaalinen maajoukkueen avauksen toppari (mitä kertoo Englannin tasosta?), joten tuskin kolmostopparin rooli kiinnostaa, vaikka ensi kaudella tulisikin peliaikaa kivasti Vermaelenin vasta palautuessa lähes koko kauden poissaolostaan. Koscielnyn pitäisi kuitenkin kaiken järjen mukaan nostaa tasoaan toisella Valjukaudellaan. Olisiko sitten joku Cahill edes selvästi Koscielnyä parempi? Joku Samba olisi selvä valinta Stokea yms. vastaan, mutta kukaan tuskin haluaa nähdä Sambaa Barcelonaa vastaan kentällä.
Gargoyle

Poissa Poissa


Vastaus #5342 : 08.06.2011 klo 14:47:28

Tämä nyt on aina vähän kyseenalainen argumentti, mutta ainakin Football Managerissa nuo siirrot menevät tosiaan lävitse vasta tiettynä päivänä kausien välissä, yleensä joko 30.6. tai 1.7. Näin siis esim. Ranskan liigassa pelattaessa.
unreal

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Arsenal, FC Lahti, Obuhov, FC Kaveriporukka


Vastaus #5343 : 08.06.2011 klo 14:51:23

Tämä nyt on aina vähän kyseenalainen argumentti, mutta ainakin Football Managerissa nuo siirrot menevät tosiaan lävitse vasta tiettynä päivänä kausien välissä, yleensä joko 30.6. tai 1.7. Näin siis esim. Ranskan liigassa pelattaessa.

Sen verran, kun luin tuolta Fifan koodistosta, niin ilmeisesti liitot saavat tietyt ehdot täyttäen itse päättää omat päivämääränsä ja ne pitää ilmoittaa 12 kuukautta ennen ko. siirtoikkunan alkua. Näin ollen nuo eivät tosiaan aina ala ja pääty samana päivänä tai edes samana ajankohtana vuosittain. Kumma, ettei noita ole tuon paremmin mihinkään merkattu kyllä.
Tekniikka

Poissa Poissa


Vastaus #5344 : 08.06.2011 klo 14:52:45

Ja mitäs jengi on mieltä, olisko Cahill 17m£ arvonen?

Ei olisi - etenkin jos Sakho irtoaa samalla hinnalla, kuten huhutaan.
Lätkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, CAS


Vastaus #5345 : 08.06.2011 klo 15:10:53

Bolton on kusessa taloutensa kanssa, joten Cahillin kohdalla odotuspeli voi olla ihan paikallaan. Vaikea uskoa edes Cityn ainakaan kovin helposti maksavan 17 miljoonaa topparista, jolla on ainoastaan vuosi sopimusta jäljellä. Boltonilla tuskin on varaa päästää Bosmanilla ensi kesänä. Cahill -kauppa (mikä seura hänet hankkiikin) saattaa hyvinkin mennä loppukesään.

k98belvi

Poissa Poissa


Vastaus #5346 : 08.06.2011 klo 15:29:44

Gibbs tosiaan loukkaantui taas ja missannee U21-kisat. Ei vaan tunnu pysyvän kunnossa. Onko täälläkin huomattu, että Clichystä ei ole ollut mitään juttua pariin päivään?

Henderson pooliin ja Phil Jones Manuun. Ihan räväkästi alkanut siirtorumba. Tekeeköhän Wenger ennen elokuuta muita hankintoja kuin "Kalle" Jenkinsonin? Ai niin, Vermaelen on kuin uusi hankinta.
Arsufani

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: Gunners, Three Lions


Vastaus #5347 : 08.06.2011 klo 15:46:13

Onhan tuo ihan jees saada riveihin myös ensimmäinen "suomalainen", mutta kyllä samaan aikaan ilmoitetut Liverpoolin ja ManUn uudet kaverit osoittavat tason missä juuri nyt mennään.

Carl Jenkinson vs. Phil Jones vs. Jordan Henderson...

Ei ole ainakaan Arsenal, joka veti "ensimmäisellä kierroksella" pisimmän korren...
Lätkis

Poissa Poissa

Suosikkijoukkue: VPS, CAS


Vastaus #5348 : 08.06.2011 klo 15:49:14

Myös Arsenal oli Jonesin perässä (odotetusti), mutta jäi nuolemaan näppejään. Itse pidin Arsenalia pitkään varmimpana vaihtoehtona Jonesille varsinkin kun ManU hankki Smallingin viime kesänä. Kuten Smallinginkin kohdalla, veti ManU tässäkin pitemmän korren.

Jenkinsonin hankinta lisää kyllä kiinnostusta Arsenalia kohtaan. Etenkin liigacupista puhuttaessa.
Tekniikka

Poissa Poissa


Vastaus #5349 : 08.06.2011 klo 15:56:44

Carl Jenkinson vs. Phil Jones vs. Jordan Henderson...

Ei ole ainakaan Arsenal, joka veti "ensimmäisellä kierroksella" pisimmän korren...

Veti halvimman eli business as usual.

 
Sivuja: 1 ... 213 [214] 215 ... 253
 
Siirry:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2011, Simple Machines | Mainosvalinnat | Tietoa